Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Agata a w jakiej dziedzinie szukasz pracy, że aż egzaminy Cię czekają? Mam pytanie do mam karmiących piersią: jakie zupy jecie? ja jak na razie dopiero krupnik i rosół próbowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa ja biore Azalię perełka ja mimo ze karmie moze z dwa trzy razy na dobe to dalej trzymam diete dla mam karmiacych a z zup to jadłam pomidorowke, rosół i biały barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki dawno mnie nie było, jakoś się zeszło, dziś Piotruś ma spaczkę i śpi z przerwami na jedzenie (za to wczoraj przespał w ciągu dnia łącznie 2 godz), a ja nadrobiłam zaległości Wracając do tematu z kilku stron wstecz dziewczyny bardzo Wam współczuję przeżyć, jesteście bardzo dzielne. Mój tato popijał ale a praktycznie tego nie pamiętam, potem przestał, a teraz będzie pilnował mi synka, tylko prosił o przeszkolenie. co do laktatora ja mam Aventu i mi pasuje, choć opinie są o nim różne co do zupek - to ja jadłam rosołek, krupnik, z cukinią, z koperkiem, co do nerwów to mi czasem puszczają, myślałam, że tylko mi... :), przeważnie gdy jestem BARDZO zmęczona a on marudzi. Podziwiam wszystkie mamy które mają więcej niż jedno dziecko, szczególnie gdy różnica wieku między dziećmi jest mała Byliśmy w weekend u teściów to ponad 200 km w jedną stronę. Piotruś większość drogi spał choć nie był to taki normalny sen. U teściów też było ok, nie zachowywał się inaczej niż zwykle pomimo innego mieszkania i nowych "nianiek". Najbardziej zachwycona była siostrzenica M, ma 2 latka, nie odstępowała dzidzi na krok. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Migotka fajnie ze jestes ;-) a juz myslalam ze tylko mi nerwy puszczaja...;-) Tez podziwiam mamy ktore maja wiecej niz jedno dziecko Ja nie daje witamin w tabletkach Znalazlam nowy sposob na Kube jak nie chce zasnac - elektryczny laktator- przynajmniej ciagnie mniej pradu od odkurzacza hehe Chociaz do tego sie teraz przyda bo juz nawet nie mam co sciagac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia na moją Ole laktator elektryczna działa odlotowo zaraz zasypia wczoraj miała najgorszy wieczór od urodzenia od 6 do 10 wieczór przepłakał juz nie wiedzieliśmy co robić,ja już traciłam cierpliwość niestety dopiero przypomniałam sobie że ktoś kiedyś napisał o suszarce i w desperacji włączyłam i byłam w wielkim szoku mała zrobiła wielkie oczy po czym zaraz zasnęła, nigdy nie myślałam że to tak działa moja myszka od tygodnia budzi sie około 3-4 i później dopiero przed 8 jest super ale tydzień temu miałam to co wy pobudka o4 i już brak snu dobrze że jej przeszło idziemy w piątek na szczepienie i po tym co piszecie to już się boję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Kochane, my dziś poszliśmy do lekarza z Kingą, bo wciąż ma katar i podwyższoną temperaturę... no i niestety, dostała zastrzyki na 8 dni.. na szczęście nie musimy iść do szpitala.. ehh.. do tego jutro muszę iść sama z sobą do ginekologa.. Tam nie goi się chyba tak jak powinno.. jestem za niepokojona tym stanem więc wolę to sprawdzić.. same kłopoty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey!!! Misiaczka przykro, ale najważniejsze, że jesteście w domu :) Ja za godzinę mam wizytę też z Malinką, mam nadzieję, że zdrowa, bo ogólnie widać po niej, że jest lepiej :) Tylko ciągle wymiotuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie jakie zupy jecie..??, bo ja przez kolki Mikołaja to tylko rosol, a tak to wszystko na parze, a na sniadania parowke albo kanapke z wedlina..;/... niestety nabialu nie moge... Misiaczka mi wczoraj minelo miesiac po porodzie a krocze dalej boli... Nieznajoma jaka antykoncepcje wybralas..??, bo ja tutaj gdzie mieszkam to proponuja wszystko a nic nie doradza;/.. Mikołaj ostatnio znowu troche niespokojny ale to chyba przez wysypke na buzi, bo ciagle raczkami dotyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa-----ja biorę tabletki Azalia, ale w środku ich brania dostałam @ (od piątku do dzisiaj). Zobaczymy co lekarz powie, czy zmienię czy jeszcze z jeden miesiąc pobiorę i poczekamy na efekty. innych dolegliwości nie mam. Pajace z tesco, o których pisałam niecałe 40 zł za 3 kasia444---ja mam podobne uczucia. też długo wg mnie staraliśmy się o Małą. po trzech miesiącach niczego już zaczęłam się leczyć i również myślę o drugim dziecku za jakieś dwa, trzy lata :-) SURI---ja na dobre odstawiłam witaminę K. Jeszcze kilka lat temu nikt tego nie podawał i było ok więc zwyczajnie ją olałam. Dziecko jest całkiem inne, spokojniejsze, wróciliśmy do wieczornych kąpieli, zasypia nawet u innych na rękach więc nie będę męczyć i dziecka i nas. nie konsultowałam tego jednak z lekarzem więc nie wiem czy robię dobrze :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też lepiej jakby ktoś pytał :-P Przedwczoraj przeżyłam swój pierwszy drugi raz ;-) Ale musieliśmy się nagimnastykować, bo bolało :( Wczoraj też, ale było o niebo lepiej :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camisia---moja córa dostała krostek. smarowałam wszystkim (bepanthen, mąka, termentiol-zakazany dla niemowląt! i linomag). pomógł dopiero sudocrem---w dużych ilościach oczywiście bo pielucha i tak trochę wciągnie. może próbuj luźniej pampersa i jak najwięcej na powietrzu. Dobrze jest też myć wodą, a jak najmniej używać chusteczek. u nas się udało, życzę i wam powodzenia! propo chusteczek to jakich używacie? jakiej firmy rzecz jasna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzusiowa gratuluję, każdy następny będzie lepszy! My zaczeliśmy przed 5 tyg, jutro 8 tyg i jeszcze niekiedy mnie pobolewa, zwłaszcza na początku ale różnicę z przed dostrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zakręcona jestem, dzisiaj moja Mała kończy 8 tygodni. Ten czas za szybko ucieka, a my się tak z dzieckiem od siebie uzależniłyśmy, że szok! Musze być w ciągłym otoczeniu cór bo zaraz krzyk, spanie w łóżeczku już zarezerwowaliśmy tylko na kilka godzin w nocy bo w dzień wykluczone, nawet wózek odpadł bo albo na rękach albo przynajmniej obok na łóżku. Śmiejemy się z M, że to mama szantażystka-chcecie żebym spała to razem. Ledwo położymy się na łóżku i dziecko bardzo szybko zasypia. Jestem tak w niej zakochana, że aż mi żal jak muszę ją odłożyć zaraz do niej tęsknię. Przeraża mnie myśl, że niebawem do pracy. T juz mi wyliczyła, że w marcu do pracy, nie może się doczekać kiedy mi 'odbierze' Małą. A ciuszki to rzeczywiście niektóre nowe zapakowałam do pudełek. Wszyscy mówili po co mi tyle ciuchów, niektóre rozmiarowo niby do roku, a tu widzę, że za pare miesięcy w nic dziecko nie wejdzie. Za szybko rosną te nasze pociechy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ;-) Dzisiaj Kubus po karmieniu o 5 nie chcial zasnac, zacieszal do zabawek na karuzeli, mimo ze staly w miejscu i bylo ciemno. Az nie moglam sie na niego napatrzec ;-) W koncu zasnal. Uwielbiam ten jego bezzebny usmiech ;-) I lubie jeszcze patrzec na niego jak spi ze smokiem w buzce i go sobie od czasu go czasu dyda ;-) JoG ja nie uzywam chusteczek, myje woda z mydlem. Chusteczki wg mnie tylko rozmazuja brud. Jedyne jakich czasem uzywam po kupce to takie nasaczone oliwka z Rossmana - ale to juz jak pupa jest czysta. Brzusiowa - super, jeszcze troche i bedzie jeszcze lepiej A mi sie cos odechcialo - na poczatku bylo super a teraz mi sie nie chce, moze po tabletkach? Agatek jak bylo u Ciebie po Cerazette? Ja nie widze sensu brania tabsow skoro i tak mi sie po nich nie chce Misiaczka - duzo zdrowka zycze, i Tobie, i Kini Ja tez myslalam ze u mnie cos nie tak, ale nie mialam czasu pojsc do lekarza. I przeszlo, teraz jest wszystko OK Brzusiowa i co tam u lekarza? Lubila - nie boj sie szczepienia, u nas bylo wszystko OK, nawet nie plakal mocno Smalle- oj wspolczuje takiej diety, nie pojesz sobie. Ale czego sie nie robi dla dzieci A my bylismy dzisiaj na zmianie plasterka na przepuklina - tzn stary odkleilam sama, musielismy tylko nowy przykleic. Dowiedzialam sie ze to moze potrwac i do pol roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagar, Jastro - pytalam polozna o Bebilon Comfort, dlaczego Kuba robi kupy raz na 2-3 dni. I powiedziala ze jesli sie przy tym nie meczy i te kupy sa normalne a nie twarde to nie ma sie co martwic. Po prostu to mleczko jest dobrze wchlaniane. Tak wiec jedziemy dalej na comforcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka zdrowa :D:D:D:D:D:D Powoli na spacerki możemy wychodzić :) Kasia ja tak miałam przed ciążą, że po tabsach spadło... Ja też biorę teraz Cerazette, zobaczymy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Brzusiowa - super,ze Malinka zdrowa :) To okropne, gdy te nasze skarbeczki choruje. Niech juz zadne chorobska sie nie zblizaja!!! My bylismy wczoraj u lekarza i oprocz katarku nic FIlipkowi nie dolega. Wciaz wychodzimy na spacerki, ale krotsze. Podobno jak dziecko ma tylko katar to wrecz wskazane jest wychodzic na powietrze, bo to obkurcza sluzowke. Agatko -- moj lekarz nie powiedzial na te ataki placzku,ze "tak urok" ;) Daj nam Enretol 250 http://www.enterol.pl/rodzice.html. Na razie maly dostal tylko jedna dawke,a juz widze poprawe. Kupki sa bardziej zbite, bo byly wodniste i juz tak nie smierdza :) Powiedzial, ze to moglo byc cos z jelitkami - jakis stan zapalny lub cos podobnego. Najwazniejsze, ze juz jest lepiej. Mam nadzieje, ze tak juz zostanie!! Ja dzis ide do gina na wizyte kontrolna. Mam nadzieje, ze wszystko u mnie ok. Dzisiaj znowu pojawilo sie jakies krawienie. Ciekawe od czego to. Ja raczej nie wezme na razie tabletek. Zostaniemy przy gumkach, choc tego nie lubimy. No ale coz.. Przed ciaza dlugo sie leczylam, bo mialam bardzo zaburzona gospodarke hormonalna, wiec na razie wole nie ryzykowac. Kasia444 - Ty tez sie musialas leczyc przed ciaza? Dlugo?? Ja tez chce miec szybko kolejne dzieciatko. Wiem,ze bedzie cholernie ciezko, ale nie chce,zeby bylo tak jak u mnie, gdzie mam siostre starsza o 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia---moja córcia miała te krostki i po mydełku było bardziej zaczerwienione więc wycieram chusteczkami a po każdej większej kupce myję ale samą wodą. jakiego mydełka używasz? ja wcześniej próbowałam z nivea. odnośnie chęci to mnie niestety też trzeba duuużo więcej czasu po tabs. chyba jednak je odstawię bo co mi po nich, na dodatek tydzień i mam okres. myślałam, że koniec a tu lipa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renatinka🌼 a nie dogadujesz sie z siostrą ? u moich dzieci jest właśnie 10 lat różnicy... i mam nadzieje że jak nas zabraknie to będą sobie pomagać -będą razem... bo jedynakowi to jakoś ciężko w życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jog-nam lekarka zmienila wit k na ta w kroplach i mamy dawac polowe dawki,az sie boje... kasia - moj maly tez bedzie miaol plasterek bo przytyl w ciagu 3 tyg 900g i wazy juz 5kg a skonczyl wlasnie 6 tyg,podobno ten plasterek przeszkadza przy kapaniu??dajecie jakos rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoG ja uzywam Nivea. Przez pierwsze 2 tyg uzywalam chusteczek Nivea i Pampers i tez bylo OK. Kiedys mu sie troszke pupa odparzala, ale to bylo jak czesto robil kupki. Teraz robi rzadko i ma ladna pupe ;) i myje mu ja po kupce mydlem, a po siusiu to sama woda. A smaruje mu ja tylko po kapieli i po kupie - linomagiem albo penatenem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do chusteczek to anjmniej uczulaja zwykle bambino i... nikt by sie nie spodziewal ale takie zwykle z biedronki dada w bialym opakowaniu:) po nich mojemu szkrabowi nic nie jest (odpukac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUR| trzeba uwazac zeby nie zamoczyc plasterka, ale nawet jak zamoczysz to nic sie nie stanie. Ja go sama oderwalam po 2 tyg bo byl juz brzydki - troche z tym zabawy bo sie mocno trzyma, trzeba go najpierw mocno nasaczyc oliwka. Zrobilismy kilka dni przerwy i teraz ma drugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam rozne SURI dada z biedroby sa ok :) najbardziej je sobie chwale, pampersa tez miałam, ale mi sie wydaja zbyt suche nie wiem, cleanic, zbyt intensywny zapach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka -- dogaduje sie z siostra :) Teraz nie widzimy tej roznicy wieku. Ale dlugo bylo tak, ze nie mialysmy za duzo wspolnych tematow :) Z czasem oczywiscie,ze roznica wieku sie zaciera, ale na poczatku inne zainteresowania, problemy, etc. Poza tym nie martw sie - mam tez brata starszego o 7 lat i to bylo dla mnie cudowne. Zawsze mnie bronil, wszedzie sie za mna wstawil. Nikt mi nie podskoczyl ;) A jaki sie robil waleczny, gdy jego kumple zaczeli zwracac na mnie uwage jako na dziewczyne heheh Fajne czasy.. Mimo to, chcialabym,zeby moje dzieci mogly razej dojrzewac i byc dla siebie oparciem juz od poczatku. SURI - moj Filip tez skonczyl 6 tygodni i wazy juz 5250 (moje plecy!!!). Lekarz tez powiedzial,zebysmy zaklejali mu brzuch plasterkiem, ale nie wiem jakim. Kasia - Ty masz doswiadcznie. Stosujesz normalny plaster czy jakis specjalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzusiowa - to czarno-biale zdjecie jest cuuuuuuuuudddddddddnnnnnnneeeeeeeee!!! Mala cwaniara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly ma zmiany na oskrzelach biedaczek boje sie zeby sie nie zucilo na pluca :( dostal antybiotyki brzusiowa a ja moge tez zobaczyc zdjecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×