Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Ja swoja małą od poczatku kłade na pleckach główke ma zawsze na boczek i materac mam podniesiony lekko pod katem . Tez mi sie wydaje ze te dodatkowe 2 tyg.macierzynskiego beda przysługiwac tym które urodziły po nowym roku. Ja zamierzam wrócic do pracy podobni jak Renatinka czyli po macierzynskim i miesiacu zaległego urlopu,juz mi sie serce kraje jak o tym pomysle,ale co zrobic praca tez ważna w dzisiejszych czasach Moja Pati ciagle sie wybudza z bólem brzuszka i płaczem juz nie wiem co jej podawac :( jem zawsze to samo i nic wzdymajacego wiec nie wiem skad te bole brzuszka,w nocy spi ładnie w dzien tylko ma takie akcje. Pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagar🌼 moja szwagierka urodziła w zeszłym roku jak było tylko 18 tygodni-po nowym roku weszło 20 tygodni i dodali jej te dwa a info mam od niej -szukam jeszcze czegoś w necie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedną z istotnych propozycji projektu nowelizacji ustawy jest wydłużenie długości urlopu macierzyńskiego do 20 tygodni przy urodzeniu jednego dziecka oraz do 31 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego. Rząd zakłada, że zmiany te wejdą w życie od 1 stycznia 2009 r. Projekt przewiduje podział na obligatoryjną i fakultatywną część urlopu macierzyńskiego. Obligatoryjny wymiar tego urlopu to odpowiednio 20 i 31 tygodni. Dodatkowy wymiar urlopu będzie wprowadzany począwszy od 1 stycznia 2010 r. i byłby etapowo podwyższany w taki sposób, aby od 1 stycznia 2014 r. pracownikowi przysługiwał dodatkowy urlop w wymiarze do 6 tygodni przy urodzeniu pierwszego dziecka, i do 8 tygodni przy urodzeniu więcej niż jednego dziecka. Ten dodatkowy urlop macierzyński przy urodzeniu jednego dziecka w latach 2010 i 2011 będzie wynosić 2 tygodnie, a kolejnych latach (2012 i 2013) ma wynieść 4 tygodnie. Urodzenie więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie oznaczać będzie możliwość dodatkowego urlopu w wymiarze do 3 tygodni w latach 2010 i 2012, a w latach 2012 i 2013 rodzice lub opiekunowie dzieci będą mogli wykorzystać do 6 tygodni dodatkowego urlopu. Dodatkowy urlop może zostać wykorzystany bezpośrednio po wykorzystaniu obligatoryjnej części urlopu macierzyńskiego. Ponadto przewidziano, że urlop dodatkowy (fakultatywny) może być połączony z pracą u swojego pracodawcy na połowę etatu. Przewidziano, że osoby korzystające z urlopu dodatkowego zachowają prawo do zasiłku macierzyńskiego i wynagrodzenia za pracę w proporcjach odpowiadających wymiarowi czasu pracy i czasu odpowiadającego urlopowi macierzyńskiemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Urlop macierzyński - co zmieniło się od nowego roku Daria Gwizdek Jeśli 1 stycznia 2009 przebywałaś na urlopie macierzyńskim, to nabyłaś już prawo do skorzystania ze zmienionych zasad udzielania tego świadczenia. Już nie obowiązuje różnicowanie długości urlopu nie tylko ze względu na liczbę urodzonych dzieci, ale także fakt, czy był to pierwszy, czy kolejny poród. (fot. sxc) > Zmiany od 01 stycznia 2009 r. Już nie obowiązuje różnicowanie długości urlopu nie tylko ze względu na liczbę urodzonych dzieci, ale także fakt, czy był to pierwszy, czy kolejny poród. Teraz długość urlopu macierzyńskiego zależy wyłącznie od liczby dzieci powitych w trakcie porodu. Wymiar urlopu macierzyńskiego po nowelizacji przepisów: 1) 20 tygodni w przypadku urodzenia jednego dziecka przy jednym porodzie; 2) 31 tygodni w przypadku urodzenia dwojga dzieci przy jednym porodzie; 3) 33 tygodnie w przypadku urodzenia trojga dzieci przy jednym porodzie; 4) 35 tygodni w przypadku urodzenia czworga dzieci przy jednym porodzie; 5) 37 tygodni w przypadku urodzenia pięciorga i więcej dzieci przy jednym porodzie; Urlop macierzyński to przywilej pracownika zatrudnionego na umowę o pracę. Jeśli po wykorzystaniu 8 tygodni urlopu macierzyńskiego będziesz wymagała leczenia szpitalnego, które uniemożliwi ci opiekę nad dzieckiem, wówczas ojcu dziecka na ten czas będzie przysługiwał urlop macierzyński. Urlop macierzyński dla mamy zostaje wówczas przerwany na okres, w którym z tego urlopu korzysta ojciec pracownik. Ochrona przed zwolnieniem z pracy Kolejną zmianą jest to, że zamiast korzystać z urlopu wychowawczego na dziecko możesz złożyć u pracodawcy wniosek o zmniejszenie wymiaru czasu pracy - do nie mniej niż 1/2 etatu. Pamiętaj: wniosek taki możesz złożyć, jeśli będzie przysługiwało ci prawo do korzystania z urlopu wychowawczego, tzn. jeśli będziesz zatrudniona u pracodawcy na umowę o pracę co najmniej od 6 miesięcy. Od momentu złożenia wniosku o obniżenie wymiaru czasu pracy; do dnia powrotu do jego normalnego wymiaru (okres ten nie może trwać łącznie dłużej niż 12 miesięcy), pracodawca nie będzie mógł wypowiedzieć, ani rozwiązać z tobą umowy. Jedynie w przypadku ogłoszenia likwidacji lub upadłości firmy lub kiedy z twojej strony zajdą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy o pracę (zwolnienie dyscyplinarne) - pracodawca będzie miał prawo cię zwolnić. Zwolnienie lekarskie a ciąża Podczas ciąży mogą wystąpić różne dolegliwości i lekarz zachęci cię do skorzystania ze zwolnienia lekarskiego. Masz do tego prawo. Po zmianie przepisów od 1 stycznia na 270 dni ciąży możesz skorzystać z pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego. Okres ten umożliwi ci w razie konieczności przebywanie na zasiłku chorobowym przez całą ciążę. Na druku zwolnienia literka "B" nadal będzie oznaczać, że zwolnienie wydane jest z tytułu ciąży. Zmiany proponowane od 2010 r. Dodatkowy urlop macierzyński. Od 2010 r. rodzice będą mieli prawo do dodatkowego urlopu macierzyńskiego, na początku w zmniejszonym wymiarze. Urlop w dalszych latach będzie sukcesywnie wydłużany. > W okresie przejściowym dodatkowy urlop będzie miał wymiar: 1. Przy urodzeniu jednego dziecka: > w 2010 r. i w 2011 r. - do 2 tygodni; > w 2012 r. i w 2013 r. - do 4 tygodni; > w 2014 r. osiągnie maksymalny wymiar - do 6 tygodni; 2. Przy urodzeniu więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie: > w 2010 r. i w 2011 r. - do 3 tygodni; > w 2012 r. i w 2013 r. - do 6 tygodni; > w 2014 r. osiągnie maksymalny wymiar - do 8 tygodni; Urlop będzie udzielany jednorazowo, w wymiarze tygodnia lub jego wielokrotności, bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu macierzyńskiego. Konieczny będzie twój pisemny wniosek, który będzie należało złożyć w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z urlopu. Pracodawca będzie zobowiązany uwzględnić wniosek. Pracujący tata zyska prawo do urlopu ojcowskiego. Nowością jest wprowadzenie specjalnego urlopu przewidzianego dla ojców. Jego wymiar w 2010 i 2011 r. wyniesie tydzień, docelowo - w 2012r. - 2 tygodnie. Każdy ojciec będzie mógł wykorzystać ten urlop do czasu ukończenia przez potomka 12 miesiąca życia. Urlopu tego pracodawca będzie udzielał na pisemny wniosek, złożony na co najmniej 7 dni przed rozpoczęciem urlopu. Pracodawca będzie związany wnioskiem. W czasie urlopu ojcowskiego będziesz otrzymywał zasiłek identyczny jak macierzyński. Becikowe po zmianach Uwaga przyszłe mamy: Od 01 listopada 2009r. wypłata "becikowego" będzie uzależniona od faktu czy nie później niż od 10 tygodnia ciąży będziesz objęta opieką lekarską. Fakt ten potwierdzi lekarz prowadzący, wydając stosowne zaświadczenie lekarskie. Przeczytaj więcej Ojcowie będą mogli pójść na urlop macierzyński (7-11-2009) Zasiłek macierzyński pod lupą (26-06-2009) Kiedy można wykorzystać urlop wychowawczy (8-06-2009) Urlopy macierzyńskie. Mamy będą mogły dłużej zająć się swoim dzieckiem (5-01-2009) Urlop macierzyński - prawa i obowiązki (21-10-2008)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ja jestem po 3 testach pt , sb , nd , wszędzie 2 kreseczki, jednak jest to moja 3 ciąża i boje się strasznie.Pierwszy poród w 2004 roku i mam już zerówkowiczkę:)Druga ciąża obumarła w 11tc:(Dziś lekarz stwierdził 6tc, zagrożenie poronienie,:(Biorę duphaston i folik, za tydz usg , modlę się żeby wszystko było dobrze z fasolką:)Mam bóle brzuch jakbym za chwile miała dostac ogroooomny okres, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , ja jestem po 3 testach pt , sb , nd , wszędzie 2 kreseczki, jednak jest to moja 3 ciąża i boje się strasznie.Pierwszy poród w 2004 roku i mam już zerówkowiczkę:)Druga ciąża obumarła w 11tc:(Dziś lekarz stwierdził 6tc, zagrożenie poronienie,:(Biorę duphaston i folik, za tydz usg , modlę się żeby wszystko było dobrze z fasolką:)Mam bóle brzuch jakbym za chwile miała dostac ogroooomny okres, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla upewnienia wysłałam mejla z zapytaniem do moich kadr to wam później napisze co i jak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki! ja tam wybieram się na wychowawczy, nie wiem jeszcze na ile ale na pewno idę. nie wyobrażam sobie zostawić mojego skarbeczka z kimś obcym albo chociażby teściową... o nieee!!!! tak mnie ona wq... że szok. wiecie, że jak przyjdzie w odwiedziny to z rąk nie wypuszcza Pawcia, nie daje mu spać bo jak się tylko biedak przeciągnie albo sobie westchnie to od razu leci i do niego gada, całuje go... tragedia mówię wam! ostatnio była bardzo chora i jeszcze się do końca nie wykurowała a przyleciała bo się stęskniła i żeby jeszcze usiąść przy łóżeczku i się poprzyglądać to nie od razu wzięła Pawcia na ręce i go całuje!!! wrrrrr.... a poza tym do pracy mi się nie spieszy bo nie wyobrażam sobie wrócić tam gdzie pracowałam bo tak tam się porobiło, że nie ma po co... bym musiała szukać nowej więc do póki finanse pozwolą zostaję w domku :) Jog -> ja kupuję na allegro Anulka -> ja karmię piersią i nie robię tego regularnie tylko na żądanie, w nocy co 3-5 godz. jak się Pawcio obudzi, w dzień potrafi być co 1 godz. Agata -> ja też przymierzam się do zakupu tego leżaczka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) długo mnie nie było ale najpierw brak neta ,potem stres i bieganie z małą po lekarzach i tak się zeszło.... U nas wszystko w porządku ,mała przybiera na wadzie , nie choruje (odpukać), jest grzeczną dzidzią , w nocy wstaje do niej raz (koło 3) , potem o 7 , w dzień co 2-3 godziny się budzi ,nie ma kolek:-) i sama zasypia (nawet w dzień) trzeba tylko koło niej posiedzieć, przytrzymać smoka i gładzic po główce. Pediatra narobił nam stracha ostatnio ,że mała wygina się w łuk , wstrzymał szczepionki i skierował do neurologa, na szczęście wszystko w porządku (od początku tak myślałam bo sama nic takiego nie zauwazyłam, jedynie po celowym wybudzeniu ale to normalne przecież co potwierdził neurolog) Mam zalecone szeroki pieluchowanie ( 2 flanele), co ciekawe ortopeda powiedział ,żeby małej nie kłaśc na boczkach tylko na brzuchu i plecach , ja na to że w szpitalu nawet tak zalecali i kładliśmy ,on ze nie powinno się dopóki panewki w stawach biodrowych się nie pozamykają i bądz tu mądry...Póki co szeroko pieluchuję w nocy w dzień noszę małą okrakiem . Co do macierzyńskiego , nalezy nam się na bank te dodatkowe 2 tyg. , w PIP-ie pytałam jak byłam tak w innej sprawie. Ja po stosuję sudokrem przy każdej zmianie pieluszki i jest ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusie mam odpowiedz z kadr przysługuje nam 2 tygodnie dodatkowo musimy tylko złożyć wniosek do pracodawcy najpóżniej 7 dni przed zakonczeniem urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka572---widziałam te bodziaki, fajne. Czaiłam jeszcze takie przez całą długość rozpinane, ale znalazłam tylko w komplecie. Z tym urlopem to mam rozumieć, że dostaniemy jeszcze 2 tygodnie? Ja urodziłam 8-go i w decyzji mam 20 tygodni do 24-ego lutego. Przydałoby się jeszcze dwa, zawsze to coś. :-) K_Z_Kasia---u mnie niestety nie ma takiego sklepu, jest ale tam nowych albo przypominających nowe nie ma. Mama mi trochę kupiła u siebie i to fajnych, dobre gatunkowo i wiele z nich z metkami. anulka81---ja na początku pilnowałam w nocy, żeby nie było dłużej niż 6 godzin, ale teraz karmię wtedy kiedy córcia chce. Bywa co 3-4 godziny, niekiedy dłużej ale to zazwyczaj w nocy, a w dzień to jest, że chce po pół godziny. Córcia w dzień je 10-15 minut więc się nie najada i stąd częstsze karmienia. Przybiera jednak dobrze, więc nie zwracam już uwagi co ile je. Teraz np. jadła za 15 ósma, a minęło ponad 5 godzin i się nie upomina. Odsypia wczorajszy dzień :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jog🌼 jeśli urlop kończy ci sie po 1 stycznia 2010 to wystarczy że złożysz wniosek o dodatkowe dwa tygodnie i muszą ci przedłużyć :) ja mam jeszcze ponad miesiąc zaległego urlopu to też dobieram i troche l-4 planuje wrócic dopiero około maja/czerwca :) a w związku z karmieniem piersia mam pracować tylko 7 godzin to dam rade.. a wsierpniu jade z dzieciakami nad morze...już widze jak sie mała śmieje jak będe jej taplać nóżki w falach:) Też szukałam rozpinanych bodziaków:( ale te są takie rozpinane pod szyjką to też będą wygodne-dokupiłam do nich u tej samej babki śpiochy-w tej samej kolorystyce -10zł za sztuke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mewka -> jak to się wygina w łuk? napisz proszę coś więcej... ja też kupiłam już wiele ubranek u tej allegrowiczki, są bardzo fajne, dobre gatunkowo i ekspresowo przychodzą przesyłki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Moj Maly ma takie czerwone krostki na policzkach i polozna kazala smarowac punktowo sudocremem, ale jakos nie pomaga- macie jakies lepsze metody? Katarynka- ja na poczatku musialam lezec, lezec ilezec, Przy bolach brzucha 3 razy dziennie nospa(czasami nawet forte) oprocz tego duphaston i kaprogest co 5 dni na podtrzymaie i dzisiaj jestem szczesliwa mama.Po 2 miesiacach lezenie bylo juz wszystko w porzadku. Najwazniejsze jest lezenie i doslownie nic nierobienie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renatinka-ja musze wrocic do pracy bo M nie pracuje ale strasznie sie tego boje i nawet nie chce o tym myslec bo nienawidze mojej pracy najbardziej na swiecie. lalune-ja na pupe nie stosuje zadnego kremu bo poki co nie ma takiej potrzeby ale slyszalam ze kartoflanka jest niezastapiona. jog-zgadzam sie z toba ze o niektorych rzeczach lepiej nie wiedziec dlatego szerokim lukiem omijam artykuly o SIDS. wspolczuje wszechobecnych tesciow-moze zamknij drzwi i udawaj ze cie nie ma w domu albo spakuj dziecko i jedz do swoich rodzicow:) Malgorzata39-zazdroszcze formy,ja to ledwo nogami ruszam:)nie wiesz moze po jakim czasie od porodu sn mozna zaczac cwiczyc? bo musze sie zapisac na jakis aerobik zeby sadlo zrzucic.a na sylwestra to pewnie nigdzie sie nie wybieram. Anulka81-ja co prawda nie karmie piersia ale maly jest wlasciwie non stop przy butli tzn zje 30ml za pol godziny kolejne 30 pozniej za 2 godziny 60 i tak to wyglada.on poprostu nie chce zjesc jednorazowo calej butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na takie body ubieracie cos jeszcze? Niestety nie znam sposobow na krostki, nam tez zalecono sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia ja ubieram na body z krótkim rękawem pajacyka a na body z długim śpioszki, nie wiem czy dobrze robię ale mój Pawcio nie marznie ani się nie przegrzewa więc chyba jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejtlin-moj tez mial takie krostki i mylam mu kilka razy dziennie wacikiem zwilzonym ciepla woda i po jakis 3 dniach zeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perełka 1983 u mnie ostatnio teściowa była na pierwszej wizycie i mam nadzieję że się nie obraziła , bo nie daliśmy jej małej na ręce (z M zdecydowalismy,że nikt poza nami nie będzie jej brał na ręce-wyjątkiem była moja mama) do tego jak pocałowała małą w rączkę poleciałam zaraz po chusteczkę i umyłam małej rączkę i dałam wykład że dziecku nie całuje się rączek bo potem sobie je wkłada do buzi i wszystkie zarazki przechodzą a potem rotawirusy czy inne gówna są..(słowa lekarza) A jesli chodzi o wyginanie w łuk -wygina głowe do tyły i podwija nogi a że zrobiła to w jedną strone pediatra się zaniepokoił ale jest ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perelka ja ubieram podobnie Mewka - moj sie tez wygina w łuk :( ale byl badany neurologicznie w szpitalu i wszystko OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie mi też się wydaje że mój wygina się w łuk... jutro będziemy u pediatry ewentualnie 1 grudnia u ortopedy to się chyba zapytam o to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K_Z_Kasia jesli był badany to nie martw się. U mnie pediatrę zaniepokił fakt,ze mała prężyła się w jedną stronę , na szczęście jej obawy na wyrost (ale dobrze w sumie że mam takiego przewrażliwonego pediatrę) zostały rozwiane:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syla=
ja mam do was pytanie...20.10 zostalam szczesliwa mamusia:D i nie karmie piersia nie mam okresu czy sa dni nieplodne teraz czy nie ma na to reguly i trzeba uwazac wiecie cos na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k_z_kasia ja na body z długim rękawem wkładam śpiochy mam też body z krótkim ale narazie nie używam a pod pajace nic nie wkładam mamy tak ciepło w domu że mała jest wystarczająco ubrana...a nie chce jej przegrzać na rozmiar 68-74 nakupowalam jej zamiast śpiochów rajtuzki i wtedy mała będzie miała body plus rajtuzki w ciągu dnia .Na noc jej kupiłam pajace Mam kupe spodni,sukienek i chyba sie nie przydadzą:( raczej są mało wygodne dla dziecka...a tak ładnie wyglądały jak je kupowałam że nie mogłam sie oprzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. nie odzywałam się ale czytałam. jakoś natchnienia nie było... ale dziś mam dołeczek albo dół. przeczytałam artykuł w którym babka przezywała na kobiety które mówią że mleka nie mają i nie karmią. pisała że gdyby tak było to pół świata by nie było, bo w Afryce nie ma Bebiko, ani nasze prababki go nie miały i musiały karmić i wszystkie mleko miały a teraz 50% kobiet tłumaczy że "nie ma i koniec". no to natychmiast Olę do piersi (mimo że nie karmię jej naturalnie od tygodnia) a ona w ryk bo nic nie leci a już głodna była. no to ściskam pierś i po kropelce jej wyciskam i poleciało tych kropelek z 10-15 na 20 minut... i tak mi leciało tez wcześniej. srednio 2 krople na minutę. mimo że ją przystawiałam co pół godziny :O może powinnam z nią siedzieć 24h/dobę? :( czuję się złą matką. kurwa (przepraszam) :( a druga rzecz to temat stary jak świat albo i starszy- teściowa. :O byłam wczoraj z M na basenie a Ola u teściowej była na te 2godz. jak po nią przyjechaliśmy to ja zaraz ręce umyłam i chciałam dzidzię przytulić bo już nie spała a ta mi jej nie dała tylko popatrzyła na mnie jakbym ją chciała przez okno wyrzucić. 3 razy PROSIŁAM o danie mi Oli na ręce. w końcu z miną wsciekłego nosorożca dała mi ją a Ola w RZYG. obrzygała mnie od stóp do głów to się pytam kiedy jadła i ile. a ona że zjadła pół godz temu 150ml! a Ola ma dopiero miesiąc i jednorazowo zjada mi max. 120ml! po prostu jej więcej nie wchodzi i zaraz ulewa i wypluwa butelkę! a ta jędza jeszcze na mnie z gębą że to moja wina bo ją źle chwytam (dziwne że ją przez miesiąc tak trzymam- jak zyje- i moze raz delikatnie ulała). najgorsze jednak jest to że dziś punkt 11, bez pukania (ma klucze) wpadła ta teściówa i kontrola! ogląda wodę butelkowaną którą Oli gotuje do mleka i z ryjem że: zła woda, za zimną jej daję, źle jej podaję, źle ją trzymam, za krótko ją noszę, za mało jej daje, ma za zimne ręce, ja mam za zimne ręce żeby ją trzymać a ONA BIEDNA całą noc nie spała bo myślałam nad tym czemu Ola rzygła i doszła w końcu do wniosku że to moja wina (patrz wyżej). kurwa! i powiedziałam przez tel. mojemu że jak matce nie powie żeby dzwoniła zanim przyjdzie to zmienię zamki. włazi do nas jak do sklepu- kiedy chce, jak chce i nawet na domofon nie dzwoni tylko sobie otwiera i z usmiechem "dzień dobry" a niech tak kuźwa zachce mi się latać nago po domu, albo zachce mi się seksu niekoniecznie o 22, pod kołderką i po ciemku... i co jej powiem wtedy? "dzień dobry"??? wrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzis naskrobalyscie :) Dorka -> dzieki za info o tych zmianach dotyczacych macierzynskiego. Skontakuje się w tej sprawie z naszymi kadrami i mam nadzieje, ze nie będzie problemu z przedłużeniem pobytu w domu o 2 tygodnie :) Katarynka -> odpoczywaj duzo i się nie stresuj niczym. To najważniejsze! No i pamiętaj, ze będzie dobrze! Perelka -> Ty sobie chyba zartujesz, ze tesciowa się tak zachowuje!! Koszmar!!!! Mewka -> mój maly tez się nieraz wygina w luk, podczas snu, raz w jedna strone, raz w druga. Nie jest to niczym zlym, jeśli nie jest to na zasadzie ciągłego wyginania się w jedna strone i prężenia. JoG -> pogadaj z mezem o tym, ze dla Ciebie i malutkiej te weekendowe słodkie odwiedziny sa strasznie stresujące. Może on uwaza, ze np. jest to dla Ciebie ulga i odciążenie w obowiązkach?? MG29 – dzieki za fajna stronke! Tez na pewno cos kupie :) Kejtlin – mój maly miał straszne krostki na twarzy. Lekarz przepisal mi Davercin, taki plyn do stosowania miejscowego. Ale po tym, jak po zastosowaniu tego leku zszedł mi lakier z paznokci, to sobie podarowałam. Skoro jest tak silny, ze może zmyc lakier, to jak dziala na skore takiego maluszka?? Od tamtej pory przemywam tylko woda. Jak pojawia się jakas krostka, to uzywam Clotrimazolum – swietnie pomaga. Kasia – my nie wlaczamy ogrzewania w domu, żeby nie było za cieplo. Teraz mamy caly czas 21 stopni. Jak mielismy cieplej, to maly był bardzo niespokojny. Zmniejszylismy temp i jest o wiele lepiej. Widac, podobnie zreszta jak ja i M, nie lubi jak jest za cieplo w domku. W związku z tym najczęściej ubieram mu body na dlugi rekaw, na to bluza i spodenki. Na noc body z dlugim rękawkiem lub kaftanik i śpiochy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×