Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabii55

Zakwaszenie organizmu

Polecane posty

Gość Sławek 1000
Witam! Może ktoś polecić mi jakieś dobre urządzenie do sprawdzenia poziomu zakwaszenia organizmu? Będę bardzo wdzięczny. Dziękuje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jarosław
Lee__ Odnalazłbyś wywiad z udziałem Michaiła Tombaka ? Był taki w ruskiej tv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław, znam dobrze Tombaka. Poszukam tego wywiadu w wolnej chwili. A co tam było wartego zainteresowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawi mnie jak wygląda człowiek który w swych książkach tyle rad i przepisów dla zdrowia umieścił. Bo jak rozumiem sam się powinien do nich stosować i dożyć 150 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Człowiek to potrafi! Przez kilka czy kilkanaście lat jeść jak prosię, czyt. zjadając wszelkie zachcianki i we wszelkich ilościach, a potem z nagła chciałby naprawić błędy i odkwasić organizm. Wydaje mi się, że warto spróbować chociaż to zrobić, ale raczej nastawić się na próbę w jakimś dłuższym czasie, albo jak się uda zmienić na stałe nawyki żywieniowe. Zamiast stosować leki i preparaty czy choćby szkodliwą sodę warto chyba jeść więcej potraw zasadotwórczych czy alkalizujących. Ja dodaję do swoich dań kaszę jaglaną. Próbuję unikać słodyczy. Zobaczymy czy poczuję poprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja piję aloes i czystek pewnej firmy, sprawdzone 100%, a nie apteczne "leki". Dodatkowo staram się nie jeść dziadostwa, choć samymi owocami warzywami ciężko przywrócić prawidłowe PH, bo już nie mają prawie wcale witamin i minerałów...:( chyba, że ktoś ma to szczęście, że posiada ogródek bądź działkę i sobie własne pyszne owoce warzywa uprawia ;) Ale przyznam, że też dopiero od niedawna zainteresowałam się zakwaszenien (co to jest i że wszystkie choroby z tego się biorą :( ) Pozdrawiam wszystkich świadonych i dbających o siebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarosław - przyjemnie popatrzeć w Oko Kanaloa ;) Gość - to dobrze, że już przestałeś jeść jak prosię. Soda nie jest szkodliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRODUKTY ZALECANE W DIECIE ODKWASZAJĄCEJ wszystkie warzywa: - spożywamy sezonowe, najlepiej gotowane w wodzie na parze, pieczone, latem możemy zjadać większe ilości surowych, xxx zalecane są - soki robione w domu z marchwi, buraczków itp. ale pijemy je rano, nigdy nie spożywamy wieczorem przed snem surowych owoców i warzyw gdyż może to prowadzić do nocnego zalegania i gnicia w jelitach; xxx - do sałatek zamiast majonezu i mlecznych sosów stosujemy oliwę z oliwek pierwszego tłocznia na zimno, oliwę z pestek winogron, ze świeżymi ziołami lub suszonymi i octem winnym, ew. jabłkowym xxx - wszystkie sezonowe krajowe owoce, importowane zawierają dużo chemii i nie są w pełni dojrzałe xxx - nabiał jedynie z mleka koziego i owczego (sery, mleko) są bardziej przyswajane przez nasz organizm xxx - mięso w małych ilościach najlepiej pieczone, gotowane, duszone w warzywach, niesmażone, w porze letniej raz na dwa tygodnie, przy silnym zakwaszeniu całkowity zakaz xxx - nie spożywamy wędlin podrobów zawierają dużo soli i związków chemicznych, zamiast nich lepiej upiec mięso w przyprawach xxx - ryby - świeże, oceaniczne (pieczone, z rusztu, gotowane, duszone), najlepiej łosoś, pstrąg tęczowy, makrela, tuńczyk (bardzo bogate w Omega-3). xxx - jajka stosujemy tylko jako składnik potrawy ostatecznie np. do naleśników, pieczenia itp., dobrze jest stosować jajka przepiórcze xxx - białko do organizmu dostarczamy w postaci warzyw strączkowych, soi ale uważać by nie była modyfikowana genetycznie podobnie z innymi produktami spożywczymi często można spotkać się z modyfikowaną kukurydzą i mączka kukurydzianą, xxx - zamiast mąki pszennej stosujemy mąkę razową, żytnią, kukurydzianą, do panierek polecamy sezam xxx - pieczywo razowe z ziaren na zakwasie, nie pszenne, najlepiej opiekać w opiekaczu, xxx - zupy nie zagęszczane mąką, śmietaną, można zrobić zupę krem przez zmiksowanie warzyw, xxx - zboża wszystkie są wskazane ale należy jej dokładnie przeżuwać i mieszać podczas jedzenia ze śliną dopiero wtedy nabierają właściwości zasadowych (kasza gryczana, żyto, owies, ryż ale jedynie brązowy nieoczyszczony), xxx - jedynie kasza jaglana (proso) jest od razu zasadowa, xxx - makarony pszenne zastępujemy razowymi lub jaglanymi ryżowymi dostępne w sklepach ze zdrową żywnością xxx - do słodzenia używamy miodów, cukru trzcinowego nierafinowego, syropu klonowego, xxx - słodycze zastępujemy suszonymi owocami, prażone ziarna (sezam płatki pszenne itp. połączone miodem), ciasta na bazie mąki żytniej i cukru trzcinowego, xxx - do przygotowania potraw używamy dużej ilości przypraw, świeżych ziół, dobrej wody, xxx - należy wypijać 2-3 litry płynów najlepiej wody wrzątku dobrej jakości, wody niskozmineralizowanej, niegazowanej, dobrze jest pić np. wodę Zuber (alkaliczną), kawę zbożową, zioła, jeśli soki owocowe to rozcieńczone z wodą ale bez cukru, najlepiej pić soki wyciskane w domu i tu można pić bez rozcieńczenia jeżeli nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta główka z lewej jest jakaś nijaka, ani męska, ani żeńska. Dlatego wolę Oko :) Masz rację że soda oczyszczona nie jest szkodliwa. Osobiście piję wodę z marketu dodając na 1,5 litra łyżkę sody. Tak robię ponad 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zakwaszenie organizmu pomijając wiele chorób w ostateczności prowadzi do nowotworu. Nasza żywność w tym momencie zostawia wiele do życzenia. Ja suplementuje się minerałami zasadowymi i widzę dużą poprawę w swoim organizmie. kontakt w sprawie szczegółów udzielam: suplemenacja.kontakt@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś stosował dietę odkwaszającą, która przyniosła zadowalające efekty? Po przeczytaniu tego tekstu http://www.smaczny.pl/artykul,dieta_odkwaszajaca doszłam do wniosku, że problem zakwaszenia organizmu dotyczy także i mnie :( Trzeba działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli juz siegać po suplementy to zdecydowanie te najlepsze http://sklep.noblehealth.com/produkt/provital-activ Tutaj unikalna kompozycja wspiera utrzymanie prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu (róża stulistna, cynk1) oraz wspomaga utrzymanie fizjologicznej równowagi pH żołądka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
organizm odkwaszają kwaśne rzeczy, więc wiadomo co należy stosować. najlepiej te, które są sfermentowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja odkwaszajace porady: soda przez 3 lub 10 dni, dieta warzywno owocowa, wczesniej nalezy zrobic oczyszczanie watroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona7411
Witam. Zajmuję się odkwaszaniem organizmu od kiedy sama przeszłam kurację, która pomogła mi pozbyć się wielu dolegliwosci. Zainteresowanych tematem proszę o kontakt iwka.74@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka69
zakwaszenie bardzo szybko można wyleczyć dietą i polecam w tym celu kontakt z http://hh-life.pl/uslugi/, mi wyleczyli candidę a nie brałam żadnych leków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja poradzilam sobie z zakwaszeniem organizmu dietą z terapisokami.pl otrzymałam ją nieodpłatnie przy zakupie wyciskarki do soków,warzyw i traw Cooksense.Przemiła pani doradziła co i jak,teraz czuję się duzo lepiej i mniej choruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy u kogoś wystąpiły jakieś skutki uboczne przy odkwaszaniu organizmu? Czy w jakiś sposób można przyśpieszyć odkwaszanie organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wszystkich, potwierdzam, że detoksykująca dieta, jaką otrzymuje się wraz z wyciskarką z terapiasokami.pl działa i to bardzo dobrze, ja zastosowałam jeszcze odkwaszającą po oczyszczającej, infekcje grzybicze ustały jak ręką odjął!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krysia Tur
ja też skorzystałam z dietki od http://terapiasokami.pl/nasze-promocje extra efekty! dostałam kopa energii i dużo porad żywieniowych, wyciskam soczki z mojego Kuvingsa każdego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta od filmików to spamerka.Zobaczcie co zrobiła na :'Mam czerniaka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HenrykN
Zauważyłem, że sporo ludzi męczy się ostatnio z zakwaszeniem organizmu.Wcześniej sam nie zwracałem za bardzo na to uwagi dopóki i mnie to nie dopadło. Przy szukaniu jakiś konkretniejszych środków udało mi sie znaleźć proszek zasadowy od Langsteiner . Nie jest to nic drogiego a mogę potwierdzić , że szybko pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na zakwaszenie farmaceutka poleciła Provital activ plus, bo sama stosuje i jest zadowolona z działania. początkowo sceptycznie byłam nastawiona, brałam produkt 2 miesiące i odstawiłam. Wtedy dopiero zauważyłam, że jestem bardziej zmęczona, mimo 7-8 godzinnego snu ciężko wstawało mi się z łóżka..wróciłam więc do suplementu i znowu wszystko jest w jak najlepszym porządku. mam znacznie więcej energii i nie jestem senna..:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od miesiąca odkwaszam się metodą dr Otto Horaka. Przesunęłam się już o połowę na skali pH. Skutkiem "ubocznym" jest utrata masy ciała i tłuszczów wewnętrznych (z czego oczywiście bardzo się cieszę) oraz poprawa kilku innych parametrów. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie zmierzało ku lepszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od ponad 20 lat naukowcy badali malza perna caniculus -gasi stan zapalny stawów- reumatyzm ,zwyrodnienia ,wskazany dla sportowców ,osób z nadwagą od 2009 w POlsce dostępny lyprinol-ole z małza perna caniculus -cena zbyt wysoka 120żł w badaniach była przebadana inna postać małza -mączka perna caniculus -podawana z tranem -wyciszała stan zapalny ,tylko małż zielony ma kwasy p/zapalne powstrzymujące reumatyzm i w 100% bezpieczny bo naturalny w Polsce dostępne wersje green lipped mussel lub grunlipmuschel -cena 150 kapsułek po500mg -czyli cena dostępna dla nas -do kupienia na '' eperna.pl'' poczytać-jest tam też dieta ..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×