Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

Tak wiec ostatni rok byl cienki - tylko 50 stron. Wczesniej wyrabialismy ok. 200 na rok :D Buziaczki kochanie topikowicze 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie juz wiecie..... straszna tragedia.. trzesienie ziemi. epicentrum bylo tylko 100 km. od rzymu i ode mnie. ogladam w tv. te przerazajace skutki. i sie dziwie, ze tyle ludzi zginelo. wczoraj po poludniu juz mowili, ze blyly wstrzasy w tej okolicy, a dzisiaj w nocy..stalo sie. ja sie obudzilam o 3.40 . a wraz ze mna wszyscy domownicy. lozko pode mna..doslownie skakalo.. szklanki w kuchni dzwonilly a jakis wyzszy mebel skrzypial.(chyba regal z ksiazkami) dziwie sie, ze tyle ludzi zginelo i, ze tyle nowych domow sie zawalilo...przeciez mialy byc budowane zgodnie z zaleceniami antysejsmicznymi. moze, bylo to jakos do przewidzenia . do powiadomienia o nadchodzacym niebezpieczenstwie.. moze. ciao, ciao.. miejmy nadzieje, ze na tym sie skoncza te wstrzasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i wiecie....ze, moja corka, ktora studiuje w warszawie, obudzila sie dzisiaj w nocy o tej samej godzinie co ja..o 3.40... chyba slyszala jak sie darlam...... ciao manon!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okropna tragedia... :( Ciarki mnie przeszly, bo nie dalej jak wczoraj wlasnie moj kolega z regionu Abruzzo zachecal nas do odwiedzenia m.in. Aquili tego lata... Ach... Pozdrawaim wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wieczora dowiedzialam sie wiele o tej katastrofie. U nas mówia, ze jakis wloski geolog/ sejsmolog przewidzial te katastrofe, ale zalozono mu \"kaganiec\"... czy to prawda? :-( Myslami jestem z ludzmi nagle pozbawionymi dachu nad glowa i mienia. Czy noce we Wloszech sa juz na tyle cieple, ze moga naprawde spac w tych szybko zorganizowanych namiotach? Zgroza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Kryspina dobrze ze ci sie nic nie stalo 🌻 Margotka - dzieki :D .. milego wypoczynku z Twoja polowka :) zrelaksuj sie i juz nie haruj jak ten wol :D jeszcze tylko 2 dni do urlopu :) ... byle do czwartku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim, Kryspina faktycznie tragedia, tyle ludzi zginelo bo ktos nie chcial paniki siac. Tak mowia tu we FR, w wiadomosciach polskich podobnie. I tak sobie dzis uswiadomilam, ze to wcale daleko ode mnie nie jest. Kawalek morza nas dzieli. Dobrze, ze Wam sie nic nie stalo. Co do swiat... wlasnie dzis bylam w polskim sklepie w Nicei po sledzie i barszcz bialy :) A koszyczek oczywiscie, ze ide poswiecic. Trza jechac do Cannes albo Nicei (tutaj tego nie robia) ale tradycja to tradycja :) Palme tez swiecilam. I tak jak we Wloszech, tutaj swieci sie wyplatane cuda z liscia palmy i galazki oliwne ale tez i bukszpan. A tu dwa nowe kroliczki coby ten zeszloroczny nie czul sie samotny :) ********@---@---@ ******@-------------@ ****@------------------@ ***@---------------------@ **@-----------------------@­ **@--(\(\----------/)/)---@­ **@--(=':')-------(':'=)----@ **@-(..(")(")..(")(")..)--@ ***@---------------------@ *****@----------------@ *********@---@---@ (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) Wesołych Świąt! Joyeuses Pâques! (`*•.¸ (`*•.¸ ¸.•*´) ¸.•*´) A 50 stron to faktycznie kiepsko szlo, trza to nadrobic!! :) Co do wiosny to ja ja czuje, choc teraz pogoda jakas taka dziwna, co chwile pada przez kilka dni, na swieta tez taka prognoza jest :(. To dziwna pogoda jak na Lazurowe. Nawet jestem chora po tym jak mnie zmoczylo w poprzedni weekend dwa razy. Ale ptaszki spiewaja. Moim zdaniem to slowik (Kokus pewnie bedzie wiedzial, taki calkiem spory, ciemny ptaszek z jasnym dziobem? :) ). Pieknie spiewa! Juz od kilku lat budzi mnie wczesnie rano, cudnie :) W zeszlym roku go w maju sroki przegonily chyba bo spiewal gdzies daleko a pod oknem te skrzekliwe wstrciuchy sie ciagle darly i to tak glosno, ze mialam juz ochote zrobic proce i strzelac ;). Mam nadzieje, ze w tym roku sie nie da! Jaszury tez juz smigaja :) Margolcia, Kasiulenia, i Squirley tez - udanych wakacji!! Pozdrowionka dla wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina wszystko dobrze? Czy te dzisiejsze wtorne wstrzasy tez odczuwaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiec tak; ja mam juz dosyc. trzesie nami kazdej nocy, raz porzadnie, tak jak pierwszego dnia i potem 2-3 razy slabiej. wszyscy sie budza..nawoluja i zastanawiamy sie , czy wychodzic z domu , czy nie. potem zasypiamy....i wola...boszszaaa.. w dzien chodze i patrze sie na lampy, czy juz sie bujaja, czy jeszcze nie.... podlewam kwiatki na werandzie i......nagle wszystkie doniczki podskakuja.... jestem zmeczona...bo organizm to czuje, ze dzieje sie cos na opak.. mysle jak to bedzie tej nocy...pewnie znowu nami zatrzesie.. najbardziej zal mi tych ludzi, co potracili domy.... daleka droga przed nimi.... to beda lata zanim sie odbuduja.. faktycznie...tutaj mowi sie, ze pomoc jest wystarczajaca...ale czytajac miedzy wierszami roznych wypowiedzi, tez uwazam, ze moglo to byc lepiej zorganizowane. noce tam sa zimne, bo to gorski rejon. brak jest miejsc do mycia sie i nie maja nawet normalnej stolowki... tylko wszystko odbywa sie w warunkach polowych.. pierwszej nocy nie bylo wystarczajacej ilosci miejsc do spania, drugiej tez nie.. no...ale tak wlasnie wyglada ......katastrofa.... i wiecie co? przychodza mi na mysl caly czas... widoki bombardowanych miast w iraku i afganistanie.... tylko, ze tam nikt nikomu nie pomaga.... a wrecz przeciwnie....wraca i bombarduje jeszcze raz...... ciao..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kryspina, to straszne, co piszesz- i taka smutna prawda :-( Regularnie sledze najswiezsze wiadomosci, mysle o tych nieszczesliwych ludziach w tych okolicach, ciesze sie, gdy slysze, ze dotarla kolejna pomoc w jakiejkolwiek formie... Nie wyobrazam sobie siebie w takim zywiole... i doceniam, jak mi dobrze. Trzymam kciuki za spokojne noce... czy mozna w jakis sposób obliczyc, kiedy te warstwy w koncu sie uloza, i przestanie trzasc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutki baranek ma złote różki, Pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki, Gdy nikt nie patrzy, Chorągiewka buja i beczy cichutko: Wesołego Alleluja! __________________ .._..,._ _______________.__.'…..…_) _______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos mi nie wyszlo.. Malutki baranek ma złote różki, Pilnuje pisanek na trawce z rzeżuszki, Gdy nikt nie patrzy, Chorągiewka buja i beczy cichutko: Wesołego Alleluja! __________________ .._..,._ _______________.__.'…..…_) _______________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny... nareszcie mam chwile czasu, zeby zyczyc wam wszystkim Wesolych Swiat.. smacznego jajeczka i kruchego ciasteczka! wesolego, rodzinnego swietowania i biesiadowania. a co do biesiadowania jestesmy juz po swiatecznym barszczu z kielbaska, jajeczkiem, rozpuszczonym w nim tartym chrzanie i buraczku.. U kogo jeszcze robi sie taki barszcz? U mnie jest to woda po gotowaniu kiełbasy i boczku, zaprawiona takim gotowym barszczem w butelkach, ze sklepu i dokwaszona w razie potrzeby kwaskiem cytrynowym.. a caly efekt tworzy razem z dodatkami.. Zjadlem dwa talerze i potem lezalem do gory kolami az doszlem do siebie.. :) jeszcze raz - zdrowych i wesolych swiat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kokus :) Dziekujemy za zyczenia :) U mnie w domu tez robi sie taki barszcz tylko, ze jemy go w niedziele rano :) Ze swiecoym jajkiem i kielbaska :) Tak go lubie, ze jutro tutaj tez nam nie zabraknie. Ja juz po swieceniu, koszyk az plywal :) Milego swietowania wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zycze wszystkim zdrowych i wesolych swiat :):):) I przy okazji pozdrawiam! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoAska - w zasadzie tez powinienem jesc ten barszcz w niedziele, ale moj pradziadek ustalil taki rodzinny zwyczaj, ze po swieceniu pokarmow post juz nie obowiazuje.. a jeszcze wiele lat temu ksiadz potwierdzil, ze sobotni post jest takim polskim zwyczajem, ale nie przepisem koscielnym.. czy rzeczywiscie tak jest to nie wiem, bo to byl taki ksiadz co by wszystkich ludzi bez wyjatkow wzial za rece i zaprowadzil do nieba.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokus tez tak to znam, ze od soboty wieczora post nie obowiazuje :-) Moja sp. babcia po nabozenstwie wieczornym co nieco z przysmaków rozdzielala. Ale koszyczek stakl do \"po rezurekcjach\". Inaczej jednak w kwestii barszczyku... w naszej rodzinie czerwony nieodlacznie jest zwiazany z Bozym Narodzeniem, a bialy, na wodzie po wedzonce, z Wielkanoca wlasnie. I tak sie tradycje i zwyczaje rodzinne przeplataja. Zycze milych Swiat; dwa razy nie udalo mi sie wkleic, moze teraz?! ___________██_______█ __________█▒█______██ _________█▒▒█_____█▒█ ________█▒▒█_____█▒▒█ _______█▒▒█_____█▒▒█ _______█▒▒█____█▒▒█ _______█▒▒█___█▒▒█ _______█▒▒█__█▒▒█ _______█▒▒█_ █▒▒█ _______█▒▒█_█▒▒█ _______█▒▒▓▓▒▒█ _______ █▒▒▓▓▒▒█ ______█▒^¶▓▓¶^▒█ _____█▒▒¶▓▓▓¶▒▒█ ___█▒▒▒▓(●)¶(●)▓▒█ __ █▒▒▒▓▒▒▒▒▓▒▒█ _ █▒▒▒▓░░███░▓▒▒█ █▒▒▒¶▓¶▒▒▲▒▒¶▓¶▒▒█ __█▒▒▒¶¶▒▒▒▒¶¶ ▒▒▒█ ___█▒▒▒▓¶\'██\'¶▓▒▒▒█ ___ ██▓▓♦\'▓▓▓\'♦▓▓██ _____██▓▓►◄▓▓██ __██▓▓██_█▓█_██▓▓██ _█▓█▒▒█▓██▓█▒▒█▓█ █▓█▒▒____█▓█___▒▒█▓█ █▓█▒▒_____________▒▒█▓█ _█▓█▒▒___________▒▒█▓█ __█▓█▒▒_________▒▒█▓█ ____█▓█▒▒_____▒▒█▓█ ______█▓█▒▒_▒▒█▓█ ________█▓█▒█▓█ ______█_█_█_█____ஜ(█▒) ____█_________█(▒█ஜ ___█___________█___ஜ(█▒) __█_____________(▒█ஜ _█_e$$$$e__♥♥♥♥_█__ஜ(█▒) █_$$$$$$$_♥♥♥♥♥♥█_ஜ █_$$$$$$$$♥♥♥♥♥♥♥█ஜ(█▒) █_$$$$$$$$$_♥♥♥ஜ █ ▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ _▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ___▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ ____▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓ _____▓▓▓▓▓▓▓▓ Moc prezentów od zajączka co koszyczek trzyma w rączkach Wielu wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Życzę jaja święconego i wszystkiego najlepszego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh swiecie... :-( w kazdym razie, zdrowych i pogodnych Swiat mój zajac wam zyczy :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane ludziska 🖐️ Mam nadzieje, ze milo Wam sie spedzaja te swieta, a przede wszystkim smakowicie :classic_cool: Ja wlasnie przed chwila zjadlam taki pyszny zurek, ze az sie wierzyc nie chce :D Byl on u mnie jedynym swiatecznym akcentem, ale za to wyszedl na schwal. Przesylam Wam caluski oraz zajaczki z ciemnej czekolady 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swietny pomysl! Ja tez sobie zrobie zurek, ale jutro i z papierka ;) Pozdrawiam :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kropppelka
Dobry wieczor! Mam prosbe, czy ktos z Was posiada testy na prawojazdy w stanie IL? bylabym wdzieczna za przeslanie na: ajs06271998@aol.com Z gory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam testow, ale slyszalem ze tam w ameryce wszyscy zdaja, nawet chinczycy ktorzy do jazdy samochodem maja dwie lewe rece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie... u nas swietowania nie bylo za duzo, w tym roku nie swiecilismy koszyczka :( wiec i pojesc nie bylo co... zolnierz robil w piatek zakupy z listy i co sie okazalo- rano przed sniadaniem musialam po jajka jechac!!gapa jedna... no ale sniadanko bylo pierwsza klasa- staral sie chlopak, nawet Maja sprobowala wszystkiego, pozniej spacerek, po spacerku Maja miala drzemke a mama usiadla na 5 min na kanapie...i obuddzila sie 2 godz pozniej;-) szybko sie spakowalismy i pognalismy do parku na polowanie na jaja z naszymi znajomymi...przy okazji grilla mielismy i tak milo nam minelo 4 godz. W piatek w szkole Miss Maja nie bardzo wiedzila o co chodzi z tymi jajkami, sprzatac jej kaza...do momentu jak jedno niechcacy zrzucila i sie rozbilo a tam byl cukierek!!ochoty na zbieranie nabrala szybko.. Nie miala zadnego problemu dzisiaj ze zbieraniem a niedobrzy rodzice wyjedli dziecku cukierki:-P smiesznie tae bylo jak poprosilam zeby powiedziala czesc do kolezanki Basi- a Maja mowi- Hi... czy ja juz zasluzylam na miano crazy lady ktora mowi tylko o swoim dziecku czy jeszcze mi troche brakuje? ;-) pozdrawiam swiatecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A.B_
i dobrze wam ,ja sie ciesze ze wam zatrzeslo!!!!! i bedzie jeszcze wiecej!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Crazy czy nie crazy, Swieta zawsze ciekawe z taka mala lady w domu :-) 102, a gdzie rezydujesz? Znaczy kraj ;-) U nas pogoda dopisala, wrecz niespotykanie, jak na pólnoc Germanii. Ale tez juz polowa kwietnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manon - ja klikam z Florydy przez nastepne 4 mies , a potem zimna north dakota mnie czeka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×