Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość amciek80
Angol, Dzieki za link o enzymach. Ogladalem niedawno ten film o mierzeniu temperatury. W mojej pasteryzacji podgrzewam go, w zasadzie gotuje, wiec ma cos okolo 90-100 C. Pozniej wlewam w butelki i gotuje butelki we wrzacej wodzie. No fakt, ze byc moze za wiele nie zyskam bo pewnie wiekszosc ginie w wysokiej temperaturze ale zyskuje to, ze nie musze pic chemicznych sokow ze sklepu. Znasz moze jakas metode pasteryzacji, ktora bylaby bardziej przyjazna enzymom? Byc moze wydawanie ponad 3 tys zl. na wyciskarke ktora wyciska super sok z super enzymami nie ma sensu jesli pozniej te super enzymy gina w temperaturze ale nie znam innej metody wyciskania soku, ktora bylaby tak skuteczna. Sokowirowka daje nie dosc, ze sok ubogi w enzymy to jeszcze jej wydajnosc nie jest dobra. Parownik jest malo wydajny i konsumuje duzo energii (czyms to trzeba grzac - gaz, drewno, wegiel niestety tez kosztuje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Amciek,pięknie dziękuję.Lubię czytać Twoje wypowiedzi, bo masz fajne poczucie humoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
Lusil, jak zakupisz to pochwal sie co wybralas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
A cos wiecej o tym kryzysie? Jesli nie masz ochoty upubliczniac takich rrzeczy czy moglabys na majla. Bardzo Ciekawia mnie te sprawy. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Pisz Gabsonik, może pomożemy jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek
Lusil, Czy Ty juz zakupilas wyciskarke? Jesli tak to gdzie opis? Gdzie to fotorelacja? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek
Cieszymy sie razem z Toba. Ale czy moglabys opisac czym to sie objawia, czy czujesz jakas poprawe po tej terapii, czy warto, itp. Mysle, ze nie tylko ja jestem zainteresowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caly opis moich doswiadczen jest na topiku grzybica ukladu pokarmowego dostawka. wiec tam ze szczegolami wszystko jest. czy warto? tego jeszcze nie wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek
przeszukalem watki po hasle grzybica i nie moge tego znalezc. po hasle gabsonik tylko 1 watek. czy mozesz podac linka do tego watku. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie da sie wklejac linkow. wejdz w googlach na kafeteria grzybica układu pokarmowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pensjonat Róża
Grzybowo Kołobrzeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusil
Amciek, wciąż szukam sponsora i gram w totka, tak się porobiło.Ożeniłam synka i muszę się wykaraskać z biedy.A z Angel zrobiła się Angela, i cenka jakby nie ta sama.Ech, życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palominola
Witam Zainteresowała mnie wyciskarka do soków Angel, jak już mam szaleć to wolę kupić porządny sprzęt, ale mam małe wątpliwości. Jeśli mam wydać ponad 3 tys. (wg polskiej zasady zastaw się a postaw) to chciałabym mieć pewność że to cudo podziała przynajmniej 15 lat, a tu niespodzianka chyba sam producent nie ma najlepszego zdania o swoim produkcie i jego trwałości. Wyciskarka Omega ma gwarancję 15 lat na silnik i akcesoria a Angel tylko 5 na silnik i 3 lata na akcesoria. Czy ktoś już dłużej korzysta z tej wyciskarki i może się wypowiedzieć o jej trwałości? nadmieniam, że chciałabym ją stosować codziennie, a może lepiej kupić tańszą Omegę (hmm mam mały dylemacik) przede wszystkim zależy mi na jak najefektywniejszym pozyskaniu zdrowego soku i pytanko do kogoś kto ma omegę czy wilgotność pulpy jest taka sama jak przy korzystaniu z sokowirówki czy może mniejsza (pomijając oczywistą kwestię wartości soku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
Palominola, angel i omega to dwa rozne urzadzenia, dzialajace na innej zasadzie. Moze i omega ma 15 lat gwarancji ale imvho nie ma pokrycia w rzeczywistosci. jakos nie chce mi sie wierzyc, ze gdyby popsul Ci sie silnik za 14 lat to sprzedawca wymienilby Ci go na nowy. moze to i dziala w stanach ale nie u nas. Pamietaj, ze to Polska :). ale to tylko moje odczucia. Pewnie u nas nie ma uzytkownikow, ktorzy uzywali by tego sprzetu wystarczajaco dlugo by potwierdzic trwalosc. 2-3 lata to przeciez nic. tyle to wytrzymuje badziew z chin. Jesli zalezy Ci na zdrowym soku to zapomnij o sokowirowce. Oczywiscie zaraz znajdzie sie ktos, kto powie, ze przeciez z sokowirowki tez jest dobry. A i owszem, ale gdy porownasz go do soku wycisnietego na wyciskarce to juz taki swietny nie jest. A jesli chcesz dowiedziec sie cos niecos na temat suchosci pulpy oraz jej ilosci to ogladnij filmiki na youtube dotyczace angel, omegi. Na niektorych filmach przeciskaja sama pulpe jeszcze raz i uzyskuja pelna szklanke soku. Aczkolwiek jesli jestes jak ja, lokalnym potentatem owocowo-warzywnym i masz swoj sad tudziez grzadki z marchewka to byc moze nie zalezy Ci na suchosci pulpy. Co kupic? Sama musisz zdecydowac jak bardzo masz wypchany portfel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palominola
Dziękuję za odpowiedź :-) Właśnie zbankrutowałam! czekam na zamówioną Angelkę 7500, wyszukałam trochę ;-} (nawet sporo) informacji na temat wyciskarek, terapii gersona i troszku się zaniepokoiłam, znalazłam taką to informację: "Najpierw myślałem, że maszynki do soków byłyby idealne. Surowiec zachowywał się w całości. nic nie było tracone. Ale to nie działało. Potem dowiedziałem się dzięki pewnemu fizykowi, że w maszynce do soków , w środku, jest dodatni ładunek elektryczny, a w cieczy jest ładunek ujemny. Ten ładunek elektryczny niszczy enzymy oksydacyjne. To samo zachodzi też w przypadku sokowirówki [centrifugal juicer] i innych aparatów. Dlatego sok musi być przygotowany w rozcieraczu [grinder, syn. młynek, rozdrabniacz] i osobnej prasie - o ile możności wykonanych ze stali nierdzewnej." www.igya.pl/rak/leczenie_raka_metoda_gersona.html Pytanie do fizyka czy wyciskarka ma dodatni ładunek elektryczny? bo jak tak to wydałam majątek na marne ;-( Nigdzie też nie mogę znaleźć informacji na co zmarł Max Gerson (1881-1959) hmm 78 lat to niby dużo i trochę mało jak na tak wspaniałą dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
Hej, no to gratuluje zakupu. tez czytalem to ujemnych i dodatnich ladunkach. byc moze i tak jest, ja niestety nie moge ani zaprzeczyc ani potwierdzic. ale uwazam, ze nie ma co panikowac. jest urzadzenie typowo do diety gersona - norwalk juicer. Produkowane w stanach. Ale cena zabija - ponad 11tys w Polsce. W stanach mozna kupic juz za ok 2tys $ (uzywka). Oczywiscie nie bylbym soba gdybym nie mial takiej maszyny. Prosze sie nie smiac. Jedni maja telewizory za 10 tys, a ja mam wyciskarke do soku ;). Sok w smaku jest bardzo dobry, ale niestety metoda przygotowania bardzo uciazliwa. Najpierw trzeba zmielic warzywa, potem zaladowac je w woreczek i wrzucic na prase. Wydajnosc jest dobra, pulpa wychodzi z worka bardzo sucha ale jest sporo mycia. Dlatego moj wzrok powedrowal na angel. I ku niej sie przymierzam. Imvho nie masz co zalowac wydanych pieniedzy. Oczywiscie sama musisz ocenic czy bylo warto kupic to cudo techniki koreanskiej. Ale wracajac do ladunkow. Przegladajac oferte wyciskarek natknalem sie na informacje, ze ktoras z nich (chyba Kempo ale nie daje sobie reki uciac) ma magnesy w slimakach. Ma to niby dzialac pozytywnie na ladunek soku. Ale grzebiac glebiej doczytalem, ze taka "magnetyzacja" nic nie daje, a wrecz jest/moze byc szkodliwa. Takze nie robilbym zbytniego zamieszania wokol tego ladunku. Pewna dziewczyna wypowiadala sie, ze robi terapie gersona na sokowirowce i tez to dziala. Takze potwierdzam, ze tez czytalem o tych ladunkach ale nie przyjmowalbym tego jako minus bo nie ma potwierdzenia tej informacji. Przynajmniej ja nie znalazlem. Swoja droga ez mnie ciekawilo na co zmarl Gerson. Czytalem, ze podtruwali go, niszczyli mu notatki itp rzeczy. Nie zdziwilbym sie gdyby ktos mu pomogl zejsc z tego swiata. Wiem, ze pachnie to teoria spiskowa ale jak poczyta sie niekonwencjonalnych rzeczach/ wynalazkach to zadziwiajaco czesto gina osoby, ktore to propaguja. Chocby sp. Stan Meyer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palominola
Witam Właśnie dostarczyli mi Angelkę od razu ją wypróbowałam :-) hmm opiłam się jak bąk, ledwo chodzę PYCHA :-) Zawsze robiłam na sokowirówce mieszankę: jabłko, marchew, seler, pietruszka, buraczek i nie ma porównania o niebo pyszniejsze na Angelce a jabłuszko miodzio, wiórki suchutkie i malutko pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
to pochwal sie gdzie ja kupilas i jakie sa Twoje wrazenia z uzytkowania. Jakies slabe strony wyciskarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palominola
hmm słabe strony, żeby ocenić to pewnie należałoby przetestować kilka wyciskarek, to jest moja pierwsza :-) dziś zrobiłam dopiero 2 soczek, oczywiście mój ulubiony (jabłko, marchew, pietruszka, seler, burak). Osłabia cena, wręcz zwala z nóg :-( Wyciskarka jest naprawdę fajna, jest cichsza niż sokowirówka, ale o wiele wolniejsza i trzeba troszkę więcej siły do popychania niż w sokowirówce. Zaleta to wydajność i smak soku np. jabłko jest bardzo słodkie i nie tak wodniste, mimo, że sok nie jest wcale gęsty, naprawdę pycha. W niedługim czasie pewnie będę eksperymentować z innymi sokami, wraz z instrukcją dostałam parę przepisów, są one dostępne na stronie firmy sprzedającej to cudo, sporo jest też informacji o różnych owocach i warzywach, o ich zaletach, wartościach itp. Jestem zadowolona z Angel-ki i nawet informacje o ładunkach ujemnych i dodatnich (pisałam o tym wcześniej) nie psują mi humoru :-) Tak na marginesie: oglądałam na filmikach wyciskarkę norwalk juicer (polecaną, jako najlepsza do terapii Gersona), zastanawia mnie, co generuje dodatni ładunek silnik, czy obudowa? Podane są informacje, (o których wspomniałam wcześniej) że materiał powinien być rozcierany osobno a sok wyciskany w osobnej prasie, ale to jest jedno urządzenie, jeśli w środku urządzenia jest dodatni ładunek to w prasie też a sok styka się z tą prasą i spływa po niej, Angelka ma podobną zasadę działania natomiast proces odbywa się w jednym miejscu, ale również cała jest ze stali hmm jeśli norwalk jest polecana (domyślam się, że jest pozbawiona niszczycielskiego działania ładunków) to może Angelka też działa na tej samej zasadzie hmm wybaczcie takie tam rozważania laika :-) Angel-kę zamawiałam ze strony: http://www.eujuicers.com/pl szybka dostawa, zamówiłam we wtorek dostałam w czwartek (nic dziwnego za taką kasę) i szaleję naprawdę się zakochałam tylko strasznie droga ta miłość :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gerson.info
Rak jest do uleczenia metodami niekowencjonalnymi i to bez efektów ubocnych. Zostało to udowodnione przez lekarzy. Wiedza na ten temat jest ogólnie dostępna. Niebawem ma powstac ośrodek Terapii Gersona w Poznaniu. Co sądzicie na ten temat?? Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqryq1970
Jestem zainteresowany zakupem Angel 7500. Mam pytania do posiadaczy tej wyciskarki: 1. Jak sobie radzi z mieleniem kawy ? 2. Czy ktoś próbował wyciskać olej z siemienia lnianego lub innych ziaren ? 3. Jak jest z soją - podobno można robić przy jej pomocy mleko sojowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość celeuter
Witam Wszystkich, Pytanko do tych, którzy kupili lu mieli możność obserwować w akcji Angel 7500. Na filmie widać, że przy wyciskaniu soku z marchewek człowiek wkłada w otwór Angeli przeciętą wzdłuż na pół i w dodatku dość cienką marchewkę. Czy faktycznie jest to konieczne - otwór tak wąski czy raczej system podwójnego ślimaka z takim trudem "wgryza" się w marchewkę? jakie są wasze odczucia? czy trzeba mocno naciskać wkładaną marchew? Norwalk to grzmot i cena jeszcze bardziej zaporowa ale na filmie miałem wrażenie , że demonstratorka z gracją i lekkością rozprawia się błyskawicznie z całkiem grubymi marchewkami. Proszę o Wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek80
qqryq1970, 1) nie wiem jak sobie radzi, nigdy nawet nie czytalem, zeby ktokolwiek probowal. CO chcesz z kawy wycisnac? Ziarno jest tak suche, ze imo nic nie wycisniesz 2) nie radzi sobie - czytalem historie chlopaka, ktory probowal i rozerwalo mu sito Jesli masz okazje podjedz do Lodzi i porozmawiaj z dystrybutorem. Lub zadzwon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqryq1970
Witam, Z kawy chcę wycisnąć proszek celem iżby ją zaparzyć. Sądzę że kawa zmielona przez Angel 7500 będzie taka jak zmielona w zwykłym młynku na korbkę. Słyszałem, że kawa mielona na wysokich obrotach w młynku elektrycznym traci na jakości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amciek
Hej, A tego to nie wiedzialem. Ale nigdy nie widzialem wolnoobrotowych mlynkow do kawy. Oczywiscie oprocz recznych. Ciekawe czy CI sie uda. Daj znak jak bedziesz po testach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Częć siostry i bracia ! Ququryku, nawet nie próbuj z kawą bo Ci stanie a potem urwie cosik w maszynie ( i tylko to miałem na myśli ). Jak chcesz luksusowej kawy kręconej na żarnach niskoobrotowych to zacznij od zasadzenia niemodyfikowanego krzaka kawowego, zasilaj naturalnym gnojem a potem przechowuj ziarno bez konserwowania syfiastą chemią. I nie "pal" ziarna gorącem bo smak stracisz. Wniosek: - ziarno jemy zielone, delikatnie kręcąc mordą ( jak krowy ) z częstotliwością 30 obrotów na minutę. Z pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×