Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

onadotcom

soczewki kontaktowe - suche oczy?

Polecane posty

Gość gość
ja kupilam jakis czas temu soczewki tu www.nemezis.net.pl - zobaczymy jak beda sie sprawdzac, bo to moj pierwszy kontakt z soczewkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niedawno zaczęłam nosić soczewki i chociaż to wygodne jest zamiast okularów, to jednak zaczęły mi się wysuszać oczy. Na szczęście w aptece mi polecili bardzo dobre krople do oczu starazolin niebieski, które można stosować z soczewkami i które wspaniale nawilżają oczy. I teraz używam ich regularnie i nie mam problemu z suchymi oczami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem pod dużym wrażeniem tych kropli. Zaczęłam używać starazolinu, bo miałam ciągle suche i podrażnione oczy, a odkąd je regularnie stosuję, to skończyły się moje problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie masz dużej wady więc myślę, że to zwyczajna suchość oka. Czy używanie kropel to duży problem? Ja kupuję soczewki ze sklepu www.abcsoczewki.pl i nigdy nie miałam żadnych nieprzyjemności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety soczewki często powodują suchość i podrażnienia oczu. Dlatego ja regularnie nawilżam oczy niebieskiem starazolinem, żeby szybko likwidować suchość. Wygodne jest, że przed aplikacją tych kropli nie trzeba wyjmować soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszłam za twoja rada i kupiłam niebieski starazolin, żeby wytrzymać w soczewkach przez cały dzień. Faktycznie dużo dłużej oko jest nawilżone. Zimą nosze głównie okulary ale kiedy jest słonecznie muszę mieć szkła kontaktowe i okulary przeciwsłoneczne. Nie wiem, dlaczego ale w tym roku oko mi strasznie wysycha i przyda się dodatkowe wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też stosowałam te niebieskie krople i faktycznie na długo nawilżały oczy i przynosiły ulgę ale wiecie czasem wystarcza zmiana soczewek kontaktowych na innego producenta i macie problem z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie nauczylam jenego - trzeba zwracac uwage na to do jakiego okulisty sie chodzi. Niektorzy to tragedia. MOja okulistka ma dobre zpalecze techniczne od www.polandoptical.pl i duże doświadczenie. Poprzednia niestety byłą kiepska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się kiedyś wysuszały oczy ale spróbowałam kropel do oczu koleżanki. nie dotykałyśmy tych końcowek wiec było sterylnie... super po nich widziałam. kurcze tylko nie pamietam jak sie nazywały. miały wersje niebieską i czerwona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze to kwestia źle dobranych soczewek i stąd suche oczy? Problemem może też byc zbyt długie noszenie soczewek czy to w ciągu dnia, czy przedluzenie ich okresu ważności - np. jesli są 2tygodniowe to absolutnie nie powinno sie nosic ich ani dnia dłuzej. NAjlepiej jednak bedzie poradzic sie specjalisty - wybierz sie do okulisty, np. w http://www.kalmedica.com.pl jest naprawde dobry zespół lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie wszyscy mogą nosić soczewki. Ja nosiłam około rok- wygoda ogromna, ale jak zaczęłam pracować przy komputerze, nie mogłam wytrzymać bo miałam takie suche. Teraz noszę rzadko. A jak ktoś się zastanawia - to znalazłam artykuł o tym- http://znajdzlekarza.pl/swiadomypacjent/zamierzasz-nosic-soczewki-kontaktowe-oto-kilka-cennych-rad No i nie warto się bać zakładania soczewek, to banalnie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość howilka
Mam prostą odpowiedź - niebieski Starazolin ;) Długo działa i naprawdę dobrze nawilża. Plus można stosować z założonymi soczewkami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A byłaś u okulisty? Może masz źle dobrane soczewki po prostu... Ja swoje kupuję na stronie http://abcsoczewki.pl i nie mam żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na wszelkie suchości mi okulista zalecił Starazolin, ten co imituje łzy i wszystkie dolegliwości jak ręką odjął. Bardzo polecam, plus można na soczewki używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można brać tabletki z kwasami omega 3 6 9. One bardzo dobrze działają na kondycję oczu, nawet tych suchych, więc jeśli ktoś tak ja ja nosi soczewki i pracuje przy komputerze to tym bardziej powinien brać np. Neoglandynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starazolin jest chyba najbezpieczniejszy jeżeli chodzi o używanie z soczewkami, plus długo się utrzymuje, wiec nie musisz kupować butelki raz na dwa tygodnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Małgosia_gosia
Soczewki owszem wysuszają, ale tez nie wszyscy moga je nosic. Czasem warto wybrać sie na kontrole czy wszystko jest wporzadku. W moim przypadku pozostają tylko okulary, wystarczy, ze cokolwiek dostanie sie do oczy a od razu starasznie łzawią. Jestem pod stała opieka Spektrum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nanulka
A dlaczego akurat zdecydowałaś się na klinikę Spektrum, ja szukam we Wrocławiu okulisty do laserowej korekcji wzroku i zbieram opinie, co możesz napisać o klinice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Być może masz źle dobrane soczewki? Ja tez kiedyś miałem podobny problem i zaczerwienione oczy, ale poszedłem na wizytę do mojego okulisty, zeby podpytać co ewentualnie robię źle. Okazało się, że te soczewki po prostu nie były dla mnie, a lekarz zamienił mi na inne, teraz mam spokój. A i odwiedzam p doktora Hanarza w gabinecie Oko akcent. Bardzo dobry lekarz okulista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oprócz kropel nawilżających polecam też łykać witaminy, np. z kwasami omega 3 6 9, bo bardzo dobrze działają na wzrok. Moja mama bierze już od jakiegoś czasu Neoglandynę i nie ma problemu z pieczeniem oczu. Mi też podsuwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grafika47
Wiecie, czasem może być bardzo źle dobrana soczewka, niektórzy zapominają, że badania pod okulary to nie są te same jak pod soczewki, a wtedy można już sobie napsuć oczu nosząc takie. Ja się akurat bardzo długo przyzwyczajałam, przez kilka miesięcy cały czas suche oczy. Później powoli oczy się w końcu przystosowały, pomogły krople niebieskie Starazolinu, okulista dziwił się czemu tak długo, ale teraz już noszę normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam sztuczne łzy:Hyal-Drop Multi, Hyabak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że najlepiej jeśli udasz się do jakiegos lekarza okulisty, niech obejrzy Twoje oczy i zobaczy, czy możesz nosić takie soczewki. Bo skoro masz cały czas suche oczy, to może warto je zmienić, dobrać inne krople, ale w ogóle przerzucić się na okulary. Ale to musi juz ocenić okulista. Ja chodzę do Oko akcent w krakowie. Przyjmuje tam pan dr Hanarz, bardzo dobry lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też biorę Neoglandynę i nie muszę już sobie zapuszczać sztucznych łez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwielbiam krople Bepanthen. Kupuję w Rossman. Do tego nawilżam się Hialumax lub Capivit Hydro Control.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bio True - nawilżacz do soczewek bausch & lomb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś używałam prawie non stop. Teraz nawilżam powietrze w domu i dużo piję. Od czasu do czasu jakieś sztuczne łzy, bez konserwantów. Ostatnio okulistka polecała mi zmieniać. Wybierać sztuczne łzy nawilżające bez konserwantów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×