Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zuzanki mamka

W jaki sposób wyleczyłyście ODPARZONĄ PUPĘ niemowlaka???

Polecane posty

Gość zuzanki mamka

proszę o pomoc, bo widzę, że to nie takie proste:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutno mi czasem
maka ziemniaczana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i duzo wietrzyc... ja mialam takie podklady duze (jak pielucha tylko wielkie) i dziecko na nich kladlam z gola pupa na pare godzin... tylko podklady zmienialam jak byly przesikane... maka ziemniaczana tez dobra... no i u nas alantan sie sprawdzil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magunka
powiem ci że przerabiałam dużo maści sudocrem, alatan, specjalnie robioną w aptece na zlecenie lekarki, tormentiol i niestety zawsze wracało...goiło się kilka dni jedna kupka i powrót wszytskiego;( myślałam że już się tego nie pozbędziemy...i co się okazało w większości maści substancją natłuszczającą jest alantolina lub jej pochodne na ktre widać skóra mego szymcia reagowła podrażnieniem spróbuj kupić bepanthen ale orginalny nie polski odpowiednik jest drogi bo za 100 ml placiłam koło 40 paru złotych ale u nas rezultaty były widoczne już po iwerszym użyciu i co najważniejsze odparzenia wyleczyliśmy sktuczenie od kilu miesięcy nie pamiętam co toodparzona pupka...polecam naprawdę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdad
teraz jaest dosyć ciepło wię niech bez pieluszki sobie poleży. JA polecam maść LINOMAG i mączkę ziemniaczaną. U nas zawsze rewelacyjnie się sprawdzają. Na drugi dzień nie ma śladu po odparzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku pomógł tylko i wyłącznie sudocrem. żadne mączki ziemniaczane, jakieś maści z apteki czy wietrzenie nic nie dało. Męczyłam się prawie 2 tygodnie z odparzeniem. Kiedy zaczęłam stosować sudocrem odparzeni minęło po paru dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanki mamka
czyli przede wszystkim WIETRZYĆ:) to akurat robię;) i MĄKA ZIEMNIACZANA:) ok, spróbuję:) wielkie dzięki za każdą sugestię:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tormentiol
tormentiol - szybka maść z apteki sposób naszych matek reszta specyfików się chowa. Maść kosztuje ok 7 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tormentiolu
nie wolno stosowac u małych dzieci-tylko nikt o tym głosno nie mowi:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a może
ja tez polecam tormentiol najpierw należy zrobić kąpiel ze zwykłym kostkowym mydłem dla dzieci a potem sporo posmarować tormentiolem na prawdę pomaga tylko strasznie brudzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no a może
to dziwne bo mnie to zaleciła lekarz pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tylko nie tormentiol Nie wolno
go stosować u małych dzieci. Mąka ziemniaczana, wietrzenie i być może zmiana pieluch na inne. U nas każde poza oryginalnymi pampersami i pieluchami z lidla powodowały odparzenia :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tormentiolu
moj odparzył sie raz w zyciu-pomogł zwykły Linomag:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamiętam że parę lat temu
na odparzoną pupę dziecka stosowałam sudocrem i do kąpieli nadmanganian potasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tormentiolu
Tormentiol zawiera kwas borowy-nie wolno stosowac u dzieci, o ile sie nie myle to nawet ulatka o tym mowi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaina
również polecam Sudocrem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzanki mamka
u nas odparzenie pojawiło się pierwszy raz TERAZ, gdy wyjechaliśmy na weekend majowy i przez 3 dni stosowałam chusteczki nawilżane:( dziecko ma 9 miesięcy i dotychczas myłam pupę dziecka wodą i nie mieliśmy żadnych problemów z pupą pieluszki od urodzenia stosujemy te same HUGGIES więc to na pewno nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u nas pomogło
a u nas wlasnie dopiero tormentiol pomogl, oczywiscie trzeba ostroznie i nie dluzej niz 2 tyg - konsultowalam to z polozna i lekarzem pediatra. Młoda jest juz spora, ale od czasu akcji z tormentiolem nigdy nie miala juz takiej czerwonej pupy jak zeszlego lata........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DuoMama
Jak moja córcia odparzyła sobie pupkę to nie pomogło nic poza maścią cholesterolową i wietrzeniem. Maść była robiona na zamówienie w aptece. A reszta specyfików (linomag, alantanm, penaten, sudocrem, mąka ziemniaczana itp) niestety nie pomogła wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chcialam tylko dodac
SPROBOWALAM CHYBA 10 MASCI ZANIM POSLUCHALAM MAMY I DALAM MAKE ZIEMNIACZANA I WKONCU POMOGLO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilijanka
Podstawa to mycie pupy, zmienianie pieluch (często!!!). Nie stosuj w tym czasie też chusteczek nawilżających, bo one tylko pogarszają sprawę. Używaj zwykłej ciepłej wody przy każdym przewijaniu (możesz też użyć mydła), dobrze osusz skórę a potem posmaruj jakąś maścią typu sudocrem, ale nie za grubo. Z tormentiolem trzeba uważać, jak już to troszeczkę w najbardziej odparzone miejsca i nie wiecej jak 2 razy dziennie. Bardzo ważna podczas odparzenia jest codzienna kąpiel, dobrze umyj wtedy pupę mydłem. Tak, aby resztki tych kremów dokładnie zmyć. Niech dzieciak posiedzi trochę w wodzie. Wietrzyć też oczywiście możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie pomagała mąka ziemniaczana i inne cuda.. tylko TORMENTIOL... żadne sudocremy.... i to do tej pory stosuje jak sobie mocno pupe odparzy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekarz chyba wie
głębokie odparzenia są zwykle nadkażone drożdzakami lub bakteriami. Leczy się je Clotrimazolem, Pimafucinem, Tridermem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiennik
jak ktoś jest przewrazliwiony to może kupić maść pięciornikową, skład taki jak tormentiol, ale bez kwasu bornego ja używałam tormentiolu i dziecku nic nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facia45
Należy myć pupę lekklo osauszyć posmarować Bepantenem pozwolić pobaraszkować chwilę bez pieluszki.U mnie to zadziałało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna ...............
ja ostatnio odkrykalm krem avene regenerujacy (tez na odparzenia pieluszkowe w ulotce) i pomaga. Ja do tej pory (syn ma 6 miesiecy) myje mu pupe wacikami z woda zwykla (jak jestem w domu). Chusteczek uzywam jak wychodze gdzies...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla nas rewelacyjna maśc to linoderm z czerwoną nakrętką. dużo nałozyć, chwila moment i wyleczone. po porodzie stosowaliśmy sudocrem który spowodowal złuszczenie sie skóry- powstały mega rany, krem zmywałam razem ze skora- cos okropnego!! stosowalismy wsystko- linomagi, alantany, maści robione, zasypki, makę ziemniaczaną, maśc z antybiotykiem i nic. dopiero 2 dni linodermem i skora sie odbudowała. używamy do dziś przy kazdej zmianie pieluchy i pupcia jak marzenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja polecam Arual rewelacja nie tylko na pupe ale na kazde inne miejsce gdzie skora wymaga regeneracji i ochnony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mycie pupy woda nie chusteczkami, bephanten i wietrzenie pupy. Oczywiscie przewijanie od razu po zrobieniu kupy nie po 5,10,30 min...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Popieram. Też myję dziecku pupę tylko wodą. Jak czasami coś się zaczyna pojawiać to wkraczam od razu z alantanem tylko nie krem a ALANTAN PLUS MAŚĆ jest rewelacyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×