Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Marta33
witajcie :) piszecie dużo o Parkitce a o Mickiewiczu jakoś cisza. Rodziła może któraś z Was? Jak z cc? Ja ma termin na koniec kwietnia, może jest jakaś ciężarówka na ten termin która chce rodzić na Mickiewicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona85x
Ja rodziłam ponad 3 tygodnie temu na Mickiewicza, ale sn. Nie miałam swojego lekarza prowadzącego, ale ogólnie poród przebiegł dobrze. Położna na sali porodowej też się trafiła całkiem w porządku. Nawet nie pamiętam już jak się nazywała lekarka odbierająca poród :). Na opiekę też nie mogę narzekać, chociaż trafiła się jedna z pielęgniarek wyjątkowo nieprzyjemna, ale na 4 dni które byłam w szpitalu, na szczęście tylko 2 razy była na zmianie. Co mnie jeszcze denerwowało, to fakt, że bardzo naciskają na karmienie piersią, tylko jak można karmić kiedy się nie ma jeszcze pokarmu i dziecko musiało być na butelce, na co niektóre pielęgniarki krzywo patrzały. Poza tym, nie mam już chyba innych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ona85x mam pytanie dotyczące szycia krocza po samym porodzie,mianowicie tez dostałaś głupiego jasia po porodzie przed szyciem?moja koleżanka ostatnio rodziła dostała głupiego jasia spała ponad 3 godziny a dziecko dali jej dopiero po 8-9 godzinach od porodu.czy tak to się odbywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, odebrałam wyniki. Tym razem jest lepiej (jednak te 15 minut za wcześnie przy drugiej próbie w pierwszym badaniu miało znaczenie), ale i tak lekko poza normą. Mam 146 , a norma jest do 140. Wynik na czczo jest ok, bo 82 (norma w tym lab 60-110). W piątek mam wizytę u mojego lekarza to pewnie się dowiem co dalej... póki co, chyba trzeba zgłębiać powoli wątki o cukrzycy ciążowej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta33
dziękuję za odpowiedź :) a rodziłaś może ze znieczuleniem? podobno mają gaz i zoo bezpłatnie? tylko trzeba wcześniej skonsultować się z anestezjologiem :) chyba się tam wybiorę na rozmowę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:)cieżko mi do Was tu zajrzeć...mój synuś nie chce puścić mnie nawet na minute;/W dzien mało co śpi czasem zansie na 2 godziny , a tak to po 15 minut. a widzę ,że dużo nowych przyszłych mamuś odwiedziło nasze forum;)im nas wiecej tym lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
cześć dziewczyny od dłuższego czasu śledzę wypowiedzi, właściwie zaczęłam czytać wpisy od stycznia 2013roku i naprawdę dużo ciekawych informacji dowiedziałam się z tego forum. Właśnie przebrnęłam do końca i postanowiłam się do Was dołączyć. Termin porodu mam na koniec marca czyli podobnie jak kilka dziewczyn które ostatnio również się przyłączyły. Zamierzam rodzić na parkitce, póki co nie mam wskazań do cc więc przygotowuję się na poród siłam natury. Pozdrawiam wszystkie przyszłe i już obecne mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) fajnie że jest nas coraz więcej :) Ja dzisiaj zaczęłam robić listę co zabrać do szpitala. Jeszcze parę rzeczy zostało mi do kupienia. No i zastanawiam się nad odwiedzeniem oddziału na parkitce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
witam :) dawno mnie tu nie było... polecam wycieczkę na parkitkę w celu obejrzenia oddziału, ja bardzo miło wspominam wizytę w szpitalu, położna przemiła-oby tylko na takie trafiać podczas pobytu :) A ja leże sobie w domku, właśnie weszłam w 24 tc, po luteinie czuję się troszkę lepiej, brzuch przestał mi twardnieć, co prawda skurcze niestety się pojawiają, ale są krótsze niż zwykle, jestem nastawiona pozytywnie, jeszcze 3 miesiące i maleństwo może się pojawić na świecie :D 7 lutego mam pić glukozę :/ obym dała radę to przełknąć :) Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wczoraj rozmawiałam ze znajomą która ma za sobą 2 porody, jeden w Mickiewiczu 2 na Parkitce. Mówiła, że w obu wypadkach było ciężko ale na Parkitce było lepiej. Nie wnikałam w szczegóły bo ona nie bardzo chciała mówić chociaż miałam chęć posłuchać czegoś więcej. No ale cóż. Zapytałam tylko jak tam z goleniem i lewatywą i mówiła że jej nie golili i nie lewatywowali. sumie to ja bym chciała żeby mi tą lewatywę zrobili, niż później mieć jakiś przykry wypadek. Sytuacja i tak jest trudna, po co dodatkowe upokorzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Gosc mnie na parkitce sprawdzaly i pytaly czy ogolona w sumie lepiej sie w domu wygolic nawet dla utrzymania higieny. Co do lewatywy to sa w aptece do zakupienia i mozna w domu sobie zrobic :) Witajcie nowe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
U nas spokojnie tylko malemu na dole zab sie wyzyna i jest strasznie marudny i placzliwy. Byle bo jakos przetrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tu się wygolić jak nie widzę co golę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mąż albo lusterko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Rozumiem ja golilam sie na wyczucie i lusterkiem podgladama gdzie poprawic a pozbiej ewentualnie maz poprawial bo przyznam ze meczace to bylo zajecie juz pod koniec ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny.:) Byłam dzisiaj na zakupach i zakupiłam pieluchy. 5 białych tetrowych ( 2 takie większe i 3 mniejsze) 2 z nadrukami i 1 flanelową. Zastanawiam się jak wyglądało wasze zaopatrzenie w pieluchy.?:) Zamierzam dokupić jeszcze jedną lub dwie flanelowe. Ale sama nie wiem czy nie mam ich za mało. I doświadczone mamusie które lepiej zabrać do szpitala.? Białe czy z nadrukami.? Flanelowa się przyda czy nie.?:) Dziękuje za odpowiedzi bo ja jestem zielona.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ja kupiłam 10 tetrowych- 5 mniejszych i 5 większych ale w sumie chyba muszę dokupić jakieś flanelowe też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka2014
Hej pod koniec marca ide rodzić na mickiewicza pomozecie z wyprawka? Mam: 7 sztuk pajacykow i 7 sztuk kaftanikow zapinanych z przodu na guziki (mam brac jeszcze body czy starczy tyle?) 2 pary skarpetek 2 czapeczki Sliniaczki są potrzebne? Ile? 6 tetrowych pieluch 20 pampersów (nie za mało? ) Rożek ( mam brać jeszcze pajaca jak na zime?) Grzebien i szczotke dla małej Mydło bambino Smoczki 2 czy lepiej 1? Butelke 300ml jedna starczy? Waciki do uszu dla małej Nozyczki do paznokci (w szpitalu są potrzebne?) Mam z jonson baby taka oliwke 3w1 brac ja? Krem sudocrem 1 recznik z kapturkiem czy 2 brac? Koc brać? Dla małej? 2 zielone wenflony mam kazała mi gin kupić Gruszke musze dokupić? Spirytus do pepka A dla siebie musze kupić w aptece jednorazowe majtki? Czy moge miec swoje? Z góry dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O matko dużo tego, ja dostałam rozpiskę na której pisze tak: Dla dziecka: - Becik - Ubranka (koszulka, kaftanik, śpioszki) - 3 komplety - Pampersy - mała paczka - Pieluchy tetrowe - 5 szt - Oliwka - Spirytus 70% - Chusteczki nasączone - Maść na odparzenia Wydawało mi się że na te 3,4 doby w szpitalu to w zupełności wystarczy ale może się mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka2014
No właśnie nie wiem czy nie biore tego wszystkiego za duzo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka2014 ---> wydaje mi się że masz za dużo .:) po co pakować taką wielką torbę i potem szukać wszystkiego nie wiadomo ile. Poza tym zawsze możesz poprosić kogoś to Ci coś doniesie jak Ci czegoś braknie.:) gość --> Masz tą rozpiskę ze szpitala.? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka2014
Edziaa94 a napiszesz co jest niezbędne? Bo wydaje mi się że to co podał gość to chyba za mało :) pewnie że w razie czego dowioza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ja nie pomoge co do mickiewicza ale ta lista GOSC jest dosc okrojona chyba ze szpital zapewnia inne rzeczy. Co do pielych ja mam 15 tetrowych i 5 flanel. Na parkitce biora jedna flanelowa i wykladaja ten materacyk co jest w tym wozeczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie dziś odwiedziłam sklep na Czecha, zakupiłam większe biustonosze i jeden do karmienia, parę duuużych majtów, bo dupcia rośnie:) i dla małej kilka kaftaników, niedrapki, śpioszki naprawdę w super cenie a do tego dostałam ponad 20 zł rabatu - polecam dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka2014
To jak ktos moze to niech napisze czego mam za duzo co niepotrzebne i czego mi brakuje :) i co z tymi majtkami jednorazowymi czy trzeba miec takie i ile ich :) i czy do nosidelka mam brac pajac na zime czy owinac w becik i tyle wystarczy? Tych ciuszkówto wezme po 4 sztuki zamiast po 7 i doloze ppieluche flanelowa a te p*****ly jak grzebien nozyczki do paznokci butelka smoczek sa potrzebne czy nie? Dla siebie wiem co gorzej z dzieckiem. Rekawiczki niedrapki moga byc jedne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka2014 --> Sama nie wiem co jest dokładnie potrzebne ale ja zabiorę (chyba;p) : - 2 koszule dla mnie( do karmienia) -Szlafrok i chapcie.;p -Kosmetyczkę -Majtki siateczkowe(5 sztuk), podkłady na łóżko(3-4 sztuki) -podkłady poporodowe( 1 paczkę po 10 sztuk) -wkładki laktacyjne( w sumie nie wiem ile) A dla synusia: -Pieluszki tetrowe( to jeszcze nie wiem ile:) ) + 1 pieluszkę flanelową -pieluszki( jedną paczkę ) -Buteleczkę( chociaż chce karmić piersią no ale lepiej mieć) -1 smoczek -Spirytus do pępuszka + waciki - 1 ręczniczek -rożek -3 body, 3 pajacyki, 3 koszuleczki, 2 czapeczki i 3 pary skarpetek. Mam nadzieje że doświadczone mamusie w razie czego skorygują moją wyprawkę.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to majtki jednorazowe są potrzebne, ja mam 5 sztuk. Jeśli chodzi o jakiś cieplejszy pajacyk albo kombinezon to sama się zastanawiam, w sumie nie wiadomo jaka będzie pogoda. Na parkitke trzeba mieć także swój termometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- na parkitce chyba wolą octenisept zamiast spirytusu. Chociaż koleżanka mi mówiła, że po spirytusie pępuszek szybciej odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 ---> oo dziękuję za podpowiedź .:) Jeszcze biorę piżamę na poród .;d octenisep chce kupić ale zapomniałam jak to się nazywa dlatego napisałam spirytus .:) A co do cieplejszego pajacyka to ja się wstrzymuje bo bezsensu kupować teraz jak nie wiadomo jaka pogoda będzie, a takie kombinezony są zazwyczaj z rozmiarami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAJA 123 ---> Nie chce być nie miła ale mogłabyś napisać jakie mają tam ceny.?:) Najbardziej mnie interesują biustonosze do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×