Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurde same problemy

bardzo proszę o poradę/ pomoc

Polecane posty

Gość kurde same problemy

witam dostałem regulamin do podpisania moim zdaniem jest nie zgodny z kodeksem pracy zaznacze ze to chodzi o umowe zdlecenie / dzieło Jeśli ktoś zna odpowiednie paragrafy proszę o ich podanie Kwestje które wydaja mi się sprzeczne z prawdą 1. w przypadku rozwiązania umowy przez zleceniobiorcę po otrzymaniu wynagrodzenia zleceniodawca ma prawo do korekty wynagrodzenia do wynagrodzenia podstaowego ( stawka najnizsza 6 zł bez premi (stawka od 6 do 33 zł w zależnosci od sprzedaży)) 2. w przypadku nie przepracowania w danym okresie minimum 15 dni roboczych wynagrodzenie za poprzedni okres rozliczeniowy moze zostać wypłacone w postaci wynagrodzenia podstawowego. 3.w przypadku nie wykonania pracy lub w przypadku rozwiazania umowy przez zleceniobiorcę bez zachowania 5 -dniowego terminu wypowiedzenia lub porzucenia pracy obciąża się karą umowna 500 zł netto. 4. w przypadku ...(przejścia do konkuręcij w przeciagu roku od zakończenia współpracy, ujawnienia spraw handlowych itp) zleceniobiorca zapłaci karę umowną w wysokości 3-krotnej wartosci najwyzszego jednomiesięcznego zlecenia/ dzieła wskazanego na podstawie 6-ciu ostatnich miesięcy wykonywania zlecenia/ dzieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksiegowa
kodeks pracy nie reguluje umowy zlecenia czy o dzieło, jedynie kodeks cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfhdfggdfg
lepiej w to nie wchodz. ja bym nie ufala firmie ktora nie umie dobrze po poslku pisac "konkręcji" :D no i ta kara... daj sobie spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jfhdfggdfg
konkuręcji* teraz bedzie duzo takich oszustwo. mi na skrzynke dzisiaj cos przyszlo, zeby udostepnic konto allegro ;) krysy idzie, ludizom we lbach sie przewraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi sie, zeby cos bylo niezgodne z prawem. Uregulowania dotyczace zakazu pracy u konkurencji po zakonczeniu wspolpracy sa normalne, kary umowne rowniez. To jest umowa regulowana przepisami kodeksu cywilnego i jesli chodzi o umowe zlecenie/dzielo takie zapisy sa na porzadku dziennym. Zauwaz, ze chodzi o kary lub zmniejszenie wynagrodzenia w przypadku, gdy Ty jako zleceniobiorca nie wywiazesz sie do konca z umowy. Osoba daja zlecenie musi sie jakos zabezpieczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja będę
na umowach o dzieło / zlecenie nie moze byc lojalek Umowy zlecenia i o dzieło nie są umowami o pracę, a więc podpisując je, nie stajesz się pracownikiem Pracując na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło, nie jesteś podporządkowany zleceniodawcy ani osobie, która zamawia dzieło, a co za tym idzie, nie masz obowiązku stosować się do ich poleceń. Umowa o dzieło jest umową rezultatu: ważny jest rezultat Twojej pracy, czyli to, żebyś wykonał dzieło zgodnie z zawartą umową. Umowa zlecenia jest, tak jak umowa o pracę, umową starannego działania: nie jest ważny rezultat Twojej pracy, lecz to, żebyś powierzone Ci zadania wykonywał sumiennie, rzetelnie i starannie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MOIM SKROMNYM ZDANIEM, NAJLEOIEJ BEDZIE ZANIM TO PODPISZESZ ISC SKONSULTOWAC DO INSPEKCJI PRACY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elusia1313
Umowa zlecenie i o dzieło faktycznie nie podlega kodeksowi pracy. Ja bym tego nie podpisywała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elussiaa1316
Umowa zlecenie i o dzieło faktycznie nie podlega kodeksowi pracy. Ja bym nie podpisywała tej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×