Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

pindilindi- czopki Torecan, nie dostaniesz ich bez recepty są sprzedawane tylko na recepte wieć musisz poprosić lekarza żeby Ci je przepisał. Ja je dostałam na pierwszej wizycie jak byłam u Gina, powiedział że gdy zacznie mnie męczyc mogę sobie zapodać w miarę potrzeby. No i potrzeba jest i to mi bardzo pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusiaradom, faaajnie że wszystko dobrze - ze serduszko słyszłaas :) Kropcia co do wyjazdów na budowę... W zasadzie pracodawca nie może Cie wysyłac na delegacje w ciąży. Powinien CI zapewnic takie stanowisko zebys mogła pracowac na miejscu. Tylko musisz szefowi powiedziec o ciąży. Ja przy pierwszej powiedziałam dopiero w połowie 5 miesiąca bo jakos chciałam zeby to była moja tajemnica tylko... Teraz tez jeszcze nie powiedziałam. Poczekam do maja. Marthusia brak mdłosci to taki sam dobry objaw jak mdłosci to absolutnie nie jest zaden powód do niepokoju. CZesc kobiet je ma a częsc nie. Ja w pierwszej ciazy nie miałam!!! W wszystko było cały czas idealnie! Pozdrowiona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem....nawet szybko poszlo....o dziwo;) usg normalnego mi jeszcze nie robila....tylko dopochwowe- podobno kasa im pokrywa jedno na kwartal.....dzidzia rosnie, serduszko bije jak szalone....mam pyt ile w polsce koszuje usg 3D albo 4D....pytam z ciekawosci bo tu mi lekarz zaproponowal za 140€ za kazdym razem+ na koniec do teo plyta CD ale to troche za drogo jak na mnie, ja chcialam ale tylko jedno, pozniej zeby malenstwo zobaczyc....nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martushia - na ulotce leku jest napisane - wskazania - nudności i wymioty u ciężarnych, po zabiegach operacyjnych itd... wiec coś się nie zgadza z tym co napisane jest na tej stronie co podałaś. Poza tym gdyby nie można go było brać w ciąży to by lekarz tego nie przepisał. Wychodzę z założenia że wie co robi. Poza tym nie stosuje się tego leku codzienne, przynajmniej ja tak robię, bo po zapodaniu to mam przez tydzień spokój z wymiotami. Poza tym słyszałam też że w ciąży nie można brać aspiryny, a wiem, że niektórzy lekarze ją przepisują....jak widać są różne szkoły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kat.ka noo to super:):) ja sie niestety nie orientuje z tym usg zreszta sama nie moge siedoczekac mojego a tu jeszcze trzeba 24 dni czekac masakra ja nirmalnie nie wiem jak wytrzymam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi kazal przyjsc za 2 tyg....ale wyjezdzamy na urlop wiec pojde za 3 i wtedy ni pewniw zrobi bo to bedzie juz 13 tydzien...a na to 4D chyba sie nie zdecyduje, swietnie to wyglada, ja widzisz malenstwo tak dokladnie, ale za duzy wydatek, nie wiem czemu sie nie chce zgodzic na jednorazowe....ech, trudno, wazne zeby malonstwo bylo zdrowe...i tyle;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide porobic jakies porzadki w szafach a pozniej z mala na plac zabaw bo piekna pogoda, wiec trzeba korzystac.....od niedzieli glosza opady:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do martushi moze to niejest te same czopki bo ja na ulotce mialam co innego a ta sama nazwa i w innym opakowaniu. Zapytaj lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrawiam wszystkie mamuski :) zmykam bo godziny pracy mi sie koncza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukałam kiedyś o tym leku i to wynalazłam, ale tak jak wcześniej napisałam - skoro przepisują go ginekolodzy to musi być okej :) moja bratowa go przyjmowała i dzieciątko rozwija się prawidłowo... więc nosy do góry :) a ja za to odebrałam wynik badania kariotypu (badanie genetyczne) mój maż ma ok 46,xy a mi wyszło 46,xx,9ph.. i mam opis, że w moim kariotypie występuje polimorizm dot. bloku heterochromatyny ramienia długiego... napisali też że polimorfizm jest zjawiskiem występujący

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
katka to super że wszytko ok :) ja własnie wrocilam do domu, po zajeciach mąż mnie porwał na budowe zeby zobaczyc jak mury rosną:) domek juz przypomina coś w czym można bedzie mieszkać ...:) ja nie mam żadnych mdłości jak narazie czuje sie bardzo dobrze, odczuwam tez szybko głód... ale to jest takie dziwne uczucie bo jestem najedzona a w żoładku czuje glód... mam pytanie jak zaczernić swoj nick??? pomżócie... pozdrawiam Was wszytkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Ejmi grtulacje!!! Martushia gratulacje!!!!! Mam wrażenie że nasze historie są podobne. Ja też miałam dwa cykle z clo ale niestety bez efektów dopiero jak odstawiłam wszystko jakimś dziwnym trafem udało się:) Miałam również dwa poronienia samoistne więc na szczęście udało się bez łyżeczkowania. Teraz też się martwię czy wszystko będzie ok ale tez bardzo się cieszę że się udąło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, badania kariotypu zleca ginekolog kierując do genetyka, a że ja miałam 2 poronienia lekarz mi kazał zgłosić się do genetyka... genetyk kazał mi dzwonić jak odbiorę wynik, a teraz nie odbiera! calineczka222 masz nad tematem : Spis tematów | Nowy temat | Szukaj | Preferencje wybierz preferencje i Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego profilu, to kliknij tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam też naspaine, że występuje e populacji zdrowych ludzi i nie pociaga za sobą skutków fenotypowych. mam nadzieję, że nie ma to wpływu na dziecko ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
pindilindi gratulacje!!!! Martushia ja też nie mam prawie żadnych objawów, czasami mnie trochę mdli ale to tyle. Byłam dziś u gin powiedział że wszystko ok iże dzidziuś rośnie i rozwija się. Mam trochę niskie ciśnienie, ale powiedziano mi że lepiej niskie niż za wysokie. kat.ka jeżeli wypijesz lekką kawkę z mlekiem to chyba nie zaszkodzisz maleństwu tu chodzi chyba o to żeby nie pić dużo i w dodatku mocnej kawy. Ja od czasu do czasu wypijam lekką kawkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Mam takie pytanko do wyników morfologii. Leukocyty 15,3 tys/ul (normy 4,0-8,0 tys.ul) Mam powtórzyć badania po świętach. Czy któraś z was tak miała? Co to może oznaczać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mycha881 Krwinki białe (leukocyty, WBC)*1 4,0-10,8 x 109/l Wzrost ich liczby nazywamy leukocytozą, a spadek leukopenią. Podwyższenie może być spowodowane przyczynami fizjologicznymi (wysoka temperatura otoczenia, opalanie się na słońcu, ciąża, wysiłek fizyczny, stres) lub patologicznymi (stany zapalne narządów, uszkodzenia tkanek, zakażenia, zatrucia, nowotwory). Spadek ilości krwinek białych może być spowodowany przez niektóre choroby zakaźne, zwłaszcza wirusowe - WZW, grypa, zakażenie HIV, odra, różyczka, ospa wietrzna, uszkodzenie szpiku kostnego przez środki chemiczne, promienie jonizujące, aplazja (zatrzymanie w rozwoju, zanik) i hipoplazja szpiku, wyniszczenie, kolagenozy, przerzuty nowotworowe do szpiku kostnego, niektóre białaczki, ciężkie zakażenia bakteryjne - posocznice, dury i paradury, wstrząs anafilaktyczny. do interpretacji wyników polecam stronę: http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Dzięki Martushia . Też trochę szukałam na ten temat. Czyli jest taka możliwość że jeżeli podczas wykonywania badań byłam chora ( katar, ból gardła) to to również mogło wpłynąć na wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Bo część z chorób których może być objawem po prostu mnie przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie nie masz się czym przejmować... każda z nas ma lepszy lub gorszy dzień... powtórz wyniki za jakiś czas, ale oczywiście pokaż je też lekarzowi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
Masz rację tak zrobię, nie będę sobie psuła humoru przed świętami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
renacia ja nie słyszałam serduszko tylko widziałam na monitorze, że tętni i lekarz powiedział, że ciąża się rozwija i serduszko bije, nie wiem a powinnam slyszeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mycha881
agusiaradom jeżeli widziałaś jak bije serduszko na monitorze to wszystko jest ok. Jeżeli serduszko bije to i można go posłuchać tylko pewnie lekarz nie włączył ci dźwięku:) Ja miałam usg w 7tc 4 dniu i było widać serduszko, lekarz zapytał czy chcę posłuchać jak bije i dał mi przez chwilę posłuchać. Niesamowite uczucie. Przypuszczam że gdybyś zapytała czy możesz posłuchać jak bije serce na pewno lekarz by ci to umożliwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
uf zaczynam chyba juz schizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agusia....mycha dobrze ci mowi, ja mialam dzis tak samo, mowie lekarzowi ze chce widziec jak bije serduszko to mi pokazal, a pozniej wlaczyl dzwiek....jeszcze sie smial zebym nie myslala ze to ma nagrane....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
witajcie... jak Wam minął dzien...? mnie wyjątkowo milo ... ponieważ to moja pierwsza ciąża mam pełno obaw zarówno tych dotyczacych ciazy jak i pozniejszego okresu... no ale co to dopiero początki... zreszta najpierw chce potwierdzenia od lekarza że to faktycznie ciąza...:) dobrej nocki Wam życze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja łapię doła, nie wiem czy jest wszystko ok lekarz kazał mi robić co kilka dni badanie bHCG i ostatni- wczorajszy wynik wg mało wzrósł, jak uważacie? 27 dc 856 30 dc 46834 po 3 dniach wzrosło o 546 % 34 dc 3478 po 4 dniach wzrosło o 743 % 43 dc 35151 po 9 dniach wzrosło o 1010 % 47 dc 57824 po 4 dniach wzrosło o 163 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×