Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zupełny laik w tym fachu

jak ominać agencję nieruchomości przy kupnie mieszkania?

Polecane posty

Gość Szara Ada
Przy 200 tys to mi wychodzi 5 tys…a. to już pokaźna kwota :O Bo zapis jest taki 2,5 % nie mniej niż 1500 zł. Ale jak kupowałam mieszkanie to korzystałam z usług pośrednika i się cieszyłam że o nic nie muszę się martwić ;) to duża wygoda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
Autorko – bez epitetów! Po cóż te nerwy????? Myślałam że dorośli ludzie umieją rozmawiać na poziomie mimo innych zdań na te same tematy…. Zawsze taka prowizję można negocjować i z 3 % zejść do 1% lub 1,5% mniejszy procent mniejsze koszty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
widzisz tu poprostu niektorzy nie potrafią liczyć:))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
sorry, ale jeśli ktoś po mnie jedzie i pisze mi takie bzdury ze 3% z 200tyś wynosi 1.500 i jeszcze mnie obraża to co ja mam siedzieć jak mysz pod miotłą??? 1% to co innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
przestań!!! żle zrozumiała to co ja napisałam... a Ty to zawsze taka lotna??? nigdy źle nie zorzumiesz lub nie doczytasz??? drzazge w oku bliźniego widzisz a belki w swoim to już nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
:) bo ja wiem co piszę:) i nie obrażam kogoś dlatego, że źle przeczytałam. dla mnie 4 tyś dla agencji to dużo może dla kogoś innego, nie ale dla mnie tak;/ i tyle. Pozdrawiam:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pewnością to duża wygoda, ale wysokość prowizji to rozbój w biały dzień. 3 % od 200 tys. - 6.000 zł; a od 400 tys. zł? 12 tys. prowizji? Za co??? Nie dałbym więcej jak 1 %... bo mimo wszystko warto jednak mieć pośrednika, który wszystkiego dopilnuje jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
przy zawieraniu umowy z pośrednikiem umawiacie się na jakis procent....zawsze można negocjować :) to pewne :) wiem to z pierwszej ręki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też interesuje mnie zakup mieszkania bez pośrednika. Wprawdzie już byłam w jednym Biurze Nieruchomości, powiedziałam, że interesuje mnie mieszkanie w kwocie ok. 250 tys. - no i prowizja od tego wynosi dla Agencji Nieruchomości - \"jedyne\" 6 000 z kawałkiem!!! Dla mnie osobiście jest to dużo, biorąc pod uwagę, że WSZYSTKIE inne opłaty sama ponoszę (a nie są małe - sam podatek PCC przy takiej cenie mieszkania to jakieś 4 000 zł, do tego notariusz, wpisy w sądach itp - MASAKRA!) . Gdyby Agencja uwzględniała w swojej prowizji chociażby CZĘŚĆ kosztów kupna mieszkania, to myślę, że chętniej by się korzystało z ich usług. Autorko! Powodzenia życzę! (I Tobie i sobie :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
daria_daria dokładnie jestem tego samego zdania:) słuchajcie ja nie mam nic przeciwko agencjom ani pośrednikom , chodzi o to, że nie powinni przesadzać ja rozumiem 1% brać, ale 3? to chyba przesada i nie mały koszt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem wam sama sprzedałam
mieszkanie i to wygląda tak, że jak dasz ogłoszenie do gazety to dzwonią do Ciebie z XXXX biur nieruchomosci. W za którymś razem w końcu decyzdujesz się na rozmowę w pośrednikiem i okazuje się, że koszt płaci tylko kupujacy. Ja podaję cenę za jaką chcę sprzedać mieszkanie a pośrednim pwiedzmy do mojej ceny dodaje 5 tys zł i dla kupującego podaje taką powiększoną cenę. Co więc sprzedającemu szkodzi wziąć pośrednika, choc póxnej to kłopotliwe, bo ja sprzedałam osobie bez pośrednika, która do mnie zadzwoniła i musiałam dzwonić po biurach i mówić, żeby już nie szukali mi kupca. A jak kupowałam to kupiłam bez pośrednika. Tak naprawdę pośrednicy, to nic nie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
Jak nic?? Sprawdzają wszystko, bo ponoszą za to odpowiedzialność Jak kupisz mieszkanie przez biuro i okaże się zadłużone to pośrednik za to odpowiada, jego obowiązkiem jest wszystko sprawdzić. Będę bronić pośredników bo jednego mam w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
jesteś strasznie monotematyczna, do tego nie umiesz liczyć (po co sie tak tłumaczysz?) wiec się nie wypowiadaj już na moim topiku prostaczko tępa jak but:) won:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
ja też się wynoszę..... też monotematyczna jestem....nic tu po mnie.... uciekam po i mi się aprę epitetów dostanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
szara ada nie jesteś monotematyczna, spytaj tej Twojej drugiej osoby czy agencja moze zjechac z 3% do 1:D chociaz to mało relane zapewne:) chciałam zaznaczyć, ze to nie ja zaczęłam te wyzwiska;/ tylko ta niewychowana pani wyżej mnie zjechała ze nie chce zapłacic 600zł agencji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szara Ada
Toż od początku Ci mówię, ze może…. Akurat w firmie mojego stawka jest 2,5 % ….ale jak ktoś się targuje, że różnych powodów to prowizja jest ustalana indywidualnie….. Mój z tego co słysze często schodzi na 1/% czy1,5 % od kupującego …bo przy Sprzedających raczej trzymają się cennika…pewnie z tego względu, że cena jest o tę prowizje podnoszona do góry :) A w ogóle…jak interesuje Cię mieszkanie które jest w ofercie jakiegoś biura to idziesz i mówisz, że wypatrzyłaś je na ich stronce, że chcesz je kupić…ale nie chcesz korzystać z ich usług…spoko, niech reprezentują Sprzedającego a Ty sama będziesz się reprezentować :P…. może na 0 z prowizji nie zejdą…ale z tych 3 szybko zjadą…. BUM nieruchomościowy minął, zastój jest…teraz kupujących jest mniej, więc masz dużą szansę, że się z nimi dogadasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupełny laik w tym fachu
dziękuje Ado:) byłam niemiła dla tego kto obrażał mnie- proste. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkklara01
A ja mam wrecz odwrotne pytanie, jaka agencje nieruchomości w stolicy polecacie ? Do kogo warto sie zgłosić przy sprzedaży mieszkania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba główkować i tyle .....
ja zawsze omijan prowizje biur.jak wynajmuje lokale to wyszukuje sobie przez biura to co mnie interesuje potem proszę kolegę aby zadzwonił do biura i poszedł oglądać lokal,on podpisuje z nimi umowe na ogladanie,ogląda potem mówi mi gdzie to jest ,a ja już uderzam bezpośrednio do właściciela i załatwiam sprawę. I wszystko koniec kropka.kolega dostaje ode mnie pół litra za fatygę i wszyscy są zadowoleni :D oprócz oczywiście zdzierców z biur. Sposób sprawdzony wielokrotnie,nigdy mnie nie zawiódł czy to przy wynajmie czy przy zakupie. pozdro dla myślących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze: jeśli właściciel zgłosił się do agencji, a Wy próbujecie się dogadać za ich plecami, to w momencie sprzedaży biuro i tak weźmie od was kasę, tak są skonstruowane umowy. po drugie: agencje biorą za coś więcej. W moim przypadku sprawdzili zadłużenie mieszkania, pozawozili mnie i poprzednią właścicielkę do gazowni i tym podobnych, żeby pozmieniać umowy, przygotowali wszystkie papiery dla banku, umówili mnie u notariusza, wyjaśnili wszystkie wątpliwości dotyczące umów o kredyt z bankiem, sądów i urzędów, pojechali ze mną załatwiać księgę wieczystą i wszystko mi umawiali na dni i godziny, które mi pasowały. Dla ludzi bez doświadczenia w kupnie i sprzedaży nieruchomości taka opieka agencji to zbawienie i wszystkie formalności minęły tak, że tego nie zauważyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że
Właśnie sprzedałem mieszkanie w Wa-wie poprzez Gumtree.Nie korzyystałem z pośredników bo to jest zdzierstwo.Prowizję ok. 3% biorą od obu stron,czyli w sumie 5-6%.Przy cenie 400 tys. jest to ponad 20 000 zł.Tak kosztuje pomoc agencji nieruchomości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greksos
My kupujemy/sprzedajemy magazyny zawsze z udziałem agencji Jartom. Zawieramy 2-3 transakcje do roku. Za znalezienie dla nas nieruchomości nie płacimy nic, natomiast płacimy prowizję za znalezienie kupca naszej nieruchomości. Tylko co z tego, skoro tego klienta znajdują dla nas w ciągu kilku tygodni? Sami jako firma nie potrafiliśmy go znaleźć przez ponad rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz omijac, ale wtedy zakup mieszkania nie jest taki zabezpieczony, ja jednak bym polecal zrobic to przez biuro i mieć 100% pewności. Ja tez kiedys nie moglem się zdecydowac jak zroibic, ale w koncu wybrałem biuro ( www.indomo.info.pl ) Mam nadzieje, ze pomoglem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hahaha te reklamy to gwozdz do trumny takiej ekhem firemki, i tak bankrutujecie wiec po co sie pograzacie. ja wyszukuje firmy w necie i jesli jest to omijam szerokim lukiem bo to niewiarygodne. papudroki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z doświadczenia wiem, że jednak lepiej wynajmować z agencji niż samemu. Prowizja to niedużo w porównaniu z tym, że można znaleźć coś naprawdę dobrego w świetnych cenach. Ja wynajmowałam mieszkanko dzięki http://www.city-szczecin.pl/ i jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kontaktujesz się z właścicielem i dogadujesz szczegóły... moi znajomi tak zrobili, a potem się okazało, że mieszkanie jest zadłużone i naprawdę mieli z tego powodu spore problemy. dlatego ja jak szukałam swoich czterech kątów to tylko przez biuro http://www.lichman-nieruchomosci.com/ żeby potem nie było takich niespodzianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie jednak warto skorzystać z agencji nieruchomości. Sam kupowałem mieszkanie za ich pośrednictwem i naprawdę udało mi się znaleźć ofertę perełkę w bardzo niskiej cenie, którą za kilka dni kupuję na własność. Myślę, że nie wszystkie agencje a na pewno nie http://www.a-b-s.pl/ nie zasłużyły sobie na złą opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przestańcie reklamować swoje agencje debile!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×