Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani ktora potrzebuje pomocy

FInanse domowe- jak ludzie oszczedzacie ile wydajecie?

Polecane posty

Gość ella jeszcze niedawno
pouczająco-grzmiącym tonem namawiała ludzi do hodowli kur i świni , oraz chwaląco- żalącym tonem opowiadała jak to cyt. "tyra" całe dnie słaniając się na nogach, a teraz wyjeżdża z kremami Dior :D czekam z niecierpliwością , aż zacznie snuć opowieści o tym ze na swoją wiochę ferrarką dojeżdża:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość s.ensitive
mi mała :-) Dziękuję za przepis :-) Chciałam uniknąć smażenia, ale skoro mówisz, że są smaczne to muszę spróbować ;-) przepis na rybkę też fajny i prosty :-) dokładnie tak---> dzięki za przepis na pierogi z truskawkami :-) Ja wręcz uwielbiam i zrobię sobie jutro na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb
Jezeli kogos stac na kompa i internet to stac kogos takz ena truskawki po 3 zł. Osoba bardzo biedna nie ma komputera ani internetu,bo to jednak kosztuje.A osoba biedna co niby korzysta w pracy z komputera na pogaduszki to po prostu złodziej,bo okrada w ten sposob pracowdawce zamaist zajac sie praca.A jezeli osoba biedna korzysta z komputera u znajomych to zwykły len ktory nie chce polepszyc sobie warunkow bytowych znajdując dodatkowa pracę lub w ogole pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ella jeszcze niedawno--- wlasnie dlatego ze pracuje - dobrze zarabiam- wiec moge sobie pozwolic na krem Diora , proste :) Nikogo nie namawialam do chodowli swin i kur (chociaz ja kury am :D) tylko pisalam ze jak ktos ma biede i nie ma nawet na chleb to moglby zainwestowac w cos takiego, oczywiscie to bylo kierowane d ludzi majacych dzialki lub nie mieszkajacych w miescie. A o Ferrari jeszcze pomysle :D mi mala ---fajny przepis na ta rybke, oboje z mezem uwielbiamy ryby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb- a ty kim jestes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ygyu
to ja nie wiedzialm ze komputer to taki luksus.. wydaje mi sie ze mamy XXI wiek i bez internetu to jak bez reki.. a net to nie tylko rozrywka (czyt.Kafeteria) wielu ludziom slurzy do pracy czy nauki! Ajk mozna pozbyc sie kompa zeby miec na truskawki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elka ty glupia ruro ----- zastanow sie nad tym co piszesz i gdzie?>!! Meczace to juz jest naprawde i szczerze powiedziawszy zastanawiam sie czy aby Was nie opusicic i zajac sie czyms bardziej pozytecznym ...Chociaz jest mi zal opuszczac fajne kobietki z ktorymi bardzo milo mi sie tu klika..-one wiedza o kim mowa :)))) Dajcie sobie spokoj juz z wytykaniem i obrazaniem innych bo to juz jest zalosne....temat jest inny i prosze o skupianie sie wylacznie na nim a nie na jakis bzdurach i historyjkach wyssanaych z palca... A ja dzisiaj na kolacje zjadlam arbuza:) Fajny przepis na rybke mysle ze w najbliszym czasie go wyprobuje:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela ty głupia ruro - kto sie z kim brata?Kto komu przytakuje?Wlasnie staram sie klikac kulturalnie bez zbednych docinek i prostoty a Tobie sie nie podoba bo co bo za spokojnie sie zrobilo?Lpeiej rzucac w siebie miesem?Nie rozumiem Was ludzie naprawde....Nie zrobie Ci tej przyjemnosci i nie pojde nigdzie:)A ignorowac jak chcesz mo9ge zaczac Ciebie jak tak bardzo przeszkadza Ci moje zachowanie tutaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb
ygyu--komputer nie luksus,ale jednak luksusem staje sie dla osoby ktora narzeka ,ze jest biedna tak,ze nie moze owoców sobie kupic. Komp i internet słuzą takze do pracy,nauki,ale jezli jestem taka biedna to uwzywam tylko kompa do pracy i nauki a rozrywke funduje sobie darmowa(spacer,spotkanie z kolezankami)wtedy oszczedzam na energii elektrycznej i mam w ten sposob na owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela ty głupia ruro
sorka laski,mojemu staremu nie bryka,i taka rozbuchana od jakiegos czasu chodze,że musiałam się gdzieś wyżyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ella ty glupia ruro--- wlasnie od paru lat uzywam wylacznie luksusowych kremow i nie mam zamiaru sie z tym kryc. Zarabiam na to, stac mnie wiec kpuje i nic ci do tego glupia babo. Ale kazdy sadzi po sobie , wiec jezeli ciebie na cos takiego nie stac to nie znaczy ze innych ludzi tez nie , DOTARLO!!! A twoj chlop nas nie interesuje ani ty tez nie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb
ela ty głupia ruro--owszem,sa kafejki,biblioteki w ktorych mozna skorzystać z darmowego internetu,ale jezeli osoba biedna nie ma pracy lub ma taka ktora nie przynosi jej odpowiednich dochodow za ktore mogła by sobie pozwolic na zakup owocow powinna szukac lepiej opłacanej pracy lub jezeli jej nie ma poszukac jakś aby sobie te oeoce mogłą kup\ic.Marnotrawiony czas na głupstwa tez kosztuje,bo np.za zrobienie jakiejs staruszce zakupow mozna zarobic 5 zł i juz mamy kase na truskawki(nie wiem dlaczego o te truskawki akuratchodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb
nie,nei wierze,ze ktos biedny akurat zerka na forum.Osoba biedna ktora ma mnostwo kłopotow zwiaznych z fj\inansami a co za tym idzie jeszcze inne nie szuka w taki sposob odskoczni od swoich zmartwien,chyba ,ze to osba ktora posiada w sobie zyciowy tumiwisizm. Nie mam pretensji do takich osob,to ich zycei,ale jak ktos narzeka na swoja zła sytuacje finansową i ma pretensje do losu o to,z enie stac go na jakies tam owoce to wybacz,taka osoba jest moim zdaniem niedodpowiedzialna.Gorzej jak taka osoba posiada juz rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdnxhjb
I nei trzeba szukac w necie pomysłu na oszczednosc,bo oszczednosci uczy nas zycie.coz to za oszczednosc gdy podamy na stoł rodzinie pomidorowke bez kawałka miesa a spedziłymi bezsensownie w necie 5 h czasu na takei tylko klikanie.Podumowac strate energii od razu mamy wynik,ze zupa mogła bysc super za wzmarnwana kase na prad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EJ A CO SIE STALO Z FREYDIS
WIE KTOS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kdsgsdgks2342
moze umarła z głodu buahahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Winniczki sa pyszne
szcegolnie te dzikie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niebieska kluska
Myslalam,ze trafilam na fajny topik,z ktorego dowiem sie czegos ciekawego,ale nic bardziej mylnego.Widze,ze sa tu dziewczyny,ktore probuja podzielic sie przepisami czy daja jakies rady odnosnie oszczedzania,ale zaraz pojawiaja sie klotliwe babska,ktore,mam wrazenie,siedza na Kafeterii tylko po to,zeby móc wylac z siebie zlosc,jad,zeby "pojątrzyc",coz,pewnie sprawia im to przyjemnosc... Ja im wspolczuje,naprawde. Mnie sie mozecie nie czepiac,spadam stad i nie zamierzam wracac. A do tych normalnych,czyt.nie klotliwych dziewczyn: podziwiam Was za cierpliwość i dziekuje za pare przepisow,ktore udalo Wam sie tu zamiescic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela ty ruro--- buuuuahhhhaaaa :D :D :D widac ze bardzo inteligentna jestes, az milo cie poczytac zwlaszcza to ze ktos biedny kto siedzi na kafe (czytaj; zbja baki calymi godzinami) zamieszcza ogłoszenia własnie o sprzataniu czy pomocy starszym , ludzie!!! Praca jest wszedzie tylko trezba tylek ruszyc ale wszyscy sie teraz nauczyli wybrzydzac i za 800zl do pracy niet. Wiec nie pisz ze ktos szuka w necie oszczednosci bo to zalosne, jak ktos nie pracuje tylko sie leni to nici z jego szczedno=sci bo nie zarabia regularnie kasy. Maz stracil nadgodziny , dobre sobie przeciez maz Ferydis pracuje na budowie i jest strasznym pijakiem wiec nawet jakby pracowal 24/24 to i tak byliby biedni. kdnxhjb---zgadzam sie w 100% ella zdupiaj stad. i to juz --- powalacie nie tylko bieda ale nawet glupota. Ciekawe co bedzie nastepne.... :D :D :D i jeszcze jedno ; nie mam w zwyczaju sie pod nikogo podszywac, ale kazdy sadzi po sobie to jest skierpwane do ---ella ty glupia ruro. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mi mała
Mi, obiad z pieczonymi dwoma kawałkami ryby drogo wychodzi. Dwa kawałki ryby w piekarniku - gazowym czy elektrycznym - 30-40 minut - drogo.... :O Moze jak ktoś ma kombiwar, to byłoby taniej. Ale ja mam piekarnik elektryczny.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz zaraz Ella
przeciez sama na początku pisałaś że Twój mąz pracuje na budowie i musi dużo jeść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
ella zarówno jak i freydis czesto zmieniaja zdanie na swoj temat. Kiedys ella pisała ze nie jest zbyt bogata, minał raptem mieniac a ta wydaje po 2oo zł na kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asnnab
Co w tym dziwnego,z ektos wydaje po 200 zł na krem.Wiele kobiet woli nie dojesc a kupic sobie drogi krem,bop mysla,ze smarujac sie nimi zatrzymaja młodosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz zaraz Ella
zgodze się , tyle że nasza Ella na okrągło ciągle trąbi jak to się zdrowo wraz z rodziną odżywia, do tego wyśmiewa jak któraś z dziewczyn poda przepis na tzw. kryzysowe danie. jakos chów kur na własny użytek, prace przy działce warzywnej, mąz na budowie nie pasuja mi do kremów i błyszczyków za 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi gzdie ja napisalam ze jestem bardzo bogata??? Chodzilo mi o to ze jak ktos pracuje to moze sobie pozwolic na niekture rzeczy w moim przypadku to jest luksusowy krem i zawsze markowe jeansy np Levis albo Big Star. Moj maz pracuje na budowie a teraz na tym mozna zarobic niezla kaske bo jest dobry i ze swoja ekipa caly czas maja zlecenia. Teraz najwazniejsze moj maz nie pije i dlatego mozemy sobie pozwalac na rozne rzeczy ktore dla was sa niedostepne... Poza tym ja rowniez pracuje i zyje sie nam super oby tak dalej. Weszlam na ten topik bo mimo wszystko chcialam cos zaoszczedzic ale jak wy mi piszecie o ketchupie z makaronem to ja dziekuje za takie oszczednosci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolka ta od bolka
To nie zagladaj tu elzuniu. A jak ktośod czasu do czasu zje makaron z ketchupem to nic złego mu sie nie stanie. Idz do swoich kurek zobacz czy masz swieze jajka, bo te ze sklepu ktore my kupuuemy sa strasznie neizdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego chów kur na własny użytek, prace przy działce warzywnej, mąz na budowie nie pasuje ci do kremow i blyszczykow za 200zl??? Nie rozumiem... Nie wiem jak wy ale ja staram sie zawsze byc czysta wygladac ladnie i elegancko miec lekki makijaz i dobre perfumy. Na swoje lata nie wygladam wiec nie przestane inwestowac w "moje " kremy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaraz zaraz Ella
możliwe,że się starasz być czysta zadbana, i możliwe że kupujesz te kremy, jednak podejrzewam że nie jest to dla Ciebie powszednie, bo zachłystujesz się tym jak trzynastolatka która dostała pierwsze prawdziwe czyt. drogie perfumy. praca przy ziemi to nie to samo co sadzenie kwiatów na balkonie w rękawiczkach ( choć i przy tym nierzadko mozna się pobrudzić ) do tego stopnia ze trzeba długo szorowac paznokcie, a to wiadomo jak wpływa na stan skóry. co dopiero codzienna praca przy działce, kurach etc. tutaj od pewnego czasu jawiasz nam sie jako super zadbana babka, a to troche sie kupy nie trzyma, bo spracowane dłonie bedą spracowanymi dłońmi , nawet jak w nie wklepiesz krem za 500 zł. i tyle .Twój mąz pracujacy na budowie tez ma pewnie cere jak niemowle i dłonie jak lekarz? właśnie sobie wyobrażam jak Ella wypacykowana idzie do kurnika po jaja i drepcze w szpileczkach po kurzych odchodach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MamaAdriana
:-D :-D :-D dobre :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeste dla mnie powszednie bo takie kremy kupuje juz od kilku dobrych lat wiec sie tym nie zachlystuje opowiadacie glupoty wiec wam rozjasniam co nieco w glowkach :D To ze ktos pracuje na dzialce nie znaczy ze musi chodzic jak ostatni flejtuch, prawda? Od tego jest mydlo i szczoteczka wiec mozna sobie paznokcie wyczyscic. A poza tym na dzialce nie pracuje sie codziennie tylko raz na jakis czas - przynajmniej u mnie. Przy kurach tez sie nie pobrudze bo wystarczy im pojemnikiek wsypac troche pszenicy i nalac wody i jest ok. Co do mojego meza... no coz zeby miec pieniadze trzeba PRACOWAC naprawde, uwierzcie mi a nie chodzic do MOPS-u i narzekac na swoj los i chwalic sie pieknymi dlonmi :D . Owszem nie ma dloni jak lekarz ale co wieczor je czysci i ogolnie jest czystym facetem :D . I przede wszystkim nie leniuchem !!! Co do tych szpileczek, no coz czasem rano sie zdarza bo pracuje zawodowo ale bez wersji z odchodzmi - maz dba zeby kolo naszego domu bylo czysto i schludnie. Jak macie jeszcze jakies pytania to pytajcie chetnie odpowiem, zazdrosnice. :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×