Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabii55

Zakwaszenie organizmu

Polecane posty

Gość inka -
przepraszam było napisane:) ju wiem tylko tak mało wody 1/4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soul 123
Witam . Widzę ,że trafiłam na forum ludzi z dużym doświadczeniem w walce z zakwaszeniem. Ja dopiero zaczynam. Mam pytanie ,: czy proszek Alkala N można rozpuścić w wiekszej ilości wody..np. 2szklanki. I jaka ta woda ma być gorącą czy ciepła? Czy można wypić na raz ? i jak długo trwa taka kuracja? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do soul
z ulotki Preparat podajemy na czczo po rozpuszczeniu w ciepłej wodzie, która działa relaksacyjnie na odźwiernik i dzięki temu ALKALA N nie zalega w żołądku, tylko szybko przedostaje się do dwunastnicy. W dwunastnicy alkalizuje środowisko stwarzając przez to dogodniejsze warunki dla działania enzymów trawiennych. Dawkowanie: dorośli: 1 miarkę proszku ( 3 g ) należy rozpuścić w płynie o objętości szklanki i wypić małymi porcjami w ciągu dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pola125
Od dłuższego czasu dośc pilnie przykładam się żeby oczyszczać organizm.Jestem w miarę konsekwentna. Zastanawia mnie jednak to kiedy zaczynam spożywac zmielone skorupki dostaje gigantycznych zapoarć. Podchodziłam do tej kuracji juz wiele razy i za kazdym razem ten sam efekt. Jak zaczynam to od razu wspomagam sie dodatkowo naturalnymi "popychaczami" , mimo to problem i tak mnie dopada. Jaka tego może byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
bruch i żoladek mnie troche bola po tej sodzie daje lyzeczke i pol cytryny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skwaszona
Ludzie, co wy robicie? Dlaczego rozwalacie sobie zoladki? Po krotkotrwalym zobojetnieniu zoladek reaguje na sode zwiekszona produkcja kwasu solnego, prowadzac do wrzodow i nadkwasoty. Spozywanie sody prowadzi tez do nadmiaru sodu w organizmie, powodujac zatrzymywanie wody, obrzeki, bole glowy i oslabienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dediko
Czy płatki orkiszowe zakwaszają organizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Max, a czemu wszedzie chemia ?
Zauwazylem ze niemal kazdy mineral kupujesz w sklepie chemicznym, a wszystko masz w naturze dostepne niemal na wyciagniecie reki. Na przyklad suszone pomidory - zawartosc na 100g: Wapń - 198 mg Żelazo - 10.1 mg Magnez - 141.09 mg Fosfor - 311.5 mg Potas - 4353.22 mg Sód - 1862.22 mg Cynk - 5.75 mg Miedź - 1.15 mg Mangan - 1.06 mg Selen - 5.5 mcg Witamina A (RAE) - 151.87 mcg_RAE Witamina C - 47.2 mg morele suszone - zawartosc na 100g: Wapń - 139 mg Żelazo - 3.6 mg Magnez - 42 mg Fosfor - 127 mg Potas - 1666 mg Sód- 5 mg Witamina A (RAE) -1307 mcg_RAE Witamina E - 3.03 mg Witamina C - 31.7 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skwaszona
Max - moj post odnosil sie bardziej do Inki niz do ciebie. Ale tez nie rozumiem, dlaczego radzisz spozywanie chemii (nawiasem mowiac - weglan potasu najczesciej uzywany jest jako nawoz) zamiast zachecac ludzi do jedzenia duuuzo smaczniejszych pomidorow lub bananow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
co sądzicie o zmielonych skorupkach do jajek do Ciebie Esjot jak to wpływa na równowagę i za wiera podobno dużo minerałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skorupki jajek
to kosci ze stali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Skorupki z jajek (tylko z naturalnego howu) są najlepszym źródłem minerałów. Skorupki należy wygotować, wysuszyć i zemleć ( można w młynku do kawy) i spożywać płaską łyżeczkę raz dziennie przy jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
mam z naturalnego howu zrobiłam wszystko jak napisałes zostało mi tylko zmielić;] a mogę przy tym pić sodę z cyytryną? podobno na czubku łżyeczki dziennie tych skorupek do jedzenia tak? Dzięki Esjot jak zawsze;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Jeśli mamy jajka ze wsi w wstarczającej ilości i codziennie spożywamy łyżeczkę proszku ze skorupek, to nie ma potrzeby suplementować się innymi minerałami. Sodę oczyszczoną plus sok z cytryny stosujemy, tylko wtedy kiedy chcemy stosunkowo szybko zalkalizować nasz organizm. Dobrze jest przy tym kupić paski wskaźnikowe do mierzenia pH moczu lub śliny. Jeśli poranny mocz ma pH bliskie 7 (mocz zakwaszonego organizmu ma pH < 6,5) to przerywamy spożywanie sody z cytryną. Staramy się utrzymywać ten stan tylko przez odpowiednie odżywianie, a to oznacza, że pijemy regularnie sok ze świeżo wyciśnietej marchewki lub po prostu warzywa i owoce stanowią podstawę naszego menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniePytanie
rodzynki i krewetki przy zagrzybieniu i zakwaszeniu można jesc? i czy biały ryz zle wpływa na nasz organizm>>?>??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Skwaszona
Max, przepraszam, rzeczywiscie cos pokielbasilam, weglan potasu sluzy do produkcji szkla, a nie nawozow http://www.azoty-adipol.pl/chemia_weglan_potasowy.htm. Moze i 100 gram proszku jest wydajniejsze niz 100 gram roslin. Wlasnie dlatego jedzac rosliny nie ma ryzyka przedakowania i innych dzialan niepozadanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwona12410
Witam serdecznie piszę ponieważ od 2 miesięcy pocę sie w nocy tak że muszę się przebierac w ciągu tego czasu schudłam ok 2 kg mam brak apetytu nie mogę jeść mięsa,wędliny i płatek na mleku które do tej pory jadłam codziennie bardzo je lubiłam a teraz poprostu na samą myśl o nich mnie odrzuca męczą nie nudności bo niestety zwymiotować nie mogę nie mam czym ,mam dziwne odbijanie jakby pasztetem,a ostatnio czyli od ok 2 tyg mam nadniar śliny piany tak jakby z flegmą przeżroczystą,prawa dłoń palce po nocy mam spuchniete po czym do południa opuchlizna przechodzi a w lewej dłoni mam mrowienie ale to różnie mnie łapie w ciągu dnia, już nie daję rady z tymi dolegliwościami a wczoraj na dodatek złapał mnie jakiś ból w prawej ręce tak jakby wykręcało mi palce poprostu nie mogłam nalać herbaty z dzbanka nie mogłam go utrzymać no i następny objaw zaczęły mnie boleć nogi najbardziej uda czuję się jakbym miała zakwasy po nie złej lekcjj w-f bardzo proszę o porade do jakiego lekarza się udac(narazie byłam u rodzinnego zrobiłam badania krew i mocz i wyszło wszystko ok,lekarz stwierdził że to nerwica ale ja nie jestem nerwowa co to może być z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iwony12410
Jeśli wyniki krwi i moczu masz dobre, to nie wykluczone że masz kandydozę, którą zwykle lekarze nie są w stanie zdiagnozować "z marszu", ponieważ kandydoza nie daje zmian we krwi i moczu. Spróbuj najpierw szybko zalkalizować swój organizm za pomocą sody oczyszczonej i soku z cytryny, jednocześnie zmień sposób odżywiania na korzyść jarzyn i owoców. Przez jakiś czas zrezygnuj z wędlin i mięsa wieprzowego. Napisz na forum o efektach ale nie wcześniej niż po 10 dniach zażywania sody i stosowania zmian dietetycznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EsJot
Uwodniony chlorek magnezu można stosować ale korzystniej jest suplementować się związkami organicznymi (cytryniany, mleczany) ponieważ są dobrze przyswajane przez organizm, a ponad to są buforami utrzymującymi pH na prawidłowym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj go sobie zapodam. Jedna plaska lyzeczke plus 1/2 lyzeczki skorupek jaj wymieszane z sokiem z calej cytryny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka -
max weż ty wogóle się najlepiej nie udzielaj dobrze zrobisz.. jak mogą być skorupki zatrute z fermy własnej ekologicznej hehe;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po za tym skorupki trzeba gotować z 15 min. a później wyprażyć na patelni coby się lekko mieliło. I tak inka napisała najlepsze są z fermy ekologicznej, albo od kur z wolnego wybiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaroslaw wszędzie piszą, ze 5, 10min styka Gdzie zdobyłeś ;) info, że trza minimum 15min ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamiętam gdzie, ale ja tak robię. Może faktycznie mniej czasu potrzeba, nie wiem, i tak skład skorupki to organiczne minerały i temp. nie powinna mieć wpływu na nie. Ważne żeby zabić zarazki salmonellozowe i inne dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanaka tez pisal o 15 minutach po to aby wygotować resztki białka i większości błonek. Ja czesto łykam z sokiem z cytryny, rzadziej z sama woda. Robie to niemal codziennie po ok 1/3 - 1/2 lyzeczki. A jak jest u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niekwasna
Mam problem chwilowy odwrotny do zakwaszenia,mam przez cale zycie za malo sokow zoladkowych. Z przyczyn niezaleznych ode mnie nie jem od miesiaca miesa wieprzowego i jajek, zup itd. Chleb ,cos do chleba , herbaty ziolowe ale nie miete, zadnej kawy, prawdziwej herbaty. Jestem oslabiona, rzucaja sie na mnie wszelkie grzybice i pierwotniaki, ktore bytowaly na mnie i mnie nie szkodzily do tej pory. Uwazam, ze nalezy spozywac duzo bialka w postaci miesa , jajek,tlustego boczku , golonki....ale rano i na obiad, wieczorem nalezy sie ograniczyc. Ruch na swiezym powietrzu kooooooniecznie !!!!(ludzie serdeczni a leniwi powinni kupic sobie psa jako motywacje do spacerow). No i nie spacerowalam tyle ile zawsze, nie biegalam. No i teraz kolabs calkowity. Dzis zostalam w domu i kuruje sie normalna,wieprzowa i jajkowa dieta i spacerami na powietrzu. Dlatego nie wierze w zadne odkwaszanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plywak Ja dodaję pył ze skorupek do twarogu lub jogurtu czy innych tym podobnych produktów. A i tak nie zawsze, zależy jak mi się przypomni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Max Drożdżyca rozwija się w środowisku kwaśnym jak wiesz. Jak odkwasiłeś org. to może być jedna z przyczyn, bo wiem że inne środki też stosowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pysia15
Chyba do Inki odnośnie boreliozy. Ja trafiłam na informację o czystku- cistus incanus- takie ziółko. Ono podobno potrafi opanować opryszczkę, półpaśćca i włąsnie boreliozę. Z moich doświadczeń: po ostatnich dwóch przeziębieniach i w trakcie popijałam co nieco czystka i w zasadzie pierwszy raz przeszłam przeziębienia bez opryszczki. Podobno najlepiej dział w połączeniu z sokiem malinowym. Myślę, ze warto spróbować Gdybyscie jeszcze umieli mi wyjaśnić związek pomiędzy zakwaszeniem a sikaniem na czerwono po buraczkach. Na taki ktoś wskazywał w pierwszych stronach tego tematu. Mnie sie to kojarzyło z candidą i rozwaloną florą jelitową. i nie wiem czy u synka znowu walczyc z candidą czy przyłozyć sie do alkalizacji. No i te zaparcia i proszek ze skorupek - też mnie intertesuje. Czy u kogoś też cos takiego wystąpiło? Z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×