Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość guzz

BIOPSJA MAMMOTOMICZNA????????

Polecane posty

kurcze dobrze, ze moj jest maly i nie mam tego problemu, ale mimo wszystko do spania ukladam sie tak, zeby niczego nie uciskac... rano wstaje taka polamana i niewyspana :) Jutro zadzwonie do lekarza, przy okazji zrobie sobie testy watrobowe, na ktore wybieram sie od zeszlego roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
Ja narzie spadam aczkolwiek wieczorem albo jutro na pewno wpadne na forum:) Pisz jak masz jakis problem, komus anonimowemu latwiej sie wyzalic, pozatym jak ccesz cos wiedzisc to tez pisz i napisz potem koniecznie co tam u ciebie wykryli;)) Trzymam kciuki i zycz e powodzenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapisalam sie na wizyte.. uff pierwszy krok juz za mna :) Mam na 19 ginekologa, mysle, ze w tym samym dniu zrobie tez usg w szpitaliu, bo tam wszystkich kieruja plus testy watrobowe :) A Ty bierzesz jakas antykoncepcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość libresse
Ja jestem po dwoch zabiegach. Pierwszy guz był duzy mial 4cm, usuwali mi go operacyjnie, pod pełną narkozą. Piers po zabiegu bolala- wiadoma rzecz, zadnego wgłebienia nie zauważyłam.Po tym zabiegu moja rana ma az 6 cm i jest okropna - wyszedl bliznowiec:/ Drugi guz mial 19mm, i mialam go usuwanego mc temu biopsja mammotomiczna. Guz usuwany jest pod znieczuleniem miesjcowym ( znieczulenie troszke boli sam zabieg juz nie, byl tylko nieprzyjemny.)Po zabiegu pozostaje mala dziureczka, ktorej nawet nie trzeba szyć i goi sie szybko i ladnie. Piers po zabiegu nie bolala zbytnio obylo sie bez tabletek przeciwbólowych. Nie lekceważcie żadnych zmian. Powodzenia i szczescia zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzz
dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PO ZABIEGU
Witam wszystkie panie chciałam podzielić się moimi doświadczeniami na temat biopsji mammotomicznej. Jest to super zabieg, nic nie boli. Ja z racji tego, że nie mogłam czekać z NFZ wykonałam go prywatnie, lekarz, który mi ją robił super przez duże S. Guza już nie ma bo tą metodą usuwa się go w całości. Więc jeśli szukacie dobrego lekarza polecam dr Bednarskiego, który specjalizuje się w chorobach piersi jak również przeprowadza takie zabiegi. Ja chodzę do dr do przychodni SANIVITAS w Bytomiu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy moze ktors z Was miala wykonana biopsje mamotomiczna przez dr Wesolowska z Centrum Onkologii w Warszawie? Ja wlasnie jestem po takim nieskutecznym zabiegu. Wynik biopsji byl negatywby tzn nie znaleziono komorek nowotworowych. Po kontrolnym USg okazalo sie ze zmiana nie zostala usunieta, guzek 4mm. Malo tego, nie wiadomo z ktorego miejsca pobrano material. Pani doktro nie ma sobie nic do zarzucenia, stwierdzila, ze przeciez nie wszystkie zabiegi sie udaja. Dlaczego w takim razie tyke artykulow na temat skutecznosci tej biopsji? Dlaczego lekarz po wykonanje biopsji robi kontrolne USG i nie widzi, ze nie pobral materialu z odpowiedniego miejsca? Moze ktos moglby mi odpowiedziec, czy spotkal sie z podobnym przypadkiem? Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela1
Witam! Ja też czekam na biopsję mammotomiczną, lecz lekarz powiedział mi, że mam zmianę w przewodach mlekowych. Jest to zmiana 15 na 6 mm.Czy ktoś spotklał się z podobnym problemem? Bo z tego co czytam na forum, to większość z Was pisze,że zabieg ten służy do usuwania małych guzków. Czy ktoś z Was miał robiony ten zabieg w szpitalu MSWiA w Łodzi, przez dr Stempnia? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia1256
Ja także miałam biopsję mammotomiczną, potwierdzam, że nic nie boli, opuchlizna i zasinienie mijają po ok 3 tygodniach. U mnie była wykonana nieskutecznie, tzn w moim odczuciu guz (ok 1 mc) jaki był, taki jest, w odczuciu pani dr - albo się odnowił, albo pozostała jakaś jego część. będę miała b. mammot. drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama nie wiem czy ta mammotomia to w koncu dobry zabieg. Moja mama bedzie miala robiona taka biopsje w http://www.euro-klinika.pl/ chwala podejscie lekarzy, ale teraz jak tak czytam to czesto zdarzaja sie roznego rodzaju 'wpadki'..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mammotomia polega na pobraniu z piersi wycinków tkanki, by przeprowadzić badanie pod mikroskopem. Czasem można usunąć także małe zmiany w tkance. Nic strasznego i bolesnego. Badanie miałam przeprowadzane pół roku temu, prywatnie w inter-med w Katowicach. Badanie przeprowadzone sprawnie, nie zostały żadne blizny. Więcej o badaniu możesz przeczytać tu http://twoja-mammotomia.pl: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a robiłyście biopsje mammotoniczna w CM SKJ? Podobno dobry sprzęt mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilooo
Witam, jestem wlasnie po biopsjo mammo balam sie panicznie rozplakalam sie na sali lekarz byl mily zagadali mnie z pielegniarka tak ze troche sie uspokoilam. Trwalo to okolo 15 min od razu wyszlam do domu.nic nie bolalo wiecej strachu.teraz troszke boli ale to nic takiego da sie przezyc;)bardziej boli zab;) takze dziewczyny glowa do gory;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biopsja A praca ?

Powiedzcie mi dziewczyny jak jest z wykonywaniem fizycznej pracy po biopsji mammotomicznej. Ogólnie mam 4 włokniaki czy któraś z Was miała tyle ?  Mialyscie usuwane wszystkie na raz czy pojedynczo ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona36

Co najmniej tydzień nie powinno się wykonywać prac fizycznych, a już napewno nie bezpośrednio po zabiegu bo grozi to krwawieniem wewnętrznym. Wszystko zależy od rozmiaru guzów i lekarza który będzie wykonywał zabieg czy zrobi to w częściach czy odrazu. Nie sądzę jednak by aż 4 guzki były możliwe do usunięcia podczas jednego zabiegu mammotomii. Być może lekarz zdecyduje o zabiegu w narkozie i wtedy metodą tradycyjną będzie usuwał wszystkie na raz. Jeśli się boisz tradycyjnej operacji to pogadaj z lekarzem czy stan włókniaków jest na tyle bezpieczny że możesz rozciągnąć to w czasie i usuwać je na raty mammotomią 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia

Nie boli i jest bardzo dokładnym badaniem. Jeśli okaże się że to nic złego to pamiętaj również żeby badać się w domu. Ja po wykryciu torbieli i jej usunięciu badam się co miesiąc w ten sam dzień początku cyklu, wykorzystuje do tego taką rękawicę femi glove, zainteresowałam się nią w szpitalu i kupiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

4 miesiące temu miałam biopsję mammotomiczną. dzisiaj na kontrolnym usg okazało się zrobił się tam zbiornik płynowy oraz mam powiększone węzły chłonne 😞 ktoś tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikki

Ja miałam taką biopsję, ale przy torbieli, nie boli bo jest w znieczuleniu. Po zabiegu dwa trzy dni i nie ma śladu, jedyne co to zalecenia samokontroli zawsze w ten sam dzień cyklu, ja kupiłam sobie do tego rękawicę femi glove bo pomaga wykryć nawet małą zmianę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata

wczoraj miałam mammotomie, bardzo się bałam, ale niepotrzebnie. Znieczulają mocno, więc nic nie boli, pani doktor mówiła, że gdybym poczuła jakiś ból podczas zabiegu, to mam powiedzieć i dołożą znieczulenia, ale nie było takiej potrzeby. Nacięcie jest niewielkie, dziś czułam się dobrze, jedynie byłam bardzo osłabiona, przespałam całe przedpołudnie, ale teraz jest już ok. Najgorsze te 2 tygodnie oczekiwania na wynik, to będą 2 tygodnie wyjęte z życiorysu,  Pozdrawiam wszystkich oczekujących na badanie i trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×