Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabii55

Zakwaszenie organizmu

Polecane posty

Gość inka -
u mnie po skorupkach ok.. kiedys piłam cistus incanus zamawiałam na internecie bardzo bardzo drogo wychodziło.. skad kupujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysia15
Czystka kupowałam chyba z http://pestki-moreli.pl/ . Całkiem sporą pakę dostałam. Pijam to tylko okazjonalnie. Ale fakt, ze nie dostałam opryszczki bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Piłam chyba wtedy ze trzy dni po dwa kubki- tak na oko- w trakcie przeziębienia. Z doświadczenia zawsze miałam opryszczkę po chorobach. A teraz dwukrotnie mnie ominęła ta "przyjemność". Oczywiście może to przypadek. Ale warto spróbować. Nie mam pojęcia jak to jest z boreliozą. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakwasy
Skorupki to rzeczywiscie swinstwo. Jak mozna jesc cos, co wyszlo kurze z dupy? Nawet jesli ta kura sra najbardziej ekologicznym gownem, to i tak jest to ohydne. Ja kupuje krede w sklepie z artykulami szkolnymi, proszkuje ja, zalewam sokiem z cytryny, albo dodaje do ciasta. Uwierzcie, nie ma nic lepiej odkwaszajacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
wolę naturalne skorupki niż jakaś kredę haha i nie skomentuje nawet tej wypowiedzi bo szkoda literek na klawiaturze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Frutti di mareee
zgadzam sie z inka, nie ma jak naturalne odzywianie. Ja sie co prawda troche brzydze tych skorupek kurzych, ale za to jak kupuie malze, to potem ich skorupy rozbijam tluczkiem do miesa, a potem miele i zalewam sokiem cytrynowym, albo pomaranczowym. Skorupki malz maja jeszcze wiecej wapnia niz skorupki kurze, no i sa na pewno bardziej higieniczne. Podobno muszle slimakow sa tez doskonalym zrodlem wapnia, szkoda tylko, ze w Polsce slimaki nie sa tak popularne, jak we Francji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulita555
A ja mam takie pytanie odnośnie równowagi kwasowo - zasadowej a ph moczu. Kupiłam alkala N i tam są paski do mierzenia PH i wg tego ph moczu powinno być powyżej 7 wtedy znaczy ze jest good. Więc teraz pytam jak to jest .. czytałam wiel o tym rozmawiałam z lekarzami i prawidłowe ph moczu im niższe tym lepsze czyli 5,5 poniżej lub coś koło tego, bo w końcu bakterie rozwijaja się w środowisku kwaśnym tak jak w kiszonkach czy kapuście kiszonej potrzebne nam bakterie do prawidłowej pracy flory jelitowej więc to wogóle ma się sprzecznie z tym alkala bo tam jak wychodzi na paskach poniżej trzeba pić miarki tego proszku żeby było wyższe ph. Całkowicie zgłupiałam. Czy może mi ktoś to wytłumaczyc?? będę wdzieczna , a najlepiej Esjot. Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulita555 .. Esjot pomocy;]
bardzo liczę na Twoją wypowiedz... i jeszcze jedno chciałabym spytać jaki sposób oczyszczania organizmu polecasz... lewatywa odpada kiedyś próbowałam ale to zbyt trudne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Paulita proponuję zapoznać się z tymi opisami: http://www.eioba.pl/a/1o8q/wplyw-zakwaszania-na-stan-zdrowia-organizmu http://www.odzywianie.info.pl/Rownowaga-kwasowo-zasadowa.html http://zdrowezywienie.w.interia.pl/ciekawostki.htm Mocz w zależnosci od odżywiania ma różne pH. Przy odzywianiu dietą mieszaną odczyn moczu jest lekko kwaśny (6,2-6,8), u wegetarian - obojetny (6,9-7,1), a u ludzi jedzących dużo mięsa jest kwaśny (5,5-6,1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heloł maj frjend
pH moczu 6 jest w porządku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miela
Witam. do EsJot Przeczytałam wszystkie strony forum tego i o wodzie utlenionej też ,jestem pełna podziwu dla Twojej wiedzy i wytrwałości.Widać że masz to wszystko poukładane .Czy przed piciem wody oczyszczałeś organizm zgodnie z książką I.Nieumywakina czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Miela, książka Iwana Nieumywakina była dla tylko inspiracją, a w praktyce stosowałem sie do zaleceń, które znalazłem na stronach anglojęzycznych, co wcześniej szeroko opisałem w temacie: "leczenie wodą utlenioną". Nie oczyszczałem organizmu według książki I. Nieumywakina. Cały czas uważam, że na nasze zdrowie decydujący wpływ ma sposób odżywiania. Jeśli zapominamy się i odstępujemy od zasady zachowania równowagi kwasowo-zasadowej (nadchodzące Święta będą niektórych usprawiedliwiały), to niestety szybko odczujemy tego konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulita555
Dzięki esjot ,że się znowu pojawiłeś. Więc jak na paskach wyjdzie mi ph 6.2- 6.8 to jest dobry mocz Jak sprawdzać czy ma się dobrą równowagę Kwasowo zasadową?? i czy przy jedzeniu skorupek jaj powinno się brać witaminę D3??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulita555
Nawet na internecie wszędzie znajduje takie coś " Prawidłowe pH moczu zależne jest od diety, jaką stosujemy, np. przy diecie mieszanej pH waha się w granicach 5,5 do 6,6;" Więc co z tym alkala skoro tam piszą,że jak mam taki niski to mam pić proszek. Nic już nie rozumiem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Najczęściej zakwaszamy swój organizm przez nadmierne spożywanie białka. Optymalne pH moczu powinno mieścić się w zakresie od 6,8 do 7. Osiagniemy to przy dobowym spożyciu białka nie większym niż 1 gram na kg należnej masy ciała, co oznacza że osoba ważąca 60 kg nie powinna w ciągu dnia zjeść więcej niż 60 g białka (dotyczy to osób młodych - z wiekiem zapotrzebowanie na białko maleje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Dodam jeszcze, że ładunek kwasotwórczy białka i tak musi być zrównoważony odpowiednią ilością zjadanych potraw zasadotwórczych, czyli głównie warzyw i owoców. Niebezpieczeństwo diet wysokobiałkowych (Dukana) kryje się właśnie w silnym zakwaszeniu organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulita555
to dlaczego wszędzie w normach ph moczu jest do 6.5 góra i każdy lekarz to samo mi mówił.. tłumaczyl mi ost pewnien znany i ceniony lekarz ze im niższe ph tym lepsze, ponieważ kwaśne i np. tak samo kiszonki są w kwaśnym srodowisku kapusta kiszona tez i w nich rozwijaja się bakterie zdrowe dla jelit i dla człowieka itd etc.. Więc ja nic nie rozumiem;/ Cięzko jest odzywiac trzeba by bylo jesc same warzywa i owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miela
Dzięki EsJot.Właśnie się przymierzam do kuracji wodą ,czyli mogę zacząć od zaraz oczywiście stosując dietę o równowadze kwasowo-zasadowej i w takich proporcjach o jakich pisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miela
EsJoT chodzi mi o to że nigdzie nie przeczytałam iż jakoś byś się do tego przygotowywał . Chcę zacząć pić wodę oraz stosować dietę zrównoważoną i rozumie że mogę zacząć bez żadnych przygotowań oprócz przyjmowania jej w ilościach jakich podałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Miela, wstępnie nie oczyszczałem organizmu żadną metodą. Szczegóły w temacie: "leczenie wodą utlenioną". Życzę powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miela
EsJot bardzo dziękuję jeśli będę miała jeszcze jakieś wątpliwości to pozwolę sobie zapytać,pozdrawiam i życzę zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam raz próbkę takiego zakwaszenia. Postanowiłam zacząć dietę Dukana. Trwała ona u mnie jeden dzień... Zjadłam kurczaka, tuńczyka, jajka, ser camembert, i to wszystko w DUŻYCH ilościach, do tego ZERO warzyw, owoców, węglowodanów. Wieczorem myślałam, że padnę. Biegunka, gorączka, okropny, rozrywający ból głowy, ślinotok, ból całego ciała...Brrr...Nigdy więcej. Jak widać mam bardzo wrażliwy organizm. Jestem ciekawa jak ci wszyscy ludzie wytrzymują na Dukanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
co znaczy jak mi palec czarnieje obramówka od złotego pierścionka?? To ,że jestem chora to wiem ale czy to coś szcegolnego>>;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ??
witam przeczytałam całe forum i trochę rozjaśniło mi się w głowie.bardzo pouczające. w wieku 40 lat mam osteoporozę nie wiem z jakiej przyczyny, czy złe wchłanianie czy co. jako dziecko miałam kilka złamań. przygotowałam sobie skorupki z jajek. ale czy pomogą? może ktoś ma jakieś doświadczenie i podzieli się wnioskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bowi
Do Es Jot . Bardzo szanuję twoje opinie w tej sprawie, wydrukowałam produkty zakwaszające i alkalizujące i powiem , że każdy wykaz jest inny. Drukowałam z różnych źródeł w Internecie, mam mętlik, bo w jednym te same produkty są zakwaszające a w innych alkalizujące. Jak rozstrzygnąć ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bowi
Chodzi mi o oszczegóły np. w jednym szparagi są zakwaszające a w innym alkalizujące, to samo z syropem klonowym, ziemniakami. Jeszcze chciałam zapytać jak badać mocz za pomocą pasków lakmusowych, mam je dopiero dostać. Czy spożycie 1 łyżeczki zmielonych skorupek z jajek załatwi sprawę odkwaszenia w danym dniu, jeżeli nie uda mi sie zrównoważyć diety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Rzeczywiście, w różnych źródłach podawane są różne wartości dla tych samych produktów. Nie ma jednak potrzeby skupiać się nad cyframi lecz przyjąć zasadę, że najsilniej zakwaszają produkty wysokobiałkowe - mięso, wędliny, sery, a alkalizują swieże warzywa i owoce. Wśród produktów alkalizujących należy wyróżnić: buraki, marchew, pomidory, paprykę, kapustę, bakłażany, awokado. Trzeba też pamiętać, że najsilniej zakwaszają wszystkie wędliny, wszystkie rodzaje mięs, a szczególnie wieprzowina oraz żółte sery. Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na ilość spożywanego białka, ponieważ jego nadmiar zawsze będzie niekorzystnie wpływał na nasze zdrowie. Dobowe spożycie białka nie powinno przekraczać 1 g na kg należnej masy ciała (osoby młode), a osoby po 40 roku życia nie więcej jak 0,5 g na kg należnej masy ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bowi
Do EsJot Dzięki za odpowiedz na pierwsze moje wątpliwości, a mam nadzieję, że pomożesz mi w związku z moim drugim zapytaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Zmielone skorupki z jaj (ale tylko od kur biegających po podwórku, a nie z ferm hodowlanych) są bardzo dobrym źródłem mikro- i makroelementów. Czy będą one wystarczająco odkwaszać możemy się tylko przekonać badając pH moczu lub śliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×