Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Witam wszystkich widzę że mamy nowe osoby na forum u nas nie wesoło małej obrobiło dupke i od wczoraj jesteśmy na pieluchach tetrowych bo chyba ma uczulenie na pampersy jeden dzień wystarczył i całkiem inna pupka.Wczoraj grasowała do 23 płakała i nie mogła zasnąć choć oczka miała takie małe sama już nie wiem czy to kolka czy poprostu musi sobie popłakać rano też popłakała a teraz śpi jak aniołek.dawałam jej espumisan ale od wczoraj odstawiłam daliśmy tylko na noc i zobaczymy co z tego będzie bo może to ją męczy.Ja dzisiaj jadę na przegląd ;-) po porodzie.a co u was jaka pogoda u nas narazie pochmurno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety pogoda dzisiaj barowa:) Ja wczoraj na USG dowiedziałam się, że mała waży ok. 3450 :) Ułożona jest główką na dół więc póki co wszystko w porządku :) Teraz już tylko czekać aż mala zechce wyjść do nas... Jak tam dziewczyny przygotowania przed świętami ja w sobotę jadę z mężem po resztę prezentów. W domu już wysprzątane tylko ubrać choinkę i gotowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)nie wiem jak Wam ale mi się udziela powoli klimat świąt:)tylko sniegu brakuje;/Ale może i dobrze bo na krótsze dystanse zakładam baletki......bo się musze mega nameczyć ,żeby założyć coś innego;/Przestałam się martwić tym paciorkowcem, popytałam trochę i naprawdę nie ma się czym przejmować , oczywiście trzeba być czujnym jak zacznie sie porod. Na ostatniej wizycie odstałam od gin co powinnam mieć do szpitala....ale ta lista jest mega okrojona. Najważniejsze to własnie octanisept zamiast spirytusu, termometr , kubek , sztućce, rożek dla malucha. No a reszte to każda z nas już napewno wie, co może się przydać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też od rana słucham świątecznych piosenek:) Ściany już odświeżone malowaniem, na dzis mam plan posprzątania w szufladach i szafkach, bo jak na razie mam wrażenie, że upychane jest tam nogą :D Antosiowa---> to się cieszę, że dr Kowalski mimo nieobecności cielesnej był obecny i zaangażowany duchem;) Zobaczymy jak będzie u mnie:) Hatshepsu---> Niby wszyscy wiedzą co zabrać do szpitala itd ale koniec końcem im termin dalej, tym pytania padają w kwestii przypomnienia, tym bardziej, że forum już ma tyle stron wiec doszukiwać się czegoś to prawie jak szukanie igły w stogu siana, chyba, że masz dużo czasu :D Nie martw sie paciorkowcem, wiadomo każda mama chce żeby było idealnie i ksiązkowo ale niestety nie zawsze tak jest. Czarna197601----> To Ty już rzeczywiście końcóweczka :) Tak więc trzymamy kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Dziękuję pazdzierniczku, spisałam sobie wszystko na kartkę :) Czy może któraś z dziewczyn rodziła przy dr Oleksiku? póki co na wizytach jest ok ale nie znam nikogo kto chodził do niego i rodził przy nim, idąc do niego sugerowałam się pozytywnymi opiniami przeczytanymi w internecie, bardzo boję się porodu, niby mam mieć cesarskie cięcie ze względu na podwójną macicę, ale jak nie trafię na niego to może być różnie. W związku z podwójną macicą mam też do Was pytanie, czy może któraś z dziewczyn ma taką przypadłość ? Ja cały I trymestr przeleżałam, bo występowało duże ryzyko poronienia, kiedyś Oleksik mówił ze przy takiej wadzie może wystąpić poród przedwczesny, to tez mnie bardzo stresuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Pase rzeczywiście jestem już przy końcóweczce, dziękuję za kciuki przydadzą się :) Hatshepsu naprawdę nie masz co się przejmować paciorkowcem dostaniesz antybiotyk do kroplówki i po problemie a z tego co wiem to większość dziewczyn ma tego "dziada". Padzierniczku jak tam u Ciebie? Widzę, że nasze forum cieszy się dużą popularnością coraz więcej obecnych i przyszłych mam :) I bardzo dobrze przynajmniej możemy podzielić się wzajemnie doświadczeniami :) Miłego dnia dziewczyny ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ta lista co ja pisalam to jest na stronie 152. Najlepszy jest spirytus i sama czyscilam pomimo zenisept wymagaja. Nam sie po octanisepcie pepek slimaczyl vo on dezynfekuje a spirytus wysusza i szybciej sie goi. A ja wlasnie sie dowiedzialam ze rodzice za granuce do pracy wyjezdzaja, zalamana jestem bo xalkowicie uziemiona bede i wszystko na mojej glowie. Nie tak mialo byc ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny potrzbuuje dobrego neurologa dziecięcego w częstochowie prywatnie bądź na nfz. jak najszybciej i ile kosztuje. lekarz nastraszył mnie moje maleństwo ma mala głowke jak na 6 tygodni o 2 cm a do tego ciemiączko ma duże. dziewczyny pomóżcie niby lekarz mówił żeby się nie marwić ale same wiecie...aha dodam że Zuzia ur się w 37 tygodniu i miała 2450 i 50cm. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Wam Dziewczynki za te opinie o lekarzach zawsze to łatwiej jak ktoś jest sprawdzony, zwłaszcza jak się żadnego z nich nie zna, jak w moim przypadku. Fajnie, że dzielicie się własnymi doświadczeniami, bo tak jak dla nas "nowicjuszek" to bardzo ważne i każda Wasza uwaga jest bardzo cenna. 21maj--> jesteśmy prawie na tym samie etapie, jest szansa, że będziemy rodzić równocześnie ja mam termin na 25 maja :) A Wy nasze starsze terminem Koleżanki będziecie już szczęśliwymi Mamusiami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ja mam namiar neurologa ale pozniej napisze namiar bo mi dzieci szaleja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny...aaaaaaaaaaaaaaa umieram od tej zgagi;/;/;/;/;/;/;/nasilila sie od jakiegos tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz dopiero zauważyłam.....dziś równiutki miesiąc do terminu porodu...::)ale myślę ,że bedzie to wcześniej niż 12.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
hatshepsu wspolczuje Ci bo tez mialam okropna zgage praktycznie od poczatku ciazy. Mleko zimne pomaga :) Neurolog to dr Anna Minkner przyjmuje na NFZ na Sobieskiego w Instytucie ale tam pewnie odlegle terminy i ma prywatny gabonet bodajrze to na Generała Andersa to na północy jest. Podam numer do niej i zapytaj sie dokladnie o adres i powiedz ze pilna sprawa to szybko Was przyjmie. Ja u niej bylam z pierwszym dzieckiem bo urodziło sie i mialo mało punktow. Bada dziecko bardzo dokladnie a jak ja chcialam na NFZ to pol roku czekania dlatego zdecydowalam sie prywatnie wtedy 100zl wziela ale zadne pieniadze nie maja znaczenia w takiej sytuacji. Mozliwe ze Twoja corcia jest wczesniakiem i dlatego tak ma i nie potrzebnie lekarz panikuje. Juz podaje ten numer 600-358-672 Anna Minkner. Tam na godzine sie umawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
hatshepsu na zgagę bardzo pomógł mi RANIGAST ginekolog powiedział, że jest bezpieczny w ciąży i można go spokojnie brać. Gaja 123 masz zamiar rodzić na parkitce? jeśli tak to jest szansa, że się spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
U nas dzisiaj koszmar. Kolka pozniej noe chcial mi smyk usnac padl dopiero teraz przy butli. Padam na twarz. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny za info co do zgagi, dzisiaj faktycznie wezme może ten ranigast nie bede się już męczyc. Dziś zaczynam 37 tydzien:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qetsiah
Witam dziewczyny :) jestem w 5 tc i już zaczynają sie nie przespane noce :) jednak poki co najbardziej dokuczliwe sa bóle w podbrzuszu. Moga sie nie ujawniać caly dzień a wieczorem i w nocy tak przyatakowac ze wstaje nie wyspana :) zapomnialam o tym wspomniec mojej gin no i nie wiem czy to powód do niepokoju czy całkiem normalne sprawa. To moja pierwsza ciąża i oczywiscie mam duzo pytan i watpliwosci.Mam nadzieje ze pomozecie Mi uświadomic czy mam sie czym martwic czy to normalne zjawisko.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Qetsiah z tego co pamietam z dwoch ciaz to raczej normalne bo sie zmienia macica ale uwazaj na siebie bo to szczegolny teraz okres . Jak bedziesz na wizycie to powiedz gin ona Ci wytlumaczy :) Ja po ciezkiek nocy nie wyspana do tego starszy synek wymiotowal mi w nocy cala posciel i dywan do prania ehh wiec moze z 2 godz spalam. Ciesze sie ze u Was wszystko dobrze i ze maluszki rosna w brzuszkach. Co do swiat to daleko u nas, za sprzatanie wezme sie w ostatnim tygodniu bo bo w sumie i tak codziennie sprzatam bo moj malec brudzi ciagle. Slonecznego dnia kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qetsiah->ja tez mialam na poczatku takie bole w podbrzuszu. Ale tak jak napisal pazdzieniczek jak bedziesz u lekarza wspomnij o tym. Ja od 5 tygodnia brałam luteine dopochwowo bo mialam plamienia i po tej luteinie wszystkie bole mi przeszly.I tez tym sie zaczelam martwic heh. Na poczatku tak samo jak Ty byłam przewrazliwiona i bardzo wsluchiwalam sie w swoje cialo i w to jakie sygnaly mi daje.W koncu moj gin powiedzial cytuje" Was kobitki jak boli to źle, a nie boli to jeszcze gorzej i jak Wam dogodzic". teraz na poważnie , wydaje mi sie,że te bole to normalne, ale na wizycie upewnij sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qetsiah
Dzięki serdeczne dziewczyny podniosłyście Mnie na duchu :) na pewno w przyszłym tyg wspomnę o tym gin. Plamienia żadnego nie zauważyłam a jak sie zaczely te boleści to co chwile do Wc latałam bo myslalam ze to okres sie zbliza :) ale to juz 1,5 tyg trwalo wiec zrobilam test i do lekarza sie udałam no i Bobas w drodze :) Czekają Mnie badania krwi teraz ale myślę że wszystko bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koralinka13
Hej dziewczynki. U mnie cały czas podwyższony alat a żadnych innych objawów cholestazy brak, chociaż czasami wmawiam sobie że cos mnie zaczyna swędzić:( Mój lekarz jest jest jednak bardzo przezorny i chce mnie skierować na szpitala po 37 tygodniu jak wyniki się do tego czasu nie poprawią. Nie uśmiecha mi się poród jeszcze w grudniu, chciałabym dotrwać chociaż do 1 stycznia ale wiadomo zdrowie dzidzi najważniejsze. Mam do Was pytanie dziewczyny, czy macie w karcie ciąży opinie wystawioną od internisty? Chodzi o to czy ze zdrowotnego punktu widzenia nie ma przeciwskazań do naturalnego porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry Dziewczyny :) u mnie jeszcze slonce, choc zimna mgla sie czai, mam nadzieje, ze pogoda sie utrzyma. Jak tam samopoczucie? Czarna197601 trzymam kciuki, to juz niedlugo u Ciebie :) Ja wczoraj osiagnelam najwyzszy poziom brzucha, ciezko sie oddycha w kazdej pozycji i Maly tez bardzo nier****iwy, musialam wczoraj go cola pobudzac ;) i cos mi sie wydaje, ze nadal nie moze sie zdecydowac gdzie ta swoja glowe wsadzic :P Ciekawa jestem jak to ze szpitalem na Mickiewicza w koncu bedzie, bo w historie o remontach to ja nie wierze, oby tylko nam sie epidemia grypy nie pojawila :( Dziewczyny majowe widze juz sie stresuja, macie jeszcze kupe czasu :D niestety w Czewie tak sie utarlo, ze chodzi sie do lekarza, ktory pracuje w danym szpitalu, choc tak naprawde, to przy porodzie i tak polozne graja pierwsze skrzypce a lekarz nigdy do nas specjalnie nie przyjedzie o ile nie ma w tym czasie dyzuru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka13->ja tez czekam na ten styczen..:)nie chcialabym w grudniu urodzic.Co do tego wpisu to ja nie mam nic takiego od internisty.A to jest potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Koralinka13
hatshepsu --> Powiem Ci szczerze, że też się zdziwiłam jak mnie lekarz o to poprosił, ale poczytałam trochę na innych forach przed chwilą i może to ma sens, bo Twój internista wpisuje ci w kartę czy cierpisz na jakieś choroby bądź leczyłaś jakieś dolegliwości które mogłyby spowodować komplikacje przy porodzie. W niektórym kartach ciąży jest jeszcze miejsce na opinie stomatologa czy nie masz żadnych ubytków i próchnicy, które też mogą wpłynąć na zagrożenia przy porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Pierwszy raz slysze o jakis wpisach od internisty. Moze tak byc jak ktos sie leczy dlugo na cos, to gin decyduje i jedynie lekarz jak sie leczy jakas chorobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinka13->,masz racje, jesli Twoj lekarz prosi o takie coś to oczywiście dobrze miec taki wpis. Moj gin nic nie mowil, wiec nie bede biegac do internisty. Co do stomatologa to juz jakiś czas temu go odwiedziłam.Dziewcztny dzis piekny dzien:)przejzalam dzis torby do szpitala czy wszytsko jest. Zrobilam porzadek w w pólkach i papierach , na wszelki wypadek jak mąż zostanie sam:P I w pon. jak pojade na badania musze kupic druga parę klapek na gumowej podeszwie...bo tak mi nogi spuchły..,że nie wcisne stopy w te co mam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie konsultacja z internista potrzebna jest dla anestazjologa, moze chodzi tu o ogolny wywiad, ktory wiekszosc ginow ignoruje, wychodzac z zalozenia, ze same wpadniemy na to, zeby opowiedziec im 'nasza historie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Wiem ze jak ktos nosi okulary i ma jakas wieksza wade lepiej sie udac i skonsultowac co do porodu czy to nie zaszkodzi. Co do stomatologa to chyba rozumiale ze lepiej wyleczyc w miare mozliwosci wszystkie zeby :) Ja tez sie pakuje ale na wyjazd weekendowy do tesciow :) nie wiem jak sie do auta zaladujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×