Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

ciao 102 a czy na florydzie mieszkaja rzeczywiscie tylko bogaci amerykanie? ha, ha.......pewnie glupie pytanie... ale ja nic nie wiem o florydzie... kojarzy ona mi sie z amerykanka w kapeluszu....i facetem w szortach...z aparatem fotograficznym na brzuchu. no i z aligatorami... i palmami... /przyznaje sobie jeden punkt za odwazne pytanie/ ciao manon-------wie gehts?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geht so, Kryspina :-D Przeprowadzki w zimne klimaty, hm... chociaz w upalne lata, czemu nie. U nas lato w calej gali, obawiam sie, ze na poczatku maja przyjda przymrozki, i po owocach :-( wszystkie drzewa bowiem kwitna jak szalone. Piekny widok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak samo obawiam sie przymrozkow.. dwa lata temu wszystko umarzlo, w ub. roku dwukrotne burze gradowe wytlukly wszystko.. juz zapomnialem jak smakuja wlasne owoce.. Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich poswiatecznie :) Juz po swietach... i po urlopie :( Wrocilam dzisiaj do pracy... a rano myslalam, ze nie wywloke sie z lozka! Jakze szybko mozna sie przyzyczaic do lenistwa! :D U mnie swieta byly wyjatkowo nieswiateczne w tym roku, ale jakos w ogole nie bylam w nastroju na swietowanie czegokolwiek. Len mnie dopal i tyle. :D Zadowolilam sie po prostu wolnym czasem, towarzystwem mojego niedzwiedzia brunatnego ;) i slodkim nic nierobieniem... plus smaczym jedzonkiem (nieswiatecznym rowniez). :) Ale tego wlasnie bylo mi trzeba! :) Reign - milo Cie znow widziec! :) Jak tam Twoje zycie w Hameryce? :) 102 - to na daleka polnoc sie wyprowadzacie! :) Joaska - w tym oku w ogole cos pogoda w PACA nie jest zbyt fajna! Smiac mi sie chcialo (ale tylko w tym momencie ogladania pogody w TV, bo tak poza tym wcale nie bylo mi do smiechu... zwlaszcza, ze natawilam sie na SLONCE), ze w Lille bylo o kilka ladnych stopni wiecej niz w Marsylii. :o A ja myslam, ze dostarcze sobie troche witaminy D przez swieta. Zapomniej :( I jeszcze mi tu teraz dzisiaj w pracy wyrzucali, ze im brzydka \"belgijska\" pogode przywiozlam z powotem. Z deszczu pod rynne ;) No nic, zycze wszystkim milego dnia/wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka wszystkim! :) Kokus pamietam te przymrozki, zal bylo tych wszystkich drzewek co sie tak szybko obudzily. Ja mocno trzymam kciuki, zeby tak nie bylo tego roku. Ale wczoraj a moze to bylo w srode grad drobny u nas byl juz. Straszne wrazliwe na pogode jestem, bardzo mocno wplywa na moje samopoczucie. Wkurza to czasem ale co poradzic. Margolcia masz racje, pogoda do kitu. Wlasnie obmyslalismy gdzie sie ruszyc w weekend bo dzis tak ladnie ale dupa... Sprawdzilam pogode i ma padac, burze maja byc do poniedzialku. Rewelka. Siedzenie w domu znow zostaje? Swieta tez byly takie sobie, sobota, niedziela nie najlepsze a w poniedzialek nagle cieplo jak nie wiem. I to nie bylismy przygotowani nawet :) nic nie zaplanowalismy :( Ja nie wiem co sie dzieje ale to nie pogoda z Lazurowego!😡 A udziela sie to wszystko chyba pracodawcom bo co rusz to slysze wsrod znajomych o zwolnieniach! Swiat zwariowal czy co? 😠 i tym milym akcentem... :D Ale tak powaznie, milego wieczoru i weekendu wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Pogody beznadziejniej ciag dalszy... :o Postanowilam wiec nie ruszac sie nigdzie wieczorem. Przez niskie cisnienie caly dzien czaszka mi \"dymila\". Teraz czuje sie juz lepiej, ale ochota odeszla mi na jakiekolwiek aktywne uczestnictwo w czymkoliwek... zwlaszcza, ze znowu leje :o Jak nie urok....... ;) :) JoAska - smiac mi sie zachcialo jak przeczytalam o poniedzialku wielkanocnym, bo nas tez zupelnie tez to gwaltowne ocieplenie zupelnie zbilo z tropu. I w sumie nie zrobilismy nic porzytecznego przez caly dzien :( A propos ilosci zwolnien, o ktorych sie teraz tyle slyszy... to wydaje mi sie, ze wielu pracodawcow wykorzystuje kryzys, zeby \"odchudzic\" ekipe... tak na zas... Oczywiscie w jednych krajach jest lepiej, w innych gorzej... niektore branze i sektory gospodarki mniej lub bardziej odczuwaja skutki kryzysu, ale wydaje mi sie, ze niektorym bardzo jest to wszystko na reke... No nic, moglabym sie jeszcze porozpisywac, ale chyba lepiej wezme sie za czytanie! :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale "ortaé walnelam.... :o Oczywiscie pozyteczne pisze sie przez "z"... :( Wstyd :( Tak to jest, jak sie nie przeczyta swojego posta przed wyslaniem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, dobry pomysl, moja ksiazka tez juz czeka obok poduszki :-D Kryspina, naleze do tzw. starszej emigracji, czyli czas poza Polska na dziesiatki lat sie juz liczy... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forum swieci pustkami dzisiaj... Szkoda. Mnie dalej boli glowa... :( Te skoki cisnienia sa okropne. Odechciewa mi sie wszystkiego. No nic, zycze wszystkim milego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem, Margot :-) Zimno sie zrobilo, od wczoraj mokro... a tak fajnie bylo w Swieta. Przynajmniej u nas ;-) Co czytam? A tak po kolei, co mi sie nazbieralo. Kryminaly przeplatam powiesciami historycznymi- u nas popularna Iny Lorentz, a jej domena to sredniowiecze. Fajnie sie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wynudzona sama w domu
hej ja z Anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, ze jestes Manon. :) Nie slyszlam o Iny Lorentz, ale w sumie nie znam wielu wspolczesnych niemieckojezycznych autorow. Wgooglowalam ta autorke... i musze przyznac, ze zaciekciekawily mnie jej ksiazki. Jak bede we Fnacu w przyszly weekend to sie rozjerze. :) A ja teraz czytam "Intruza". Nie jestem fanka sci-fi, ale ksiazke dostalam w prezencie. Podobno wciaga... Zbaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A sluchajcie... kupilam dynie! :D Tak mnie jakos naszlo... ;) Jadlam jakis czas temu u znajomych i byla przepyszna. Znajomi sa teraz w podrozy, wiec nie moge sie podpytac o przepis, ale moze ktos z Was dysponuje jakims sprawdzonym przepisem na dyniowate? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot, tez nie bylam fanka s-f... az do momentu przeczytania Dziecka Czasu autorów Asimov i Silverberg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa z dyni 4 cebule, 4 marchewki, 2 ziemniaki pokrajac w kostke i przysmazyc na lyzce oleju. Zalac litrem rosolku- z proszku zrobionego ;-) Dodac 40- 50 deko drobno pokrajanej dyni, miekkiej, nie zylastej, bez ziarenek. Doprawic do smaku sola, pieprzem, galka muszkatolowa, takze mozna dodac sprasowany zabek czosnku. Calosc zmiksowac, dodac 2- 3 lyzki slodkiej smietany, przystroic pietruszka. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Manon - nie, no cos ty! Teraz nie bede robic dyni! Jakos w tygodniu, albo nawet w przyszly weekend! :D A za zupami, to niestety nie przepadam! :( Moze kiedys sie przekonam do sfi-fi. Kto wie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze, ze szybciej przeslalas mi przepis! Chociaz jestem niezupowa, to moze go wyprobuje! :):) Jakos tak pysznie on brzmi, ten Twoj przepis! Az sie glodna zrrobilam... mimo, ze juz jadlam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To smacznego wkrótce :-) Faktycznie mi takie zupy z dynia smakuja bardziej, niz kompot z niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot :))) Mnie rowniez milo Cie widziec :D A zyje mi sie w Hameryce wysmienicie, dzieki, ze pytasz :) znalazlam moje miejsce na ziemi!!! :D A co u Ciebie? Pozdrawiam wszystkich 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiadam krispinie floryda gdzie ja mieszkam to wakacje!! nad zatoka meksykanska, turystyczne miejscowosci( wygogluj -Destin, Fl) gdzie jest goraco i wilgotno albo zimno, na szczescie krotko...palmy woda najdrobniejszy i mieciutki piasek, bielutki, na zdjeciach wyglada jak snieg... wiekszosc nosi szorty i klapki, aparaty to przezytek kochana teraz kazdy ma do tego celu telefon;-) norma jest w sezonie- koniec lutego ze co 2 czlowiek ma kostium kapielowy pod spodem, w samochodach wozi sie reczniki , krzeselka i tony piasku;-) tak na wszelki wypadek... okulary sloneczne to podstawa, hotele apatamenty do wynajecia kluby na plazy, baseny...trawa podlewana spryskiwaczami, i parki wodne dla dzieci...na stacji benzynowej kupisz kostium kapielowy kremy do opalania klapki i reczniki jasny gwint- ja naprawde w raju mieszkam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102---grazie, to faktycznie wyglada na taki maly raj..... margot--dynia? o tak...ja przypadkiem tez ja polubilam od kiedy zjadlam ja u znajomych. a moj/ich/ przepis to: -dynie nalezy podziabac na kawalki wielkosci ...(?) no..powiedzmy.. 1/4 jablka, ale nie za grube i bez skory. -wlozyc do naczynia do zapiekania, -wymieszac z miesem mielonym. -dodac troche pomidora bez skorki,lub przecieru,(niekoniecznie) -posypac bulka tarta 3-4 lyzki, -polac oliwa, -posolic i zapiec az dynia stanie sie miekka.mieszajac od czasu do czasu!!! na koniec dodac natke lub co kto lubi.... moze byc podana z ryzem, albo tylko z chlebem, bo to kaloryczne danie. zamiast miesa mielonego mozna dodac tunczyka z puszki. manon---ciao. podaj jakis niemiecki dobry przepis.... na typowe , niemieckie danko...he?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kryspina Grünkohl mit Pinkel :-D :-D :-D Tak na marginesie, uwielbiam to danie. Problemem w przyrzadzaniu tego dania jest jednak nieznajomosc badz niemozliwosc nabycia \"jarmużu\" poza terenem pólnocnych Niemiec ;-) Nawet w sasiedniej Hesji juz tego nie znaja. Pinkel to rodzaj kielbaski na goraco. A wyglada to tak: http://static.flickr.com/113/316592847_1066352d29.jpg I na serio smakuje, mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
102---wygooglowalam i obejrzalam filmik na youtubie.... hm.... wyglada to na nigdy niekonczace sie wakacje.... a...frutti di mare.... tam tez macie? /a to, zeby pozostac w temacie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boszszee... manon slinka mi poleciala, a to zielone to co to? to ten ja...rmuz? jak go sie robi? jak kapuste? a moze ja go tutaj mam? i zrobie? moze..... wczoraj kupilam gosciom na kolacje piwo z bawarii...rozne gatunki.. mnie najbardziej smakowalo takie czerwone....red.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wyglada jarmuż w oryginale: http://www.usf.uni-osnabrueck.de/~breiter/diplom/diplomarbeit.de/gruenkohl.png Znasz moze przypadkiem? To "dynne" danie ciekawie sie czyta, w sumie nieskomplikowane- a takie lubie :-D trzeba wypróbowac w sezonie, bo wlasciwie co roku jakas dynia na komposcie u mnie rosnie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×