Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmanier

luska, ike, komis ?

Polecane posty

tak tak, psełdo wy sobie róbcie te karesy ze swoim kolegą Alfonsem, czy Adolfem, czy jak mu tam, a tymczasem za twoimi plecami Niemcy wszystko w końcu na Mazurach wykupią, poodzyskują, i stworzą sobie u was swoje Deutche Eldorado, gdzie będa zwozić całe tabuny swoich emerytów i rencistów, którzy za friko będa moczyć dupska w polskich jeziorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bolalo :P zafascynowalo - ike stawia warunki ;) az dwa razy musialam przewinac :D Sami - nie przejmuj sie - ja ostatnio czasem nie grzesze - dlatego nie bywam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieci ike
znowu nie ma co jeść :o czyli standard 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Nie za friko, ale za ciężkie pieniądze, moja droga Retro. Na tym moczeniu nieźle się zarabia. Nie wiem, skąd się Twoja wiedza czerpie, ale ja osobiście znam pewnego prawdziwego Niemca, który nie tylko nic na Mazurach nie chce kupować, ale - wręcz odwrotnie - chce się mazurskiej posiadłości (w bardzo dobrym stanie) - pozbyć. Powód - chce starość spędzić w przytulnym domku nad Morzem Północnym a nie w dziczy. :-) Jeśli chcesz, mogę Cię z nim skontaktować - on potrzebuje sprzedać majątek i to szybko. Ty myślissz, Retro, że Niemcy hurmą wrócą w te strony? Po co? Dawno by to zrobili, gdyby chcieli. Jedna z moich znajomych od lat się zajmuje pilotowaniem niemieckich wycieczek. Od lat również obserwuje malejący strumień odwiedzających. W ogromnej części ludzi starych, którzy przed śmiercią przyjeżdżają się pożegnać z rodzinną ziemią. Starzy wymierają. Młodzi nie przyjeżdżają, bo mają to w dupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami* ....
Zielona Ty nie rozumiesz ,ze Twoje zachowanie wkurwiające jest? Nie możesz sie udzielać w rozmowiejak normalna kobieta w Twoim wieku :O:P WSTYD dzieci Ike telewizor włączyć i siedzieć póki babcia Sami Was nie zawoła:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przewiń i trzy:) skoro nie rozumiesz tak oczywistego warunku ale masz rację to świadczy o wielkim charakterze władczym boskiej ike wymóg wykazania się odrobiną inteligencji :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
O!!!!!!!!!! Samiczka. :))) Cieszę się. To już więcej nie marnujmy czasu. Ja, czekając, aż sobie z szefem poradzisz, usiłowałem pofiglować sobie z Iftar, ale ona zaraz o sopockim potopie. Potem się chyba obraziła i całkiem zamilkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami* ....
Psełdo zauważyłam że szukasz kochanki i teraz myślę co bedzie dla mnie korzystniejsze--- zostać Twą kochanką,czy ukochaną? daj mi chwilę na zebranie mysli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami ona nie może wiedziałam, że po tamtej rozmowie przyjdzie czas , że wybuchnie to ta nagromadzona ilość emocji, których ona ponoć nie posiada próba udowodnienia nam, że ma to co piszemy w tyłku spaliła na panewce:D będzie teraz rzucać się jak gówno w trawie- póki nie zrobi jej się lepiej i to rozumiem tak reaguje większość osób najlepsze jest to, że na koniec powie, że ona tak tylko bo przecież nic nie czuje i ją to nie obchodzi bo ona ma dystans:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok psełdo ja nie wiem ja tylko mówię co mi se jakoś logicznie samo narzuca. skoro tak mówisz, to jest to uspokajajace trochę. ale te naleciałości niemieckie które tak kultywujecie w niewiadomym celu wkurzaja mnie srodze, nie rozumiem tej polityki, i koniec. a z innej beczki: to prawda, że ludzie w waszych okolicach charakteryzuja się niezwykła wprost życzliwością i uprzejmością naprawdę - to się rzuca w oczy to jest taka specyficzna łagodność graniczaca z naiwnością i dupowatością:) ale strasznie wzrusza:) to by jednak tłumaczyło fakt, dlaczego tamte tereny były tak ostro walone w dupę, za przeproszeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Samiczko, możemy rozważać każdą formułę. Ja jestem dość elastyczny. Zastanów się, proszę, byle nie za długo. Sama rozumiesz, wiele się dzieje a czas ucieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami* ....
wole być kochanką jednak wiecej korzyści ,oczywiście poznaj Psełdo moją wspaniałomyslność nie żądam wyłączności,możesz mieć harem --ja i tak jestem najlepsza :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
To jest dość poważny problem, Retro. Po odejściu władzy bolszewickiej ludzie w tych stronach zaczęli sami siebie pytać. Kim są? Skąd pochodzą? Jaka jest ich historia? Zważ, co się działo na przestrzeni wieków - najpierw wybito bądź zasymilowano Prsusów. Potem ziemia się kolonizowała poprzez napływ osadników niemieckich (tereny na północ od Dobrego Miasta) oraz polskich - głównie mazowieckich (południowy skraj tego, co dziś się nazywa Warmią i Mazurami. Potem na długie trzy stulecia sprawy pochyliły się ku Polsce. Potem ku Prusom (Niemcom) na następne 150. lat - ze wszelkimi konsekwencjami germanizacyjnymi. Potem przyszła wojna światowa. Druga. Wszystko zostało zrugowane do szczętu. Jedni - jak pisałem - uciekli, drudzy zostali wyproszeni. NIewielka część została. Puste miejsce zajęli inni ludzie - sami najczęściej pozbawieni ojczyzny. Tutaj ludzie nie mieli przez dziesięciolecia komfortu osadzenia. Żyli, ale jakby w stadium przejściowym. W oczekiwaniu na co? Teraz próbują się jakoś umościć. I zrobić coś ze świadomością, że Mikołaj Kopernik z pochodzenia był Niemcem. I że dziedzictwem tych stron jest spuścizna Emmanuela Kanta oraz Johanna Gottlieba Herdera, choć ich przodkowie wyrastali na tradycji kulturalnej braci Śniadeckich i literaturze wieszczów... Trzeba tutaj jakoś żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Bardzo mnie to cieszy, Samiczko, że wolna jesteś od pospolitej, babskiej zawiści. :) Mi tam odpowiada status Ciebie jako kochanki. Jak najbardziej. Wyjaśnij mi jednak, czy kochankę może z kochankiem połączyć prawdziwe uczucie miłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Psełdo naprawdę więcej teraz kumam po tym co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami* ....
W/g mnie może połączyć uczucie,ale musi być spełniony jeden z warunków. Ma ich łączyć nie tylko seks lecz podobne podejście do życia,zainteresowania itd. Przecież miłości sie nie planuje,to uczucie które rośnie w Nas ,więc nie wykluczam ,że z takiego układu może zrodzić się głęboka miłośc, az do grobowej deski....tylko dlatego że zaczęła sie od du....y.a nie od serca :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
(Co nie oznacza, że nie ma tutaj nic do zrobienia, Retro. Ma, oczywiście. I powolutku, ale sporo się dzieje. Trzeba CI dodatkowo wiedzieć, że oprócz szeregu germanizmów, stosuję w mojej mowie równie wiele rusycyzmów i biełorusycyzmów, do czego obliguje mnie wewnętrznie fakt, iż po wschodniej stronie aktualnej granicy leżą sobie po zapomnianych grobach moi przodkowie. Dlatego też w potocznej mowie lubię sobie na szmatę powiedzieć "hanucz"; na garnek żeliwny "czuhunka", a na mrówkę "maruszka". :-) Lubię sobie także porządnie rugnąć po wschodniemu, bo - uważam nie od dziś - przekleństwa w radzieckim języku za najpiękniejsze, za najbardziej udane. Kudy tam różnym niemieckim wulgaryzmom... :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Sami* .... Zielona Ty nie rozumiesz ,ze Twoje zachowanie wk**wiające jest? Nie możesz sie udzielać w rozmowiejak normalna kobieta w Twoim wieku WSTYD wez ty moze troche spasuj dziewczyno , :O ustosunkowywuje sie tylko do tekstow jakie tu wypisujecie , nie moja wina ze piszecie takie pierdoly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
No dobrze, Samiczko, ale skoro dopuszczasz coś takiego, jak miłość, to w dalszym ciągu okazywana na dystans? Ty z Twojego mieszkania a ja z mojego domu? W dalszym ciągu wykluczasz rezydowanie pod wspólnym dachem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
. I powolutku, ale sporo się dzieje. psełdo:) uwierze jak odchwaścicie kanał Elbląski:):) bo na razie wstyd to cos pokazywac turystom, a stara zmurszała śluza pamięta chyba jeszcze Krzyżaków:):) dziękuję pieknie za wszystkie wyjąsnienia. twoja wiedza historyczna psełdo jest pięknie podszyta sentymentem i romantyzmem ale historia tak naprawdę ocenia beznamiętnie i nie ma w niej miejsca na sentymenty, Hitler swoje bunkry pobudował u was, z tego wniosek że musiał się czuć w zasadzie jak na własnych terenach i pewnie miał nadzieję doczekac tam pieknej starości wiele mnie w wielu rzeczach warmińsko -mazurskich bulwersuje i pewnie jaszcze jakiś czas tak zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami daj spokój nie ma co walczyć z betonem:) (zaznaczam ustosunkowuję się tylko do tego co ów beton pisze) lecę jak nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Sami* ....
psełdo w tym momencie wykluczam wspólne zamieszkanie,gdyż nie czuje żadnych robali w brzuchu ,pokój także nie wiruje ,gdy czytam Twe posty:) natomiast love nie wykluczam nigdy,gdy ją poczuje krzyknę do słuchawki''Psełdo pakuj sie i zamieszkaj ze mną'':)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Nie, nie pamięta, Retro. Nie może pamiętać. Kanał Elbląski powstał znacznie później. Odchwaścić, to może odchawścimy, ale podpowiedz, za jakie kapitały? Gospodarczo Kanał Elbląski nie odgrywa żadnej roli. Turystycznie nie jest w stanie na siebie zarobić. To kto w remont kanału zainwestuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Adolf Hitler myślał doczekać nie tylko własnej starości. Jemu się marzył tysiącletni rajch. Bunkry pobudował nie tylko w Gierłoży. Miał także swoją siedzibę w ukraińskiej Winnicy oraz w alpejskim Bertechsgaden. Dlaczego w Prusach? Dlaczego na Ukrainie? Bo miał bliżej do linii działań wojennych na Wschodzie. Fakt, nie mógł się czuć niebezpiecznie w Gierłoży. Zarówno bunkry jak i okolica musiały dawać poczucie bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
A co Cię jeszcze bulwersuje, Retro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sami daj spokój nie ma co walczyć z betonem (zaznaczam ustosunkowuję się tylko do tego co ów beton pisze) hmm, czyli jestem betonem i ike walczy ze mna :) nie wiem czym sobie zasluzylam na to :) ike , boisz sie mnie? mam takie nieodparte wrazenie , ze probujesz zniszczyc cos czego nie rozumiesz , nic ci nie zrobilam , wiesz o tym , ale nie ty jedna , Sami - szkoda slow , :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Rety! Samiczko? Masz zamiar dopuści do wyhodowania robali w brzuchu? Naprawdę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mała łezka w oku zięby
Pewnie, żebym mógł, Luśka. Ale czy Ty sobie wyobrażasz mnie w roli przewodnika, który musi zapewnić atrakcje zblazowanym turystkom pokroju Retro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×