Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Migotka  2014
Husky00- wiem o tym jak najbardziej i do tej pory tak właśnie go kąpaliśmy. Ale wolę zaryzykować kąpiel po jedzeniu niż patrzeć jak mi się dziecko męczy. Te ataki są tak okropne, że nawet nie macie pojęcia. Synek tak bardzo płacze, że aż nie może powietrza łapać. Zaczyna się dusić, łzy lecą jak grochy. A mnie serce pęka widząc te męczarnie i nie mogąc nic zrobić żeby mu pomóc:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Migotka -> polecam odczekać pól godziny. Ulga będzie a i bezpieczniej jednak zachować jakiś odstęp. U nas to działa. Testowalismy różne warianty i ostatecznie zostało: karmienie, zabawy na brzuszku (ok.20-30 min - zależy ile ma sił i checi), potem masaż i kąpiel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowo2014
Witam czy któraś z was używa niani elektrycznej ? Zastanawiam się właśnie nad zakupem i nie wiem którą lepiej z kamerką czy z monitorem oddechu . Może któraś z was mi może poradzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Sierpniowo2014, ja mam Angelcare z monitorem oddechu z dwoma płytkami pod materacyk i jestem bardzo zadowolona:), na allegro ponad 400zł. Dziewczynki podajcie jakieś miejsce spotkania na Promenadzie, bo ja nie znam tamtych okolic:) Pazdzierniczku a co u Ciebie dołączysz do Nas w Poniedziałek?Hatsepsu i Kwietniowa Mamo co u Was i pozostałe Forumowiczki oraz obecne Mamusie dajcie znać o Sobie, ja wiem ,że ciężko się oderwać od Maluszków i coś skrobnąć na forum sama tego doświadczam:) Fajnie jakby Nas było dużo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
No właśnie, powiedzcie gdzie konkretnie? Jakiś punkt charakterystyczny, bo ja tam będę pierwszy raz :) Fajnie będzie się zobaczyć :) Zmobilizujcie się Dziewczyny, niech nas będzie jak najwięcej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 - dzisiaj byłyśmy drugi raz na Sobieskiego masaż + ćwiczenia nie trwały nawet 15 minut, mała była spokojna bo i ćwiczenia delikatne, ale w poniedziałek na prywanej wizycie to dała czadu 45 minut darcia się tylko z lekkimi przerwami. Widze lekką poprawe. Asymetria się zmniejszyła, ale najdłuższa walka będzie z napięciem mięśniowym chociaż też jest odrobinke lepiej. Potrzebna nam jest cierpliwość i gruby portfel ;) hehe Ale u nas ciągle musi być coś nie tak, wczoraj zrobiłam małej morfologie i okazało się, że jest zanemizowana HGB 8,8, muszę jej podawać żelazo. I tu mam do was pytanie czy któraś mamusia podawała dziecku żelazo i jeśli tak to jak maluszek je znosił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Ja dziewczyny odpadam nie dotrę ponieważ jeszcze 15 dni i mam mieć cesarke po za tym jestem już mega spuchnięta ale życzę Wam dobrej zabawy dołączę za drugim razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To może na promenadzie przy fontannie? Tam jest dużo miejsca i są ławeczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GAJA123 podczytuje Was w miare możliwości, mam ostatnio duzo obowiazkow do tego chorzy po kolei bylismy, maly w zeszlym tygodniu dostał biegunki ale na szczescie to nie wirusowka tylko prawdopodobnie od zebow bo mu naraz dwa szly i do tego pierwsze dopiero. Na szczescie sie unomowalo :D chętnie byl dołaczyła do Was ale zalezy od pogody :D tylko ze ja bym musiala dwoch smykow wziasc. szczerze powiedziawszy to ja bylam moze z dwa razy na promenadzie hehe jest mi nie po drodze ale moge podjechac. Bede podczytywac jak konkretnie ustalicie miejsce i godzine to dam znac czy bede. Tylko tak jak pisze zeby tylko pogoda byla. Pytałyscie o wit D ja zaczelam podawac jak tylko juz na same mleko modifikowane przeszlismy i podaje do tej pory. Kupuje w twist-off odrazu kropelki do buzki daje. Z tymi kolkami wspolczuje Wam przechodzilam przy dwojce masakra jest. Wytrwałości teraz to juz tylko z gorki musi byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Hej Dziewczyny, pytam ponownie czy któraś z Mam musi podAwać swojemu Skarbowi mleczko modyfikowane NEOCATE LCP? Proszę o opinię, jak Dziecię się na tym Wam chowa:) A druga sprawa dotyczy włosów. Jestem 4 miesiące po porodzie, już nie karmię piersią i już od pewnego czasu włosy wypadają mi dosłownie garściami, ile bym wyczesywała to i tak zawsze jakieś wychodzą. Podczas myci i suszenia włosy są wszędzie, zresztą w całym domu się poniewierają. Cały czas je wiąże, o rozpuszconych mogę pomarzyć bo jestem w nich po chwili. Już nawet je skróciłam a to nic nie dało. Doświadczone Mamusie może macie na to jakieś sposoby? Sprawdzone suplementy, jakieś witaminki? Ja rozumiem że po ciąży tak jest, hormony spadają itp może to potrwać pare miesięcy ale ja mam wrażenie że do tego czasu ołysieje jak nic z tym nie zrobię......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie na promenadzie jest fontanna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Fajnie by było Pazdzierniczku jakbyś dała radę...:) Myślę, że fontanny jak najbardziej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
28marzec --> Ja podaje mojemu synkowi żelazo bo ma bardzo niskie. Daje mu dwa razy dziennie po 1 ml. Lekarka mówiła że mały może mieć zaparcia ale jak narazie nie ma, robi kupkę raz dziennie czasem dwa. Tylko kupka jest teraz taka ciemna, nawet czarna i strasznie śmierdzi żelazem. Poza tm podaje mu jeszcze kwas foliowy i witamine B6 oraz priobiotyk acidolac baby. A co do spotkania ja niestety nie mogę bo w niedzielę mam chrzciny i w poniedziałek będą jeszcze goście.:) Mam nadzieje że będą jeszcze inne spotkania i wtedy się pojawię z maluchem .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Edziaa94 dzięki, że napisałaś ja mam dać 2 razy po 1,25ml, kwas foliowy i b6 też juz daje prawie od 2 miesięcy, teraz jeszcze dodatkowo probiotyk. Najbardziej obawiam się zaparć, ale może podobnie jak u Ciebie uda sie ich uniknąć. Sama męczyłam sie z niedoborem żelaza przez 15 lat, aż w końcu nasi wspaniali specjaliści zdiagnozowali u mnie chorobe Cronha. Mam tylko nadzieję, że córa jej nie odziedziczyła i wyniki się wyregulują jak najszybciej. Edziaa94 napisz jeszcze jak podajesz to żelazo? Próbowałam na łyżeczce tak jak reszte lekarstw, ale żelazo jej nie smakuje i wypluwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
28marzec--> Ja daje łyżeczką . Ale Wituś też wypluwa czasami ale zauważyłam że jak głębiej włożę łyżeczkę do buzi to jakoś połyka. Kwas i witaminkę (po pół tabletki) daje razem z wodą przez łyżeczkę i jakoś idzie. Najgorzej z probiotykiem. Mam go w saszetkach i mały nie chce pić. A Ty jaki masz probiotyk.?:) Jeżeli w saszetkach to jak podajesz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Polecam probiotyk Floractin w kropelkach, podaje się 6 kropelek na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie. Czy mogę małemu zmienić ten probiotyk bez wiedzy lekarza.? Bo nie idzie mi dawanie z tych saszetek, mały wypluwa prawie całość. Wcześniej używaliśmy Dicoflor w kropelkach. Czy już po podaniu acidolac baby jakoś się przemęczyć i dopiero po skończeniu zmienić.? Wizyte mam dopiero 6 sierpnia i do tego czasu skończy nam się probiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Pytanie: od jakiś 3 dni mój synek robi kupke właściwie co karmienie. Są rzadkie, czasami lekko zielonkawe i mam wrażenie, że ze sluzem, czyli wygląda to na biegunkę. Jednak nie ma gorączki, nie wymiotuje. Zastanawiam się czy to się mieści w normie przy karmieniu piersią czy juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Dziewczyny bardzo bardzo bardzo Was proszę o opinię na temat Jacka Maćkowiaka ginekologa z parkitki proszę napiszcie jak coś wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Edziaa94 ja mam probiotyk Floractin, co prawda lekarz przepisał mi inny za ponad 30zł (nie wiem czy właśnie nie ten dicoflor), ale pani w aptece powiedziała, że to jest tańszy zamiennik o tym samym składzie (11zł). W ulotce pisze o 6 kroplach, a pediatra kazała dawać 3. A jaki Twój synuś miał poziom hemoglobiny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Mamuśka 2014 ---> Jacek Maćkowiak w moim odczuciu to super lekarz, troskliwy i opiekuńczy, jako jedyny zainteresował się moimi dusznościami jak leżałam na patologii ciąży i wezwał kardiologa, potem przychodził i pytał jak się czuję. Później na położnictwie też często był na obchodzie, zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. A jak tam "nasz" lekarz? jesteś zadowolona? wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Probiotyk można podawać dodając do mleka ,wody ,soczku zależy co podajecie do picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka 2014
28marzec cieszę się ze u Was postępy. Nieważne ze małe, ale ważne że do przodu. Życzę Wam wytrwałości. My wczoraj byliśmy u pediatry i kazała nam iść na wizytę kontrolną do neurologa i w zależności od tego co się dzieje z ta torbielką będzie można dobrać małemu szczepionki. Bo ma juz 9 tygodni, a jeszcze nie był zaszczepiony;\ Mam do Was pytanie odnośnie ciemieniuchy. Czy Wasze dzieciaczki przez to przechodziły i jak się z nią uporałyscie? U nas pojawiła się jakieś 3 dni temu i jest póki co mała, ale smarowanie oliwka nie pomogło. Może za krótko by można było zauważyć efekty? Zaczęłam smarowac jak tylko ja zauważyła czyli 3 dni temu. Doktor Maćkowiak jest w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
21 maj właśnie nasz lekarz wyjeżdża na wakacje i ten Maćkowiak ma mi robić cesarke dlatego pytam bo to już za 2 tyg dziękuje Ci bardzo że odpisalas bo nic o nim nie wiem a Tobie kto robił cesarke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
MamaOlgierda, moja Maleńka też robi cały czas kupki przed karmieniem i po karmieniu, jednak sa żółte takie musztardowe i też wodniste ale to nie biegunka, tak widocznie jest przy cycusiowych Dzieciaczkach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Może i masz rację... Martwi mnie jednak, że właśnie z tych musztardowych stały się takie zielonkawe, ciemniejsze... no i ten śluz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podzielam znadnie poprzedniczki co do doktora Maćkowiaka.Spotkałam sie z nim na patologii jak byłam i potem on razem z moim ginem zadecydowali o cieciu.Wydaje się kompetentny i bardzo miły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Ja Dziewczyny niestety też nie dotrę w poniedziałek na spotkanie. Mam wizytę u gina, a poza tym ciężko mi się już toczyć :(...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMama jeszcze jak karmiłam piersią położna mi powiedziała że zielona kupka może być jak zjem coś kwaśnego, więc może coś zjadłaś teraz tyle owoców sezonowych :) Migotka 2014 u nas Synek miał dosyć poważną ciemieniuche, i my robiliśmy tak: ok półgodziny przed kąpielą smarowaliśmy oliwka (im dłużej była na główce tym lepiej), potem przd kąpielą wyczesywaliśmy delikatnie szczotka do włosów dla niemowlat, potem myliśmy główkę delikatnym szamponem i spłukiwaliśmy dokładnie czysta woda. Przy napadzie poważnej ciemieniuchy pomógł nam preparat Seboderm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec --> Hemoglobiny miał 8. dokładnie nie pamiętam bo lekarka tak tylko powiedziała tyle o ile. Ale żelaza miał 30 . A Twoje maleństwo jak .?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×