Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Gość 1234567812345678
Ja tez od tego roku zaczynam studia na f.rosyjskiej i sie zastanawiam czy sa to trudne studia??? Jesli tak to co jest w nich najtrudniejsze i z czego powinnam sie podszkolic z gramatyki, czytania, czy z wiedzy o Rosji ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maszkaa
raczej z szybkiego czytania lekturek:) jest ich zatrzesienie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydwanie z Historii Rosji:D Najlepiej do egzaminu zacznij sie uczyc pare miesiecy wczesniej:D Masssskarraaa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraa
eee tam:) ja historie mialam na drugim roku co 2 tygodnie i byla baaardoz lajtowa:) tym bardziej, ze to jeden z baaardzo nielicznych przedmiotow PO POLSKU! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jestes na UWr? Wiem,ze u mnie czyli wlasnie na UWr historia jest na 1 roku dla wieczorowych a na 2gim dla dziennych..Ja jestem wieczorowa i mialam na 1wszym. Wyklad raz w tygodniu przez 2 semestry. Ogrom materialu przerazajacy a wykladowca pytajacy o szczegoly. Za tydzien mam poprawke;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraa
ja na slasku na dziennych:) my mamy swietnego wykladowce, ktory twierdzi, ze najwazniejsze zebysmy orientowali sie w podstawowych wydarzeniach i nazwiskach i potrafili je dopasowac do danej epoki. dla niego daty sa na dalszym planie, dlatego ich nie wymaga:) co mnie akurat baardzo cieszy:) niestety w zamian mamy ok. 150lektur na rok, wiec.. umieram:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234567812345678
Krotko mowic wpadlam z tymi studiami :(...... a moglam isc na polonistyke...chociaz mi odradzali,bo ponoc jest jeszcze trudniejsza pozostaje mi prosic babcie o modlitwe ! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamajka211
dziewczyny znacie moze strone www ,gdzie są dobrestreszczenia lektur itp??? np biednej elizy ..bo musze to miec a jedynie co wiem to tylko to ,ze sie utopiła w stawie..i dymitr samozwaneic tez by sie przydał:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość I twoju toze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecam
www.rosja.edu.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z Was mógłby mi pomóc w przepisaniu teksu polskiego rosyjskimi literami? Błagam pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samiraa
jak chcesz tego dokonac?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowienia jesienne Осень в небе жгут корабли. Осень, мне бы прочь от земли. Там, где в море тонет печаль - осень темная даль. Тает стаей город во мгле, осень, что я знал о тебе? Сколько будет рваться листва - осень вечно права.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdzich
Kiedyś uczyłem sie rosyjskiego w podstawówce. Wydawało mi sie, że to b. łatwy jezyk w końcu taki podobny do polskiego. Niedawno byłem na Ukrainie i miałem czasem kłopoty z dogadaniem sie, mimo że ukraiński jest bliżej polskiego niż rosyjski. Rozumiałem słowa podobne do polskich a inne zwykle juz nie :) Po nauce rosyjskiego w podstawówce pozostała mi właściwie tylko umiejętność czytania cyrylicy. A swoją drogą wschód (w sensie to co "za Bugiem") b.mnie interesuje choćby dlatego że nie jest zadeptany przez turystów i totalnie skomercjonalizowany - świat po prostu autentyczny a nie wykreowany dla nadzianych przyjezdnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinia
ZDzichu - typowe dla Polakow, zyje za granica Polski, co prawda na zachod ale mam duzo kontaktow z ludzmi z krajow bylego ZZSR co sie Polacy dogaduja z nimi to masakra, wszyscy sie uczylismy rosyjskiego tyle lat ale dogadac sie ani w zab... a wprost przeciwnie, to oni choc sie nie uczyli polskiego w szkole potrafia calakiem nawet niezle porozwmawiac w naszym jezyku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam !!! I polski tez !!! I angielski !!! I ukrainski !!! I holenderski na bdb poziomie !!! Pracuje jako tlumaczka !!! Privietiki vsem po russki, Sczastliwogo Hellouina !!! Happy Halloween !!! en tot straaks !!! Met beste wensen uit Winniza, Mevrouw WIWI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkkga
missUkraina jestes tłumaczem przysiegłym?? a jak tak to z jakiego jezyka ,i czy trudno jest zdac taki egzamin? jakie pytania itp? odpowiedz prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkkga
chodzi mi głownie o jezyk ukraiński..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tlumaczem przysieglym. Zdawalam TOEFL z angielskiego, i egzaminy z \"ukrainca\" + swiadectwo ukonczenia kursu specjalistycznego... Jakos przeszlo ! Fajna praca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No, i jeszcze zalozylam wlasna dzialalnosc gospodarcza, czyli mam firme jednoosobowa, to sie nazywa \" self-employed registered business owner \"... Nie zarabiam kokosow, ale na nowe buty:) zawsze mam Pozdrawiam i zycze powodzenia, fajny to jest zawod, naprawde !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos egzaminu z \"ukrainca\", nie moge powiedziec, ze byl trudny, jakies cwiczenia, korekta zdan, gramatyka, i wypracowanie... Wypracowanie pisalam \"z sufitu\", totalnie niedopasowane zdania, cos w stylu Hemingway\'a, ale wiesz, zalezy od wykladowcy, moja Pani od \"ukrainca\" powiedziala, ze ja mam BARDZO kreatywny typ myslenia, stad wlasnie pochodzi taki styl... Postaw na oryginalnosc. Dostalam \"5\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkkga
ale przeciez egzamin na tlumacza przysieglego to - odpowiedz ustna plus egzamin pisemny...Czy moglabys mi pomoc przygotowac sie do takiego egzaminu? oczywiscie moge Ci zapłacic..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinkkga
pozatym aby zostac tlumaczem ,trzeba skonczyc fillogie ,skonczylas dwie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam28gg
kinga , miss Ukraina ściemnia, zauważyłem to już wcześniej ..ale niepisałem bo po co? teraz widzę,ze Ty mozesz pasc jej ofiarą wiec pisze- ona ma dopiero 24(tak jest w stopce) zatem jest dopiero co po studiach mgr, wątpie aby w jednym czasie robiła 2 rózne filologie ...ale ok jesli nawet ,na decyzje z Ministerstwa sprawiedliwosci ,dnosnie egzaminu na tlumacza sie tez troche czeka( ja czekałem 4miesiące) jaka Pani ?? na egzaminie nie ma nigdy 1 osoby, sa 3 a pozatym jest częśc ustna i pisemna...a co do orginalności -zawsze jest ona w cenie - ale nieprzesadzajmy ,ze można pisac niegramatycznie . Bo to nie jest kolokwium ,tylko wazny egzamin po ktorym jestes TŁUMACZEM PRZYSIEGŁYM a to tez zobowiązuje... Zatem miss ukrainko ,moze i znasz owe jezyki ale nie pochlebiaj sobie tytułami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turek
ta ukrainka pracuje w Anglii jako self-employed,tam to faktycznie tlumaczem moze byc kazdy p.s. przegralem zycie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasiu, czy kiedys slyszales o studiach eksternistycznych? Zamiast biegac po klubach i szukac kogos do taniego dymanka za pare browarkow, siedzialam do 4ej nad ranem nad ksiazkami... Rzeczywiscie, nawet moje najblizsze otoczenie czasami watpie, ze naprawde ktos potrafi w zyciu talk wszystko sobie poukladac, jak ja. Nie tylko ja jedna studiowalam na 2ch kierunkach, ciagnelam to wszystko sama, bez rodzicow, bez zadnej pomocy... Wiec, przestan mnie obrazac, i wez sie za studia, bo widac, ze geniuszem to Ty nie jestes, i ja nie kupuje Twoich tanich wypowiedzi... Na egzaminie moje sprawozdanie wstepnie sprawdzala tylko jedna Pani od \"Ukrainca\", a potem komisja egzaminacyjna, ale ja juz wtedy wyszlam. Nie mieszkam w Anglii, mieszkam w Winnicy na Ukrainie. Mam amerykanski paszport, czyli w sumie 2 paszporty, wiec, nie jest tak zle. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cabballos cigarros asfaltos
Wybralbym się gdzieś za Kaukaz na ryby,ale chyba kiedy już nie będzie rządził Putin. Sami Rosjanie uważam że są b.mili,chociaż chleb na zagryzkę mi nie odpowiada,wolę grzybki w occie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
От утра и до утра Раньше песни пелись, Как из нашего двора Все поразлетелись...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boris the Blade
Umom Rassiju nie paniat'...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×