Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość laseczka1000

FRAXEL LASER BLIZNY POTRADZIKOWE, EFEKTY

Polecane posty

Gość nieznajomy89
witam, dwa dni temu bylem na laserze fraxel w estetico pierwszy raz. Cóz moge powiedziec skora czerwona, dodatkowo skorupa i wyskoczylo mi z 5 pryszczy, pani dermatolog przepisala mi tetralysal jedno opakowanie, zeby temu zapobiec a tu taki klops. Oczywiscie zmagam sie z bliznami potrądzikowymi, mam trochę wypukłych trochę wklęsłych. No cóż poczekamy jeszcze pare dni na efekty, jesli dalej beda mi pryszcze wyskakiwac to chyba zaczynam drugą kurację z izo pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniminimini
Witam ponownie, dawno mnie tu nie było, a obecnie jestem już po trzecim zabiegu. No i muszę powiedzieć, że jest rewelacja! Poprawa ogromna! Moje policzki były w opłakanym stanie, a na chwilę obecną jest znaczna poprawa. Ja swoje zabiegi robię w Szczecinie, w Laser-Medica. Jestem z leczenia w tym gabinecie zadowolona, a chodzę tam na wizyty już od kilku lat(cały etap leczenia trądzika). Każdy zabieg powinien rozpoczynać się wcześniejszym znieczuleniem partii skóry, na którym ma zostać wykonany. Do tego celu najczęściej jest używany krem "Emla". Działa szybko i wystarczająco długo :) Podczas zabiegu, przy oryginalnym Fraxelu odrazu jest nadmuch zimnego powietrza z rury, którą samemu przystawiamy do twarzy, tam gdzie parzy :) Zabieg sam w sobie nie trwa zbyt długo, ok 20min. Natomiast godzinę przed nim skórę znieczulamy kremem. Ogólnie w gabinecie siedzimy ok 1,5h. Każdy kto mnie spotyka z rodziny i znajomych widzi poprawę, to dodaje skrzydeł i rekompensuje niemały wydatek ;) Dalej walczę, bo to jeszcze nie koniec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam fraxel w Łodzi, w Estetico. Jestem już po piątym zabiegu :) ogólnie na początku zadzwiła mnie niska cena i pojechałyśmy z koleżanką "obadać" co i jak, ale jesteśmy baaardzo poztywnie zaskoczone!! Naprawdę polecam wszystkim, jest czysto, schludnie, ładnie, laser jest oryginalny - obejrzałam go dokładnie, a pani Doktor i asystentki są przemiłe :) Zabiegi robią bardzo delikatnie i skrupulatnie, zawsze pytaja o samopoczucie, a nie tylko oby szybciej i więcej kasy zedrzeć, nie liczą każdego centymetra poddanego fraxelowi jak niektórzy ;/ U siebie w mieście nigdy nie byłoby mnie stać żebym zrobiła tyle zabiegów farxelem, więc byłam już na maxa zdołowana swoją twarzą i nie wiedziałam co robić, bo kwasy były dla mnie do d.... ;/ a tu za tą cenę a nawet mniej mam laser, po którym wreszcie widać efekty (po kwasach było wrecz gorzej bo mialam bardzo przesuszona skore ;/) i zaczynam wierzyć że nareszcie nie bede miala kompleksow na punkcie swojej twarzy :) Także wszystkim zdołowanym swoimi "dziurami" w twarzy którzy nie chcą wywalać tony kasy baaardzo polecam Estetico na Kopernika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ashleeyy
mialas juz 5 zabiegów jaki efekt bo nic nie napisalas a ja jestem z lodzi zastanawiam sie wlasnie ale musze jeszcze czekac dopiero po kuracji leczniczej moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strawberry2305
ashleeyy , w jakich odstępach czasowych robisz zabiegi? Ja jestem zapisana do estetico na 20. maja, mialam juz jeden zabieg gdzie indziej 2 miesiace temu. Terminy w estetico sa tak dlugie i boje sie ze te przerwy w zabiegach dzialaja na niekorzysc...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja teraz bede robic 4 zabieg
fraxelem rowniez w Estetico, mam termin na przyszly tydzien. Ja niestety jakiegos szczegolnego efektu nie widze :( mimo iz nie mam jakies mocno glebokich blizn, ale jest ich duzo. :( ashleeyy czy Ty bedziesz robic kolejne zabiegi ? Na stronie podaja ze robi sie od 3 do 5 zabiegow w odstepach 4-8 tyg , czy pani doktor zlecila Ci jeszcze kolejne laserowanie ? Na ile zabiegow Cie "ocenila" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olax5x5x5x5x
Ja poddawałam laserowi blizny po cięciu chirurgicznym i powiem Wam, że mi to pomogło, coprawda nie po 1 zabiegu i nie na drugi dzień, ale jest duzo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy probowal ktos usunac fraxelem rozstepy? chce sie nimi w koncu zająć, ale nie wiem czy w ogole warto. a jezeli tak-to gdzie :(( heeelp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gggggosia
Robił ktoś taki zabieg w Elmedzie w Sopocie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Własnie trafiłam na to forum i postanowiłam się wypowiedzieć, ponieważ sama niedawno korzystałam z dobrodziejstw Fraxela. Zabiegi zaczęłam pod koniec zeszłego roku, w klinice dr Prończuka (Mediderm) w Warszawie. Miałam głebokie blizny po trądziku (broda/czoła). Zdecydowałam sie na nie gdy wszystkie inne metody (peelingi etc) nie przynosiły żadnych ani widocznych ani zadowalajach mnie efetów. Po wykonaniu czterech, w miesiecznych odstępach, efekt jest rewelacyjny!!! Fakt, początkowo, po 1,2 zabiegu , nie widać jeszcze żadnej szczególnej poprawy, ale już przy 3 - efekt jaki nie uzyskałam przez wszystkie lata! Zdecydowanie polecam wszystkim!! i proszę sie nie uprzedzać, gdy po zabiegach skóra jest czerwona, łuszczy sie, wszystko przechodzi po około3/4 dniach. później naskórek musi sie zregenerwoać, dlatego zabiegów dokonuje sie średnio 1 w miesiącu. Ponieważ prócz blizn miałam jeszcze trądzik (piszę miałam- gdyż mogę stwierdzić że juz go nie mam), doktór Prończuk zalecił mi na zmianę z Fraxelem peelingi, aby doczyszczać buzię oraz kuracje antybiotykiem. Wszystko w połaczeniu dało super efekt!!!! Pza tym, co jest bardzo fajne, w Medidermie nie musimy robic od razu całej buzi Fraxelem, tylko częściowo. No i co najwazniejsze, ceny są zdecydowanie niższe niż w innych klinikach( przejrzałam wszystkie, oferta była najkorzystniejsza). Tak wiec cóż mogę powiedzieć..zdecydowanie polecam wszystkim, którzy chcą cieszyc sie piękną i promienną cerą ;) ;) mi sie udało zdążyć przed latem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to jest tania reklama gabine
tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konkretna pacjentka
Zajrzałam na forum, ponieważ chciałam napisać swoje uwagi na temat poszukiwań lekarza, który wykonałby mi fraxel. 2 lata temu zrobiłam dermabrazję mechaniczną, rok temu laser, w tym roku w marcu fraxel. Ponieważ jestem z Wrocławia, w pierwszej kolejności szukałam tutaj i trafiłam do dr Rybak. Wychodzę z założenia, że cenniki widniejące na stronie są aktualne i wiążące więc porównałam cennik Ars-Medica z cennikami innych klinik i ceny były podobne. Niestety, okazało się, że podobne są tylko na stronie. Na wizycie okazało się, że ceny podane na stronie odnoszą się tylko do odmładzania, a cena za laser na blizny potrądzikowe jest 150% wyższa. Gdybym miała głębokie blizny, ciężką depresję z powodu swojego wyglądu i czekała na to, że świat się odmieni jeśli wykonam sobie zabieg fraxel być może argumenty pani doktor odnoszące się do tego, że zabieg laserem za 2500 zł ( WYŁĄCZNIE za policzki) jest dla mnie lepszym rozwiązaniem, w pewien sposób mogłyby do mnie trafić. Niestety w moim przypadku nie trafiły. Uważam, że jest to wprowadzanie w błąd i naciąganie. Poza tym pani doktor w kontakcie z klientem ma jakieś naleciałości z PRL-u chyba, ponieważ kiedy weszłam do gabinetu 5 minut wcześniej od wyznaczonej godziny (za pozwoleniem pani na recepcji, która powiedziała, że mogę wejść, bo doktor jest wolna), dr Rybak wyprosiła mnie z gabinetu mówiąc, że jeszcze nie ma 15-stej (na tę godzinę miałam wyznaczoną wizytę). W ten sposób nigdy nie będę pacjentką tej kliniki i nigdy nie polecę jej swoim znajomym. Trafiłam do Warszawy. Post wyżej nie jest tanią reklamą, choć naturalnie nie mam pewności kto go napisał. Ja odwiedziłam klinikę i zrobiłam fraxel u dr Prończuka. Na stronie ma podane widełki cenowe za zabieg na policzki, co na początku wprowadziło pewną niejasność co do ostatecznej ceny (trochę mnie to znowu poirytowało), ale udało się znaleźć kompromis. Nie wiem czy zrobię następny laser. Być może. Naturalnie dopiero jesienią. Moja skóra po wszystkich 3 zabiegach stała się bardziej naczynkowa, malutkie naczynka nawet popękały więc nie wiem czy się zdecyduję. Blizny płytsze, przy określonym oświetleniu zupełnie ich nie widać, a kiedy zrobię ładny make up jest całkiem dobrze:) Jeśli zdecyduję się na kolejny zabieg, z pewnością nie będę testować następnych gabinetów. Strata czasu i nerwów. Zrobię tam gdzie już byłam i było ok. Bez szału, ale naprawdę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam robiony zabieg Co2 i zniszczył mi twarz zostały blizny i przebarwienia skora w tych miejscach jest delikatniejsza i podatna na zmiane temperatury. Jestem załamana a miało byb lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam przestrzec wszystkich niech sie zastanowią czy warto dobrowolnie ryzykowac tak jak ja i płakać nad swoim wygladem .Komu teraz zaufać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy znacie lekarzy ktorym można zaufać i powiedza prawdę o skutkach ubocznych po zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liquid_Shadow
W ciągu ostatnich 3 miesiecy miałem 4 zabiegi laserem Fraxel i Smartxide (CO2). Moje BARDZO głebokie blizny zaczynają zanikac, jestem cholernie zadwolony. Moja skóra na twarzy reaguje bardzo dobrze na leczenie. Pani doktor stwierdziła że kombinacja fraxel + smartxide daje owiele lepsze efekty niż każde z nich osobno. Pozostało mi okolo 2-4 zabiegów. Róznica jest ogromna. Ludzie którzy widzieli mnie przed tymi zabiegami i po nich są bardzo zaskoczeni różnicą. Skuti uboczne : Przez około 5 dni twarz jest czerwona jakby sie przesadziło z solarium, przez 2-5 godzin po zabiegu twarz "płonie" i skóra jest bardzo sucha i wrażliwa na słońce, więc trzeba o nią dbac. No i odczuwa sie bardzo wielki ból w portfelu (350 Funtów za zabieg ). Pomimo tego WARTO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liquid_Shadow
Victoria 1 pani doktor powiedziała mi że przebarwienia i blizny po zle wykonanym zabiegu Co2 można przynajmniej w częsci usunąc. Czy po zabiegach używałaś filtru przeciwsłonecznego (najlepiej factor 50) i starałąś sie unikać słonca przez 3 miesiące po zabiegu. Poniewarz przebarwienia powstaja po wystawieniu skóry na słonce. Postaraj sie zapoznac z dokumentami jakie podpisałaś przed rozpoczeciem zabiegu, byc może bedziesz mogła pozwac lekarza jesli popełnił błąd. Skonsultuj sie z innym dermatologiem zajmujacym sie laserami. Czasami sama wiadomośc o tym że planujesz pozwac lekarza, oczywiscie jesli popełnił błąd, powoduje niesamowita mobilizacje i propozycje bezplatnego naprawienia szkód. Płacisz i wymagasz. Nie podawaj sie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadnych dokumentów nie podpisywałam przed zabiegiem ani w trakcie leczenia. Tylko moje wizyty polegały na rozmowie i zabiegach .Pan dr uprzedził mnie o przebarwieniach ktore moga nastapić po zabiegu . Rozmawiałam z nim o tym dlaczego tak się stało iż powstały przebarwienia i skóra niestety nie odrosła po zabiegu to powiedział że odrosła ale sie 'inaczej przebudowała" więc na wszystko co zapytam ma swoja odpowiedz i nie jestem w stanie go "przegadać" .Dużo by o tym mówic ale widze że nic nie zrobię bo nawet nie wiem jak z nim rozmawiac poniewaz on zawsze wie lepiej .Ja jedno słowo on kilka. Teraz patrze na siebie i niestety nie jestem zadowolona i żałuję swojej decyzji i nie wiem jak na to zaradzić .Byłam u innego lekarza który też zajmuje się laserami i powiedział że niestety w niektórych przypadkach tak jest i nic nie zrobie .Na złych lekarzy trafiam albo jesli istnieje pech to go mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze napisz jakim sposobem mozna usunąc przebarwienia i blizne po Co2 (to wszystko takie dziwne poszłam do lekarza zaufałam i wyszłam z wiekszym kłopotem niz miałam ) Zyć sie nie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liquid_Shadow
Nie jestem lekarzem wiec ci nie moge pomoc, ale spróbuj na skontaktowac sie z moim lekarzem Tu masz ich stronke : www.aestheticbeautycentre.co.uk Przed pierwszym zabiegiem lekarz uprzedił mnie o skutkach ubocznych tzn przebarwieniach i innych mozliwych nastepst zwiazanych z zabiegiem i zapewnił ze nawet gdy wystapia to bedzie mozliwe usuniecie ich. Oczywiscie potrwa to dłuzej i bedzie bardziej kosztowne. Nic takiego sie u mnie nie pojawiło i mam nadzieje ze dalej tak bedzie. Ale jak powiedzieli ze mi pomoga w razie kłopotów wiec moze i ci cos poradza. Narazie poczekam do wrzesnia lub pazdziernika zeby zobaczyc pełne skutki zabiegu i zdecydowc ile zabiegów wiecej potrzebuje. Narazie jestem super zadwolony z efektów. Oczywiscie kazdy przypadek jest inny i nie chciałbym dawac ci gwarancji ze wyleczysz blizny. Musisz sama porozmawiac z lekarzem. Ten gabinet jest w Anglii,a ty jesli dobrze rozumiem mieszkasz w Polsce wiec jesli nie znasz angielskiego popros kogos kto zna jezyk o pomoc. Na ich stronce mozesz zadac pytanie w formie pisemnej. (Gorny prawy rog stronki "Contact Us") Odpowiadaja najczesciej nastepnego dnia. Mozesz tez zadzwonic +44 (0)191 273 9339 poniedziałek, sroda, piatek. We wtorek i czwartek +44(0) 191 567 2900. Pozatym na tym forum czytałem o mocy lasera 30-50 mJ troche mnie to zdziwiło bo ja mniałem zabiegi robione z moca 14-18 mJ przy czym 18 mJ według pani doktor to bardzo duzo. Moze w tym lezy problem ze w wiekszosci gabinetów w Polsce sie troche przesadza z moca lasera. Mam nadzieje że ci cos poradza na twój problem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuję Ci za zainteresowanie .Rzeczywiście mieszkam w Polsce no i nie znam angielskiego ale mam znajomych którzy mogą mi pomóc . Na razie będę szukała pomocy u nas . Mam żal do mojego lekarza że zrobił mi ten zabieg w m-cu lipcu zeszłego roku a jak póżniej czytałam to takich zabiegów nie robi sie pora letnią,rozmawiałam z nim o ty ale on twierdzi że za duzo czytam i wszystko jest dobrze , okazało sie że tak wszystko nie jest ok .Na każde moje pytanie ma dziesiec odpowiedzi a w ogóle to powiedział że jest najlepszym dermatologiem .No i co robić? jak z takim człowiekiem rozmawiać który uważa że wszystkie rozumy zjadł.Byłam z wizytą u innego lekarza i powiedziała aby zostawić tak jak jest albo zrobić peeling.Ja teraz boje się wszystkiego i już nie umiem zaufać lekarzowi.Czekam do jesieni i pójdę do niego na kolejna rozmowę a teraz musze koniecznie stosowac filtr 50 (chociaż nigdy tego nie robiłam a teraz musze uważać na słońce ) Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tess67
Zastanawiam się nad wykonaniem tego zabiegu od jakiegoś czasu, już nawet byłam na konsultacji, ale pani doktor, z którą rozmawiałam powiedziała mi że wykonanie zabiegu będzie możliwe dopiero pod koniec pażdziernika i że u nich w gabimecie tego typu zabiegi wykonuje się tylko do końca lutego, czyli przez 4 miesiące w roku. A wszystko to aby zapobiec przebarwieniom. A tutaj na forum widzę że wykonywanie zabiegu trwa w najlepsze niezależnie od pory roku. Czy powinnam skonsultować się z innym lekarzem czy moze "dmuchać na zimne" i poczekać do końca pażdziernika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Liquid_Shadow
Do Tess67 Z tego co wiem to przebarwienia wystepują u okolo 1 procenta a stałe przebarwienia, takie których nie mozna usunąc u około 0,1 procenta leczonych, niezależnie od pory roku. Oczywiscie czeste wystawianie leczonego rejonu skóry na działanie słońca w okresie 3 miesiecy po zabiegu zwieksza prawdopodobienstwo ich wystąpienia. Latem trzeba stosować blokery (filtr uv faktor 50) i kapelusze z szerokim rondem lub czapki z daszkiem zasłaniające leczone rejony. Oczywiscie pani doktor ma racje, zimą jest mniej słońca i ryzyko wystąpienia przebarwień jest mniejsza. Wiec to ma sens. Teraz nie bede robił zabiegów az do pazdziernika - niechce przebarwien. Jesli nie spieszy ci sie, tak bardzo to bym poczekał do jesieni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ze swego doświadczenia też radzę poczekać do jesieni mimo iż lekarz mówi ze mozna zrobić zabieg latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdagugu
W gabinecie Medi-Derm w Warszawie u dr. Prończuka miałam wykonanych 5 zabiegów laserem fraxel. Przed zabiegami miałam na twarzy blizny potrądzikowe oraz rozszerzone pory. Teraz to wszystko po prostu zniknęło. Jestem bardzo zadowolona z efektu. Zabieg był wykonany przez doświadczonego lekarza. Moc była najwyższa oraz dobrze dobrana ilość przejazdów laserem Fraxel. Po zabiegu twarz oczywiscie troche piekła i pojawiły się drobne strupki,ale to wszystko zniknęło w ciągu tygodnia. Lekarz bardzo kompetentnie podchodzi do każdego pacjenta. Przed zabiegiem zostaje się poinformowanym jak on bedzie przebiegał i jakie będą rezultaty. Poza tym w gabinecie jest bardzo miła i profesjonalna obsługa. Bardzo troszczą się o pacjenta i słuchaja jego uwag. Osobiście polecam Medi-Derm i jestem bardzo zadowolona z jego usług,chociaż na początku też nie byłam przekanana do zabiegów laserowych. Uważam, że jeśli ktoś ma na prawdę problem z cerą,to jest to zabieg bardzo dobry i przede wszystkim skuteczny. Polecam, mi bardzo pomogli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tess67
Macie rację zaczekam do jesieni. Już raz nabawiłam się przebarwień po głebokim pilingu TCA i wiem ile czasu zajęło mi ich usunięcie. Mam pytanie do Magdagugu jak wyglądała rehabilitacja po zabiegu w twoim przypadku. Czy cały tydzień spędziłaś w domu żeby nie straszyć ludzi czy może tylko dni bezpośrednio po zabiegu? Słyszałam że na twarzy utrzymuje się rumień, czy można to zamaskować makijżem? Proszę Cię bardzo opisz swoje doświadczenia. Ja wiem że jest to sprawa indywidualna ale do tej pory dwa razy w roku przeprowadzałam piling TCA 35% i były to dla mnie dwa tygodnie wyjęte z życiorysu. Dlatego szybkość regeneracji skóry po zabiegu jest w przypadku Fraxela znacząca. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę napiszcie jak pozbyć się przebarwień po zabiegu laserowym w m-cu lipcu .Czy ktos miał taki problem lub podobny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×