Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabii55

Zakwaszenie organizmu

Polecane posty

Gość gość
cytryna w naszym organiźmie zmienia odczyn na zasadowy (działają enzymy, coś się z czymś łączy - wg. mojej p. doktor). nigdy nie łączcie cytryny z cukrem - efekt odwrotny. po wypiciu cytryny przepłuczce zęby (szkliwo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam za powtórzenie- myślałem że się nie zapisało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was wszystkich. Bardzo duzo rzeczy mozna sie dowiedziec na tym forum. Pojde dzis kupic ten proszek zasadowy. Poleca mi ktos jakiejs konkretnej firmy? czy to bez roznicy? Mam pytanie czy picie drozdzy tez pomaga? a jezeli jest ryzyko grzybicy, a drozdze to grzyby. Nie bedzie to mialo zlego wplywu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) czytam to forum od jakiegoś czasu.. mam nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
że ktoś tu jeszcze zagląda :) Mam problem z candidą już od ok. 2 lat. Leczyłam pęcherz i nabrałam się sporo antybiotyków (stąd mój problem, wcześniej nie miałam żadnych objawów candidy) stosowałam różne środki by zwalczyć to cholerstwo... jest już dużo lepiej ale nie mogę się do końca wyleczyć. Postanowiłam że odkwaszę organizm proszkiem alkala n ... czytając to forum zrozumiałam że wszelkie środki walczące z candidą nie będą do końca skuteczne gdy nie zaprowadzimy tzw. homeostazy w organizmie ( równowagi kwasowo-zasadowej). Wraz z zaczęciem przyjmowania środka alkala n zaczęłam stosować również diętę alkalizującą, za jakiś czas napiszę czy taka kuracja tzn próba odkwaszenia organizmu pomogła mi zwalczyć grzybicę. pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy skorupki od jajek ale lepiej kupic gotowy proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przyjmować te skorupki? Jak je przygotować do spozycia? W jakiej ilości brać? Może ktoś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny wpis kasieeekaaaaa :)chociaż nie do końca się zgadzam. Niestety prawie nie możliwe jest zrezygnowanie z mięsa i nabiału całkowicie. W dodatku jak ktoś wraca z pracy zmęczony po 10 godzinach to trudno go zmusić jeszcze do jakiejś formy aktywności fizycznej. Nikomu się po prostu już nie chce. To wszystko powoduje że organizm jest potwornie zakwaszony. Znajoma lekarka raz mi powiedziała że jak by przebadać większą grupę ludzi to 90% osób miało by problemy z zakwaszeniem. Zresztą kto nie ma problemów ze zgagą jak zje coś ciężkostrawnego:) Oczywiście można kupować drogie i niekoniecznie skuteczne specyfiki ale czy to na prawdę ma sens. Ja piję zwykły proszek zasadowy i jestem z niego bardzo zadowolona. Mam lepsze wyniki krwi a od kiedy go piję to zapomniałam co to zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikolaR3266
Korzystaliscie z leku o nazwie Alkala N? No bo szukalam danych dotyczacych tego produktu i nie wiem co myslec. Moze mozecie cos powiedziec mi o tym produkcie? Jest sens go kupowac, slyszeliscie o zamiennikach? Tutaj zanalazlam troche danych o Alkala N: http://www.listalekow.pl/alkala-n/ - uwazacie, ze to prawdziwe komentarze? Nie chcialabym sie i zmarnowac bezsensownie siano, dlatego mam nadzieje, ze cos mi doradzicie. Z gory dziekuje za wszystkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Przeczytałam Państwa ciekawe posty. Chciałabym,ażebyście mi pomogli. Otóż moja jedzenie składało się z przeważającej części cukrów prostych.Potrafiłam tygodniami,jakie nie latami jadać chałwę,ptasie mleczka,a od roku ciasta różne. Nie ukrywam,że mam cukrzycę II. Zaniepokoiło mnie pieczenie języka,ale lekarz powiedział - więcej probiotyków. Zainteresowałam się tym zagadnieniem niedawno. Przejrzałam ostatni wynik moczu - PH 5,5. Odstawiłam od tygodnia wszelkie słodycze (za mięsem nie przepadałam ani za warzywami). Do jadłospisu od tygodnia wprowadziłam owoce suszone(figi,rodzynki,słonecznik,cytrynę, zupy na warzywach z dodatkiem oleju rzepakowego na zimno tłoczonego,warzywa surowe też). Przeczytałam w internecie,że dobra do odkwaszenia jest soda, którą piję dziś już 3-ci dzień, 2 razy dziennie, a następnie(od jutra) żeby zrobić 10 dni przerwy i powtórzyć kurację ponownie przez 3 dni.Czy te kuracje powtarzać co 10 dni, bo wydaje mi się,że taka jednorazowa kuracja nie odkwasi organizmu przez dziesiątki lat jedzenia słodyczy!! Pomóżcie mi - co zrobić,żeby odkwasić organizm, ale też nie mogę schudnąć,bo ważę 46 kg przy wzroście 163. Czy kupić proszek zasadowy, czy stosować sodę dalej?- jestem bardzo zaniepokojona tym faktem. Dodam,że pijam 2 kawy dziennie i palę papierosy (tak,wiem,że zakwaszają), ale tego się nie wyzbędę. Nie oczekuję słów krytyki, ale naprawdę liczę na Państwa pomoc jak mam dalej postępować? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania58
Zapomniałam dodać, że miałam takie napady na słodkości,że potrafiłam jednorazowo zjeść np. 70 dkg sernika, 2 paczki ptasiego mleczka. Po prostu nie byłam w stanie nad tym zapanować. Owszem poziom cukru trzymałam w tzw." ryzach" - łykając dodatkowo 1 tabletkę na obniżenie cukru - ale to było nic innego, jak oszukiwanie się samej siebie, a teraz ponoszę konsekwencje nad swoją bezmyślnością, Jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzis wiekszosc osób jest nadmiernie zakwaszona,spozywamy zbyt duzo pokarmów kwasnych a mało zasadowych,poza tym chemia stresy,zanieczyszczenie srodowiaska robia swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alkala N, o którym pisze Nikola, to nic innego jak soda z niewielkim dodatkiem wodorowęglanu potasu i cytrynianu sodu, a trzeba za to "cudo"zapłacić 46 złotych za 150 g. Skład Alkala N według ulotki: proszek 1 miarka (3 g) zawiera: 2,7 g wodorowęglanu sodu (soda oczyszczona), 300 mg wodorowęglanu potasu, 50 mg cytrynianu sodu. Soda oczyszczona kosztuje nie więcej niż 1 złoty za 100 gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soda jest skuteczna w myciu fug kafelek i kibelka mozna tez nia wybielac ubrania.Polana octem jest dobrym odrdzewiaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda, że ten temat nie jest kontynuowany. Nadal mało osób zdaje sobie sprawę, że istotą zdrowego odżywiania jest bilansowanie zjadanych produktów kwasotwórczych z produktami zasadotwórczymi. Najsilniej zakwaszają nasz organizm: wszystkie rodzaje mięs i wędlin, ryby, wszystkie sery, jaja,słodycze, pieczywo, makarony, kasze, a odkwaszają tylko warzywa (w tym ziemniaki) i owoce. Próchnica, osteoporoza, cukrzyca, grzybice, choroby układu krążenia, nowotwory mają jedną przyczynę - długotrwałe zakwaszenie organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagubiona89
Ryby zakwaszają organizm?! Masakra... a mnie każą je jeść z racji problemów skórnych. A czy zgaga ma jakiś związek z zakwaszeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczynam 3 miesiąc z Probalancem.Jakie widzę efekty?Brak bóli miesiączkowych,napadów głodu przed okresem,jestem bardziej spokojna,nie puchną mi nogi.Nie boli mnie głowa.Nie mam zgagi po zjedzeniu czegoś ostrego.Nie mam wzdęć przede wszystkim po wypiciu kawy.Czuje się lżejsza i wchodzę w ubrania o rozmiar mniejszy.Nie ważyłam sie przed zastosowaniem więc nie wiem ile kilogramów schudłam.Poprawiła mi się cera.Plamy pigmentacyjne jaśnieją...Równolegle z zażywaniem probalansu piję dużo płynów około 3 litrów dziennie.Jest to konieczne aby toksyny zostały usunięte z naszego organizmu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście pod wpływem reklamy zakupiłam na stronie apteki czerwonej eliminacid, biorę 1 tydzień i jakby czuję się lepiej może to faktycznie zakwaszenie cokolwiek by to było:) mam więcej energii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikamonikamonikamonikamonika
ja sobie czasami zakwasza herba, od ktorej chyba jestem uzalezniona. Odkwasza wodą z cytryna, jem czesto buraki, taka sałatke z burakow serka lub jogurtu naturalnego, orzechow i tymianku. mozna troche oliwa polac, lub zupe krem z burakow. no i kasze jaglana z jogurtem naturalnym, mozna troche miodem polac. na sniadanie jogurt z bananem. i jest ok w miare. tylko ciezko wytrzymac bez herbaty, wytrzymam 2 tyg i znow sie skusze :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ali88na
A ja od poniedziałku zaczęłam pić Wodę Redox , piję 2 saszetki dziennie i to już 4 dzień ale co zauważyłam - dziś po wypiciu kawy z mlekiem i zupie pomidorowej nie miałam ani zgagi ani wzdęcia jak zawsze więc chyba zaczęło działać. Zobaczę co będzie dalej Będę zdawać relację na bieżąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piroxeni
Skutecznym i tanim środkiem na odkwaszenie organizmu jest soda. Przez 3 dni wypijamy 3x dziennie ciepłą wodę z łyżeczką sody, robimy 10 dni przerwy i powtarzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na odkwaszenie pomaga niezastąpiony olejek z oregano, proszek zasadowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
popieram, szczególnie ten proszek zasadowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mloda312
Mam 19 lat. Od roku walczę z trądzikiem. Moja skóra jest sucha, wypadają mi włosy i dodatkowo mam słabe paznokcie. Bardzo często łapie infekcje, tutaj katar, tu znowu kaszel i tak ciągle. Za każdym razem, gdy walczę z wagą szybko chudnę, ale też bardzo szybko tyje. Często boli mnie głowa.Ostatnio zobaczyłam reklamę tabletek Eliminacid. Poszukałam w internecie o co chodzi z tym zakwaszonym organizmem i... Jestem w szoku! Podejrzewam, że tak... mój organizm jest zakwaszony. Słodycze są pyszne... Dania ze stołówki internackiej (nie zawsze zdrowo!!), siedzący tryb życia. Czytałam poprzednie Wasze wypowiedzi. Polecacie proszek zasadowy? jestem ciekawa czy to mi pomoże. może już nie będę musiała faszerować się drogimi lekami, które niby mają zwalczyć trądzik. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×