Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaarei

LUDZIE WSTYD MI ALE NIE WIEM JAK SIE GOTUJE KALAFIOR

Polecane posty

Teściowa prosiła żebym zrobiła do obiadu kalafior, a ja tego paskudztwa nie cierpię, mdli mnie na sam widok, no ale teściowej - przed ślubem z jej synem :P - się nie odmawia. Wstawiła mi go do garnka z wodą a ja teraz nie wiem co mam z tym zrobić. Osolić i gotować do miękkości?? Czy pizgnąć przez okno i zrzucić winę na psa??:P HELP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
w całości ten kalafior czy juz podzielony na cząstki? Ja najpierw dzielę kalafiora na "różyczki" i wyrzucam cały wewnętrzny kaczan. W garnku gotujesz osoloną wodę i na wrzątek wrzucasz kalafiora. Czas gotowania zależy od wielkości rózyczek. Zwykle jakies 3 min. Potem osączasz. Ugotowanego kalafiora smaży się na masełku posypując przyprawami i bułka tartą. mozna też obsm,ażyć każdą cząstkę oddzielnie maczając w roztrzepanym jajku a potem w bułce tartej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ten mój kalafior cały jest wrzucony do garnka wypełnionego wodą na 3/4. Ja się chyba pochlastam, nie dość że nie lubię gotować (to znaczy lubię jak coś umiem a jak nie umiem to się boje że nie wyjdzie, tak jak naleśniki - 4 razy próbowałam usmażyć i za każdym razem balkonem frunęły w strone ptaków), to jeszcze ten kalafior wstrętny. Teściowa chyba go zawsze gotowała - jak kojarze - w całości. Ja się chyba upije zaraz :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez kroje na rozyczki,bez kaczanu...i tylko troche wody na dnie garnka...wtedy sie nie rozpadnie,potem mozna wlasnie przysmazyc na maselku i posypac panierka..ale mi to nie wychodzi..zawsze sie wszystko nieapetycznie rozbabra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Korneliia
Gotuj w calosci, moja mama dodaje do wody odrobine mleka, bo chyba sprawia ze nie czuc niemilego zapachu, sol , odrobine cukru i gotujesz. Uwazaj tylko zeby go nie rozgotowac, wiec sprawdz widelcem po jakichs 10-15 min. A podaj z maselkiem i bulka tarta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja do kalafiora
robię jeszcze sosik ze szpinaku, sefa feta pół na pół ze zwykłym twarożkiem, z czosnkiem, solą i pieprzem. Pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za wszystkie rady 🌻 A Ty Skłodowska idź pierwiastków szukać, zamiast wygłaszać swoje głupie osądy. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×