Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zmanier

luska, ike, komis ?

Polecane posty

Gość a to nie od dzisiaj
Sami dobrze wie o czym mowie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
A czy wszystko ok pojecie wzgledne ale bywalo gorzej :) A u Ciebie ? dalej tu tkwisz ?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę Cie daruj sobie teksty na temat kafe tak dalej tu tkwie,lubie tu pisać a real --był facet--i nie ma faceta:P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
ok sorry :O jedynie co widze ,ze kupa ludzi odeszla a coraz nowsze nicki sie pojawily :D szkoda Sami :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to nie od dzisiaj Ale to, ze Sami pisze na forum to jej wola :) Ja moglbym teraz zajmowac sie zupelnie czym innym, ale jako, ze sprawia mi przyjemnosc wlasnie rozmowa na forum (na tym wlasnie forum) to tu siedze i mam gdzies co, kto o tym mysli. Mam gdzies, ze to kobiece forum, ale jak zawsze pisalem i pisze ja sie trzymam z kobietami. Moze po prostu Sami lubi to forum i tyle :) Ma prawo tu pisac jak Ty czy ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Złoty Ludzie i tak dadza sie nabic w butelke, a Ci, ktorzy kase maja dostac to ja otrzymaja. Marketing robi swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doktorku Ty mój obrońco:) Pomarańczowy to mój dawny znajomy zawsze sie czepiał forum P4L ogólnie było nudno od paru dni znowu jestem tą złą z ike na czele :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za film Zloty :) Zapisalem u ulubionych i obejrze jutro bo dzis juz mi sie nie chce. Jednak tez jestem zdania, ze medycyna jest jedynie machina marketingowa (przynajmniej konwencjonalna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sami ja tylko pisze Twojemu znajomemu, ze kazdy ma prawo decydowac o swoim losie :) Dobra ja juz ide spac bo padne nosem na laptopa :P Papa i dzieki za mila rozmowe. Karmelkowych snow dla wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kościół katolicki wymyślił czyściec po to aby ludzie modlili się za zamarłych i dawali kasę w ich intencji Idea czyśćca odgrywała ważną rolę w pogańskich religiach. Oferowała fałszywą nadzieję na zbawienie, w oparciu o cierpienia zmarłych i ofiary składane w ich intencji przez żywych. Między innymi dlatego Bóg zakazał Izraelitom udziału w praktykach, które wymagały składania ofiar zmarłym czy za zmarłych (Pwt. 26,14). Nikt nie może nabyć naszego zbawienia zanas. O naszym losie przesądzają nasze decyzje za życia. Po śmierci nikt z żywych nie zmieni naszego przeznaczenia, choćby bardzo chciał. Jak to możliwe, że - mimo tak oczywistych pogańskich korzeni - nauki o czyśćcu oraz odpuście (zbawieniu przy udziale ludzkich uczynków) wciąż stanowią filary nauczania Kościoła katolickiego? Jednym z powodów są datki zbierane za “dusze w czyśćcu cierpiące”, którestanowią duży procent dochodów Kościoła. W 1514 roku papież Leon X potrzebował środków na wykończenie bazyliki św. Piotra w Rzymie. Wydał więc dekret o zbieraniu odpustów za dusze cierpiące w czyśćcu, zezwalając też na wydawanie żywym dyspensy za grzechy. Za każdy grzech można było otrzymać odpust, według ustalonej przez papiestwo taryfy.Misję sprzedaży odpustów na terenie Niemiec powierzono dominikaninowi z Lipska,imieniem Jan Tetzel. Właśnie odsiadywał on dożywocie za korupcję iniemoralność. Wyciągnął go stamtąd pilnie poszukujący obrotnego handlarza arcybiskup moguncki Albrecht, któremu papież Leon X przyobiecał połowę zysków ze sprzedaży odpustów w Saksonii. Tetzel stał się jego głównym kolektorem. Wóz dominikanina, krążąc po saksońskiej ziemi, dostarczał wszystkim, dysponującym odpowiednią gotówką, złudnej nadziei. Przyjmowano go z wielką pompą, jak wysłannika nieba. Duchowni i magistrat, rzemieślnicy i wieśniacy, mężczyźni i kobiety, starzy i młodzi pokornie wychodzili mu naprzeciw i ze świecami, przybiciu dzwonów wprowadzali do świątyni. Tetzel stawiał przed ołtarzem czerwony krzyż, a pod nim szkatułę na pieniądze. Zachęcał ludzi do kupowania odpustów. Twierdził, że cierpienia czyśćcowe ich zmarłych bliskich ulegną skróceniu z każdym talarem, który trafi do szkatuły. Biedni odchodzili z niczym, bogaci płacili ogromne sumy za odpuszczenie tylko przeszłych grzechów, ale i przyszłych, po czym ruszali do karczmy,aby hulać i swawolić bez obawy o swój los. To, co wołał Tetzel, graniczy z bluźnierstwem, niemniej są to jego własne słowa: - Kupujcie, kupujcie odpusty! Z każdą monetą co zadźwięczy, jedna mniej dusza w czyśćcu jęczy! Kto kupi mój odpust i złoży hołd temu oto krzyżowi, świętszemu jeszcze niż krzyż, na którym skonał Chrystus, będzie zbawiony, choćby nawet zgwałcił Matkę Boską! Kupujcie odpusty św. Piotra, kupujcie odpusty! Bezecny ów proceder wywołał zgorszenie wielu duchownych, ale tylko jeden ośmielił się otwarcie sprzeciwić. Idea odpustów i czyśćca kłóci się z naukami Słowa Bożego, które zapewnia nas, że przyjmując Boga jako Pana, nie musimy obawiać się o swój los, gdyż “krew Jezusa Chrystusa,Syna Jego, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu” (I J.1,7). Skoro krew Jezusa“oczyszcza nas od wszelkiego grzechu”, czyściec tylko kwestionuje skuteczność ofiary Chrystusa, co zdradza jego prawdziwe (demoniczne) pochodzenie. Tony Coffey zauważa słusznie: “Czyściec nie przyczynia się w żaden sposób do uczczenia tego, co Chrystus osiągnął przez swą śmierć. Przeciwnie, sugeruje, że Jego śmierć nie przyniosła pełnego zadośćuczynienia za nasze grzechy, dlatego nasze cierpienie w czyśćcu musi uzupełnić Jego cierpienie i śmierć." Doktryna ta zaprzecza jasnej nauce Pisma Świętego i pomija zbawczą moc krzyża Chrystusowego. Apostoł Paweł powiedział, że Jezus «zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi (Hebr. 7,25). Skoro zaś Jezus «może zbawić na wieki»każdego wierzącego, nie ma więc już potrzeby ani miejsca na czyściec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
Az korci ,zeby wejsc na swoj nick ale jestem tu znienawidzony to wole potwierdzac autentycznosci swojej :D:classic_cool: A tam od razu sie czepial :P poprostu minely miesiace a tu jest gorzej niz bylo :O Tematu gdzie sie udzielala moja byla grupa spoleczna zniknal a same badziewne powstaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załóż inny nick,choc wolałabym zebyś tu nie pisał znowu tylko zniknął stąd:P ale mi przez Ciebie dokuczali paskudo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
Dobrze Sami w sumie wczoraj tu bylem i dzisiaj jestem. Ale nie wejde na swoj nick ani nie zrobie nowego :) Pomaranczka mi pasuje :classic_cool:;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie umiesz czytać ze zrozumieniem:O nie chce żebyś tu pisał ,nie przegrywaj na kafe --to Twoje słowa :D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
Sami i tak nie bedziesz wiedziala ktora pomaranczka to ja :D Ja nie przegrywam na kafe :P 3 miesiace minely i dopiero odwazylem sie zeby tu wejsc :) Dokuczali Ci ? a dlaczego mnie to nie dziwi te forum ma taka specyfike

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę Cie nie zwalaj na specyfikę--wiesz o co chodziło napiszę Ci tylko tyle ze miałeś sporo racji ,tylko ze ja nie słuchałam :O masz silną wolę ja nie a papierosy rzuciłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
Tak rzucilem papierosy ;) jedna rzecz mi sie w zyciu udala w koncu Tak pewnie mialo byc i tyle :O czasu sie nie cofnie A Ty fajki rzucilas albo chociaz mniej palisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak miało być:O ale skończyło sie jak sie skończyło:) pale wiecej niż paliłam,ale miałam ostatno trochę stresów o których nie pisałam na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
No wlasnie skonczylo sie jak skonczylo :O Dziewczyno szanuj sie palenie nic nie daje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wracajmy do tego co było.Nie nadaje sie do netowych .....hm znajomości:D:) ech co Ty mnie tak pouczasz z tymi papierosami ?:O ale i tak miło było znowu Cię --zobaczyć?;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inteligietki inaczej
podobne pismo bardzo ale jednak rozne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
A mnie jeszcze bardziej milej bylo z Toba porozmawiac ;) Nie poczukam ale w jakims sensie troszcze? :P Stres stresem a zdrowie na pierwszym miejscu powinno byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczukam---he po polsku proszę:P:D jak bedziesz ze mną pisać na kafe to Cie i tak rozpoznają:P,ale przecież Ty masz dystans wi ec Cie to pier:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to nie od dzisiaj
Mam dystans niestety :O bo to sa nicki :P:P Spoko dzisiaj wyjatkowy dzien dlatego jestem tu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×