Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onadotcom

soczewki kontaktowe - suche oczy?

Polecane posty

Gość konieczsuchymokiem
jeśli chodzi o soczewki i krople to moim faworytem jest cationorm. to jedyne krople jakie znam które można używać na soczewki. wcześniej używałam innych, ale zawsze musiałam ściągnąć soczewki przed zastosowaniem. od czasu cationormu nie kupuję innych kropli, bo po co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okularnicaaaaa
miałam problemy ze wzrokiem, nie wiedziałam czy to suche oko czy jakaś wada, no i poszłam do salonu, przebadałam się i skończyłam z okularami. ciekawe czy to pomoże. obawiam się że i tak będę musiała się zaopatrzyć w jakieś krople. wada wzroku swoją drogą, ale suchości oczu przeciez nie wyleczę okularami :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agacia_0067
na suchość to tylko krople, z tego co ja się orientuję. ja noszę soczewki, a nie okulary i wymyśliłam sobie, że chę krople, które można stosować bez wcześniejszego ściągnięcia soczewek. na szczęście taki preparat jest dostępny na rynku, są to krople cationorm, zaopatrzyłam się w nie i świetnie się spisują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kacha79_16
Powiedzcie gdzie w Uk można kupic Cationorm? jest na recepte ? mam taki sam problem nie moge nosic soczewek od 2 tygodni (chociaz uzywam ich 15 lat) bo oko robi sie całe czerwone w Specsavers przebadali mi oko i nic sie nie dzieje tylko jest suche dali krople ale po tygodniu stosowania nic za bardzo nie pomogło i kazali przez 3 tygodnie dalej uzywac tych samych kropel. Tak myslałam ze może mi ten Cationorm pomoże bo strasznie meczy mnie noszenie okularów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli będą prawidłowo dobrane, nie powinny podrażniać oka , ja długo już noszę soczewki, tego samego producenta i nie mam problemów. Najlepiej to pójdz do okulisty i wypytaj o wszystko, na pewno Ci odpowie dokładniej niż tutaj :) z mojej strony , jeśli zdecydujesz się na soczewki,mogę polecic Ci fajną stronę, http://www.c-you.pl/ która zajmuje się m.in. sprzedażą soczewek – ja kupuje u nich od ponad roku – i jestem zadowolona, zadnego podrażnienia i suchości oka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gola_mina
ja dostałam specjalne krople dodatkowo do soczewek, dobrane przez lekarza - http://www.drmichnowski.pl tez mam podobno suche oko, ale mi akurat "sztuczne łzy" itp sprawy pomagają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anula556
cationorm jest dostępny bez recepty. jeśli w aptece nie ma, to bez problemu mogą domówić i na następny dzień będzie. w mojej okolicy tak to działa przynajmniej :) a kropelki są rzeczywiście super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonkasłomka
mnie oczy pobolewają przed komputerem. ale robię przerwy i to względnie pomaga. co pół godziny na 5 minut daję sobie spokój z patrzeniem na ekran. idę wtedy zaparzyć herbatę czy coś. czasem tylko oczy mnie pieką i wtedy sięgam po krople. ostatnio kupiłam sobie ocutears. są naprawdę dobre i długo ważne, więc na moje potrzeby idealne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anicia990
spisałam sobie nazwy kropli które tu polecacie i zapytałam eksperta - mam znajomego okulistę - i powiedział, że kropli jest wiele, są tańsze i droższe. zarekomendował ten ocutears. są to sztuczne łzy, ale mają dobry skład, są długo ważne, no i co najważniejsze - nie zawierają konserwantów. a sprawdzają się też całkiem dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, piekące oczy to poważny problem. Szczególnie, gdy się pracujew biurze, gdzie hula na całego klima (a sterowana jest centralnie...). Nie pomagają nawet soczewki hydrożelowe etc. Trzeba po prostu od czasu do czasu dać oczom możliwość odpoczynku i nawilżać je, gdy tylko zaczną szczypac. Ja na przykład zawsze razem z soczewkami i płynem do soczewek zamawiam w subskrypcji supplite też krople do oczu. I nie ma opcji, żebym ich nie miała na biurku i w torebce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam009
ja z suchym okiem nie męczyłem się za długo. od razu sięgnąłem po krople z wyższej półki - ocutears i sprawdziły się od razu. są ważne aż przez 6 miesięcy i jedno opakowanie mnie osobiście starcza mniej więcej na ten okres czasu. są to naprawdę pomocne krople, świetne dla każdego kto pracuje przed komputerem, ale nie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy soczewkach powinnaś nawilżać oczy stale. Kup sobie krople nawilżające, najlepiej bez konserwantów. Są takie, które można kropić na soczewki, przy innych należy je zdjąć. sucheoczyinfo.blogspot.com Więcej informacji o pielęgnacji oczu przy soczewkach tu znajdziesz. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, nawilzanie to podstawa! ja mam tez specjalne kropelki, ktorymi zakrapiam sobie oczy, to bardzo pomaga . No i trzeba pamietac o tradycyjnym dbaniu o soczewki - plynie do soczewek czy płynie odbiałczającym. W http://www.sklepnemezis.net.pl maja spory wybor takich dodatkow pielegnacyjnych do soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy soczewkach świetnie się sprawdzają krople starazolin hydrobalance. Dobrze nawilżają oczy i naprawdę na długo likwidują suchość i łagodzą dyskomfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja przez moje suche oczy nie mogłam nosic soczewek, nad czym bardzo ubolewalam dlugi czas. Ale niedawno kupiłam sobie fajne oprawki do okularów w http://www.poloptyk.pl/okulary-korekcyjne.html i juz mi przeszlo. Dobrze się czuje w nowych okularach i nic mi wiecej nie potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tez mialam ten problem, pierwsze co to poszlam do optyka (fielmann) I tam mi pani polecila krople, pytala czy zdejmuje soczewki co i jak, wiec bardzo profesjonalnie mnie obsłużyli i rzeczywiście problem minal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam astygmatyzm i kupuje soczewki u www.nemezis.net.pl - nie mam problemow póki co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja noszę soczewki i też mi się zdarza mieć suche oczy, ale wtedy stosuję niebieski starazolin, który bardzo dobrze je nawilża i uczucie suchości mija. Ważne, że można go stosować bezpośrednio na soczewki, nie trzeba ich wyjmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do suchych oczu mozna stosowac sztuczne lzy :) ja przy kontroli i wizycie tu www.nemezis.net.pl dostalam kilka wskazowek co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też używam tych kropli niebieskich starazolin, bo wg mnie są najmocniej nawilżające i też genialnie łagodzą podrażnienia i uczucie zmęczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starazolinu używam regularnie i dzięki temu pozbyłam się problemu suchych oczu. Do tego też moje oczy nie są wiecznie podrażnione. Bardzo dobre krople

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mógłby napisać ktoś normalny, a nie płatni spamerzy 4ech firm produkujących krople?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi z podobnym problemem do twojego udalo się zamowic soczewki tutaj www.panhilary.lodz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja byłam niedawno w http://www.optyk-fotograf.pl/ i kupiłam sobie dobre krople do oczu ponieważ również mam suche oczy. Później Ci napiszę jak dokładnie się nazywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej będzie jak pójdziesz do optyka. Możliwe że zwykłe krople wystarczą albo będziesz musiała wymienić soczewki na okulary. Ja miałam taki przypadek bo co pewien czas dostawałam zapalenia spojówek i kupiłam sobie w http://www.optykpisar.krakow.pl/ piękne Oksy armatniego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu powinnaś używać innych soczewek? z większym nawodnieniem. Do tego krople nawilżające i powinno być lepiej. Są też odpowiednie suplementy diety, które dobrze wpływają na kondycję oka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dostalam specjalne krople do soczewek :) polecam rowniez www.optycorp.waw.pl - naprawde swietni sa w temacie oprawek i soczewek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
soczewki szkodza mozna je nosic tylko okazyjnie, sprzedawcy tego nie mowia bo oni musza sprzedawac !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×