Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mushellka

Miejsce zamieszkania - Niemcy

Polecane posty

Linka czyzbys tez opuszczala niemcy? Albo zle odczytalam? maanda bylam w innej sytuacji ale przyjaciolki takiej na kawusie i codzienne ploty do dzisiaj nie mam zreszta nie mialabym na to czasu :) Weekendy wtedy sie spotykamy w wiekszym gronie i to nie w kazdy. Jacy sa niemieccy chlopcy? Nie moge wyrazac opini o wszystkich ,chlopak mojej corki niemiec dalby jej gwazdke z nieba jakby mogl ale ma tez wady jak jest cos do zrobienia np tapetowanie woli zaplacic zanim samemu zrobic nie zalicze tego do skapstwa raczej do ... Moj syn no wlasnie zlota raczka ale wyciagnij od niego 1€ to bedziesz dobra z drugiej strony odklada na swoje cele zyciowe skapstwo?? W pracy koledzy (sami niemcy)jak jest zrzutka na wesele,urodzenie dziecka itp zawsze daja . To z moich obserwacji ale poczekaj moze a wlasciwie napewno beda inne opinie. Pozdrawiam niedzielnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samotnosc znam jej smak,poczatki sa naprawde ciezkie szczegolnie w wielkich miastach ale z tego co wiem w Berlinie jest "troche" polakow rozgladaj sie i "nastawiaj" ucha spotkasz ich ,mam nadzieje ze nie tych co " zapomniec polski jezyk" od tych trzymaj sie z daleka jezeli moge Ci doradzic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy sa niemieccy chlopcy
no... sama nie wiem, dobry chlopak ale troche sie boje, hmmm, to tez inny jezyk i nie wszystko umiem wyrazic w 100% tak jakbym mowila po polsku.... (gadamy po ang.-niem, angielski oboje umiemy swietnie a moj niemiecki troche kuluje ), poza tym nie jest katolikiem, juz sobie wyobrazam mine mojej babci na wiesc o slubie z "niewierzacym" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacy sa pobedziesz troche to i przestanie "kulac" jezyk a juz codzienny kontakt z niemieckim czyli twoj chlopak to duzy plus. Co do babci to....tez bym nie chciala widziec jej reakcji bedziesz miala ciezko :O Jakiej jest wiary? Piszesz nie katolik i nie wierzacy ateista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy sa niemieccy chlopcy
tylko ze ja wnet wracam do polski, bede z nim dopiero za pare miesiecy na stale, studia tam mam.... jest ateista, neiochrzczony itd. chyba wiekszosc niemcow tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a moj jest ochrzczony
po sw.komunii,berzmowany i po slubie koscielnym-NIEMIEC!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy sa niemieccy chlopcy
czasem mi sie wydaje ze w ogole niemcy - nie tylko ten moj, ale i jego koledzy, koledzy moi z niem.uczelni - wiecej mysla o sporcie niz polscy, biegaja, roweruja, nie siedza tyle przed kompem//w domu a maja jakies zainteresowania, hobby...... wiecej zajmuja sie kuchnia, gotuja jakkies te swoje zukinipfanne czy eintopf cokolowiek malego na uczelni dla nich to od razu stres i rzeczywiscie wola dac kase niz sami cos zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Linkaa266
Niemcy to ogólnie dziwny naród;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacy sa niemieccy chlopcy
z jednej strony klasa, kulturalni, z drugiej strony troche jakby cioty, niemeskie... mimo wszystko jak porownam polskie chlopstwo i niemcow, nie wiem czy nie wole tych drugich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemieckiego tluka musisz
trzymac wrecz za lape.zeby pierwszy nie pchal sie do srodka np.do Restauracji czy jak wchodziscie do domu-tluku niesamowite o kulturze nie maja zielonego pojecia-buraki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie interesuje tylko JEDNO
a jacy sa niemcy w lozku? wiem ze smieszne moze pytanie, ale powiedzcie mi tak szczerze dziewczyny, moze byc na pomaranczowo, jak oceniacie ich ? moze macie jakies porownania z polakami któras? prosze o wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Mnie interesuje tylko JEDNO: Nie da sie na to pytanie odpowiedziec jednoznacznie, bo przeciez kazdy Niemiec jest inny, tak samo jak i kazdy Polak. Ja zauwazylam z roznic tyle, ze Niemcy sa bardziej otwarci, przede wszystkim w... rozmowie, co jest bardzo wazne dla seksu. Poza tym seks nie jest traktowany jako temat nadajacy sie tylko "pod koldre" i podchodzi sie do niego tutaj jak do normalnego pierwiastka zycia, a nie jak czesto jeszcze w PL, ze nie mozna rozmawiac nawet na "te" tematy zeby nie wzbudzac sensacji. Generalnie nie ma co generalizowac :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"niemieckiego tluka musisz trzymac wrecz za lape.zeby pierwszy nie pchal sie do srodka np.do Restauracji czy jak wchodziscie do domu-tluku niesamowite o kulturze nie maja zielonego pojecia-buraki" Moze niemieckiego tluka tak trzeba. Jesli ma sie jednak normalnego faceta, a nie tluka, a jest to kobiety tak strasznie wazne, by byc przepuszczana, mozna mu to po prostu wytlumaczyc. Buractwem jest dla mnie iscie dzentelmenska postawa wiekszosci Polakow, ktora polega na przepuszczaniu w drzwiach kazdej kobiety, ktora ma byc wyrazem szacunku dla tychze. Ci sami panowie bowiem pokazuja szacunek dla kobiety wlasnej - czy to partnerki czy matki - kiedy pomoc w pracach domowych ogranicza sie do podniesienia nog zeby ona mogla odkurzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie interesuje tylko JEDNO
dzieki muszelka! podoba mi sie Twa odp.! zgodze sie - dla nich rozmowa o seksie jest normalna. nie pesza sie jak 15latki ani nie robia z tego tabu. ktos jeszcze cos doda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacy sa niemieccy chlopcy jest ateista, neiochrzczony itd. chyba wiekszosc niemcow tak ma? W moim srodowisku wiekszosc to ewangelicy lub katolicy zdaza sie ateista ale to wyjatki z tym ze mnie osobiscie to nie przeszkadza :) Buractwo? Raczej zaliczylabym to do braku w wychowaniu ktore mozna swoja inteligencja i kultura skorygowac bez ublizania. Mushellka nie znamy sie ,dawno cie nie bylo zostajesz na dluzej czy tylko "przelotem" ? Temat sexu przemilcze w moim wieku nie wypada nawet o tym myslec co dopiero pisac :P Poza tym moj to polak a wiec opinie ktore o nich czytalam notabene na kafe to szybko,po bozemu i ciemku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@juz czarna: jestem caly czas ale nie mialam ochoty mieszac sie w te glupie sprzeczki. Ciesze sie, ze chociaz troche sie uspokolilo :) Milo byloby gdyby pomaranczki uzywaly konkretnych nickow. Nie wierze, ze tyle osob sledzi topik po to tylko, zeby glupio dogryzc :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ju czarna jasny gwint,to ile to Ty masz lat,ze sie juz nie bzykasz??? A gdzie w mojej wypowiedzi jest ze sie nie bzykam?Napisalam ze nie mysle i nie pisze ja to poprostu robie :P Lat mam 98 ale wygladam ponoc na 35 tak mowia. Mushelka tom sobie pozartowala,tez tu jestem i obsewowalam upadki tematow o niemkach czy ten upadnie??Zalezy od nas ja tam na zaczepki odpowiadam smietnikiem i nie musza mnie dotyczyc, ukasza posprzytam co nie znaczy ze nie odpowiem pomaranczkom ta powyzej nawet mnie rozbawila ;) Wpadne pozniej w weekendy mam wiecej czasu 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to za faceci, ktorzy wola zaplacic niz samym naprawic / wyremontowac??????? studenci ekonomii itp? (poznalam takich gagatkow - niezyciowe nudziarstwo) Zapewniam, ze moj maz (=Niemiec, inzynier, wiec ma zaciecie techniczne) wszystko robi sam. Wczoraj wlasnie skonczyl klasc nowe panele w naszym salonie :-p Slicznie mu wyszly :-D Dzis skrecalismy szafy do sypialni :-D Jutro we trojke (bedzie jeszcze tesc, tez Niemiec, oczywiscie) bedziemy dalej wojowac z przeprowadzka :-D Wlasnymi rekami. Nie ze sknerstwa ale dlatego, ze to najnaturalniejsze pod sloncem. Ateistow jest najwiecej na wschodzie (byle NRD). Pozdrawiam znajome dusze :-D rzadko tu wpadam, bo jestem bardzo zaganiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszedzie sa ludzie i ludziska, chlopy i chlopiska :-D Grunt do wybrac cos pasujacego do siebie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sa 3 rodzaje prawdy, jak mówia górale i jedna modera tutaj tez ;-) prawda swieta prawda i gó... prawda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do juz czarna
temat o polskich mamuskach wcale nie upadl ! Dziewczyny mialy dosc zaczepek i przeniosly sie na forum zamkniete i poprosily modere o skasowanie starego topiku - bo po co te upierdliwe mialyby sie tam wyzywac i wyciagac prywatne sprawy. Malo tego dolaczyly do nas dziewczyny ktore juz wieki temu przez pomaranczki przestaly pisywac na Kafe np. Belaiza. Jestesmy bardzo zadowolone z tej decyzji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do juz czarna Witaj wiem ,moze malo pisze ale pomaranczki postaraly sie zeby sie w necie roznioslo, szukali i znalazly tylko krew je zalewa ze nie maja tam wstepu i czasami tutaj szaleja z bezsilnosci ;) Dziekuje za info :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*szukaly ojojojoj Nie jestem atorka tematu ale kasowac bede wpisy czytaj punkt 3 regulaminu 4 i 5-ty tak dlugo az nauczycie sie dyskutowac, trollowac mozecie w domu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panthera - de/nl
hej mieszkam w niemczech od 3 lat :) dopiero teraz zaczynam sie przyzwyczajac do tych klimatow. Jezyk potrafie wrecz perfekt (nauczylam sie w liceum) NAUKA TEZ , chociaz nie rozumiem tych szkol! Ale co jak co Polska 4 live!!!!!!!!!!!!! nie zapominajcie o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panthera -de/nl
hej mieszkam w niemczech od 3 lat :) od 2 lat w wlasnym (z rodzicami) miezskanku ;D;D dopiero teraz zaczynam sie przyzwyczajac do tych klimatow. Jezyk potrafie wrecz perfekt (nauczylam sie w liceum) NAUKA TEZ , chociaz nie rozumiem tych szkol! Ale co jak co Polska 4 live!!!!!!!!!!!!! nie zapominajcie o tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PANTHER A-nl/de
przerpaszam za 2 x dodana wypowiedz ale cos mi nat szwankuje tak ps. jestem z nordhorn (niedersachsen) ;) 70 km od onsabrück ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos ci sie pomyrdalo
w tym calym zadniu "Jezyk potrafie wrecz perfekt (nauczylam sie w liceum) NAUKA TEZ , chociaz nie rozumiem tych szkol! Ale co jak co Polska 4 live!!!!!!!!!!!!! nie zapominajcie o tym" Jasniej prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tej panterce
cos faktycznie wszysto sie popierd----------olilo!!!!!!!!!!!!!!!!!:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×