Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość limonka2+1

PAŹDZIERNIK 2009

Polecane posty

Hej:-) Dagar~~ super ,że Twoje maleństwo jest już z Tobą:-) gratulacje:-) Porody ruszyły pełną parą:-) Artigiana ~~ więc tak - odnośnie tej oksytocyny , bo trochę zbiłaś mnie z tropu tym ,że jej nie miałaś podawanej (i Twoje znajome też) ,skonsultowałam to wczoraj z dwoma lekarzami w Poznaniu (choć do mojego mam pełne zaufanie:-)) i oksytocyne podaję się przed PLANOWANYM na konkrtetny dzień cc .Jeśli wywołane są skurcze to krwawienie jest mniejsze, więc i operacja bezpieczniejsza, wszystko z korzyścią dla pacjentki a to że nie wszyscy tak robią, no cóż.... Udanego dnia dla wszystkich:-) anas 1988 ~~ pisz z Nami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane Ale dużo cudownych nowinek ostatnimi dniami, Gratuluje nowym mamusiom już sobie wyobrażam jakie jesteście szczęśliwe patrząc na swoje pociechy :) ech też już się nie mogę doczekać swojego szkrabka . Kasia czekamy na wieści od Ciebie:) Mamusiom które będą mieć w tym tygodniu cc życzę i trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązania i jak najmniej bólu. Ja dziś w nocy nie mogłam spać i strasznie się męczyłam, a mój mężuś ze mną,bo jak słyszał że nie śpie to sam też się wiercił ,biedny też się nie wyspał i do pracy pojechał. Może przyjazd koleżanki polepszy mi dziś humorek i jakieś słodkie ciacho na deserek . Pultaska-ja nosze wkładki na dzień,ale na noc nie zakładam,niech sobie troche pooddycha :) Czy wy też chodzicie takie poddenerwowane ostatnimi czasy czy tylko ja tak mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie! to ja wymykam sie z lozka a tu nic sie nie dzieje..........:( wiecie co, taki zawod milosny....:P a no nic pojadlam chlebka z czosnkiem zrobilam sobie inhalacje i mam nadzieje juz bedzie mi lepiej:) Anulka81 -----------> ja tez jestem poddenerwowana ale to przeciez normalne, to nas czeka wazne wydarzenie w zyciu !!! to buziaki, milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, pisałam wczoraj posta, ale chyba go nie wkleiło :( Chciałam się pochwalić, że ja już zostałam mausią :) Urodziłam swojego synka 24.09.2009 r o godzinie 11.10 siłami natury :) Waży 3750 i w długości ma 54 cm. Rodziłam ponad 11 godzin, ale warto było. Nie jest cudownie podczas porodu, bo kobieta wychodzi ze skóry, ale jak się spojrzy na małego człowieczka to już później wszystko jedno jest :) Na razie jeszcze dobrze siedzieć nie mogę, bo szwy mnie ciągną, lekarz strasznie dokładnie mnie zszywał przy praktykancie :) Mąż nie uciekł był ze mną do końca i nawet pępowine przeciął. Uciekam, bo dzidzia co chwile cyca chce :) Życzę wszystkim mamusiom zdrówka i ich pociechom no i cierpliwości dla mam czekających Pozdrawiamy Monika i Marcel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka,Dagar, Monia - gratulacje!!!! Jak świetnie, że macie przy sobie kruszynki, ja też już bym chciała, to ostatnie oczekiwanie jest najgorsze! Migotka - trzymaj się!!!!Niebawem ujrzysz swoją dzidzię:) Mnie dzisiaj w nocy 2 razy złapały takie mocne skurcze jak na okres o pólnocy i o 4 nad ranem. Ale miałam stracha! Ale minęło. To chyba te przepowiadające. Jutro idę do gina, zobaczymy co mi powie. Teraz robię obiadki i zamrażam. Będę miała gotowe jak wrócę z Nadusią do domku. Mąż tylko pogrzeje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dagar ! monia monia! GRATULACJE pociech:):) widze ze juz wszystkie nie możemy sie doczekać ja wczoraj sie troche odchamiłam i byłam na Kryszaku DAWAŁ POPALIĆ:) a tak po za tym to mnie wszystko ciągnie w środku i boli eh mogłoby to już nadejść;P pozdrowionka witam nową koleżanke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia -> GRATULACJE!!! super ze masz już swoją dzidzię :) zaglądaj do nas w miarę możliwości i wolnego czasu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też na razie tylko takie małe fałszywe alarmy:)ale też już mógłby nadejść ten czas,mąż zabiera mnie na zakupki odezwę się jak wrócę. Buziole dla wszystkich😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj..... .. ....które Nieznajoma4303.22..... 01.10.09...Blanka.....pomors........pierwsze MG 29..............31... ..01.10.09...Igorek......wlkp..........drugie czuła...............25..... 03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze alla23...............24.. ...03.10.09....synek.....mazow.... ...pierwsze K_Z_Kasia.........27... ..04.10.09....synek...zachodniop....pierwsze Pultaska...........30... ..05.10.09....synek....kuj.-pom/Niemcy...pier Perełka1983......25... ..06.10.09….Pawełek...mazow........pierwsze Angela24...........27.....07.10.09....Martynka.śląskie.. ......pierwsze Mewka123.........29.....07.10.09. ..Martynka...wlkp.........pierwsze JoG..................27.....9.10.2009...Patrycja....doln ośl. ....pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze KASIA444..................14.10.09.....SZYMUŚ....pomors. ......pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze Renatinka…...…...26....17.10.09.....Filip... ..... pomors......pierwsze DAGAR..............34.....18.10.09....Kornelia…. Łódź..........pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie ..pierwsze Betix...............23.....18.10.09. ...synek.......kuj-pom......drugie Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29.....20.10.09....Kacperek..śląskie. .......drugie RUMIANELLA.......27.....22.10.09...Larysa.....dolnośląsk ie...pierwsze SURI.................30.....22.10.09....Dawid......śląsk ie.... ...pierwsze agatek-gagatek ..24.....24.10.09...córka......dolnośląskie...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........rz eszów .....drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie ...... .pierwsze camisia…….........35…...28.10.09.?.. chybaHania.Austarlia….drugie smalle...............27.....28.10.09.....synuś........UK ..........pierwsze madzik.............21......29.10.09......???????.......l ubelskie...drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....TC........Imię........Poród..... ...Waga/Cm Mery27.......... 15.07... 28 ...Maksymilian ...CC ...........1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 .....Zuzia ........CC ..............2700 Kliforka .....................38..................... SN............ 3240/53 Tyska............ 24.09 ...38..... Emilka........CC............. 3500 monia_monia....24.09....39.....Marcel.........SN............3750/54 zaktualizowałam tabelkę :) przesunęłam się przy okazji na mój pierwotny termin... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane! Ale tu sie narobilo!! Tyska, Monia-gratulacje! Kasia--> pewnie tez juz jestes mamusia, wiec gratuluje z calego serca i trzymam kciuki!! Duzo, duzo buziakow dla dziewczyn, ktore w tym tygodniu maja CC. Dopisuje Dagar do tabelki: PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj..... .. ....które Nieznajoma4303.22..... 01.10.09...Blanka.....pomors........pierwsze MG 29..............31... ..01.10.09...Igorek......wlkp..........drugie czuła...............25..... 03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze alla23...............24.. ...03.10.09....synek.....mazow.... ...pierwsze K_Z_Kasia.........27... ..04.10.09....synek...zachodniop....pierwsze Pultaska...........30... ..05.10.09....synek....kuj.-pom/Niemcy...pier Perełka1983......25... ..06.10.09….Pawełek...mazow........pierwsze Angela24...........27.....07.10.09....Martynka.śląskie.. ......pierwsze Mewka123.........29.....07.10.09. ..Martynka...wlkp.........pierwsze JoG..................27.....9.10.2009...Patrycja....doln ośl. ....pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze KASIA444..................14.10.09.....SZYMUŚ....pomors. ......pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze DAGAR..............34.....18.10.09....Kornelia…. Łódź..........pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie ..pierwsze Betix...............23.....18.10.09. ...synek.......kuj-pom......drugie Renatinka…...…...26....19.10.09.....Filip... ..... pomors......pierwsze Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29.....20.10.09....Kacperek..śląskie. .......drugie RUMIANELLA.......27.....22.10.09...Larysa.....dolnośląsk ie...pierwsze SURI.................30.....22.10.09....Dawid......śląsk ie.... ...pierwsze agatek-gagatek ..24.....24.10.09...córka......dolnośląskie...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........rz eszów .....drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie ...... .pierwsze camisia…….........35…...28.10.09.?.. chybaHania.Austarlia….drugie smalle...............27.....28.10.09.....synuś........UK ..........pierwsze madzik.............21......29.10.09......???????.......l ubelskie...drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....TC........Imię........Poród..... ...Waga/Cm Mery27.......... 15.07... 28 ...Maksymilian ...CC ...........1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 .....Zuzia ........CC ..............2700 Kliforka .....................38..................... SN............ 3240/53 Tyska............ 24.09 ...38..... Emilka........CC............. 3500 monia_monia....24.09....39.....Marcel.........SN........ ....3750/54 Dagar..............25.09....37.....Kornelka.......CC............2960/57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki :) Gratuluje nowym rozpakowanym mamusiom 🌼 Już możemy o kupkach gadać :P Ja walczę z cycorami.czytałam że co poniektóre sie martwią o pokarm.Dziewczynki mi nic nie leciało podczas ciąży po porodzie przyszła pielęgniarka nacisnęła cyca i wyleciała siara:) Jestem parę dni po porodzie a ja karmię jedną piersią a drugą leci:) Więc główka do góry dziewczynki najważniejsze by się nie dołować czy zamartwiać na zapas - wasze samopoczucie jest teraz najwazniejsze:) Ja jeszcze dochodze do siebie,szwy ciagną jak fix chodze jak zgarbiona babcia trzymając sie za krzyze,ale z dnia na dzień jest lepiej:) Z Emilki straszny głomodor tylko by przy cycu siedziała a mnie juz tak bolą suty..Zaciskam ząbki kiedys ból przechodzi..najwazniejsza dzidzia!!:) Perełka 🌼 robili mi cesarkę,podczas wizyty i badania ktg okazało się że mała zaczyna się dusić i w ciągu godziny wylądowałam na porodówce.Juz nie byłam przestraszona bólem i porodem tylko stanem zdrowia mojej córci.Dobrze że już to za mna:) agagtek-gagatek 🌼 to jak zgaga poszła w niepamięc to znaczy że brzuszek ci się już znacznie obnizył wiec jeszcze troszkę i bedzie rozwiązanie ciąży:) Artigiana 🌼 a mi lewatywy przed cc nie robili..Najgorsze podczas całego zabiegu było dla mnie zakładanie cewnika :o wrr..aż ciary mnie przechodzą jak o tym pomysle.. migotka 🌼 kciukam za Was:) Angela 🌼 i co z tym twoim czopem?? Gatuluje dagar 🌼 Dla pozostałych dziewczyn po 🌼 i dużo siłki Wam życzę 😘 już niebawem bedziemy wszystkie miały przy sobie swoich szkrabów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzusiaste i mamuski :) Gratulacje dla Dagar i Moni :) dużo zdrowia dla Waszych dzieciaczków ;) Tysiu jak możesz to opisz, jak wygląda czas po cesarce w Bielsku, kiedy dostajesz dziecko, jak dlugo może zostac świeżo upieczony tata i jak szybko schodzi znieczulenie i czy po cesarce zaraz się krwawi? Ja 29.09 mam tam cesarke i już mam stracha przed niewiadomym, ale żeby tylko z mala było OK to będę już szczęśliwa. ...a co do czopu, to wczoraj wyleciało mi trochę takiej galaretki dzisiaj spokój, więc już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka i dzięki wielkie za pocieszenie z tym pokarmem, bo mi dalej nic a nic nie leci uff ulzyło mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela 🌼 mam nadzieję że zdąże bo mała juz cmoka mi usteczkami chyba się budzi pomału:) Jesli zdecydujesz sie na cesarskie ciecie w eskulapie i nie bedzie żadnych problemów to będą cie trzymać dokładnie 48godzin.Dzieciątko dostajesz zaraz po porodzie,jedynie co ci biorą to na badania lub na Twoją prośbe.tata może chwile z Toba posiedzieć przy porodzie ja osobiście nie miałam siłek żeby ze swoim rozmawiać no ale kazda ma inaczej.Potem są godziny w których moze cie odwiedzac.albo godz.11ta (albo 10 ta.. juz nie pamietam ) i przez godz,a potem od 16-18 tej.Jesli trafisz na hujowa zmiane pielęgniarki po przekroczonym czasie wygonia go. Znieczulenie w momencie zadziała,możesz czuc niedowład nawet rąk,ja miałam też zaburzenia mowy.Może Ci byc niedobrze.Samo znieczulenie nie boli - uczucie takie jakbyś dostawała zastrzyk.Potem zakładają cewnik,zasłaniają ci brzuszek żebyś nie widziała i chwile póxniej przyłoża maleństwo do Ciebie.Możesz poczuc jak ci cos leci ciepłego po nogach - sa to wody:) zszywają ekspresowo i powiem ci że bardzo profesjonalnie - moja mama która jest pielęgniarka była w szoku jakie ładne cięcie.Samo znieczulenie po zabiegu mnie trzymało do 2 godz,po 6h ściągają Ci cewnik i niestety ale zaciągają cie pod prysznic.Bedzie bolało.Pielęgniarki rózne,dużo niemiłych pań tam pracuje całe szczescie sa trzy zmiany więc napewno trafisz na kogos miłego.Co 4 godz dostajesz paracetamol i czasami zastrzyk przeciwbólowy - proś o zastrzyki są o wiele bardziej skuteczniejsze od piguł:) jak ściągną ci cewnik mi kazali podkład sobie położyc (są w łazience),miałam majtki jednorazowe więc do nich sobie wkładach i raz na 5godz zmieniałam.Myslałam że będzie wiecej się ze mnie lało,ale praktycznie lezysz więc nie ma tragedi na wkładce:) jakies pytania :)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mewka-3 z nas (październik 2008) miałyśmy cc na konkretny dziń umowione i żadna z nas nie miała podawanej oksytocyny. Specjalnie wczoraj smsowałam do dziewczyn w tej sprawie Tyska - masz racje, bardzo nieprzyjemne. Do mnie jeszcze pielęgniarka dowcipnie "unieś noge"..Tylko jak jak mnie znieczuliło od piersi w dół? Bardzo zabawna była kobieta... Gratuluję serdecznie wszystkim rozpakowanym mamusiom. My we środę obchodzimy urodziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewcxyny, pisze jedna reka, druga karmie synka. urodzilam wczoraj o 10.20, czyli dosc szybko. o 4.30 bylam w szpitalu, dali mi oxytocyne na skurcze no i sie zaczelo. okolo 8 zaczely sie juz parte no i urodzilam :-) nie bylo tak zle, nawet z oxy. skurcze bola wiadomo ale da sie przezyc. robilam pare podejsc z wypchnieciem glowki az w koncu wzielam sie w garsc i wypchnelam synuia. mial 56 cm i 3330 cm. sliczny i zdrowy. jeszcze jestesmy w szpitalu. dzisiaj mecze sie troche z karmieniem synek ciagnie juz ze 4 godzz az mi sutki dpadaja. a pokarmu narazie malo. pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artigiana~~ najwyrażniej rok temu nie stosowano takiej metody albo w tych szpitalach gdzie Ty i Twoje znajomy miały cc nie stosowano ,niewazne, najważniejsze ,ze cięcia odbyły sie bez komplikacji :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Tysia dzięki wielkie za super opis :) 👄 wszystko trzeba przejśc, mam nadzieję, że będzie OK. Fajnie, że masz już to za sobą i cieszysz się dzieicątkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PSEUDO...........wiek....termin......imię.........woj..... .. ....które Nieznajoma4303.22..... 01.10.09...Blanka.....pomors........pierwsze MG 29..............31... ..01.10.09...Igorek......wlkp..........drugie czuła...............25..... 03.10.09 ...córcia.... pomors.......pierwsze alla23...............24.. ...03.10.09....synek.....mazow.... ...pierwsze Pultaska...........30... ..05.10.09....synek....kuj.-pom/Niemcy...pier Perełka1983......25... ..06.10.09….Pawełek...mazow........pierwsze Angela24...........27.....07.10.09....Martynka.śląskie.. ......pierwsze Mewka123.........29.....07.10.09. ..Martynka...wlkp.........pierwsze JoG..................27.....9.10.2009...Patrycja....doln ośl. ....pierwsze mazia112..........22.....11.10.09....Miłoszek....Małopol ......pierwsze KASIA444..................14.10.09.....SZYMUŚ....pomors. ......pierwsze 4sz4 ................20....16.10.09......Ola........Śląsk........ ..pierwsze Anulka..............28.....18.10.09...Patrycja....małopo lskie ..pierwsze Betix...............23.....18.10.09. ...synek.......kuj-pom......drugie Renatinka…...…...26....19.10.09.....Filip... ..... pomors......pierwsze Lalune..............27.....19.10.09....Nadia......warm.- maz....pierwsze Jenny06............29.....20.10.09....Kacperek..śląskie. .......drugie RUMIANELLA.......27.....22.10.09...Larysa.....dolnośląsk ie...pierwsze SURI.................30.....22.10.09....Dawid......śląsk ie.... ...pierwsze agatek-gagatek ..24.....24.10.09...córka......dolnośląskie...drugie lubila................32.....25.10.09....Ola..........rz eszów .....drugie agata_xyz.........28.....26.10.09...synek........śląskie ...... .pierwsze camisia…….........35…...28.10.09.?.. chybaHania.Austarlia….drugie smalle...............27.....28.10.09.....synuś........UK ..........pierwsze madzik.............21......29.10.09......???????.......l ubelskie...drugie dorka572..........29......01.11.2009 ..córka......śląskie......drugie Mama............Data....TC........Imię........Poród..... ...Waga/Cm Mery27.......... 15.07... 28 ...Maksymilian ...CC ...........1300/38 Marta Dz....... 15.09 ....36 .....Zuzia ........CC ..............2700 Kliforka .....................38..................... SN............ 3240/53 Tyśka............ 24.09 ...38..... Emilka........CC............. 3500 monia_monia....24.09....39.....Marcel.........SN........ ....3750/54 Dagar.............25.09....37.....Kornelka......CC.............2960/57 K_Z_Kasia........26.09....39......................SN.............3330/56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam szczerze, że ja nie miałam żadnych objawów porodu, nie byłam przygotowana na odejście wód. Jedyne co tego dnia dla mnie było dziwne to to, że strasznie mi się różnych rzeczy chciało do jedzenia. Chipsy zagryzałam ciastkami itp. Co do samego porodu to dla mnie najgorsze były skurcze porodowe na rozwarcie szyjki, normalnie dramat. Od północy do 8.00 rano trzymali mnie ze swoimi skurczami, ale ktg pokazywało, że za słabe są. O 8.00 dostałam oksytocyne i jak mnie wzięły te skurcze to o 11.00 zaczęły mi się parte,a 10 minut później już synek był ze mną :) normalnie szoku dostałam :) Małego (pulpecika) miałam cały czas przy sobie podczas pobytu w szpitalu. Bardzo fajne położne są na tym oddziale na którym byłam. Z każdym problemem można było iść i zawsze pomogły. Ja np. miałam problem bo mam wklęsłe sutki i nie mogłam karmić małego gdyż nie mógł odpowiednio chwycić piersi. Położna mi pokazała jak można wyciągnąć pierś i powiedziała o nasadkach, teraz bez tych nasadek to nie moge żyć :) Teraz mam z kolei problem, bo mały strasznie luźno robi i widać niestrawione mleko, ale może to przejściowe, bo jeszcze niedawno robił smółką. Tak więc dziewczyny trzymajcie się cieplutko, bo nigdy nie wiadomo kiedy przyjdzie ta chwila :) Pozdrawiamy Marcel i Monika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia 04.05
Widze że coraz wiecej was dziewczyki juz rozpakowanych:0 A My jeszcze 2w1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gratuluję Monia ,Kasiu Widzisz Kasiu mąż nie zawiódł. Jesteście bardzo dzielne i silne .Teraz już wszytko co najlepsze przed Wami. Córka strzeliła mi sesje dokładam zdjęcia na naszą pocztę . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Garbysia 0202
A mnie coś dziwnie boli dziś brzuszek..:( Wogóle jakoś nie tak się czuje dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×