Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość roza 36
niestety nie znam angielskiego wiec nie wiem co ten facet mowi o tej wyciskarce angel, moze w skrocie napiszesz o czym on tam mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia66
Wyciśnie się bardzo podobną ilość a roboty 3 razy tyle i jeszcze to wciskanie tłoczkiem na siłę ale kto co lubi. Kilogram marchwi ok.1 zł oszczędzasz ok. 5groszy. Ma za to na pewno dłuższą gw.bo moi znajomi po początkowym zachwycie trzymają w szafce nieużywana tak pewnie i inni. Lepiej kup omegę pionową.mniejsza i łatwiejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewunia66
Do pionowej omegi jak i poziomej trzeba rozdrabniać buraki i marchew. Potwierdzam co pisze slmaniac o wyciskarce kuvings bo widziałam ją w akcji w kawiarni na ursynowie i wkładali grube warzywa w całości. To na pewno zaleta bo im mniej roboty przy robieniu soku tym bardziej się chce. Gerson zaleca szklankę co godzinę to znaczy że trzeba sporo przy tym działać i max. ułatwienie jest dla mnie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Przetłumaczona informacja z filmu na youtube: Dostaję wiele zapytań o Angel Juicer, a większość z nich bazuje na filmie porównawczym z Gray Star Juicer, który można znaleźć w Internecie. Faktycznie na filmie porównują przetworzenie 1 kilograma jabłek. Na filmie faktycznie widać, że Gray Star wytworzy 700 ml, a Angel 715 ml. Soku. I można powiedzieć, że super - Angel jest lepszy - robi więcej o całe 15 ml. soku - ale przecież to tylko 15 ml soku różnicy przy sprzęcie za prawie 1000$. Moją rolą (i większości moich filmów) jest pomoc klientom w wyborze najlepszego sprzętu, a co ważniejsze sprzętu, który posłuży przez długi czas. W szczególności, że człowiek potrzebuje witamin, enzymów, neutryn itd. ciągle a nie tylko przez chwilę. Dlatego koncentrując uwagę na tym że Angel potrafi zrobić 15 ml więcej jakiegoś konkretnego soku, pamiętaj że to tylko jedna z cech produktu które należy wziąć pod uwagę. Równie ważne przecież są: ile Juicer kosztuje, czy jest łatwy w użyciu, czy mam jakieś wsparcie techniczne, jak się to czyści - WAŻNE jest żeby oceniać sprzęt jako CAŁOKSZTAŁT, bo jeżeli weźmiesz pod uwagę jedynie ilość soku to rekomenduję wyciskarkę ręczną za 25$, która będzie najwydajniejsza. Na filmie porównano Angel za 1000 dolarów z połowę tańszą (szacunkowo) wyciskarką Gray Star - różnica połowy ceny a tylko 15 ml. soku. Weźmy więc pod uwagę ofertę prezentowaną na usjuicers.com - akcentuje się tam że Angel Juicer w całości zrobiony jest ze stali nierdzewnej - i jest to oczywiście zaleta produktu. Przechodząc niżej czytasz opisy o testach itd. i to jest oczywiście OK. ale z ciekawości przejdźmy do działu Kontakt. Znajdziesz tam adres email "z przyjemnością Ci pomożemy", znajdziesz też numer telefonu, ale jeżeli nawet dokładnie przejrzysz cały serwis nigdzie nie znajdziesz adresu biura - gdzie mógłbyś ich fizycznie odwiedzić. To chyba całkiem ważne, szczególnie przy maszynie za 1000$ Co więc zrobiłem, przeszukałem Internet wykorzystując numer telefonu i w końcu trafiłem na ich adres, który jest w Kalifornii. To cóż wybierzmy się w trasę i przetestujmy firmę Super Angel Juicer na miejscu. To jest ogólny budynek z przeznaczeniem biznesowym i z dużą ilością biur - zobaczmy więc jak wygląda ich firma. Rzeczywiście wszedłem przez drzwi 'E' jak mi wskazano, ale spotkałem tylko dziwnie ubranego pana, który powiedział mi, że tu nie prowadzi się sprzedaży, że trzeba kupić przez Internet i dał mi małą broszurkę. Znajdziesz na niej zdjęcie i opis produktu, ale co interesujące nigdzie nie znajdziesz adresu fizycznego biura sprzedaży. Przypominam, że na stronie www też nie ma adresu. Co więcej na ulotce znajdziesz napis 10 lat gwarancji, znajdziesz tam też opis co gwarancją nie jest objęte. Na przykład elementy gumowe - co oczywiste podobnie jak opony w samochodzie. Jednak znajdziesz tam również informację, że gwarancją nie jest objęta SCREEN (w tłumaczeniu to ekran ale chyba chodzi o sito), co jest kompletnie bez sensu bo to przecież podstawowa część urządzenia. O ile mi wiadomo inne wyciskarki nie mają takiego wyjątku. Pomyśl dlaczego oni wyłączają tą część spod 10 letniej gwarancji - bo może wiedzą, że to musi się zepsuć. Co więcej jeżeli już CI się to przytrafi i będziesz musiał tą część wymienić to zapłacisz za nią 190 dolarów! Wyobraź sobie to tak jakbyś kupił nowego Mercedesa w salonie a diler by Ci powiedział, że nie ma na niego gwarancji. Jeżeli chcesz to sam odwiedź i zobacz tą firmę. Ale po drugie chciałbym Was ostrzec na bazie moich dotychczasowych doświadczeń z firmą Angel i jej importerem do USA. W latach 90tych sam sprzedawałem Angel Juicer - sprzedawałem oryginalny Angel Juicer ponieważ wtedy był to super sprzęt. Sprzedałem mnóstwo tego sprzętu, ale co się później stało - wysłałem im czek na 5000$ jako zaliczkę na nowy sprzęt który chciałem odsprzedawać klientom prywatnym. I zgadnijcie co się stało - oni nigdy nie przysłali mi zamówionego towaru - zamknęli biznes zatrzymując moje pieniądze i nie oddając towaru w zamian. Co odkryłem, główna osoba odpowiedzialna za biznes w USA, wróciła do Korei i od nowa zaczęła produkcję pod nazwą Angel Juicer. Co mi jednak powiedziano, że stare urządzenia, które ja sprzedawałem przez lata, nie mają już żadnej gwarancji. Powiedziano mi, że firma w Korei i firma w USA zamknęły działalność i nie ma gwarancji. Co więcej firma, która sprzedaje Angel Juicer w chwili obecnej, sprzedawała już wyciskarki dwóch innych producentów wcześniej, z którymi dziś nie ma już kontaktu. Tak się więc zastanawiam co się dzieje z urządzeniami na gwarancji. A jeżeli oni za chwilę będą sprzedawali jeszcze inne urządzenia to co będzie z gwarancją na te sprzedawane obecnie? Moim zdaniem to papierowa obietnica, a tak naprawdę nie masz żadnej gwarancji! Pomyśl więc czy warto zapłacić 1000$ za maszynę która robi odrobinę więcej soku ale nie daje żadnych gwarancji bo najważniejsze części nie są ją objęte a sprzedawca w USA i Angel w Korei mogą ponownie zamknąć swoje biura. Pomyśl czy warto mieć odrobinę więcej soku, czy pewność, że Twój sprzęt będzie Ci służył przez lata. Ja uważam, że nie warto - dlatego ja osobiście nie będę ponownie sprzedawał Angel Juicer i zachęcam Cię do znalezienia sprzętu z pewną gwarancją od firmy która istnieje na rynku już od dłuższego czasu! To była moja osobista opinia i wytłumaczenie dlaczego nie chcę już robić interesów z Angel Juicer. W mojej firmie jak i w innych z pewnością znajdziesz wiele innych wyciskarek z potwierdzoną jakością i pewną gwarancją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Kupując sprzęt w firmie warto zobaczyć czy firma jest i czy ich sprzęt jest znany na całym świecie. A jeśli chodzi o wyciskarkę Kuvings to wcale nie naciskałem żeby kupować w firmie którą poleciłem. Znajomi, którym poleciłem ją kupili przez allegro i zapłacili prawie 300 taniej niż ja i mają tę samą gwarancję co ja! Prosili żeby pozdrowić sympatycznego Pana Krzysztofa i podziękować mu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Do Rozy ja mam omege VRT352 chetnie bym Ci napisal ale to nie ten model :-)wiec nie o rezultaty jej Ci chodzilo ... Pozdrawiam sokomaniakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość coś do dodania
ja mam omegę, ale nigdy nie mierzyłam ile wychodzi soku z 1kg marchewki :-O po co miałabym to robić? Dzisiaj np. wycisnęłam sok ze świeżego szpinaku (całe opakowanie), 7 marchewek i ok.6 jabłek i miałam ponad 2 litry soku, a wióry zawsze są tak suche, ze nie sądze aby można było je bardziej wycisnąć, nawet jak położę wióry na kartce to się nie marszczy ani nie namacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza 36
Tak jesli chodzi o wyciskanie sokow to bez wahania kupiłabym pionowa ale po zastanowieniu sie chce korzystac jeszcze z tych funkcji ktore pionowe niestety nie maja dlatego zdecydowalam sie na pozioma. Myslalam o omedze jako najbardziej reklamowana ale jezeli miala by wyciskac malo soku to ze wzgledu na zasob mojej keszeni nie chcialabym pozniej zalowac, ten kto juz ma taka wyciskarke to oczywiscie nie musi mierzyc ilosci wycisnietych sokow ale z grzecznosci moze pomoc innym ktorzy dopiero chca wejsc na te sciezke a dla ludzi zielonych tak jak ja jest to dosc wazna informacja jak na poczatek, pozniej pewnie tez mnie nie bedzie interesowaly liczby. A tak odnosnie gwarancji chcialam napisac ze to tez nie jest takie rozowe bo dowiadywalam sie i niby na czesci do omegi jest wiele lat gwarancji ale nie na uszczelki a ze one sa zintegrowane np z sitkiem wiec i tak trzeba kupic cale sitko, jak dobrze pamietam jest ich tam trzy, oczywiscie to nie jest najistotniejsze ale chcialm sie odniesc do tego filmu z you yube na temat wyciskarki angel, za ktorego przetlumaczenie simaniacowi bardzo serdecznie dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Sadze,ze wydajnosc przy decyzji zakupu jest zasadne wiec empatyzuje z pytaniem Rozy. Ja te opcje bralem pod uwage przy decyzji zakupu, bralem tez pod uwage omege 8006 ale uznalem,ze nigdy nie robilem makaronu i watpie bym nagle zaczal :-) jak rowniez nie mielilem mieska :-). Wiec uznalem,ze dla 4 razy w roku (jak bym sie przelamal z poczucia winy ,ze kupilem pod tym katem wyciskarke i nie korzystam z tej opcji :-)) nie kupie. Ale moze dlatego ze ma wiecej sitek soczki sa bardziej kalrowne i nie trzeba uzywac do marchewki sitka zewnetrznego by miec bez malych grudek?Jak wlasnie odkrylem z wypowiedzi Rozy plusem pionowej omegi sa uszczelki nie zintegrowane z sitkiem, jedna jest tylko mocowana przez srube i mozna ja odkrecic. Moze "cos do dodania"moze nam napisac jak to w praktyce wyglada??? SImaniaC ja juz pisalem o tej dostawce zelmera :-)), a kto pytal o Angel bo nie zauwazylem by ktos byl tu na forum zainteresowany i chcial porownania oraz czyms powyzej 2tysPLN raczej pytania padaja o najtanszy jakosc/ceny a w zasadzie cena/jakosci. Jako ciekawostka b.interesujaca kwestia. Dlatego wydaje s HUROM I Omega w moim odczuciu najlepszym wyborem bo nie robia drogiego sprzetu wiec maja zbyt i dlugo juz na rynku dzialaja rowniez podobno pod nazwa Versapers Omega sprzedaje swe produkty. Dla mnie to byl b. wazny problem przy zakupie rowwny z cena/jakosci. zeby firma nie zniknela z rynku za 5 lat. Ale jak zycie moze3 pokazac nic nie jest gwarantowane nawet gwarancje :-))) i zywotnosc firm jak upadaja z 500letnia tradycja banki przez ostanie 10lat (angielski Barings w 2002r).Zycze Decyzji ktore w przyszlosci okaza sie dobre :-)))!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Angel był na filmie https://www.youtube.com/watch?v=-FljW30fbME który to porównywał wyciskarkę angel do huroma, omegi, kuvingsa i coś tam jeszcze. Wyglądał na tym filmie dobrze więc dla równowagi dodałem inny film który studzi entuzjazm do zakupu angela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza 36
Pablo j 23 dla pomocy innym mozesz napisac ile soku wyciskasz z kilograma marchwii? bo kto wie moze jeszcze wezme pod uwage pionowa wyciskarke, na you tube niby jet z nia test ale jak wiadomo w dzisiejszych czasach wszystko mozna sfalszowac jesli ktos ma w tym interes. "cos do dodania" jesli mowisz prawde i masz te omege8006 to zrob cos dla innych i sprawdz ile Ci wyjdzie soku z tego kilograma, ja jesli w koncu sie zdecyduje na ktoras to na pewno napisze ile mi tego soku wyjdzie, pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Roza a wzięłaś pod uwagę, że marchew, marchwi nie równa. Co z tego, że ktoś Ci powie, że zrobisz 553 ml a inny że 568? Ty na swojej marchwi zrobisz 400 bo np. kupiłaś inny gatunek marchewki. Po porównaniu sprzętu ze znajomymi -mają Omegę poziomą mogę stwierdzić, że Kuvings ma większy otwór wsadowy i wióry są dużo suchsze. To wynika na pewno z większego silnika i z tego, że nie będzie się zacinał na twardym warzywie. Na minus to to, że ziarna nie mieli np. kawy i orzechów ale ja mam sprzęt do soków a kawę to nawet u nich piłem z ekspresu który miał młynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
No nie widze problemu w pomocy innym :-) TEST 1 Marchew odmiana karotka(slodka i soczysta) 1KG/wkladalem cale marchewki(raz s maszyna zatrzymala przy wielkiej koncowce marchewki * soku bylo 400ml ale zauwazylem,ze jak maszyna ma, tak duzo materialu bez przerwy dostarczanego, to szybko mieli marchew i ma malo czasu na wycisk i pulpa jest wilgotna, wiec cala pulpe wycisnalem raz jeszcze i otrzymalem 150ml soku dodatkowo, razem 550ml z 1kg marchwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
W soku,w wynikach, nie bylo wiorow bo stosowalem sitko zewnetrzne i na bierzaco oddzielalem z rzadka przedostajace s wiorki. marchew ktora kupilem oceniam na dobrze przechowywowana i ja tylko mylem/nie obieralem ani nie scieralem warstwy zewnetrznej, odniolem z tego kg tylko same naciowe koncowki. Uwazam, ze nawet takie wyniki daja pogladowe zdanie na temat wyciskarek a nawet 50ml w te czy w tamta to nie ma znaczenia dla decyzji bo wlasnie to trzeba uznac za blad statystyczny,blad wynikajacy z rozych zrodel zakupowych warzyw, ktory nie powinnien miec wplywu na decyzje. Przynajmniej to jest moja subiektywna ocena sytuacji i ja takie zalozenia przyjalem przy podejmowaniu decyzji zakupowej. Wazne jest czy rzeczywiscie bedziemy tego czesto uzywac wiec dobra firma z dlugoletnia tradycja dla mnie jest pewniejsza niz nowosci na rynku, po kolejne czy dobrze s czysci tzn.szybko i czy nie ma zakamarkow gdzie mozna niedomyc i tam beda s rozwijac jakies grzyby czy bakterie. Nie nalezye do najcierpliwszych ludzi :-). Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Nie ma sensu mielic kawy takim sprzetem bo mlynki do kawy juz do 100zl mozna kupic i nie niszczyc sobie slimaka czy sitka nadmiernymi obciazeniami.A podobno te przystqawki sie psuja, nawet niektore sklepy wlasnie z tego powodu wycofaly sie ze sprzedazy tego typu przystawki. Ja rosliny straczkowe, orzechy jak sa suche tez namaczam i miele, potem robie cos ale kotlety mielone :-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Pablo ale co Ty masz za maszynę że aż dwa razy musisz przepuszczać marchew? U mnie wychodzą wióry suche. Sprawdziłem że z karotki (kupionej na bazarku) wyszło prawie 560 ml. Teraz, za Twoją podpowiedzią, chciałem sprawdzić czy coś się z wiór wyciśnie ale nie wyszła nawet łyżeczka do herbaty soku a potem musiałem aż dwa litry wody przelać żeby przepłukać sprzęt. Dziennie piję już ok. 2l soku warzywnego (zgodnie z zaleceniami diety Alleluja 2/3 marchwiowy i albo seler albo pietruszka, w tym zielona, albo inne) i nie wyobrażam sobie pchać wióry. Jaki bałagan przy tym się robi, sypie się to, masakra. A może Ty masz popsuty sprzęt. Wióry mają być całkowicie suche! sprawdź chusteczką higieniczną. Jak nie to reklamuj !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Nie pchalbym raz jeszcze pulpy gdybym nie czul wilgoci sciskajac w palcach pulpe to chyba logiczne i gdyby byla naprawde sucha. Uwaznie czytajacy forum wiedza jaki sprzet mam :-). Natomiast ja nie wlewam wody do sprzetu chcac go wyczyscic tylko rozbieram by cos nie zaschlo nawet jak uzywac mam za 3 h (nigdy nie robie soku na jedna szklanke) bo trwa to kilkadziesiat sekund z myciem. A swoja droga ciekawe czy ilosc soku wyciskana jest podstawa do reklamacji :-). Ktos wie? Czy to podchodzi pod towar iezgodny z umowa? Z marchewki z Tesco nie moge wycisnac nic z pulpy bo jest sucha ale ta od rolnika taki dala efekt i bez sciemniania opisalem to w mym tescie nr 1. Pozdrawiam sokomaniakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Kolego Pablo raz jeszcze składam Ci propozycję oddania Twojego sprzętu do reklamacji. Nie wierzę że tak znana firma jak Omega wyprodukowała urządzenie które nie posiadając żadnych wad potrzebuje wyciskania marchwi a potem pulpy żeby otrzymać suchą pulpę i właściwą ilość soku. Ja posiadając swój sprzęt (innej firmy) takiej sytuacji nigdy nie miałem. Poza tym jeśli piszesz o tym, że czyścisz urządzenie po każdym użyciu jest to dla mnie też niezrozumiałe i uważam za stratę czasu, chyba że sprzęt rzeczywiście tego wymaga. Mój przelewam wodą (ok. 1l) po każdym większym użyciu. Takie przepłukanie nie dopuszcza do zaschnięcia jakiegokolwiek soku i nie miesza smaków (moja córka nie znosi zapachu selera czy pietruszki a ja np. uwielbiam mieszać te warzywa z marchwią). Soki robię na bieżąco i nie przechowuję. Dopiero wieczorem jak mam ochotę to dokładniej myję poprzez rozebranie głowicy ale jeśli tylko przeleję wodą to też wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
No ja plucze :-). Moze kiedys s skusze na reklamacje mam do tego 9lat jeszcze bo moja ma juz rok :-)...a moze to z wiekiem takie sprzety traca swa wydajnosc :-). Ciekawe jak Twoj Kuvings SImaniaC bedzie s miewal po roku :-)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
A co ma tam się zmieniać przecież slimak i sitko jest z ultemu. Dziurki się w sitku zmienią? Silnik wolniej się będzie obracał? Po waszych postach dokupiłem sobie teraz już komplet uszczelek z silikonu za 40 zł. jak będzie potrzeba to wymienię i nie trzeba nic wykręcać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
****w moim zdaniu w/w "plucze" oznacza/mialem na mysli ,ze myje nie by sprzet wymagal ale z powodu,ze nie wiem kiedy nastepny raz uzyje :-) zdarzalo mi sie ,ze dopiero na nastepny dzien, wiec zapobiegawczo myje ale to jest wlasciwie oplukiwnie sprzetu pod bierzaca woda bo wszystko w ten sposob wyplukuje woda wiec to trwa tyle co wlanie litry czy dwa litry wody do sprzetu :-), moment! Pozdrawiam wyciskaczy warzywno-owocowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
No prawdopodobnie nic sie nie zmienia no chyba,ze sa to jakies odksztalcenia, ktorych oko nie jest w stanie zauwazyc. Nie odcedzajac dzis marchwi podczas jej wyciskania dostalem 100ml wiecej soku :-) i dzis bylo 500ml :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Nie polecam odmiany NAPA sprzedawanej w worka foliowych po 3kg w Tesco jest lekko gorzka po wycisnieciu a w zasadzie soczek. Bede musial zweryfikowac moj test nr1 bo dzis przegladnalem moje sitko( dzieki dialogowi z SImaniaC - dzieki! ) i zauwazylem ,ze moje sitko jest pozatykane w kilkunastu procentach co najmniej a to chyba za sprawa wyciskanych winogorn w weekend i drobinki pestek wnikly na trwale w czesc dziurek. Nie polecam wiec ladowania winogron z pestkami :-) oczywiscie soczek byl najsmaczniejszy z wszystkich jak do tej pory ale pozostaly slady po pestkach w newralgicznych miejscach. Ponowie test dzis na marchewce karotce zobaczymy czy jak wyczyszcze sitko porzadnie cos zmieni to w wynikach. Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza 36
wybaczcie panowie ze dopiero teraz sie pojawiam nie mialam ostatnio czasu. NA poczatku chcialam nabyc pionowa z oczywistych wzgledow ale pozniej zobaczylam ze poziome maja dodatkowe funkcje, mielania kawy raczej nie mialam na mysli a raczej np maslo orzechowe i niby mozna jeszcze pasztety czy musy robic ale faktycznie musze jeszcze raz sie zastanowic czy w praktyce bede z tych funkcji korzytala wiec jeszcze raz musze sie zastanowic nad tym czy pozioma czy moze jednak pionowa. Tak zdaje sobie sprawe ze marchew moze byc rozna ale chyba nie az w tak duzych granicach, bardzo sie ciesze tez ze wyszla sprawa z suchoscia wior dlatego czekam na wiadomosci od Pablo j23 czy wyczyszczenie sitka poprawilo wyniki, bo przyznam ze informacja od simaniaca ze z jego wyciskarki wiory wychodza suche jest porzadana wiadomoscia dla np mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
TEST nr1 (poprawiony) marchew typ :karotka po wycisnieciu 1kg , bez uzywania sitka zewnetrznego otrzymalem 480ml soku, o dziwo po odcedzeniu ewentualnych drobin marchwi bylo az :-) 460ml, pulpe polozylem na bibilce i lezala tam 5s nie dala oznak mokrosci moze jak szpileczki w jakis nieregularny odstepach, na drugiej bibulce polozylem na 20s i lekkie zwilzenia, owe szpilki, byly czestsze. Poddalem wiec obrobce raz jeszcze pulpe ,bez sitka zewnetrznego i dostalem okolo 150ml(napisalem okolo bo skala na plastikowych zbiornikach jest co 100ml). nastepnie odcedzilem te ok.150ml i polaczylem z ok.460ml i otrzymalem dwa milimetry powyzej znacznika na 600ml . Do odcedzenia uzylem zwyklego sitka do herbaty kupionego w sieciowce "Pepco" za 3zl (za dwie sztuki jedno wieksze drugie mniejsze=komplet za 3zl). Notabene, paradoksalnie polozylem wiorki na bibulke i byl ten sam efekt :-) a palpacyjnie worika wydawaly sie bardziej wilgotne niz po pierwszym tloczeniu. Moze dlatego ze wygladaly na mniejsze i to iluzja mych wrazen palpacyjnych :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Musy, maslo orzechowe, lody mozna robic i pionowa. drugie sitko jest z wiekszymi otworami i mozna tez robic sos z pomidorow. mielilem tez namoczony 12 fasole typu jasiek. pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SlManiaC
Polecam super sok: Jabłko, marchew, seler naciowy i imbir. Smak rewelacja. Próbowaliśmy też zrobić mleko migdałowe- należy namoczyć migdały ok. 1 godziny i wyciskamy mleczko pierwsza klasa a wartości więcej z połowy szklanki niż z piersi z kurczaka. Odnośnie czyszczenia to do gruntownego czyszczenia sitka mam specjalny sprzęt od producenta (szczotka, którą się zakłada na sitko i lekko przekręcając czyści dokładnie z każdej strony- to co czyściłbym długo szczoteczką pojedyńczą zajmuje mi ok.5-10 sekund. coraz bardziej sie upewniam do Kuvingsa bo po rozmowie ze sprzedawcą dowiedziałem się że nie ma sensu kroić marchewki na ćwiartki jak radził Pablo gdyż sam otwór ma wymuszać wielkość warzywa. U mnie jest duży i wchodzą całe grube marchewki i jak podaję jedna za drugą silnik ani razu nie zatrzymał się i nie musiałem używać rewersu! Fusy są całkowicie suche i nic już się nie wyciśnie za drugim razem jak w omedze. Pablo a u Ciebie na urządzeniu jest oznaczenie BPA FREE ? Bo podobno jest to ważne i moje jest tak oznaczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pablo j23
Nie znalazlem oznaczenia BPA free na mojej Omedze VRT 352, nie wiem czy jest czy nie bo zadnego graweru ani na spodzie,ani na obudowie nie zauwazylem, w instrukcji i w specyfikacji tez nie jest podane. A nalepki o ile byly :-) to ja ich odkad jestem jej wlascicielem nie mam i nie widzialem. Mam model o mocy 150W i 80 obr. Chcialbym dodac, ze zadne z moich zdan nie mialy na uwadze nikomu nic radzic, podawalem swoje obserwacje odnosnie uzytkowania tego sprzetu i moje subiektywne podejscie do tematu. np. ja kroje marchewki jak sa ogromne najczesciej na okolo 5 kawalkow lub wiecej jak tego wymaga otwor wsadowy i moja logika. Czesto jak wkladalem marchewki ktore na styk s miescily maszyna s blokowala, wiec w mym subiektywnym odczuciu lepiej dawac jej jak najmniejsze obciazenia by sluzyla mi dlugo i w zdrowiu :-). Jezeli Ktokolwiek odebral me slowa jako rady bardzo serdecznie Go przepraszam i oswiadczam,ze nie bylo to ma intencja :-)) ( co najwyzej byly sugestia by wziac pod rozwage moj subiektywny,na pewno nie idealny, punkt widzenia). :-)) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza 36
Dzieki bardzo za kolejne informacje, w opisach wyciskarek pionowych jest informacja ze tylko nadaja sie do wyciskania sokow a jesli jest tak jak mowicie ze przy uzyciu drugiego sitka mozna tez i zrobic inne rzeczy to ponownie sklaniam sie do wyciskarki pionowej i juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla skosztowac soku, dlatego w tym nadchodzacym tygodniu musze sie w koncu zdecydowac i zakupic, a mam pytanie do simaniaca gdzie kupil swoja wyciskarke bo ta firma z lodzi do ktorej chyba mialabym najwiecej zaufania ich nie ma w swojej ofecie a ten sprzedawca co je wystawia na allegro dolicza sobie dosc znaczne koszty przesylki. mysle ze ze wzgledu na moje dochody to chyba bedzie hurom 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roza 36
a mam jeszcze pytanie do simaniaca czy kuvings ma do drugie sitko do robienia wlasnie tych innych rzeczy czy tylko jedno bo jak patrze na allegro to w opisie tego nie widze, pytam bo z tego co pablo pisal to wlasnie tym sitkiem mozna robic np to maslo orzechowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×