Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dorotastarnawska25

CZY MOGĘ WZNIEŚĆ APELACJĘ OD BADANIA DNA MOJEGO DZIECKA??

Polecane posty

Gość dorotastarnawska25

Mam problem taki, iż: Z ojcem mojej 4 miesięcznej córki nie mamy ślubu. Ojciec dziecka był na pierwszym USG, pszychodził do mnie do domu zawsze, kiedy dowiedział się o ciąży wogóle pszestał się kontaktować aż się dziecko urodziło, był w szpitalu kiedy dziecko się urodziło. Kiedy ja byłąm już w 5 miesiącu ciąży powiedział że ma inną i nie chce ze mną utrzymywać kontaktów a powiedział przy świadkach że dziecku jego nic nie będzie brakowało. Po urodzeniu się córki 18 Lutego 2009r. nic nie łoży na dziecko do tego czasu. Miał zapisać córce nazwisko a tego nie zrobił. Teraz była juz pierwsza sprawa w Sądzie i powiedział do sędziny że to nie jego dziecko i chce badań DNA córki "wyżekł się dziecka". W Sądzie kłamie że nie pracuje a pracuje u mojego kolegi w firmie, ma samochód a mówi iż nie ma pieniędzy, sędzina zadaje mu pytania a on czyta z kartki i teraz mówi że to nie jego dziecko. Już nie mam do niego słów. Czy ja jako matka jego dzicka mogę wnieść do Sądu jakąś apelację lub napisać wniosek, aby nie robić tych badań DNA na moje żądanie, bo ja jestem pwena że to on jest ojcem mojego dzicka?? Czy muszą one być zrobione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geometria9
jeśli wiesz, że to jego dziecko, to czego się obawiasz? Ty za to przecież nie będziesz płacić. A tak na marginesie, to niezły z niego drań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poiuyiuiop
skoro jestes pewna to dlaczego nie chcesz się zgodzić na badania?? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hłe hłe hłe
przecież jeśli się nie zgodzisz na badania to dla sądu będzie to oznaczać że się boisz tyvh badań, o może on nie jest ojcem, i tym bardziej on będzie w tej sytuacji górą.A jak zrobią badania i się okaże że on jest ojcem wtedy będzie miał przechlapane bo sędziny nie lubią takich tatusiów co się dziecka wypierają żeby nie płącić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawniczkaaa
Badania DNA nie są przeprowadzane w każdej sprawie o ustalenie ojcostwa. Zazwyczaj wystarczy uprawdopodobnienie, że dany mężczyzna jest ojcem dziecka, jeśli np. zeznają świadkowie, którzy wiedzą, że kobieta spotykała się z danym mężczyzną, gdy zaszła w ciążę i nie budzi to wątpliwości. Jeśli jednak on temu zaprzecza i domaga się badań DNA, sąd prawdopodobnie zleci ich przeprowadzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asfadsfas
Matka która się nie zgadza na sprawdzenie czyje jest dziecko... To bardzo fajny znak dla sądu, jaka jest prawda. (Radzę też przed kolejnymi sprawami zakuć że sędzia to sędzia a "sędzina" to żona sędziego i takowa pani nie zasiada na sędziowskim fotelu, w sądzie zaś zawsze Wysoki Sąd. Prawidłową deklinacją jest więc M. sędzia D. sędzi C. sędzi B. sędzię N. sędzią Msc. sędzi W. sędzio! W szkole podstawowej tego uczyli. Sądy nie lubią bowiem debili i krętaczy.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli odmawiasz
przeprowadzenia dowodu, sad moze uznac twierdzenie strony przeciwnej udowodniony radzilabym zgodzic sie na badania sa dosyc kosztowne, ale koszty pokrywa zawsez strona przegrana w pismie procesowym koniecznie wniosek o przyznanie kosztow od przegranego mozesz zglosic wniosek o wyjawienie majatku i wszczac postepowanie zabezpieczajace powolaj pracodwce na swiadka mozesz tez zawiadomic inspekcje pracy- maja oni obowiazek zachowac tajemnice co do danych osobowych zglaszajacego, nawiazanie stosunku pracy przypadku swiadczenia pracy jest obowiakowe, ty nic nie placisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli odmawiasz
i nie przejmuj sie czytaniem z kartki gotowych odpowiedzi sad ocenia material dowodowy na zasadzie swobodnej oceny dowodow- w oparciu o swoje doswiadczenie zawodowe moze sam przyznawac rozna wage dowodom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apelację możesz wnieść od wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie w pierwszej instancji. Od postanowienia w przedmiocie przeprowadzenia dowodu (w tym badania DNA) nie możesz się odwołać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×