Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

majoweczka -- racja racja, niby najlepszy wiek, ale jak bylam raz u gin to same po 3-dziesci pare lat siedzialy i patrzaly na mnie jak na ostatnia k... Ale to jest nic, jak powiedzielismy o radosnej nowinie naszym rodzinkom to mnie moja przyszla tesciowa tak zjechala ze szok, ze jak juz raz poronilam to tak mialo byc i czemu sie nie ucze na bledach, zebym CHOCIAZ te 5 lat (!!!!!) poczekala itd... Z drugim dzieckiem to napewno poczekamy ok 3-5 latek, ale pierwsze wlasnie chcialam miec tak mlodo. ehhhh. A mi brzuchol z dnia na dzien sie robi wiekszy, okraglejszy i twardszy :) No i mam juz rozstepy na piersiach od dolu, takie geste czerwone i swedzace :o mimo ze kremuje piersi i brzuszek to nic nie daje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wieku, każda czuje kiedy chce dzidzie. Moja koleżanka jest położną, pracuje w szpitalu i mówi, że teraz średnia wieku rodzących to 30 lat, kiedyś było inaczej, to już była stara matka ;) Ja w wieku 20 lat to byłam na pierwszym roku studiów, nie miałam nawet chłopaka i w życiu bym o dziecku nie pomyślała nawet, w głowie miałam książki, puby, koleżanki a utrzymywali mnie rodzice :) Ah... najpiękniejsze lata młodości .... :) W sumie dziwię się, że patrzą dziwnie na ciężarne 20-latki, rozumiem 15, 16 latka w ciąży budzi sensacje, ale 20 ??? Jeśli jest na to gotowa i decyduje się być mamą, to uważam, że wiek nie jest rzeczą dziwną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszlam do spozywczaka po ziemniaczki i kobita miala duzo szczescia ze nie moj paw nie trafil na lade tak mnie zemdlilo ?! wow 17sty tydzien a tu taka wpada...:/na szczescie obylo sie bez zyganka ale bylo ostro ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczko, ja mam właśnie tak samo, niby dobrze się czuję, a jest moment gdzieś raz na 2-3 dni, że mdli mnie jak w 8 tygodniu :( Ciekawe, czy będziemy tak się czuć do końca ciąży. Ja przestałam wierzyć w to, że drugi trymestr jest taki wspaniały jak o nim piszą. Choć żeczywiście lepszy niż pierwszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe witaniu my sie nie bedziemy tu ortografia przejmowac:)...mnie tak nie zemdlilo od 3 tygodni myslalam ze to juz finito...coz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stopka dodana:P:P nigdzie wczoraj jednak nie poszlismy...dzis sobie pospalam do 10 M sie synkiem zajal:) ale ja chyba bede hcora:( katar mam i głowa mnie boli:(chyba zatoki. To pewnie stres przed wyjazdem do pl:( Milego dnoa wszytskim:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sprawdzilam wg mojego ostatniego usg jestem teraz w 17 tyg. ciazy:) wiec zmienilam w stopce. nie rozumiem dla czego majoweczka jestes tez w 17??ja mam dokladnie 16 tydz.3 dz.czyli 17 tydz. tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mojoweczko wystarczy usunac przerwe przed przecinkiem gdzies na poczatku i wchodzi. bardzo fajny:):) podoba mi sie to ze z przodu sa pompowane kolka le ja osobiscie kupilabym z fotelikiem samochodowym jesli czesto bedziecie jezdzic samochodem,bo nie trzeba budzic dzidzi i w zime nie przewieje malenstwa wyciagajac je w ta i spowrotem. mi to pomoglo. teraz bede kupowac blizniaczy i nie wiem czy z fotelikiem sie uda:(:( zobaczymy jak to bedzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo Kobietki. Mam schizy bo w brzusiu ciasza i apetycik mniejszy...Może to dlatego, że już 16tc. Agus_inv- Graco ma taki dla rok po roku z fotelikiem. Majóweczka- też chciałam Boldera za pierwszym razem. Podoba l mi się najbardziej w biało-czarne kwiaty. Witania - ja muszę dbać aby brzusio był pełny i jest w miarę ok. Ale jak np słoneczko przygrzewa to momentalnie źle się czuję. Sabiness- u mnie jeszcze świerzych rozstepów brak...Ale po poprzedniej ciąży to masakra!!!...Niestety my z teściamy mieszkamy i niebardzo da się ograniczyć kontakty. Dziewczynki! To ja stara d**a jestem bo mi 33 stuknęło...Krwawienia z nosa i dziąseł są normalne. Przecież zwiększyła nam się już objetość krwi w organiźmie więc delikatne naczyńka przy śluzówkach niewytrzymują. filipinka- super, że mdłości juz się skończyły. Moniqe- zobaczysz, że dzidziuś tak Cię kochana przegoni, że nawet niezauważysz kiedy te kg znikną. Kasia W- ... Proszę się niczym nieprzejmować, a temu komuś to kopa zasuniemy!!!! SanticiaKondradek- :P Odpadasz moja droga - u mnie od 6,5 do 7kg więcej w zależności od pory dnia. DAGULA RULES!!! ;) Zaraz wstawię stopkę. Ania- wiesz ja też pozwalam młodemu 9 oczywiście w granicach rozsądku) rozwiązywać "problemy" z innymi dziećmi i sie nie mieszam. Wychodzę z założenia, że musi nauczyć się dawać sobie radę samodzielnie. Dopóki sie nie tłuką i nie wyrywają sobie włosów jest ok. bede-mama- ja niby mam więcej energii - między zrywami odsypiam ;) Kama- ja też się czepiam mojego o byle co... A co do pracy to Ty jak narazie jesteś kryta. Dobar idę sprzatać. Ćmokasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga.p tesciowie przyjechali do nas do Uk nam pomoc dopuki ja nie urodze(mialam pracowac, ale nie pracuje) wiec mieszkaja teraz u nas i tez nie moge raczej kontaktow ograniczyc, a bylo tak fajnie oni w polsce my w uk i rozmowy przez skype:P juz czasami mowie do M ze ja i tak nie pracuje o moze zamowimy wczesniej bilety, ale jak oni sie beda czuli??oj juz sama nie wiem.. ja tez mam rozstepy z pierwszej ciazy, w tej ani jeden nie wyszedl. Pierwsze jakie mi wtedy wychodzily to pod piersiami na piersiach, na boczkach, udach, i na koncu na brzuchu masakra a i jeszce ramiona:(:(narazie z tym zyje ale planuje usowanie orzstepow mteoda laserowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga, Agus -- no toście mi oczy otwarly ;) ja juz normalnie tragedie przezywalam, ale teraz to dla mnie pikus :D lece na jajeczniczke mmmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Jak pisałam wcześniej, nie pisuję tu często, ale czytam codzinnie, Ustawiłam sobie stopkę i mam dobrą informację dla sabiness :) U mnie rozstępów brak, smaruję się, a właściwie mój mężczyzna smaruje mnie codziennie wieczorem kremem ziajka. A Wy czego używacie? Czuję się ok, już nie wymiotuje, zachcianek też nie mam, aczkolwiek chętniej jem kwaśne i marynowane rzeczy :) Mam do Was pytanko, boli was czasami brzuszek? Bo mnie boli dosyć często, dlatego jestem na zwolnieniu.. Pozdrawiam i do następnego razu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja caly dzien leze bola mnie stawy, plecy i glowa ...pije wapno nie wiem czy to grypa czy normalne :( do tego mnie mdli eech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ja dzisiaj przespałam do godziny 11:00 i potem znowu się położyłam o 14:00 do 17:00. Ale na wieczór złapałam chęci i całe mieszkanko sobie wysprzątałam :) ale mam satysfakcje :). A teraz sobie tv pooglądam :). Więc dobranoc wam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podjadam owoce
majoweczka, TY nie umiesz liczyc ;). Jestes w 17 tyg ciazy a na innym forum piszesz, ze zaczelas wlasnie 5 miesiac?? Dla Ciebie wklejam tabelke, jak liczyc miesiace ciazy : 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. Jesli zaciazylas w maju , to mozesz liczyc ze maj jest pierwszym miesiacem ciazy, czerwiec drugim, lipiec trzecim i sierpien jest 4. Najszybciej we wrzesniu mozesz powiedziec , ze zaczynasz 5 miesiac. Gdybys teraz byla juz w 5 miesiacu, to wrzesien jest dla Ciebie 6 , pazdziernik 7, listopad 8 i grudzien 9 ( biorac pod uwage ilosc tygodni w miesiacu i plus /minus jakies przesuniecia powinnas rodzic na poczatku stycznia / wedlug tego co sobie obliczylas/ A jestes na forum dla lutowek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miesiące w ciązy sa sprawą umowną bo jest 40 tygodni i trzeba upakować je w 9 miesięcy... co jest dosyć trudne. Dlatego lekarze posługują się tylko i wyłącznie tygodniami ciąży. Tak naprawdę jak nazwiemy sobie miesiąc nie ma żadnego znaczenia. Zazwyczaj przyjmuje się że piaty misiąc zaczyna się z początkiem 18 tygodnia. Pozdrowienia dla wszystkich lutówek! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczęta!! daaawno mnie tutaj nie było. Pmiętacie jak pisałam, że mam zwariowany czas ?? Otóż tak ..wzięłam ślub (było pieknie!! :-)) , utrzymuję tą pracę, ale w tym tygodniu dopiero okaże sięczy przedłużąmi umow, czy nie ..jestem w 5 miesiący (kończy się17 tydzień) czuję sięcudownie:-). Odziwo nie widaćjeszcze brzuszka a raczej nie tak jak na ciąże ;-) Nie pisałam długo przez ten mó plan dnia ... rano praca do 17 poźneij bylam albo zbyt wyczerpana (malutki lubi sięwyspać), albo gdzieś z mężem jeździliśmy zwiedzać. Ten tydzien był tragiczny. Miałam straszne zatrucie. Ubikacja to ył mój zastępczy pokój na ten okres ... Po pracy pojechałam do szpitala (na pogotowie rzecz jasna , bo gdzie przyjeli by mnie na nfz o tej ogdzinie ?! heh taki kraj ... ) Jako, że jestem w ciązy pierwsze co to skierowano mnie prosto na oddział ginekologiczno- położniczy. No i sięzaczęła jazda ... Najpierw dowiedziałam się, że mam za mało wód , później że dziecko się zbyt wolno rusza , aż w końcu że moja szyjka jest na granicy (za krótka ?! ) ... Dostałam zwolnienie na tydzień ze wskazaniem na ścisłe leżenie. Oczywiście ja jak to ja nie poprzestałam na tym badaniu .. skierowano mnie na SOR ale nie wytrzymalam (4 godziny czekałam i nikt nie wołał nikogo bo ciągle były wypadki ... ) Pojechałam do domu z myślą, że zatrucie ustąpi .. Nie ustąpiło. Na drugi dzień wybrałam się z moim do lekarza . Ten oczywiście bał mi się przepisać antybiotyki ...jedyne co zlecił to pić dużo i leżeć, a jeżli nie przejdzie za dwa dni to dopiero wtedy udaćsię do niego po antybiotyk. Jako, że jestem dość ciekawską z natury osobą, weszłam na internet i zaczęłam szukać o co chdozi z tymi wodami itd. Po tym co przeczytałam miałam niesamowitego stracha więc, znowu pojechaliśmy do lekarza... Tym razem wybrałam siędo prywatnego ginekologa. Okazało się, że NIC MI NIE JEST !! Zatrucie faktycznie było, ale to kompletnie nie zagraża dziecku. Kobieta powiedziała, że wszystko jest w normie tka jak być powinno na ten tydzień, nawet dzieciaczek jest większy niż na te 17 tygodni :-) Machał do nas jak zwariowany a mój mąz przeszczęśliwy zaczął mu odmachiwać.. Przesłodko to wyglądało. Po raz pierwszy uslyszalam bicie serduszka mojego kochanego sloneczka i nie macie pojecia jak szczesliwa bylam !! Wszystko wydalo sie takie proste, takie piękne .. :-) Zatrucie mi przeszło, teraz nic tylko czekaćna przedłużenie umowy i na narodziny naszego skarba. ps. Mam nadzieję, że nie wszyscy lekarze "na NFZ " zachowują się jak ci których spotkałam do tej pory ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka09 świetny masz ten wózek :-) kolor kapitalny i dla chłopczyka i dla dziewczynki taki radosny :-) bardzo mi się podoba ,,, Ehh jak ja zobaczyłam ceny tego sprzętu , to sięaż przestraszyłam ..wózek - fotelik wielofunkcyjny polskiej firmy byl najtanszy kosztowal 800 zl ..zagraniczne nawet po 2000 stoją:-/ przesada ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×