Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość Warszawka płonie
od kilku dni mam angel 8500 ale chciałabym dokupić przystawkę pełną ,marzy mi się masło orzechowe oraz pasta z siemienia lnianego ale teraz moje pytanie czy siemię mieli się suche czy namoczone???Kawę i mąkę np omega mieliła a te rzeczy są suche a jak jest z Angel???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W temacie Zelmera JP 1500 - Polski As Napisał : Odnośnie Zelmera to z to samo co towww.juicepresso.com - tego co mi wiadomo to posiada on zwykły słabszy silnik (nie indukcjny), dlatego nie nadaje się do częstego robienia soków . Dodatkowo jest on bardzo hałaśliwy. Sito wykonane jest ze zwykłego tworzywa (nie z ULTEMU) więc należy liczyć się z możliwością pękniętego sita w pierwszym roku użytkowania. Konstrukcja obudowy tej części, w której wyciskany jest sok powoduje, że więcej soku zostaje w środku. Odradzam tam którzy preferują najwyższą jakość i niezawodność. To tyle - Serwus ! Sam się rozglądam i ślęczę nad tym ponad 2 tygodnie : Zatem juicepresso/zelmer też jest z ULTEMU : http://www.andatech.com.au/store/juicepresso-ultem-strainer.html lub tu : http://www.juicersaustralia.com.au/Coway-JuicePresso-cold-press-juice-extractor.shtml Konstrukcja obudowy tej części, w której wyciskany jest sok powoduje, że więcej soku zostaje w środku - ciekawe stwierdzenie juicepresso najprawdopodobniej jest huromem pod innym brandem i tyle jak napszykład niezany u nas w kraju : http://www.rawfoodlife.com/kuvings-silent-juicer.html Popatrzcie tutaj panowie juicepresso a sprzęta jak hurom o ile tonie jest hurom albo omega nie mogłem się doczytać w tle leci filmik taki jak z reklamówki zelmera : http://www.youtube.com/watch?v=GhJ5Fmz0UwM&feature=related Jeśli chodzi o silnik : Pod koniec strony specyfikacja huroma : http://www.wholisticresearch.com/shop/home/m/Shop/id/1101/page/1/ Pod koniec strony specyfkacja juicepresso : http://www.ecostore.com.au/presso.html jedyna różnica to prędkość obrotowa 70 do 40 (juicepresso) Jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem Zelmera to robienie lodów choć widziałem youtube jak gość robił lody w huromie :) Ewentualnie warunki gwarancji. Jeśli chodzi zaś o BPA jak ktoś wyżej wkleił post z innego forum. Trochę mnie to wystraszyło ale : http://www.rawfoodlife.biz/3RD_GENERATION_HUROM_SLOW_JUICER_p/hu-100.htm i na wielu innych stronach podawana jest taka informacja. Poza tym na "auger" jest 5 w trofkąciku a to oznacza bezpieczny plastik wg informacji znalezionych na zielonych stronach w necie. Mam nadzieję że moje poszukiwania i znalezione rzeczy komuś się przydadzą. Pozdrawiam Maniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mańka
Maniek, dzięki za wypowiedź- małe sprostowanie to pomarańczowe sito nieprzezroczyste z Zelmera to nie ULTEM a PE, takie samo tylko z większymi dziurami dawane było do wyciskania cytrusów w poprzedniej generacji Hurmow Versaperow itd - dlatego, że białe sito (też z PE) z małymi dziurami pękało czasami podczas wyciskania soków z cytrusów ( drobna pulpa zapychała sito co powodowało pęknięcia podczas pracy - można znaleźć informacje na forach zagranicznych) to pomarańczowe sito z dużymi dziurkami można użyć do otrzymania trochę gęstszego soku... odkąd oferowane jest sito z ultemu problem nie istnieje... odnośne silnika to na pewno nie to samo - silnik jest to prawdopodobnie najdroższa część wyciskarki - indukcyjny jest o wiele lepszy od zwykłego silnika elektrycznego (czytaj droższy/trwalszy/niezawodny/cichy) z wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_elektryczny_asynchroniczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darek1777
Witam, chętnie podziele się z Państwem swoimi spostrzżeniami na temat użytkowania wyciskarki HUROM , użytkuję ją od niespełna roku, mam model ze starym sitkiem, które pękło. Zgłosiłem tel. problem i usłyszałem: " nie ma problemu z wymianą, proszę napisać maila i załączyć kopie gwarancji" tak też uczyniłem, od 2 miesięcy cisza. Z wyciskarki jestem zadowolony, choć nie mam porównania z innymi, ale do gwarancji 10lat to proszę podchodzić z dystansem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jeśli chodzi o silnik jak wół w obydwu specyfikacjach napisane jest że to jest indukcyjny. W końcu kupiłem zelmera po obejrzeniu tego filmu : http://www.youtube.com/watch?v=mfgzGi64RTk Finalnie wyczytałem że to pomarańczowe sito jest tak jak w huroma sito 3 generacji w huromie teraz dają jedno sito. Tak czy siak jeśli ktoś z warszawy ma huroma lub omege vert chętnie przywiozę i porównamy wtedy mozna nagrać jakiś filmik. Z ciekawostek zelmer przez chwile był na morele.net za 750 pln. Miałem już w koszyku ale była 1 w nocy i nie dokonczyłem nastepnego dnia rano już 10 sztuk zostało sprzedanych :((((. Moje wrażenia z uzytkowania zelmera. Póki co jest dość głośny (na pewno nie tak jak zwykła sokowirówka ale spodziewałem się ciszy :)) - niektórzy pisza bynajmniej o huromach że musza się wyrobic i z czasem cichną zobaczymy). Druga sprawa w soku zostaje trochę grudek powiedzmy po przelaniu przez sitko na 250 ml soku jakaś łyżeczka od herbaty grudek - w przypadku marchewki. W twardych jabłkach prawie nic. Z kiwi wyszedł raczej mus. Sok z pomarańczy WOW z drobinakami ale tak aksamitny WOW jeszcze raz. Seler naciowy tak jak marchew łyżeczka nitek :). Doceniamy łatwość mycia i swobodne ręce :). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jeszcze jedna rzecz miąższ z kokosa - obłęd z jednej strony wyszły świeże super suchutkie wiórki kokosowe z drugiej ;) mniam mleczko/śmietanka kokosowa totalny wypas zjedzone w 5 minut :)))) PZDR Maniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sceptykggg
Odnośnie Zelmera to nie bądźmy naiwni że fabryka zgodziła się na produkcję wyciskarki która sprzedawana byłaby o wiele taniej aniżeli reszta maszyn. Oczywistym jest ze jest to tańszy model z tanszymi podzespolami. Odnośnie Zelmera to denerwuje mnie że udają że mają duży silnik (przeróbka Photoshop) gdzie w rzeczywistości silnik taki nie mieści się w obudowie. Duży minus za naciagactwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
m_aniek, ja mam Huroma, chetnie porownam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos po nowym roku ? Trzeba by wymyslec jakies neutralne miejsce I jazda jestem bardo ciekaw w szczegolnosci w kontekscie filmikow ktore podrzucilem z porowanania juicepresso. kontaktowala sie ze man jakas babka z marketingu zelmera zagadam do niej moze pomoze zorganizowac takie porownanie Pzdr P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
super, bedziemy w kontakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marchewZ
Jaki Zelmer robi sok z marchewki, tj, czy bez problemu wyciska twarde warzywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość namorek
Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem Green Star Elite - tę nowszą wersję. Naczytałem się sporo na temat wyciskarek, rozważyłem "wszystko" i towar spedytorem trafił do mnie jeszcze przed świętami. Pierwsze wrażenia były okropne. Przy miękkich owocach musiałem kilka razy czyścić sitko, bo szybko mi się zapychało i zamiast soku, od strony wylotu pulpy, wydostawała się mazia pełna soku, a od strony soku - nic. Marchewka, owszem, sucha, jednak samej marchewki nawet na zmianę z miękkimi owocami, nie chcę wyciskać. Poza tym, za każdym razem, "cofała" mi się rozdrobniona mazia do otworu wsadowego, bo nie była w stanie przedostać się przez zatkane sitko i odrobinę przykręcony regulator pulpy. Nie pomagała żadna regulacja gęstości pulpy - dokręcanie, albo odkręcanie pokrętła. Ogólnie jestem rozczarowany wyciskarką za 2400 zł. Z drugiej strony, jak czytam Wasze wypowiedzi, zapewnienia producentów o "obojętnym" dla błonnika i witamin, stykaniu warzyw z metalem, to naprawdę nie wiem, co mam kupić, by wspomóc swoje zdrówko i nie nałapać przy okazji innego świństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do marchewZ. zelmer bez problemu daje radę z marchewką brakami itp. Na wigilię robił sok dobarszczu :) tak jak pisałem wcześniej wyciskalem miąż z kolosa który wbrew pozorom jest bardzo towarowy. I wyszła super śmietanka kokosowa :). Wyciskalem selera naciowego bez problemu. Na razie nic wiecej ciekawego nie wyciskalismy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlynek
DO > M_aniek CZY JESTES ZADOWOLONY Z TEGO ZELMERA ? ILE DALES ZA NIEGO I GDZIE KUPILES ? I CZY MYSLISZ NIE LEPIEJ BYLO BY HUROMA KUPIC ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Młynek Zelmera kupiłem na allegro u kogoś z duż liczbą komentarzy. z przesyłką coś koło 900. Już co do złotówki nie pamietam może 889 ?. Czy nie byłoby lepiej Huroma nie wiem spędziłem naprawde kupę czasu w necie powyżej widac kilka filmików które mnie przekonały. Może się uda zorganizować jakieś "neutralne" miejsce to porównamy z Huromem. Niestety pani z marketingu zelmera nie jest zbytnio zainteresowana kontaktem. Podsumowując 2 sprawy tak jak wcześniej pisałem: 1. Hałas - spodziewałem się ciszy i tylko "pykania" warzywek - niestety troche hałasuje wieczorem dzieci nie pobudzę ale rano na pewno (lżej śpią :) ) 2. Mimo wszystko w soku zostaje ciut grudek na litr soku tak ze 3-4 łyżeczki - dzieciom jeszcze przecedzam (syn nienawidzi jak mu coś pływa :( ) - widzałem na różnych filmikach że z Huromów omeg itp też coś zostaje więc pewnie lepiej nie będzie. Genralnie zadowoleni - ostatnio żona robiła dzieciakom galaretkę - przepuściłą mrożone truskawki plus żelatyna super pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZAWIEDZIONY>PL
Witam wszystkich...niestety mam złe wieści dla użytkowników Zelmerów;( sam kupiłem i własnie i odsyłam z powrotem... silnik padł po 2 tyg...lipa jakich mało Pieniądze wyrzucone w błoto...mam nadzieję tylko, że kaskę odzyskam bo jak nie to na pewno o tym napiszę...Teraz wiem, że jakbym dopłacił 200-300zł do takiego Huroma czy Versapersa to bym nie żałował...pozatym mają one po 10 lat gwarancji na silnik, gdzie moja ma tylko 2 lata na silnik. Silnik dodam jest zupełnie inny w tych wyciskarkach Zelmera...głośny i awaryjny .... następnym razem dokładniej poczytam zanim coś kupię szczerze nie polecam POZDRAWIAM WSZYSTKICH SOKOWNIKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Jeśli chodzi o porównanie Huroma i Zelmera to z mojej strony nic się nie zmieniło i w przyszłym roku można się pobawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlynek
M_aniek a w instrukcji czy w papierach cos pisze z czego jest zrobiony silnik czy to szczotkowy czy indukcyjny ? i z jakiego materialu Slimak i Sito ? czy to Ultem ge ? bo jak widac juz ktos napisal negatywna opinie zelmera moze to Antyraklama hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzy_zima
Ciekawie się dyskusja rozkręca .... ... Młynek jak Cię nie stać na HUROMA, VERSAPERS, OMEGA itp bierz ZELMERA .... jeśli chodzi o osiągi to pewnie będą podobne ale będziesz miał sito zawierające BPA, które jest dodatkowo kilkakrotnie słabsze od tego z ULTEMU, głośny, "zwykły" silnik (pewnie na mniejszym przełożeniu przez co wolnoobrotowy) itd. - coś za coś .... Odnośnie porównania to nic ono nie wniesie do sprawy - pełno tego na youtube - JuicePresso aka Zelmer to nic nowego - od dawna sprzedawany w europie (szukaj juicepresso vs hurom) - prawdziwe porównanie to test długo dystansowy np. 3 latka ... a tu już mogłoby różnie... Jak kupować taki sprzęt to musi on starczyć na lata - a więc tylko najlepszej jakości.... szczególnie w kryzysie :) Niedługo przymierzam się do zakupu i nie będzie to Zelmer - a w ogóle to już raz miałem odkurzacz Zelmera.... nie pochodził zbyt długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlynek
jerzy zima to musiales trafic zle ztym odkurzaczem albo pech bo ta firma robi jedne z najlepszych odkurzaczy, co do Ceny to po pierwsze tez gra role bo hurom 1200 zl a zelmera mozna wychaczyc za 800 takze roznica jest , po drugie chodzi mi glownie o ta predkosc bo zelmer ma 40 a hurom po 70-80 co zle wplywa na soki, np: http://www.youtube.com/watch?v=mfgzGi64RTk a tu tez pisze ze te produkty jakby Juicepresso maja GE Ultem i silnik Jednofazowy Indukcyjny np : http://www.ecostore.com.au/presso.html Dltatego tak ciezko mi wybrac konkretnie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jerzy_zima
nie wierz we wszystko co widzisz na youtube :P wałek ULTEM - TAK o ultemie np tu: http://tworzywa.com.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Tworzywa-GE-w-medycynie-20980.html sito PE !!! - http://pl.wikipedia.org/wiki/Polietylen silnik zelmera zdjęcie tu: http://www.myopure.com.au/juicepresso-juicer.html ten silnik po prostu nie wyciągnie 76 obr na min - musieli by przełożenia zmienić albo zwiększyć obroty - jedno i drugie pewnie by go zajechało bardzo szybko :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosinowa
Czy ktoś zna może kontakt do lekarza, który zajmuje się terapią Gersona w Warszawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosinowa
Dzięki Gersonowy fanie, ale tą stronkę znam już "na wylot" :( Żeby tą terapię przeprowadzać trzeba mieć jakiegoś lekarza, szczególnie przy kryzysach. I poszukuję własnie takiego lekarza. Zdaję sobie sprawę, że jest ich pewnie kilku, ale wiem,że na pewno jacyś są. Gdzieś mi się obiła o uszy Warszawa, ale już obojętnie gdzie byłby ten lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rav
Kupilem Zelmera. Jestem zadowolony, soki bardzo dobre. Czy ilosc drobin lub miaszu w soku zalezy od owocow/warzyw czy mozna to jakos regulowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prezi
Mysle, ze zarowno 800zl jak i 1200zl to tak samo duza kwota wiec jesli ktos mysli powaznie o zdrowiu i nie planuje kupic kolejnej zabawki, bo chwilowo zainteresowal sie sokami, to polecam Huroma. Zelmer, jak tez pewnie inne firmy, wykupil licencje czy tez patent (nie znam sie) na produkcje wyciskarki, ktora dziala jak Omega czy Hurom. Wsadzili w swoja obudowe, a na reszcie zaoszczedzili i wyskakuja ze szmelcem, ktory nie uciagnie dluzej od zwyklej sokowirowki. Przy bardzo twardych warzywach wazne jest, zeby silnik na malych obrotach mogl je skutecznie miazdzyc. Nie znam sie na silnikach, ale z tego co tutaj piszecie to Zelmer zamontowal w swoich sprzecie jakis "klonkier". Maniek, co z porownaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Prezi Nie mam chwilowo czasu żeby babkę od Zelmera męczyć o jakąś miejscówkę. Wymyślmy neutralny grunt i jazda (ważne żeby był prąd i jakiś stolik :D) Maniek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Agnie88 Hej wygląda na to że masz co najmniej znajomości w firmie medialux - może moglibyście coś zorganizować w Warszawie tj. jakieś miejsce na porównanie. Pozdrawiam P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TomcioPaluch
Witam wszystkich! Od tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem wyciskarki Green Star Power Gold, szczęśliwym bo zadowolonym z zakupu! :) Poszukiwania zajęły mi trochę czasu ale mogę naprawdę polecić wszystkim poszukującym wielofunkcyjnej i mocnej (naprawdę solidna:) wyciskarki. Zastanawiałem się też nad Angel 8500S, ostatecznie przegrała ze względu na cenę i materiał z którego jest wykonana. Wcześniej przez lata wyciskałem w sokowirówce... nie ma porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×