Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

greta78

----LISTOPAD 2009----

Polecane posty

calineczo kwas foliowy np. ja łykam folik kosztuje prawie 9 zł za 30 sztuk. łuka się go 1 tabletka dzienne i nie trzeba konsultowac z lekarzem, bo to jest potrezbny suplement w pierwszych tyg ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
mąz juz mi właśnie przywiózł więc zaczynam łykać...:) mam nadzieje ze nie za poźno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczkow sumie powinno sie brac jeszcze przed zajściem w ciąze żeby organiz sobie zrobił zapasik heh... waze że zaczełaś brac wiec napewno nie jest za pózno:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia86
Ja dopiero jak dowiedziałam się o ciąży zaczęłam brać folik regularnie, wcześniej brałam także, ale od czasu do czasu, bo często zapominałam. Teraz muszę pamiętać, bo dodatkowo biorę także luteinę podjęzykową, więc ona nie pozwala mi zapomnieć o foliku. Moim zdaniem nie ma się co martwić, że wcześniej niektóre z nas nie brały foliku, bo przeciesz nie każda planuje swoją ciąże :), ale napewno jest lepiej jak się go zażywało wcześniej :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi Gin tłumaczył, że istotne jest to żeby brać folik lub wit. E przed planowaną ciążą ponieważ wtedy są dogodne warunki do zapłodnienia, ale przecież nie każda ciąża może być zaplanowana. Ważne jest żeby łykać folik bo 12 tygodnia bo odpowiednia ilość kwasu foliowego w organizmie powoduje że płód kształtuje sie prawidłowo i unika się wtedy wiele chorób m in. zespół downa. A jak u Was z torsjami? Mi niestety się zdarzają, nie dość, że mam często mdłości i to przeważnie przez cały dzień, to jeszcze potrafię sobie puścić pawia :O Poza tym chyba od pierwszych dni ciąży mam ślinotok i to też jest wkurzające :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:)Dolaczam do Was:)Mam termin na 5 listopada:) Mam okropne ,calodobowe mdlosci do ktorych dolaczyly teraz wymioty:OJest mi niedobrze nawet po wodzie:ONajgorzej jest wieczorem,wtedy poprostu umieram:OKtora z Was tak ma i jak sobie z tym radzi?Mnie te mdlosci odbieraja cala radosc z ciazy.Wiem,ze tak bedzie do konca pierwszego trymestru czyli ok 4 tyg ale ja juz nie daje rady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pindilindi- musisz znaleźć swój sposób na mdłości. Mi np pomagają sucharki albo paluszki, ale na wymioty to raczej nie ma rady. Mi lekarz przepisał czopki TORECAN i pomagają bardzo! Wymioty przechodzą niemalże od ręki i mam spokój na kilka dni, mogę wtedy normalnie jeść aczkolwiek mdłości są, ale mniej dokuczliwe.Ja też nie mogę doczekać się 2 trymestru bo na prawdę te mdłości i torsje skutecznie psują samopoczucie :O Martushia - szczęściara z Ciebie, nie masz co się zamieniać bo po 2 dniach rzyganka by Ci się skutecznie odechciało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam nudności albo kurcze żołądka takie że mam łzy w oczach:(:(:( masakra!!! Mi ginekolog mówił ,ze na mdłości dobre jest mleko i unikanie smażonych potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalia86
Ja też mam "szczęście", co do braku mdłości i wymiotów. Jestem w 7 tygodniu i wogóle mnie one nie męczą :). Chociaż przyznam, raz bardzo bolał mnie żołądek i mnie mdliło, bo musiałam iść na badania na czczo i to przez to że nie mogłam nic zjeść :). Mam nadzieje, że się już nie pojawią, bo tak mi dobrze :) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
Cześć dziewczyny, dzięki za wszystkie miłe słowa, nie odzywałam się bo nie miałam dostępu do netu. We wtorek byłam na wizycie, na usg ok, serduszko bije, ale plamienie nadal jest. Po wizycie wzmoglo się i bolało mnie podbrzusze, dzis już przeszło na szczęscie. Humor mi się narazie poprawił, do 25 kwietnia ,wtedy następne usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry śpioszki:):) Jak któras nie śpi moge zaproponowac gorące kakao :):-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
witaj :) taka pogoda że szkoda dnia na spanie...:) właśnie jem śniadanko, więc herbaty się z Toba napiję...:) juz coraz bardziej nie moge sie doczekac pon- wizyty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A milo mi bedzie:) ja itak za raz mykam do szkoły:( ale Ci dobrze w poniedziałek masz wizyte ja na pierwsze usg ide dopiero 29:(:(:( buu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
ja tez ide do szkoły dzisiaj... napewno szybko zleci... :) ja chce wiedziec przede wszystkim czy jest ok? czy nie ma jakiś zagrożen i badania zrobić... bo grozi nam konflikt serologiczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny.....ja niestety nie potrafie sobie odmowic porannej kawy;) dzisiaj mam gina....i jakas nerwowa jestem....9 tydz sie zaczal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o mdlosci......ja dostalam czopki....niestety (albo na szczescie) ani razu ich nie uzylam bo jak wykupilam recepte to mo przeszlo.....szkoda tylko wywalonej kasy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
witaj kat.ka... oj to ograniczaj ta kawke- nie pij jej za duzo:) ale Ci dobrze ze to juz dziisaj...:) ja sie tak troche denerwuje i nie moge doczekac tego pon bo bedzie to dopiero moja pierwsza wizyta, wczesniejj nie mialam możliwości i obawiam sie czy to nie troche za pozno ( ostatni @ mialam 9 lutego) a Ty juz widzialas swoje maleństwo...? bruszek juz sie powiększył...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie widzialam mam nadzieje ze dzisiaj zobacze i uslysze serduszko......nie jest za pozno, ja poszlam do gina to bylam w 6 tyg.....a brzuszek....hmmmm, moze lepiej powiem brzuch...mam ogromny, chyba przez to ze przed ciaza sie troche zapuscilam i juz wtedy byl nie za ciekawy.....przy pierwszej ciazy to do 13 tyg nie bylo nic widac, a teraz......juz sie w nic nie mieszcze:( a co bedzie dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
to trzymam kciuki żebyś usłyszała serduszko... daj znac po wizycie...:) ja czuje sie "normalnie" zero mdłości itp. bolał mnie brzuch tak jak na okres a teraz juz bardzo żadko czuje... moj brzuch w ogole sie nie zmienił... i mam nadzieje ze bedzie widać jak najpoźniej i nie będzie on duzy... nie chce wgladać jak hipopotam :( boje sie że przytyje i nie cięzko mi bedzie zrzucićk kg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kart.ka no no top ładnie :):) za jestem w 6 tyg i nic! tylko mdłości i do jedzenia wsręt masakra:(:( Ale życzę Ci owocnej wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie tego bardzo boje..... juz przytylam 3 kg pomimo ze staram sie nie obzerac....na dodatek dodatkowo biore leki na tarczyce i moze to tez dlatego ta waga mi ak wariuje.....no coz chuda nie bede na pewno to juz wiem...i mam nadzieje ze nie bede wygladac jak wieloryb;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach ide bo nerwowa jestem ,zreszta jak przed kazda wizyta.....i to czekanie, masz termin a potem 2 godz czekasz.....a i jeszcze jedno wam powiem, zachowuje sie gorzej niz za pierwszym razem.....matko stara baba a taka glupia.... na razie pa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość medyczyczka
Ejmi, napisałaś: "odpowiednia ilość kwasu foliowego w organizmie powoduje że płód kształtuje sie prawidłowo i unika się wtedy wiele chorób m in. zespół downa" To nie do końca prawda! Kwas foliowy zmniejsza ryzyko niektórych chorób układu nerwowego, ale nie ma ŻADNEGO wpływu na zespół Downa- to jest związane z mutacją 21pary chromosomów i ani kwas foliowy ani żadne witaminki nie mają na to wpływu i niczego nie zmienią, podobnie nie wpłyną na inne choroby genetyczne, jak zespół Edwardsa, Turnera itd. Kwas foliowy łyka się głównie żeby zapobiec wadom rozwojowym cewy nerwowej, rozszczepowi kręgosłupa itp. czyli chorobom mogącym powstać podczas rozwoju układu nerwowego. Na geny nie wpływa w żadnym stopniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki. Ja mam termin na 27 pazdziernika ale nie ma mojego miesiaca wiec przylanczam sie do was bo nie wiadomo czy akurat moj skarb nie bedzie chcial jeszcze troche posiedziec w brzuszku :) Martushiu wierz mi ze nie chcialabys byc na naszym miejscu to jest okropne ale do przetrzymania- nie martw sie ze nie wymitujesz duzo kobiet tak ma i jest wszystko wporzadku. Ejmi ma racje te czopki pomagaja. Ja naszczescie juz nie mam mdlosci i nie wymiotuje. Ale wczesniej bylo tak ze jak zjadlam sniadanie to odrazu go zwrocilam. Pozniej znalazlam na to sposob nie poijalam zadnych kanapek hebata i od razu jak zjadlam polozylam sie na plecach na 10 min i wtedy juz bylo ok gdybym tego nie zrobila to oczywiscie kibelek na mnie czekal :) takze sprobojcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość calineczka222
witaj daga...:) cieszymy sie ze do nas dolączyłaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jakich czopkach piszecie?Dostane je bez recepty,bo termin do lekarza mam dopiero za dwa tyg? Ja dalej umieram...Jestem szczupla osoba,zawsze chcialam przytyc a tu prosze-chudne :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) a my też już po śniadanku :) kanapeczki popite herbatką, kawki staram się unikać, właściwie jej nie piję od 3 tygodni... tylko tutaj mi koleżanka ochotę na kakao narobiła, ale mam lenia i poczekam, aż maż do domu wróci i mi zrobi:) a co do brzucha to u mnie też już widać, przytyłam 2kg, ale jak można nie przytyć jak się jest głodnym co 2 godziny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusiaradom
hej calineczka222 ja też ostatni okres miałam 9 lutego, na kiedy masz termin wyznaczony? mi jeszcze gin nie wyznaczal, bo moja ciąża zagrożona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
medyczyczka - fakt, może nie do końca tak jest ale to wyczytałam na ulotce foliku....no w każdym razie przyznaję Ci racje :) Co do mojej wagi no ja najpierw przytyłam 3 kg a teraz wróciłam do swojej wagi sprzed ciąży :) Brzucha mi jeszcze wcale nie widać, mieszczę sie w swoje spodnie wiec luzik :) A jeśli chodzi o mdłości i rzyganko.....to okropność i mam nadzieję, że szybko się u mnie skończy. Czopki pomagają i noszę je ze sobą na każdą ewentualność :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×