Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Biegająca

Bieganie, kondycja, figura

Polecane posty

Gość Biegająca

1. Po jakim czasie stopniowego biegania wyrobię sobie taką kondycje że nie będę zdychać po paru minutach biegu ?? 2. powinnam zaczynać od krótkich dystansów i stopniowo je zwiększać ?? 3. Bieganie poprawia sylwetke, odchudza, a czy wyszczupla nogi ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michałq
wszystko zależy od tempa biegu. staraj sie myśleć o oddychaniu. oddychaj równo i głęboko. nie dajesz rady zwolnij bieg. 3,4 razy w tygodniu i po miesiącu nie będzie problemu. biegam 10-12 okrążeń stadionu każde po ok 470m i staję tylko na chwilę po 5 kółku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michałq
tak powinn aś zacząć od rozgrzewki a dystans sie powoli wydłuża. kilka dni ten sam i potem troch e dłuzej. problem w tym że nasz organizm szybko się przystosowuje i spala mniej kalorii. można też próbować biegać naprzemiennie trucht 10s sprintu itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKamyk
Bieganie daje małe efekty w poprawieniu figury o takiej jak marzycie. Schudniesz jak bedziesz biegała 2x w tygodniu po30 min. Liczy się też dystans i tępo biegu. Dołuz do tego odpowiednią diete. Na nogach raczej nie zauważysz znacznych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kok12
ja na początku wyznaczyłam sobie określony odcinek, biegałam co dziennie lub co drugi dzień; po kilku dniach przestalam się źle czuć po przebiegnięciu tego odcinka i wtedy dopiero zwiększyłam dystans. Ważne jest, aby oddychać równo, wdychać nosem, wydychać ustami. Początki były okropne,myślałam, ze zwymiotuję ze zmęczenia. Dlatego moje pierwsze dystanse były dość krótkie i robiłam je systematycznie. Kiedy przerwalam na kilka dni i powróciłam odczułam spadek formy. Co do chudnięcia, to na mnie dobrze dziala. Myślę, że to jeden z najlepszych sposobów zrzucenia zbędnych kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odkad biegam ,a jest to trzecvi tydziec,prawie codziennie czuje sie znakomicie,coraz szybciej pokonuje dystans ,biegam około 45 min,ponadto chodze na siłownie 3 razy w tygodniu,efektów spadku wagi nie widze ale wierzę ze niebawem bedą widoczne,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co Wy tu mówicie, że bieganie nie prowadzi do uzyskania świetnej figury?? no przestańcie... bieganie to najskuteczniejszy sposób na super ciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kompan do biegania
jest ktoś może z wawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wwaawwka
bieganie świetnie odchodza i wysmukla nogi -wiem po sobie , polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olkaaaaaa
Jak sie czyta te wszystkie porady i wypowiedzi to oszaleć można. Jedni twierdzą, ze bieganie odchudza, wyszczupla, ujędrnia całe ciało a innni mówią, że przez bieganie mięśnie nóg sie rozrastają. Ha to ciekawe jak to w końcu jest? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam takie pytanko.
Jak będę biegać kilka razy w tygodniu + jazda na rowerku, do tego ostatni posiłek zjem o godzinie 18, reszte będę jadła normalnie, to uda mi sie schudnąć tylko dzęki temu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie wszystko co tutaj napisałąs je prawda bieganie bardzo wyszczupła sylwetke nogi staja sie z czasem umiesnione ( proponuje 1 godzinnka dziennie) wtedy bedzie widac efekt:) A jesli chodzi o kolke lub zadyszke włąsnie powinnas zaczynac od małych dystansów i stopniowo je zwiekszac :) wtedy bedzie wszystko ok :) Tylko pamietaj ze jesli nie chodzi o umiesnienie nog nie biegaj zbyt dłługo poniewaz miesnie stana sie widoczne a niektore dziewczyny załuja ze chciały je miec :) Pozdrawima KajaMari

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że tak, zalezy jeszcze, co rozumiesz przez \'normalne jedzenie\'. Najlepiej dać sobie spokój z ostrymi dietami, a odżywiać się zdrowo i racjonalnie, wtedy na pewno ci się uda:) Czyli: nie jemy po 18tej, pijemy dużo wody i żegnamy się ze schabowym z kapustą:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja mam takie pytanko.
Kurcze a ja dziś na obiad zjadłam schabowego ale z marchewką :D mam ochotę coś przekąsić... ale NIE :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaanastazja
Jeśli ktoś biega dłuższy okres lub wie więcej na temat biegania to podzielcie się swoją wiedzą. Jak wpłynęło to na wasze ciało? Ile biegaliście ? itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli hcodzi o bieganie ;) to biegałam juz torche w zesłżym roku ale nie bylo to duzo :) Teraz amm zamiar acza znwou biegac oczywscie mysle o połowiek kwietnia bo teraz narazie to chyba bym zmarzła :) Miom zdaniem bardzo Ci sie nogi wyzezbia biegajac nie mówiac o rowerze :) Ja od sibie polecam rolki :) 1 godinka dziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biegająca
Upppp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uppp
piszcie, też się chętnie dowiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od tygodnia biegam przez godzinę. Nie wiem dokładnie jaki dystans bo biegam w lesie. Na początku musiałam robić 3-4 odpoczynki, ale już jest lepiej. Chcę się rozruszać po zimie i nabrać kondycji. A przy okazji poprawić sylwetkę. Słyszałam, że spalanie podczas biegania odbywa się dopiero po 30 minutach biegu. Prawda to? Mam zamiar kupić sobie dobre, wygodne buty do biegania. Upatrzyłam sobie takie http://www.reebok.com/PL/#/product?modelId=30036509&articleId=J00558 A wy w jakich butach biegacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda prawda
Prawda, spalanie następuje po ok 30 minutach biegu. Więc żeby był jakikolwiek efekt trzeba biegac 30-45 min. A raz w tygodniu przez 1h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja własnie zaczynam biegac :P i w ramach motywacji zakupiłam sobie krokomierz ktory oprocz dystansu liczy spalone kalorie :P zobaczymy co z tego bedzie ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
up ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jogginka
ja do biegania zabieram sie juz od zimy ;D jakos mi nie za bardzo wychodzi ;( jak juz sie zbiore w sobie pojde pobiegac ze skakanką na jakies 2h ale zawsze konczy sie to spacerem i 1000 podskoków. Motywacja jeszcze nie jest wystarczajaca ale zbieram sie. Do wakacji czasu niewiele czas zrzucic zbedne kilosy, tylko czasu brak... za 19 dni maturka ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No butki kupione bezszwowe reeboki z amortyzacją, teraz bieganie to czysta przyjemność. W życiu nie miałam tak wygodnych butów:))) W ogóle nie czuję ich na nogach. A taki krokomierz by mi się przydał. Gdzie tego szukać i który najlepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje odpowiedzi na twoje pytania:) 1. najpierw ustal tempo biegania - zmierz puls i wybierz optymalne dla siebie, dopasowane do mozliwości organizmu - wtedy będziesz biegać bezpiecznie, przyjemnie i zobaczysz efekty ( ja biegam 3x w tyg w godzinach rannych przed śniadaniem) 2. tak jak wyżej - tempo biegania i puls są bardzo ważne, na początek na pewno krótkie dystanse, z czasem kiedy wyrobisz większą wytrzymałość możesz je stopniowo zwiększać 3. TAK TAK i jeszcze raz TAK:D - ale jedynie, kiedy robisz to regularnie i masz silną wolę:) Systematyczność to podstawa w tym sporcie;p jak i w każdym zresztą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta12121982
hej mam pytanie obwodzie uda mam 54cm a zwrostu mam 158 cm waze 50 kilo no i te uda sa tragiczne po w ciazy przytylam i nie moge z tej czesci schudnac jak stosuje diete to chudne z gornej czesci zaczelam biegac codziennie po 30 minut ale nie umiem biegac jednym ciagiem tz moj bieg wyglada tak... 15 minut biegne bez przerwy a kolejne z malymi przerwami i nie wiem czy takie bieganie pomoze mi na te koszmarne uda prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ruch ci na pewno pomoże, to zrozumiałe że na początku nie masz formy ale z czasem ją nabędziesz i bedziesz dała radę biec bez przerwy:) A tak poza tym, to bieganie z przerwami jest całkiem dobre, możesz sobie biec powiedzmy przez 5 minut, a potem szybko maszerować przez chwilę, i tak na zmianę, a z czasem te przerwy na marsz robić coraz krótsze. Każdy kiedyś zaczynał od zadyszki i kiepskiej formy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja biega juz 2 miesiace okolo godzine dziennie schudłam 4 kilo zauwazylam ze co rowne dwa tygodnie spada mi kilogram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;] mam mały dylemat ... poniewaz mam kłopot jedynie z brzuchem chciałąbym sie doweidziec czy podczas biegania będe miała chudszy brzuch? i czy moje nogi nabiora masy miesniowej czy bea jeszcze bardziej chude niz są? proszę o odpowiedz:) z góry dziekuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×