Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

biuralistka40

Zelixa - ktoś zna? dla tych co czytają ze zozumieniem

Polecane posty

Otwieram zatem topik na nowo o zelixie. Może teraz przepływ informacji będzie płynniejszy. Wieczorkiem pozbieram informacje z poprzedniego forum i na najczęściej powtarzające się pytania postaram się napisać odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę z \"Tombaka\" Co to jest dieta rozdzielna? Zasady diety rozdzielnej zostały opracowane przez dr Haya jeszcze w latach trzydziestych. Opiera się ona na trzech regułach, które można określić filarami zdrowia : -należy spożywać osobno produkty białkowe, osobno węglowodanow -Jeść wyłącznie naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze -utrzymywać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie Według dr Haya złe zestawianie produktów spożywczych prowadzi do nadmiernego obciążenia trzustki, co powoduje opóźnienia i zaburzenia trawienia. Nieprawidłowo zestawione pożywienie obciąża także wątrobę, która przetwarza, rozkłada, magazynuje i przekazuje dalej składniki naszego pokarmu. Co można łączyć? Najkrócej: białka z tłuszczami, a tłuszcze z węglowodanami. Oto prawidłowe połączenia pokarmów. Mięso — zielone warzywa Chleb, ziemniaki — zielone warzywa Zielone warzywa — wszystkie białka Orzechy — zielone warzywa, kwaśne owoce Jaja — zielone warzywa Tłuszcze zwierzęce — wszystkie rośliny zbożowe Rośliny zbożowe — zielone warzywa Rośliny strączkowe — zielone warzywa Owoce niekwaśne — kwaśne mleko, jogurt Kwaśne owoce — orzechy, kwaśne mleko, inne kwaśne owoce Najgorsze połączenia Polegają na jednoczesnym spożywaniu białka z węglowodanami i są niebezpieczne dla zdrowia. Oto one. Mięso — Pieczywo, kasze, ziemniaki, cukier, miód Chleb — wszystkie białka, owoce, cukry Zielone warzywa – mleko Jaja — mleko, skrobia, słodycze, kwaśne produkty Tłuszcze zwierzęce – wszystkie białka Rośliny zbożowe – wszystkie białka, słodycze, mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje dieta cud? Lepiej być szczupłym niż otyłym. Tylko dlaczego droga do tego jest tak trudna i rzadko skuteczna. Odmawiamy sobie posiłków i przyjemności, zrzucamy po parę kilo, jesteśmy wciąż głodni i ze złości zaczynamy znowu jeść? -Wszystkie diety odchudzające są trudne do przestrzegania. Dlatego na rynku pojawiły się różnorodne preparaty farmaceutyczne, które zamiast nas mają zrzucić zbędne kilogramy. Po dwóch, trzech miesiącach ich stosowania wracamy do nadwagi, nie zdając sobie sprawy ze szkód, jakie poniosły wątroba, trzustka czy żołądek. -A co z modnymi sposobami, polegającymi na łączeniu diety 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dla tych, które się martwią, że waga ani drgnie!!! COś W TYM JEST Niestety nasza waga nie spada jak w zegarku, czasem dzieją się z nią dziwne rzeczy. Jeśli już zwątpiłaś w skuteczność swojej diety, weź szklankę wody do łapki i popijając czytaj: ..::Waga lekko spada -> Przy ograniczeniu pokarmu i jedzeniu większej ilości warzyw, przyspieszających perystaltykę jelit, przewód pokarmowy jest prawie pusty, co od razu widać na wadze. ..::Waga stoi w miejscu -> Trzymamy dietę, kiszki marsza grają, a tu nic. Ano dlatego, że organizm jeszcze chroni swój magazynek tłuszczowy. ..::Waga lekko spada -> Dobra nasza: organizm zaczyna czerpać zapasy z magazynu! ..::Waga znów stoi w miejscu-> Pełna mobilizacja organizmu, który przesatwia się na oszczędne spalanie energii . Wszystkie mechanizmy obronne pracują na pełnych obrotach. ..::Waga skokiem rusza w dół->Organizm zaakceptował kryzysowe wyżywienie. Czerpie energię z zapasów(z boczków też) ..::Waga stoi w miejscu->Kryzys kryzysem, ale wszystko ma swoje granice. Włącza się alarm- przestawiamy się na jeszcze oszczędniejsze gospodarowanie energią. ..::Waga stoi w miejscu->Organizm przyzwyczaja się do nowej wagi. ..::Waga skokowo idzie w dół->Jednak nasz organizm sięga po zapasy tkanki tłuszczowej. ..::Waga stoi w miejscu->Organizm przyzwyczaja się do nowej wagi-uznaje ją za coś normalnego. Akceptuje też zmniejszone zapasy. Gdy przebrniemy przez wszystkie te etapt odchudzania, dalej idzie, jak po maśle ale PAMIĘTAJMY, ŻĘ NAJGORSZYM NA ŚWIECIE POMYSŁEM, JEST REZYGNACJA Z DIETY, GDY WAGA UPARCIE STOI W MIEJSCU! Wtedy właśnie dajemy organizmowi sygnał do wzmożonej oszczędności i każdziutki gram tłuszczu, cukru i białka, każde ciacho i buła(czasem zjedzone "w nagrodę " za sukces)jest skrupulatnie magazynowane na "czarną godzinę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wzięłam w łapkę całą flachę wody w drugą Wasa 3 zboża i oszukuję tej mój przeklęty żołądek i wmawiam mu,że to jest to czego on chce,a sekretarka w drugim pokoju właśnie wcina pół kurczaka z rożna zamówionego w cateringu z dowózką ehhhhhhhh ....życie Od jutra jej zabronię! Co to ma znaczyć! W poniedziałek wybieram się na tydzień urlopu no i wyjeżdżam,oj ciężko będzie nie smakować miejscowej egzotycznej kuchni,ale poprzestanę na owocach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia73
Hej:) Moze w koncu tu przestaną sie pojawiac te same pytania co jakis czas.Sledziłam Fotum ZELIXA ktos zna... i musze powiedziec ze pytania ciagle o to samo doprowadzaja mnie do szału.Tak jak by dziewczyny nie mogły sie cofnac kilka stron do tyłu i poczytac.... ale najlepiej zadac pytanie i czekac a dziewczyny sie produkuja i odpisuja na jedno i to samo. Ja swoją przygode z zela zaczełam 40 dni temu :) oczywiscie najpierw przesledziłam forum,aby sie dowiedziec interesujacych mnie wiadomosci :) przez to chyba sie nikomu nie naraziłam hehe. Zaczynałam z wagą 73kg- wzrost 157cm - teraz waze 67 kg i jestem zadowolona,choc waga troszke staneła w miejscu:(ale sie tym nie martwie,chciła bym jeszcze tak chociaz z 8 kg zgubic.Wazne jest to, ze widac po ubranich i cm troche mniej :) OJ ale sie rozpisałam... Pozdrawiam serdecznie i mysle ze teraz tu czesciej bede zagladac :):) biuralistka40 - pomogłas mi twoimi radami,dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka203
witam dziewuszki. dzis rano wzielam 7tabletke zeli i puki co ani efektow ani skutkow ubocznych nie mam :?( :) mam ok 165 cm wzroostu waze ok 85 kg:) chciala bym zzucic jak najwiecej przez wszystkie dni brania zeli ograniczam jedzenie jem malo zero slodyczy i nie wiem czemu nic nie schudlam czy robie cos zle czy poprostu potrzeba czasu' znajoma ktora polecilam mi zele powiedziala ze trzeba jesc aby zwalczyc glod. i nie czus ssania zoladak ponoc im wiecej jem (wiadomo w granicach rozsadku nie chodzi o obzarcie tylko zamias jednej dwie kanpeczki aby nie zapelnic mimo wszysko calleog zoladka) tym zela ma wiekszepole do popisu i widac wieksze efekty:0 prosze o pomoc nie wiem sama co robic czy przestac sie truc czy czekac na efekty sumiennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączulek
Hayka Wiecie powiem wam ze chyba Zela zaczela znowu dzialac bo od wczoraj nie czuje glodu Ja wlasnie sie w dresiwo przebralam i lece do lasu z kijkami bo pieknie za oknem Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikap667
witam dziewczynki:):) dziś 10 dzień na zeli,tak jak obiecałam sobie i wam wskoczyłam na wagę i szok,przez 10 dni 3,5kg w dół:):)jestem bardzo,bardzo,bardzo szczęśliwa:):):):):):).trzymam kciuki za siebie i oczywiście za was:)pozdrawiam 07.03.09r-175/85kg waga startowa 16.03.09r-175/81,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
------> iwcia73- cieszę się, że mogłam pomóc, a wiesz, że końcówka jest najgorsza, zatem trzymam kciuki ;) ------>Julia Agnieszka - JUPI, JUPI DZIAŁA ;), NARESZCIE NORMALNIE. A ja właśnie wżeram słodycze, ehhh. Ale masz rację- napisz ogłoszenie w pracy : ZAKAZ WŻERANIA PODCZAS MEGO ODCHUDZANIA- hehe ------>lenka203- musisz poczekać troszeczkę na efekty. Powód do zmartwień to będzie dopiero po miesiącu, zatem jeszcze trzy tygodnie przed Tobą. ------>Pączulek- do pozazdroszczenia, ja chyba też coś poćwiczę, bo mi wstyd, że nic nie robię :( ------> monikap667 - gratuluję spadku wagi ;) A mój małżonek to schudł 4kg. Ale ma skutki uboczne. Bezsenność- to norma, ale też drętwienie ręki i oblewanie się potem. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abletki Zelixa powinny być stosowane, jako element pomocniczy w połączeniu z dietą w leczeniu otyłości. Suplement diety Zelixa powinien być stosowany tylko i wyłącznie w przypadku jeżeli stosowane dotychczas leczenie farmakologiczne nie dało oczekiwanych rezultatów. Takim przypadkiem jest sytuacja kiedy w przeciągu 3 miesięcy masa ciała chorej osoby nie zmniejszy się o minimum 5 kg. Stosowanie leku jakim jest Zelixa nie powinno być traktowane epizodycznie lecz należy je potraktować jako część kompleksowego leczenia otyłości pod okiem specjalisty z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia. Tabletki Zelixa nie powinny być stosowane dłużej niż jeden rok. Po ich odstawieniu dalsze leczenie oraz dieta muszą w dalszym ciągu znajdować się pod nadzorem prowadzącego lekarza. Pozytywne efekty stosowania Zelixa mogą utrzymać się tylko i wyłącznie pod warunkiem trwałej zmiany sposobu odżywiania i stosowania właściwej diety. Nieprzestrzeganie ich może doprowadzić do efektu jo-jo czyli powtórnemu przyrostowi masy ciała. Do najczęstszych skutków ubocznych wynikających ze stosowania tabletek Zelixa należy zaliczyć utratę apetytu, zaparcia, suchość w jamie ustnej, ból i zawroty głowy, bezsenność i niepokój. Dodatkowo może dojść do zwiększenia zwiększenia ciśnienia tętniczego oraz przyspieszenia akcji serca. W związku z powyższym w trakcie stosowania suplementu diety Zelixa należy często kontrolować ciśnienie oraz tętno. W przypadku wzrostu wartości tych pomiarów należy skontaktowac się z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIUSIA35
witam🌼 dzisiaj mija miesiąc mojego zeliksowania(z małą przerwą4 dniową),schudłam 7 kg. i jestem bardzo zadowolona!!!:) z tej okazji na obiad zjadłam dzisiaj BATONIKA-głupota co? ale nie mogłam mu się oprzeć!!:( szczerze mówiąc czytając poprzednie wpisy natrafiłam na wypowiedź jednego faceta ,że jego żona i teściowa brały zelę.teściowa bierze do dzisiaj ale jest nerwowa ,ja chyba tak samo robię:( wyzywam wszystkich jak leci czasami małżonek zastanawia się od czego sie tak poprzestawiałam(nie wie o zeli) ,ale trudno grunt że waga spada!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
------> MONIUSIA35 - gratuluję efektu, hmmm... co do nerwowości, to nie doświadczyłam tego typu zachowań, ale może za krótko brałam tabletki? Co do wypowiedzi o teściowej, hehe ... pominę milczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIUSIA35
do biuralistka40 na pewno masz rację!!dzięki za gratulacje🌼 pozdrawiam:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to z ulotki zelixy- odnośnie jej wpływu na antykoncepcję ;) Sybutramina nie zmniejsza skuteczności doustnych środków antykoncepcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka203
dziekuje za wsparcie biuralistko 40 mam nadzieje ze zela pomoze mi schudnac tylko ja to bym chciala tak odrazu wiem wiem ze tak nie mozna ale bede sumiennie dbac o diete az wkoncu beda oczekiwane efekty :* :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pączulek
:) Własnie zakonczylam, heheh marsz po lesie i poxniej 200brzuszkow moze moja nieszczesna Osemka mnie wkoncu opusci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączulek- opuści, tylko u Ciebie to będzie troszkę wolniej teraz ponieważ ćwiczysz- zatem tłuszcz zamienia się w mięśnie. Waga będzie stała przez jakiś czas ale poleci niebawem na "łeb i szyję". Bardzo mi się podoba to, że ćwiczysz. No i podoba mi się, że teraz to co się napisze- to zaraz jest, nie trzeba czekać trzech kwadransów ;) A ja czytam, czytam, czytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krycha 12
kupila zelixę 15mg i tak naprawde wiem tylko tyle co napisane jest w ulotce a chcialabym dowiedziec sie jak todziala jakie sa efektyi wogole mam sporo do zzucenia:) :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biuralistka40 jesteś kochana :) Z tym nowym wątkiem, to świetna sprawa. Przy okazji chciałabym Ci podziękować za te informacje o zachowaniu wagi. Właśnie sobie wrzuciłam do worda, ładnie zredagowałam i zaraz drukuję :) Powieszę na ściance koło kompa i jak coś, to będę się tym podnosić na duchu. Zawsze jak mi waga staje, to jakoś się poddaje. CHCIAŁABYM i będę robić tym razem wszystko, żeby tak nie było. Co do zeli, po 26tabletkach spadła mi waga o 6,7kg :) Świetnie. W środę idę do mojej lekarki i jeszcze u niej będę miała pomiary. Napiszę jak poszło. Może mi jeszcze z kg spadnie do środy, hmmm Trzymajcie się ciepło. Jeszcze dzisiaj wieczorkiem zajrzę tutaj. Póki co mykam do papierków (nie ma jak sobie dorabiać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mania13
właśnie siedze i czytam popijajac drugi pół litrowy kubek wody tak mi jakos sucho w buzi ,ale to dobrze bo wtedy nie bedzie mi sie chciało jeść.BIURALISTKA40..........dzięki wiem że nie każdy chudnie jednakowo poczekam////////// A tak wogóle to ja biore zele 10 może powinnam od razu zacząć od 15 skoro mój organizm reaguje spoko?pozdrawiam i trzymam kciuki za wszystkich a tak na marginesie podziwiam cie ,,, biuralistko40,,,,,za otuche jaką dajesz wszystkim nawet nie masz pojęcia jak to pomaga DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pięknie-pojawia się od razu-w końcu. Ja korzystałam dziś z w miarę fajnego dzionka i ciągałam moje beybe po parkach przez bite dwie i pół godziny z półgodzinną przerwą na zebranie w szkole u starszej córci,małej też się przyda trochę ruchu i świeżego powietrza i spacerek,a od jutra ma być u nas paskudna pogoda i to do końca tygodnia więc tylko ćwiczonka w domu mi pozostaną:-( Nie ważę się i nie mierzę do końca miesiąca więc nie piszę o efektach ale..............dopiełam jedne z dżinsów bez nadmiernego wciągania brzuchola;-);-);-) buziale laseczki;-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech moc bedzie z wami Zelixiary!!! dobrze ze w koncu forum dziala normalnie Moniusia 35 to calkiem normalnie ze jestes nerwowa po Zeli.....pamietam 2 lata temu energia mnie rozpierala i wyladowywalam sie na wszystkich.. (teraz tego nie robie bo wyrzucilam faceta z domu o nie mam na kogo sie wydzierac hehehhe). nie chce tez nikogo straszyc ale dlugie branie tabletek moze wywolywac stany depresyjne...oczywiscie dotyczy to tylko mniejszosci ale ja bedac osoba bardzo pogodna i pozytywnie nastawiona do zycia doswiadczalam okresow przygnebienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajair
:)witam dziewczynki:)na nowym topiku:):):)strasznie mnie zaczeło irytować to ,ze luziom ciezko było sie cofnąć2-3 stronki aby ,znależć odpowiedz na swoje pytnia...dzięki biuralistka40...,że założyłaś NOWEi mam nadzieje,ze nie bedzie mulić...ja na swoją odpowiedz czekałam ok 40-55 min(nie wiem od czego to zależało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajair
tia :)U mnie waga stoi...juz,pare dni...ale się nie zniechęcam...przeciwnie motywuje mnie to do dalszego działania...pozdrawiam Was bardzo,bardzo mocno i 3mam kciuki za wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×