Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wczesnie za wczesnie

Brzuch rosnie wolno, ale kiedy ubrania ciazowe??

Polecane posty

Gość perrpetua
Jestem teraz w 19. tygodniu. na początku schudłam, dopiero gdzieś tak w 14. tygodniu doszlam wagowo do stanu sprzed ciąży, no a teraz to juz przybywa mi pomału, regularnie. Spodnie, wczesniej dosć luźne, zrobiły się takie na styk, a na brzuchu zaczyna mnie pomału uwierać, więc już nie dopinam, tylko chodzę w dłuższych swetrach i niedopietych gaciach :P Myslę, że za jakieś 2 tygodnie już chyba nie będzie mi za ciasno. Jak komuś jest 7 tygodniu za ciasno, to na bank nie macica, tylko jelita i wzdęcia. Ale tak czy siak ma to zwiazek z ciażą, bo to są właśnie jej uroki. nie zależy mi jakos szczególnie na tym, zeby ludzie podziwiali moja ciażę, bo wydaje mi się, że nie jest to sprawa, która im spedza sens z oczu. A ubrania ciażowe sa zwyczajnie drogie. Mam w planie kupic tylko spodnie ciażowe, żadnych innych wynalazków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perrpetua
sen z oczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na ubraniach ciazowych robia taki sam biznes jak na ubrankach i zabawkach dla dzieci... ostatnio obkupilam sie na wyprzedazy w H&M- te 2 pary spodni... ale na Allegro tez mozna dorwac cos fajnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elejka
Ja osobiście strasznie nie lubię ciążowych portek (drażni mnie ten pas na brzuchu, a gdy go podwinę wkurza mnie gumka pod brzuchem ;)) i robię co mogę, by jak najdłużej nosić „zwyczajne spodnie. W domu oczywiście przeważają dresy i legginsy, na wyjścia noszę jeszcze spodnie sprzed ciąży (niestety już największe z kolekcji ;)) używam do nich wstawki do spodni Bellyguard ukrywającej niedopięty guzik. jest mi wygodnie, bo brzucha nic nie krępuje i nie uwiera :) z bluzkami nie ma większego problemu te same tuniki można w zasadzie nosić przed, w trakcie, i po ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem już przy końcówce i marzę o "normalnych" ciuchach, choc pewnie się trochę zejdzie. Ja miałam taki problem, że już odm 7-8 tc nie wchodziłam w niektóre ubrania, ale to dlatego, że wszystkie spódnice i spodnie miałam zapinane w talii, nigdy nie lubiłam biodrówek. Pomimo, że na początku schudłam 4kg, to i tak w tali się zrobiło ciasno. Tak, że jak ktoś nosi biodrówki, to powinno być ok. Ja na początku poradziłam sobie tak, że kupiłam zwykłe ciuchy o numer większe (jedną sukienkę, jedną spódnicę i jedne spodnie). Było to w lato i myślę, że w top lato będe w tym chodzić. Dobra rada - większość ciążowych ubrań przydaje się dopiero tak około 20tc, a to na pewno będzie inna pora roku niż na początku ciąży, więc wstrzymajcie się. W 15 tc te ciuchy będa Wam spadać z brzucha i może być nikomfortowo w nich. Tak, że ja radzę - jak najdłużej nie kupować, bo one potem są bezużyteczne. Ja z typowo ciążowych ubrań kupiłam sobie dwie pary spodni, dwie spódnice i jedną sukienkę. No i leginsy i dresy, bo po domu i na fitness (dla ciężarnych oczywiście) najlepsze. Aż nadto. Bluzek ciążowych nie trzeba, bo zwykłe tuniki wystarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przytaczala mala
ja ciuchy ciazowe zaczelam nosic dopieo w 7 miesiacu! mialam oczywiscie spodnie ciazowe, zeby w razie czego nie uciskac brzucha ale wikszosc ciazy przechodzilam w sukienkach:) po porodzie od razu wrocilam do swoich ciuchow z przed ciazy. troche bylo mi tego zal:D bo to jednak fajnie miec taki wiekszy brzucho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 27 tc i od 3 tyg. nosze spodnie z tym specjalnym pasem (kupilam 3 pary, wszystkie na promocji), teraz jest za zimno, zeby chodzic w biodrowkach, a te spodnie uwazam, ze sa super wygodne i nic mnie nie cisnie. Ja od 14 tygodnia nie nosilam juz zwyklych spodni, chociaz sie dopinaly to pily mnie w brzuch i bylo to malo komfortowe, nosilam od pazdziernika do prawie konca grudnia, spodnice, sukienki welniane, albo legginsy i tuniki. Brzuch mialam maly, bo w pracy nikt sie nie domyslil, w koncu sama w 20 tyg. im powiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do samego konca nie kupilam ani jednej szmatki dla ciezarnych!!ostatnie 10dni przelazilam w dresikach:)dodam,ze przytylam 13kg...wszysstkie spodnie mialam biodrowki wiec spokojnie sie miescilam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo tak i już
ja wyszłam z założenia że nie bede si cisnąc na siłe, w biodrówkach było mi poprostu nie wygodnie :) moje jedyne ubrania czysto ciazowe to spodnie i spudnica na ktore przezuciłam się gdzieś ok. 4 miesiąca. jeśli chodzi o bluzki i sukienki to teraz jest wspanialy wybór, bluzek obszerniejszych i tunik które sa duuużo tansze od ciązówek. kurtka na zime tez byla strzałem w dziesiatke - zwyczajna bombka szersza w pasie, poowe tansza od ciażówki a spokojnie przelatam w niej do lutego czyli do końca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ulcia1509
polecam sklep.modaboutique.eu i pozdrawiam mamy i brzuchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztuczna do przesady:-)
Nie ma uniwersalnej reguły, każda babka musi sama wyczuć, co jej pasuje. Ja akurat miałam tak, ze wszystko mnie cisło w pasie już w 3-4 miesiącu, kiedy nawet tego brzucha jeszcze nie było. Po prostu nie dopinałam spodni, a jak nawet dopięłam, to mnie strasznie cisła gumka, czy zapięcie z guzikiem i było mi niewygodnie i właśnie w tym czasie kupiłam pierwsze spodnie ciążowe i odetchnęłam, tak zrobiło mi się wygodnie.Tyle że dobrze jest kupić sobie jakieś większe, nawet ciut za duże na początku, bo ja kupiłam takie prawie że akurat w udach i w dupsku, to pod koniec ciąży,mimo że w pasie dobre, to za ciasne były w biodrach i udach. Teraz też chyba wygodnie się nosi wszelkie legginsy, na to tunika i gotowe. Tyle że wydaje mi się, że w zwykłych legginsach może cisnąć pas i lepiej kupić legginsy ciążowe, np. na allegro. Mnie nawe zwykłe rajstopy cisnęły w pasie, gumka od majtek mnie cisnęła pod brzuchem, no wszystko. Tak że akurat u mnie wynalazki ciążowe z serii spodnie, rajstopy i ogólnie przyodzienie dołu się sprawdziły, bo wszystko inne cisło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajko-Ona
Ja dół czyli spodnie ciążowe i spódnice kupiłam w sklepie ciążowym, natomiast górę czyli wszelakie koszulki, bluzki tuniki dobrałam w sklepie ze zwykłą odzieżą. Na koniec ciąży jak już praktycznie nic nie potrzebowałam to przypadkowo trafiłam na sklep z na prawdę tanią odzieżą ciążową. Ceny odzieży ciążowej jak zwykłej spodnie chyba od 60 czy 70 zł, bluzeczki chyba od 19,99 szkoda że tak późno znalazłam bo niestety ja za swoją odzież ciążową słono zapłaciłam. Więc jak któraś ciężaróweczka ;) jest z Bielska Białej to polecam sklep z ubraniami ciążowymi na ul. Barlickiego numeru nie znam. Sklep nazywa się chyba Świat Kobiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poroocznikova
W pierwszej ciazy kupilam z ciazowej garderoby tylko spodnie,3 pary. Tak kolo 28 tygodniach juz mi bylo niewygodnie w zwyklych. Zadnych bluzek,bo po co,w bluzki wchodzilam normalnie,tylko byly ciasniejsze na brzuchu. Teraz jestem w drugiej ciazy,27 tydzien,i ciazowe gscie zakladam sporadycznie,jak sie za duzo najem i sie czuje wzdeta. Jak na razie dobrze sie czuje w moich normalnych spodniach. Nosze dzinsy ze stretchem,wiec one daja troche pola do manewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowo mi w listopadowe dni
na początku ciąży można mieć wzdęcia i nie mieścić się w swoje ubrania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowo mi w listopadowe dni
a to, od kiedy ubrania ciążowe zależy od wielu czynników, sylwetki i ubrań sprzed ciąży, wzdęć i rozpychających się jelit w ciąży i tempa rośnięcia brzucha ja nie dopinałam się w swoje spodnie już w 3 miesiącu, bo miałam bardzo dopasowane i niewiele ich- przed ciążą zawsze miałam wklęsły brzuch i nawet biodrówki już na mnie nie pasowały zresztą sama zauważyłam, że nie mam już takiego płaskiego podbrzusza moja pełna szwagierka do 7 miesiąca chodziła w swoich ubraniach, ale ona od razu miała ubrania duże i luźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy to prawda, ze w drugiej
ciazy brzuch wyskakuje szybko? jak bylo u was, kiedy stal sie widoczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahaaaaaaaaaaaaa
To chyba przed ciążą ważyłaś 130kg, że w 9 m-cu mieściłąś się w ciuchy sprzed ciąży :D, kurvvvaa (jakbyś to powiedziała) :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahahaaaaaaaaaaaaa
Już się nie podszywaj :D i nie wyzywaj od pasztetów, widać że musiałam trafić w sedno, skoro tak cię to ruszyło :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to prawda, ze w drugiej - nie zauważyłam różnicy między pierwszą moją ciążą a drugą. wydaje mi się, że mam taki sam brzuch. chociaż mówią mi, że wtedy byłam większa - tylko w poprzedniej ciązy 6 miesiąc przypadał na lato i upały i myśle, że byłam opuchnięta. a teraz jest zimno i wyglądam normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zasady nie ma żadnej
nosisz kiedy potrzebujesz :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poroocznikova
To buhaha i kurvva to do mnie bylo? Nie,130 kg nie wazylam. Rozumiem,ze taki kurdupel i karakan jak ty nie wie,ze u wysokiej osoby dziecko moze sie rozlozyc tak,ze brzuch po prostu do konca nie jest zbyt duzy. A ze tobie jeszcze wielkie dupsko zroslo od dogadzania dzidziusiowi ciasteczkami i czekoladka,to musialas cala szafe ubran ciazowo-sloniowych sobie sprawic,bo z rozmiaru 40 przy wzroscie 150 zobil sie rozmiar 46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy to naprawdę piszą kobiety i matki?? bo aż wierzyc się nie chce... jak przekupy na bazarze w pcimiu dolnym :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaaaaaaaaaa natomiast....
Będąc w pierwszej ciąży bardzo długo nie miałam brzucha choć około 13. Tygodnia musiałam poluzować guziki w spodniach i będąc w około 20tyg kupiłam sobie spodnie ciążowe. W aktualnej ciąży brzuch mam dużo większy i juz nosze ciuchy ciążowe a jestem w 15tyg. Od około 8tyg moje spodnie i spódnice zaczęły mnie cisnąć wiec przerzucilam sie na luźniejsze sukienki ale od ok.12 tyg nosze ciuchy ciążowe (takie biodrówki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wwlozaylam ciazowe
Spodnie dosc szybko bo jakos w 3 msc. Ale nie dlatego ze sie nie miescilam w swoje,moje dalej mi spadaly i musialam nosic pasek,ale jak siadalam to tak nieprzyjemnie mnie uscikaly w dole brzucha ze az zaczynal bolec. Kupilam sobie ciazowe rurki,idealnie dopasowane i bylo mi przynajmniej wygodnie bo pas nie uciskal :) a w bluzki wchodze nadal te sprzed ciazy a jestem w 22 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Też mi się wierzyć nie chce, że ktoś tak głupi, skory do wyzywania i przewrażliwiony na swoim punkcie jak prorocznikowa może być matką :D. Czytaj tępa krowo ' 09:39 [zgłoś do usunięcia] to nie na forum rade dostanies ja całą ciąże chodizłąm w zwykłych ciuchach bo akurat nie przytyłam za bardzo, nie kupiłam ani jednego ciążowego." To twoje słowa :D? To pisałam do ciebie :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nhbgfvdcsade
buhahahhaa - przestań już, po co te wyzwiska, widać że coś cię zabolało, dziewczyny co wy taki jad macie? nie odpisujcie na te obrazliwe posty, dajcie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dobra już sie nie kłócę, teraz siedzę w garach i pieluchach i sie trochę odmóżdżyłam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buhahaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ja nie mam żadnych kompleksów - musicie mi uwierzyć, wcale nie waże 125 kg! 85 to nie 125 kg!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×