Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bagatelka

*Polacy za granica - gdzie mieszkacie? *

Polecane posty

ahhhh super ten przepis brzmi... wogole swietnie w tym filmie wygladal ten proces gotowania potraw przez Julie... na przyklad osuszanie miesa, dokladne przekrecanie kawalkow wolowiny zeby sie przybrazowily ze wszystkich stron... super... uwielbiam gotowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i te fajne garnki le creuset miala :) Ale cholercia troche zachodu z tym jest :o Ten drugi przepis latwiejszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzmi mniaaaam.... chyba sie skusze jutro/pojutrze (bo dzis robie golabki ziemniaczane - znacie?) Squirley, welcome back:) Swietnie, ze sie pobyt udal. Ty chyba jestes urodzona emigrantka - w przeciwienstwie do mnie. Mimo, ze wszytsko mi sie tu juz ulozylo, to gdybym tylko mogla, nie zawahalabym sie wrocic do PL. Tesknota.. i rodzina.. Bagatelko, marchewa jest tak okropna, ze rano wyslalam meza po nowa farbe. wlasnie konczymy pierwsza warstwe i wyglada o niebo lepiej:) szkoda tylko, ze sie podwojnie napracujemy.. Zmykam pomagac E. Later, GNU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hee hee... i latwiej wchodzi :P a na te gary le creuset to choruje od dawna... chyba sobie wreszcie sprawie w ramach prezentu noworocznego... :) albo moze dam na wedding registry... aha bagatelka zaraz ci cos wysle na FB... zajrzyj sobie jak bedziesz miec chwilke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squirley, zaraz zajze, a o garach LC to powiem tyle: okolo swiat duzo ich wyladowalo w TJM. Ale to byly pojedyncze egzemplarze. Ale niedawno odkrylam, ze ta firma ma sklepy typu outlet! Tylko nie wszedzie, ale sama widzialam. Tam masz cala game kolorow itd. Bo normalnie w sklepach to sa tak drogie, ze az szkoda ;) Nad jakim kolorem ew. myslisz? Bo ja sie nie moge zdecydowac. Mam z odzysku jedna patelnie, nieduza, ma moze z 50 lat (nie bede dociekac :P). Chociaz nie, pewnie ma tylko ze 30 ... a moze 20. Ale czemu ktos sie chcial jej pozbyc do nie wiem, te gary sa niezniszczalne. O calym komplecie nawet nie marze, ale bardzo bym chciala tzw. duch oven, tyle ze juz ich nie robia chyba. Moja znajoma ma, ale bardzo stary. Wiec zamiast tego kupie sobie caserole, w sumie to samo co d.o. tyle, ze bez tych kuleczek na spodzie pokrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym chciala czerwony garnek taki spory do robienia stew czy pot roast... wlasnie taki jak miala Julie w filmie. Tez widuje w TJMaxx dosc czesto ale jeszcze sie nie zdecydowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, no to jestesmy w domu ;) Koniec, jade dzis do TJM, moze jeszcze beda... :D Niestety mam tylko 1 w zasiegu czasoprzestrzennym na dzisiaj. Potem robie nalot na Target :D Na szczescie mam duzy Target z calym jedzeniem, to jeszcze jedyne miejsce, gdzie mozna dostac fajne produkty niepoludniowate ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy Wy dobrze
gotujecie?? Czy smakuje Wam to co przyzadzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy Wy dobrze
Czy zawsze Wam wychodza przepisy? Bo mi nie :( To jest frustrujace :( Ja na prawde lubie gotowac(jak mam natchnienie, rzecz jasna ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drogie panie...,(tu prosze sobie wyobrazic, ze mowie z akcentem JC) jesli zastanawiacie sie, czy warto zainwestowac w TEN GARNEK to powiem wam zdecydowanie TAK! nie jest tani, ale te pieniadze sie zwroca, szczegolnie, ze bedziecie go czesto uzywac, no i przyjemnosc z gotowania jest wieksza. moj maz kupil sobie ten wlasnie magiczny garnek w williams-sonoma i uwielbia w nim gotowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy Wy dobrze
Gdyby tylko ten garnek byl magiczny i jedzonko ZAWSZE wychodzilo... A co to za garnek w ogole? Ja uzywam teraz tylko mikrofalowki :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D :D Cudownie :D :D Wyobrazilam sobie dokladnie glos JC/MS :D No, ja juz powoli zaczelam odchodzic od zamiaru odwiedzenia TJM po pracy, ale xoxoxo wznowila we mnie ta werwe. Co do gotowania i czy zawsze wychodzi ... no wszystkiego trzeba sie nauczyc. Trzeba czytac ksiazki kulinarne o metodach przyrzadzania wszystkiego, ogladac programy. No i czytac duzo przepisow, zeby mozna bylo odroznic smakolyki od plewow typu kotlet obtoczony w zupie z torebki ;) (dlatego akurat o tym wspomnialam, bo na bon apetit, gdzie lubie sobie poszperac w przepisach, chociaz ostatnio sa w wiekszosci plewy albo potrawy odpowiednie na stolowke przedszkolna, jest duzo przepisow typu kurzy cyc obtoczony w zupie cebulowej knorra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sa i piekne przepisy na Bon Apetit :) Np., co zawsze polecam, rewelacyjne "Poledwiczki z cebulowa konfitura", a dzis wlasnie znalazlam ciekawy przepis na szatobrionki ;), nie w calosci filet, tylko ciensze steki, na tostach! Zalane sosem z patelni. Bardzo prosty ten przepis, zastanowie sie, czy smakowo go jakos nie uszlachetnic, ale moze wlasnie tylko tyle potrzeba. Do tego marzy mi sie puree z kalarepek z serkiem jakims bleu :) I dlugie zielone fasolki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ma ktos z Was doswiadczenia z garnkiem typu 'dutch oven' i przemyslenia na ten temat, np. jakiej marki? Bo jak wspomnialam LC nie ma ich w ofercie, co mnie dziwi, bo kiedys robili. Moze doszli do wniosku, ze te kuleczki (stalagmity? stalaktyty?) nie sa konieczne, ale z tego co slyszalam, sa wlasnie wazne, zeby z nich po calym garnku rownomiernie obciekala skroplona para ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy Wy dobrze
Bagatelko, ale ja ogladam te programy, robie w/g przepisow, ba! Moja przyjaciolka pokazywala mi jak zrobic dana potrawe i jej wyszlo znakomicie(a nie lubi ona gotowac), a u mnie, choc robilam dokladnie jak pokazywala to wyszla masakra :-o Co innego, gdybym robila na 'odczep sie', ale ja sie staralam! Co za dziadostwo! No ale jak sie nie ma co sie lubi....juz nawet polubilam ziemniaki z mikrofalowki ;) a co to za cycki w sosie knorra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny czy Wy dobrze
Bagatelko, ale ja ogladam te programy, robie w/g przepisow, ba! Moja przyjaciolka pokazywala mi jak zrobic dana potrawe i jej wyszlo znakomicie(a nie lubi ona gotowac), a u mnie, choc robilam dokladnie jak pokazywala to wyszla masakra :-o Co innego, gdybym robila na 'odczep sie', ale ja sie staralam! Co za dziadostwo! No ale jak sie nie ma co sie lubi....juz nawet polubilam ziemniaki z mikrofalowki ;) a co to za cycki w sosie knorra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baga.telka
Cycki (a.k.a. kurze biusty, ew. piersi) sa nie tyle w sosie knorra, ale w panierce zrobionej z zupy w proszku ;) Probuj cierpliwie, a przede wszystkim gotuj rzeczy proste, z malej ilosci skladnikow, proste w przygotowaniu, gdzie nie mozna nic schrzanic, a smak jest dobry ze wzgl. na szlachetnosc skladnikow i przypraw. Ja np. ze 2 razy w zyciu, no moze 3, probowalam zrobic klasyczne kotlety schabowe i mi nie wyszly. No to wiecej ich nie robilam (zadna wielka strata), tylko przerzucilam sie na potrawy, w ktorych nie ma elementow, ktore mi nie wychodza. Ot i co :) Jechac kurcze po ten gar, czy nie jechac, tak deszczowo jest :o Ale to Targetu i tak musze, a to w innym kierunku ... Problem no i mi sie stworzyl ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cuisinart - to nazwa firmy. mozna je dostac w tjmax, cena 50 do 60 za sredni rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widze,ze wszyscy wracaja po swietach.....na nasz topik-fajnie:) ja za to glowe mam w chmurach w co sie ubiore,jakie buty,ktora kurtka tu rzeczy zimowych nie mam i niepotrzebuje ze wzgledu na cieply klimat. pewnie przezyje szok termiczny!!!:( na dodatek mam leciec w lutym a to moim zdaniem najgorszy miesiac deszcz i snieg....eh....no taki sobie termin wybralam, latem szefowa znowu nie da mi urlopu,wiec teraz skorzystam:) widze,ze tu czesto piszecie o gotowaniu-a ja dzis taka ,,happy,, mialam gotowac makaron z sosikiem pomidorowym ragu....i co....okazalo sie ,ze sosu pomidorowego nie mam!😠 a wszystko juz gotowe i pokrojone....eh.... tutaj okropna pogoda ,leje juz od 5 nad ranem..... pozdrawiam wszystkich🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42 prawdy o zyciu... 1. Biała kredka - nierozwiązana zagadka dzieciństwa. 2. Bramki w sklepie - mimo że nic nie zwinąłeś, i tak boisz się, że zapiszczą. 3. Babcie - pod blokiem mogą sterczeć dwie godziny, ale w tramwaju pięciu minut nie ustoją. 4. Sprawiedliwość - jazda na rowerze pod wpływem alkoholu: 5 lat, molestowanie seksualne: 3 lata w zawieszeniu. 5. Potrzeba jednej iskry, by spalić las, ale całej paczki zapałek, by rozpalić grilla. 6. Kiedyś będę tak bogaty, że jednorazówką będę golił się tylko raz. 7. Polsat - oglądasz sobie z rodzinką reklamy, a tu nagle film. 8. Polska - tutaj nawet kryzys się nie udał. 9. Bill Gates - okrada go 75% ludzkości, a i tak jest najbogatszy. 10. Podawanie pensji brutto to jak podawanie długości członka wraz z kręgosłupem. 11. Pan Mietek spod trójki nie ma nawet matury, a za piwo zreperuje prom kosmiczny. 12. Leżakowanie w przedkoszlu - kiedyś kara, a teraz każdy chciałby te 2 h snu w ciągu dnia... 13. Mleko na gazie tylko czeka, aż się odwrócisz. 14. -Mamo, co to znaczy orgazm? -Ja nie wiem, zapytaj taty. 15. Łacina - jedyny język, w którym nawet „gówno" brzmi mądrze. 16. Nawet, jakby papier toaletowy miał 8 warstw, to i tak złożysz go na pół. 17. A4 - jedyna płatna jednopasmówka na świecie. 18. Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują. 19. Tesco - nigdzie indziej nie znajdziesz wody LEKKO NIEGAZOWANEJ za pół ceny. 20. Jerzy Dudek - przypuszczalnie najlepiej zarabiający kibic Realu Madryt. 21. Jak Polacy uniknęli korków na autostradach? Nie wybudowali autostrad! 22. Seks jest jak skok na bungee - dodaje adrenaliny, a gdy pęknie guma, masz przerąbane. 23. Jeżeli trzeci dzień nie chce ci się pracować, to znaczy, że to już środa. 24. Kość piszczelowa - urządzenie do znajdywania mebli w ciemnym pokoju. 25. Polska: jak kupisz mi spodnie, to zrobię ci loda. Azja: jak kupisz mi loda, zrobię ci spodnie. 26. Chleb - zero marketingu, najwyższa sprzedaż. 27. Britney Spears: „Jestem za karą śmierci. Przestępca powinien mieć nauczkę na przyszłość." 28. Egzamin - na korytarzu każdy wmawia ci, że nic nie umie. 29. Szacunek do nauczyciela - istnieje wtedy, gdy uczniowie po usłyszeniu dzwonka pozwalają mu dokończyć wypowiedź. 30. Paradoks seksualny - seks można uprawiać od 15 roku życia, a oglądać - od 18. 31. Okres i wypłata - jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma, to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał. 32. Paradoks Szymborskiej - dla testu napisała maturę, interpretując swoje wiersze - i dostała 60%. 33. Studenci pierwszego roku - spieszmy się ich poznawać, tak szybko odchodzą... 34. Gdy umrę, rozsypcie moje prochy pod Tesco - wtedy będzie mnie odwiedzać co niedzielę. 35. Pieniądze szczęścia nie dają. Ale pozwalają wygodnie być nieszczęśliwym. 36. Mały palec u nogi powstał tylko po to, by boleśniej walnąć się o szafkę. 37. Kanapka studencka - chleb posmarowany nożem. 38. Pieniądze z pierwszej komunii - do dziś nie wiesz, gdzie się podziały. 39. Nimfomanka - kobieta, która pragnie seksu tak często jak przeciętny mężczyzna. 40. Polska waluta - tylko tutaj złoty jest srebrny. 41. Na uczelni poranna fizyka zagina czas. Po 30 minutach jest 08:05. 42. Feminizm kończy się, gdy trzeba wnieść szafę na 8. piętro. Pozdrawiam :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sie usmialam....super to czytadelko-poprosze o wiecej niektore z tych podpunktow tak bardzo mnie rozsmieszyly ,ze nie bylam w stanie sie uspokoic az sie poplakala ze smiechu DZIEKUJE BARDZO TEGO I DZIS TRZEBA BYLO-ODROBINKE HUMORU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogolnie dzis mam zly dzien choc staram sie byc pozytywna...i sobie samej wmowic,ze jest spoko! w tym momencie siedze wpatrzona w moja choinke....na kolanach laptop a w rece goraca herbata i tylko czekam kiedy utrace kontrole i sie zagapie w te swiatelka i ............wyleje herbate na laptopa .,a tego to juz sobie bym nie darowala😠 no nic wypila herbatke ..odlozylam kubeczek przegryzam ciacho i........................i nic.....................wielka nicosc.....czuje sie jakbym byla w cieniu samej siebie. powinnam wyslac e-maila ojcu-ale nie mam na to ochoty:( nie chce i sie do niego pisac..........ehhhhh za to stukam tu bezsensownie o niczym. hm...........mysle sobie,ze dzis to chetnie bym sie wybrala na drinka w dobrym towazystwie:) szkoda tylko ,ze okropnie leje,zimno...i fakt ,ze mieszkam na wsi...odbiera mi ochote na zabawe i dobre checi. co za nuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Nowak123
Najlepsza do emigracji zarobkowej teraz jest UK lub Norwegia! W Anglii leczą lepiej, niż w Polsce! Płaca na budowie/malowaniu/szpachlowaniu ok 10-12 tyś miesięcznie, a jeszcze jak się nadgodziki pociśnie to więcej. Polaków szanują, chwalą i uważają. Jedzenie zdrowsze, niż w PL, a kobiety piękniejsze! Wisky tanie i Wódka też. Kurczaki z przeceny tańsze, chleb i jogurty (trzeba wieczorem wpadać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro tu tak pisze....by tylko pisac to przyznam sie,ze troche mi przykro,ze kolejnego Sylwestra spedzam w domu,kiedys przed slubem to bylo niedopomyslenia zawsze gdzies szlam na Sylwka!!!a teraz................tradycja sie stalo obchodzenie go tu na wsi......w domu-w kameralnym gronie-badzmy szczerzy-sa na sam.:( czasem to mysle,ze tu tak cholernie nudno bo wiocha i las dookola,pewnie gdybym mieszkala w ,,big city,, bylo by zupelnie inaczej!! a z drugiej strony-czy ludzie mieszkajacy w wielkich miastach nie czuja sie samotni????pewnie tez czasem popadaja w przygnebienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simonko a moze zorganizuj
Sylwestra u siebie? Zapros znajomych i bawcie sie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rok temu zaprosilam kolezanke z pracy-upila sie jak bela.....ponagryzala jedzenie,porozlewala alkohol wszedzie:( bylo koszmarnie,no ale nie bylam sama i troche bylo smiechu bo dziewczyna robila szpagat przy wadze powiedzy $120kg;) i wyglupiala sie na calego,pekalam ze smiechu w zlosci;) moj maz to zatwardzialy domator i co ja moge mu na to paradzic? poprostu bede sie cieszyc tym,ze jestesmy razem............ kupimy fajne jedzonko-cos extra-dobry alkohol-wzniesiemy toast o 24 i do lozeczka spac😴 tak sobie mysle,ze to przeciez fajny Sylwester....moglo by byc bardziej koszmarnie-a tak spedze go w gronie rodziny:) pojde kupic nowe nakrycie na stol..jakies wymyslne,zapale swieczki(moje nowe z bath & body works:)) bedzie romantyczny nastroj nowe kieliszki do szampana co tu marudzic inni maja gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonka---- bardzo mi sie podoba opis twojego dzisiejszego sylwestra zycze ci powodzenia w przygotowaniach.. i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simonka - tak mysle ze i tak masz lepiej niz ja, jesli Cie to pocieszy.. Moja zona juz od wielu dni chora, tak ze nawet nie licze na jakies ekstra jedzenie sylwestrowe, kupilem troche ciasta w sklepie, gdy pojechalem rano po chleb i wedline.. zamiast szampana otworze wino, francuskie, regionalne, prezent od ciotki z tych okolic co Margot mieszka.. przez okna popatrzymy na fajerwerki przy zajezdzie, gdzie co roku urzadzaja Sylwestra.. potem sam wyjde i cos strzele na wiwat.. i tyle, zacznie sie Nowy 2010 Rok.. Wszystkim zycze zeby ten Nowy Rok byl dla was szczesliwy, radosny i bardziej udany pod kazdym wzgledem niz ten co mija.. zly nie byl, ale nowy niech bedzie lepszy.. dla kazdej z was..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×