Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Pase->ja od poczatku ciazy smarowałam brzuszek roznymi oliwkami i kremami. I w 5 miesiacu pojawily sie po 2 rozstepy z kazdej strony pepka;/;mimo pielegnacji. Narazie wiecej sie nie pojawilo. Chyba czy beda rozstepy czy nie , zależy od ciała jakie sie ma a nie od pielegnacji. Ja dzis zaczynam 35 tydzien:)Musze przyznac ,że odkąd łykam aspargin czuje sie owiele lepiej, nie wiem czy to jego zasluga czy czegos innego. A dzis pracowity dzien , na szczescie mąż zajmie sie sprzątaniem , bo jutro andrzejki , znajomi maja wpaść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ostatnio rzadziej pisze ale codziennie do Was zaglądam z racji nowego miejsca wiecie muszę się trochę przestawić z mieszkania samej z mężem do mieszkania z teściami. Ale jak na razie nie jest źle :) U mnie w niedzielę zaczął się 36 tydzień, ale ten czas leci oby tylko wszystko było ok tylko o to się martwię ale staram się mysleć pozytywnie:) W poniedziałek kolejna wizyta u lekarza (może któraś z Was również się wybiera do Wrzosowiaka, zawsze to raźniej). Ja póki co żadnych rozstępów na brzuchu nie zauważyłam i oby tak zostało :)Od początku smaruję się jedynie oliwką całe ciało. Dziewczyny mam pytanie jak ubrać maluszka do wyjścia ze szpitala w zimę? Co założyć do rożka małej czy trzeba kombinezon zimowy czy może coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) jeżeli chodzi o rozstępy to narazie nie mam żadnych, ale zaczął mnie na nowo swędzieć brzuch, ale mam nadzieję, że już się nie pojawią od kilku dni smaruję brzuch oliwką, wcześniej tego nie robiłam. Jak Wasze samopoczucie? mnie potwornie boli głowa, ostatnio też gorzej sypiam i powoli zaczyna mi się załączać umartwianie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sie zastanawiam wlasnie nad kombinezonem.Ale mam kupiony cieply komplecik spiochy i bluza wiec mysle ze może być jako kombinezon.. Pod to oczywiscie normalne ubranko. Czapeczke kupilam tez cieplejszą. I na koniec w cieply koc . Wsumie sie nie myślałam o tym tak dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde tez duzo zalezy od pogody:)moja bratowa rodziła rok temu 22 grudnia i wychodziła ze szpitala w drugi dzień świąt.....a pogoda była .....idealna:)brak sniegu, mrozu , jedynie wietrznie bylo.I mała miała też cieply komplet i owinięta była w gruby koc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Co do ubrania to jakis komvinezon lub cieply komplet i do tego kocyk cieply bo to jednak spora roznica temperatury i pieluszka do nakrycia nosidelka :) U nas 2 wieczor i noc bez kolek, nie daje nic na kolke i spokoj. Milego weekendu dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mogę się wyżalić.. Jestem dopiero w 28tyg a już mam rozstępy na piersiach, tak dookoła sutków, na lewej piersi bardziej widoczne. Smarowałam od początku oliwkami ale to na nic. Pewnie jest to spowodowane tym że podczas ciąży piersi rzeczywiście się powiększyły i nic nie dało smarowanie. Brzuszek póki co ok, ale zobaczymy co będzie. Jeśli jest to zależne od genetyki to moja mama też miała rozstępy ale tak jej się wygoiły, zbielały że są prawie niewidoczne. Co ma być to będzie, bez wzglępu na ilość smarowideł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie rozstepow NIET, chyba, ze juz niedowidze.... co do kombinezonow - zaopatrzylam sie juz nawet w dwa, bo twardo postanawiam spacerowac zima. Oba sa z polarowa podszewka a material wierzchni to taki leciutki ortalion, lepiej chroni od wiatru. Mysle, ze do tego wystarczy po spod grubszy pajac i body a na gondole wozkowe przykrycie. Tez nie wyobrazam sobie uzywania poscieli, ktora naciaga wilgocia i w konsekwencji dodatkowo wyziebia. Niby mamy ubierac Malenstwa tak jak siebie plus dodatkowo jedna cienka warstwa, wiec mysle, ze wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaCzarna32->a jaki rozmiar masz tych kombinezonów?bo wlasnie sie zastanawiam, jesli bym kupowala to jaki najlepszy rozmiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 56 taki bez nozek - spiworek a drugi z H&M 62/68 - tam jest troche inna rozmiarowka wiec do konca nie wiem jaki dlugi ale wydaje mi sie najlepszy ze wszystkich jakie widzialam do tej pory (z opcja spiworka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Witajcie. Nie chwalac sie u nas 3 dzien bez kolki a druga noc normalnie przespana oczywiscie z pobudkami na jedzenie. Oby tak dalej. Zaczelam malemu dawac herbatke uspakajajaco i te kolki ustapily. Niechce przechwalac bo jeszcze moze byc roznie. Te pogody mnie dobijaja nie wspomne ze nawet na spacer nie da sie wyjsc z dzieckiem. Dzzisiaj pogoda na rodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam drogi pazdzierniczku mam pytanie jak twoja rana po cc bo ja cały czas okładam octaniseptem i czuje czasami jak coś mnie zaszczypie i tak troszkę ciągnie może u mnie gorzej się goi bo fałd skury mi wisi a jak tam twój brzuszek.Mam jeszcze jedno pytanie czym karmisz synka moja dzisiaj w nocy dała mi do wiwatu może spałam ze 2 godziny chyba też jej się pory dnia pomyliły bo teraz śpi jak aniołek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Witaj gg1986 rana teraz zagoiła się błyskawicznie nic mnie nie ciągnie a przemywam jeszcze octaniseptem ponieważ że mam fałdkę sporą i nie chce żeby się z raną coś się zadziało, od czasu do czasu spirytusem tez przetre. Przy pierwszej cc miałam właśnie tak jak Ty ciężko mi się goiło i ślimaczyło i odczówałam rane ponad pół roku ale to może wina zeszycia może lepiej się teraz przyłożył lekarz bo nawet zgrubień nie mam żadnych. Małego karmie na zmiane mlekiem NAN i Gerber. Masakra jest z tymi kolkami :/ u nas jak pisałam 3 dzień bez kolek i nawet mi ładnie śpi budzi się w dzień dwa razy około 4 godz czasem mniej pobuszuje i później w nocy śpi. Pewnie Twoją córcie wymęczyło i teraz będzie odsypiała. Nie pozwól jej po 16 spać jak coś to obudź i niech troche pobuszuje. Jak pisałam zakupiłam herbatke z HIPP uspakajajaco i widze ze pozytywnie wpływa na synka albo mu już po prostu te kolki przeszły. Zobaczymy ile to potrwa :D 3mam kciuki żeby u Was sie to unormowało bo wiem jak to wymeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorota ogromne gratulacje :) Duzy chlopak :) Moj Fifi mial podobna wage bo 3700.To juz taki dzidzius w porownaniu do maluszkow po niecale 3 kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzierniczku ropa sączyła mi się trochę po wyjściu ze szpitala chyba sama sobie byłam winna bo nie dostatecznie o nią zadbałam ale cały tydzień miałam jakiś gości masakra jakaś nawet nie dali odpocząć a teraz już nic się nie sączy tylko czasami coś mnie zaszczypie a czasami ciągnie i fałda skóra też nie dopuszcza za dużo powietrza.Dzisiaj tatuś Lenke usypiał i na razie śpi.Ściągasz się jakiś pasem bo mi lekarz zabronił ale nie dopytałam dlaczego bo to było w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG nie pytalam sie nawet o sciaganie ale zalozylam sobie ostatnio majtki takie troche sciagajace to pozniej mialam takie bolesci brzucha ze glowa mala. Nosze tylko wyzsze bawelniane majtki. Mam chec sie za cwiczenia wziasc ale poczekam do wizyty u gin zobaczymy co powie. Co do rany ja tez nie mam za bardO jak dbac bo mam juz starszego synka wiec wiecej obowiazkow ale hakos ladnie mi sie zagoilo, tak jak pisalas ja tez mam falde i powietrze nie doxhodI sam lekarz powiedzial ze przez to musE szczegolnie dbac a jak przy pierwzzej mi sie po drwnie nie chxialo zagoic to mi masc przepisal ale nie pamietam nazwy. My po cc potrzebujemy wiecej czasu zeby nasze brzuchy w miare wygladaly u mnie to wisi i mnie drazni ehh. Damu rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, nie wiem czy czytałyście ale lekarze z Parkitki podpisali porozumienie, tak więc rodzimy w styczniu na Parkitce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też strasznie drażni mój brzuchol jest moim zdaniem jeszcze bardzo duży i nie sądzę żeby był kiedykolwiek plaski bo nawet przed ciążą był duży.Do tej pory waga leciała w dół a w tym tygodniu stanęła w miejscu i ani drgnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dajcie sobie trochę czasu żeby wrócić do formy, przecież kształtów nabierałyśmy 9 mcy, więc teraz nie znikną w dwa miesiące:) Najważniejsze to zdrowo się odżywiać, dbać o ruch choćby w postaci spacerów z wózkiem, zrobić sobie lekki makijaż i od razu będzie lepiej, a kg znikną z czasem i brzuchy wrócą do formy :) Nie dajmy się zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG kolezanka Pase ma racje ze wszystko potrzebuje czasu. Ja mam zamiar wziasc sie za cwiczenia wraz z noworocznymi postanowieniami. Powiem Wam ze po porodzie wlosy takie szorstkie mi sie zrobily i nie chca sie wcale ukladac ehh co so pomalowania ja od niedzieli sobie makijaz zrobilam hehe zeby sie lepiej poczuc :) spokonej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam problem z włosami ale to już od chyba 5-6 miesiąca a po porodzie strasznie skórę mam sucha na twarzy i całym ciele.Ja tez nawet dzisiaj sukienkę założyłam uczesałam sie i makijaz tez miał byc ale znowu goscie i nie zdarzyłam ale to i tak odmiana bo w tygodniu to leginsy albo spódnica wybór mam w szafie ze hej.Podziwiam cię pazdzierniczku że przy dwójce dzieci ty jeszcze myślisz o ćwiczeniach ja z jednym nie za bardzo wszystko ogarniam tylko ja mam Lenkę na piersi i to też sporo czasu zajmuje tak mnie brodawki drugi dzień bolą że masakra nawet na początku tak nie bolały jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG o suchej skorze nie wspomne tez mam taka. Ja na codzien w leginsach i jakas tunika bo nie mam innego wyboru. Co so cwiczen to mysle ale jak przejde do czynow to wtedy bede dumna z siebie. Moj jest na mleku ale i tak jest co robic chociaz tyle ze mam chwile sie starszym synkiem zajac. Dzieci spia ide chqile odpoczac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytałyście o porodówkę na parkitce - jestem prawie 3tyg po porodzie , rodziłam tam i albo trafiłam na super personel albo te wszystkie negatywne opinie są wyssane z palca. Zarówno na porodówce jak i na oddziale super położne, fajni lekarze, przy moim porodzie był dr Lemański, dr Jagielski i taka młoda pani dr Kij, rodziłam sn. Położne na porodówce rewelacyjne, bardzo luźna atmosfera. Jedyne zastrzeżenia mam do jednej pielegniarki na oddziale wcześniaków, ale szybko ją wyprostowałam ;P Wcześniej leżałam 4dni na patologii i również zastrzeżeń nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość---> dzięki za opinie:) Na pewno się nam przyda i będziemy mogły optymistycznie myśleć o naszych przyszłych porodach na Parkitce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr.Lemanski to niezły,wyluzowany lekarz,miałam z nim kontakt na tysiącleciu 2 lata temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Gosc milo ze tez masz taka opinie o parkitce mozemy obalic tez negatywne slowa. Wiem ze Lemanski fajny lekarz bo to moj gin zarowno pierwsze jak i drugie rodzilam przy nim i prowadzialam ciaze. Mialam cc to kawaly opowiadali z personelem :) w sumie to on opowiadal a my sie smialismy :) Dziewczyny widzialyscie ze lekarze doszli do porozumienia wiec mozecie byc spokojne o porod :) U nas noc masakra maly obudzil sie po polnocy i po 4 poszedl spac, ledwo zyje ale to dlatego ze maz wczoraj siedzial z nim popoludniu bo ja bylam na zakupqch i dal mu spac bo tak bylo najwygodniej ehh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chciałabym bardzo rodzić jak bedzie dr.lemański:)Ostatnio mu mówiłam, że rodzi razem ze mną:P heh Ale jak to bedzie i na kogo sie trafi to nikt nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Bez wzgledu na to jaki lekarz bedzie jak rodzisz naruralnie na porodowce sa fajne polozne z tego co widzialam pomocne.Nie martwcie sie na zapas bo nie warto. Mnie chyba cos bierze bo kicham jak nie wiem co i mi zimno ciagle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pase no wlasnie weszlam by napisal o tej ugodzie :P W sumie juz lepiej wiedziec gdzie sie rodzi niz zyc w niewiedzy. Dr.Lemanski u mnie na poczatku porodu byl to jest przecial wody i poszedl :P Ale wiadomo bylo ze u mnie troche potrwa to co mial siedziec.Ale super czlowiek z niego.Napewno rozluznia sytuacje i atmosfere :) Brzuch po ciazy ... :P Plaki maja chyba tylko sportowcy.Moja kolezanka ktora uprawia czynnie sport miala zaraz po idealny :P A tak to niestety musi potrwac. Wlosy po porodzie wychodzily mi garsciami :( CIekawe jak teraz bedzie wszystko wygladac. Juz mi coraz ciezej a gdzie tu do lutego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×