Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość myszka1125
Od wczoraj nasz Michał ma atak żarłoczności, (to się skokiem jakimś tam nazywa nie pamiętam) w dzień wczoraj jadł co godzinę góra półtora, a jak się przysysał to tak jadł jakby tydzień cycka nie widział, w efekcie mam tak poranione i podrażnione brodawki, że stanika nałożyć nie mogę ;( w nocy wstawał co dwie godziny, a jak słyszałam, że się domaga cyca to aż łzy mi w oczach stawały. Po prostu jedna wielka masakra, muszę iść po maść lanolinową może trochę złagodzi ten ból, w nocy smarowałam Bepantenem sutki, ale efekt łagodzenia mizerny. Nawet po porodzie kiedy Michał uczył się przysysać nie miała takich bolesnych sutków jak teraz, normalnie jak śliwki fioletowe są :( mam nadzieję, że ten stan szybko minie, bo aż karmić się odechciewa :( Musiałam się wam trochę wypłakać, bo mąż to tego stanu nie rozumie i jakoś mało wsparcia w tym temacie potrafi dać. Odezwę się później czy się robi lepiej, na razie idę cierpieć dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka 2014
28 marzec a jak wygląda to napięcie mięśniowe? Ja jak wczoraj poczytałam o tym porażeniu to w zachowaniu synka dostrzegamy więcej zachowań charakterystycznych dla porażenia, które wczesniej nie były dla mnie oznaka żadnej patologii. Np zaczął mi się wyginac, prezy się wypinajac brzuszek, zezuje i zaczął spać i leżeć tylko na jednej stronie, podkurcza nozki. Wiem, ze mogą to być objawy kolki i innych dolegliwości dlatego muszę jak najszybciej go skonsultować z neurologiem żeby mam nadzieje wykluczyć porazenie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Migotka 2014 lepiej nie czytać takich rzeczy. Mój Synek tez się pręzy się i wygina wypinając brzuszek, spał długo na lewym boku, a w pewnym momencie przekecił się i śpi teraz na prawym. Wszystko będzie dobrze, ale oczywiście dla pewnoiści trzeba wszystko sprawdzić. Jesteśmy z Maluszkami cały czaas i obserwujemy i wiemy najlepiej co się dzieje, ale czasami tak jest że jak coś nas zaniepokoi to już zauważamy sto innych rzeczy. Trzymam kciuki za zdrówko Waszych pociech. My walczymy z wysypką, mamy przesunięte drugie szczepienie, czekamy na wyniki Panelu Pediatrycznego z krwi. Któraś z Was robiła takie badanie? Migotka dziękujemy póki co za mleczko, bo może się okazać że zmieniamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 - mnie zaniepokoiło właśnie prężenie się i wyginanie do tyłu, dodatkowo jak podnosiliśmy ją do góry trzymając jedną ręką na klatce piersiowej a drugą na brzuszku (pediatra tak kazała, żeby pomóc jej się odgazować) to cała sztywniała i głowę unosiła bardzo wysoko do góry. Podobnie przy odbijaniu na ramieniu też głowę ciągnęła w stronę pupy. Mam też problem z rączkami przy ubieraniu, trzyma zgięte blisko tułowia. Jak śpi to głowę też obraca w lewą stronę (ale to chyba większość dzieci tak ma, że preferują jedną stronę) i ma troszkę główkę przechyloną w prawą, ale to dopiero rehabilitant nam zauważył. Jeżeli chodzi o zeza to moja ma od urodzenia, ale teraz robi go coraz rzadziej. Wszędzie mówią, że to normalne wiec tym się nie przejmuje póki co :). Aha i jeszcze zaciśniete piąstki są oznaką wzmożonego napiecia mięśniowego. Moja zaciska ale nie cały czas głównie jak się zdenerwuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 - gdybyś chciała to mam umówioną wizytę do neurolog Anny Minkner na 1 lipca prywatnie, ale będę rezygnować bo udało mi się wcześniej skonsultować z Anną Bryzik. Tylko żadna z nich nie robi USG. Z tego co się orientuje to dzisiaj mogłabyś zrobić USG na Berka-Joselewicza 1 robią tam od 16 do 19. Byłam tam w zeszłym tygodniu w środę, ale żadna radiolog nie przyszła i umówiłam się na wczoraj do Medaru, ale w Medarze robia tylko w środy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
asiara88 - my się karmimy cyc+butla - i też kupki co 3-4 dni i czasem mega bąki;-) co do wysypki, to jak juz pisałam moja córcia też miała i w przychodni kazali ograniczać kolejne jedzenie, ja przez 3 tygodnie prawie nic nie jadłam, dokarmialiśmy tym Pepti a tu coraz gorzej, u innego lekarza okazało się że to łojotokowe zapalenie skóry i trzeba dużo natłuszczać/nawilżać, teraz jem wszystko a skóra dużo lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
małaRybka my też po tym jak pediatra nie dała rady ( kazała całkowicie odstawić cyca że ma skaze, jest przebiałczony, zmieniliśmy mleko na Bebilon pepti i nie pomogło) byliśmy u dermatologa, wierząc że to jednak nie skaza i nagle powiedział że to też łojotokowe zapalenie skóry - zaczęliśmy smarować i pomagało ale jak tylko odstawialiśmy maści to wszystko wracało i to jeszcze gorzej a też cały czas nie można smarowac sterydem i to buzie i cały tłów, nawet rączki i stópki. Też natłuszczamy ale i tak skóra nie była taka jak powinna, dlatego zdecydowaliśmy się iść do Alergologa. Jak alergolog zobaczyła Synka to powiedziała że wygląda jakbysmy go trzymali w piekarniku ;/ no i przepisała kropelki na alergie, probiotyk i maści. I cały czas gdzieś pojawia się ta wysypka i skierowała nas na badanie krwi, wyszło IgE podwyższone i czekamy jeszcze na wyniki na panel pediatryczny. Wydaje nam się że to mleko, ale póki co musimy podawać Bebilon pepti. Bo jak nie to to będziemy musieli szukać w otoczeniu co go uczula. A po tym Bebilonie kupka co 3-4dni i to taka że mieszkanie trzeba wietrzyć i pruczki też tak nieładnie pachnące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Hej Kochane ja też czytam tą książkę "Język niemowląt":) tyle tylko, że w praktyce z własnym dzieckiem wygląda to trochę inaczej, wszystkiego musimy same doświadczyć zanim nauczymy się zrozumieć Nasze Maleństwa:) ale książka super też polecam:) Mama Olgierda, ja też oczywiście piszę się na spotkanie i również mieszkam pod Częstochową:) ale nie ma problemu podjechać, tylko jedna uwaga miejsce musi być z możliwością nakarmienia, bo CYC to podstawa u mojej Maleńkiej:) Huskyoo, jeśli chodzi o monitor ruchu to my kupiliśmy Angelcare z dwoma płytkami pod materac, sprawdza się zarówno w dzień jak i w nocy, w moim przypadku przydatne, bo mogę zabrać jedną część w kieszeń i wyjść do ogrodu jak Mała śpi mając cały czas kontrolę nad oddechem i ewentualnym płaczem, koszt na allegro to poban 400 zł. ale warto:) Muszę Wam powiedzieć, że moje Dziecko 3 nockę spało w swoim łóżeczku:)pierwszy sen po kąpieli i po cycku jest ze smoczkiem następne już bez, właśnie tojest ten najgorszy moment Jej usypiania tak po kąpieli ok godz. 20 lub po 20 potem jest cyc smoczek i tak do ok godz.23 lub 24 jest płacz i marudzenie aż w końcu zasypia, nastepnie wybudza się tak ok godz 4 na cyca i potem zasypia już bez smoczka do samego rana:), potrafi nawet do godz 10 i potem w ciągu dnia tez zasypia przy cycu i da się odłożyć wtedy też zasypia bez smoczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
asiara88 - to u nas było zdecydowanie lepiej, wysypka przede wszystkim na buzi, ale też trochę na karku, piersiach, po kilku dniach kremowania kremem Emolium i jakąś zwykłą maścią polepszyło się i teraz wyskakują tylko jakieś małe pojedyńcze, a sprawdzaliście czy nie ma pasożytów, przy wysokim Ige to bardzo prawdopodobne i one mogą tak oddziaływać że organizm na byle co reaguje alergicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka19801
hej kobietki mam pytanie pakuje sie juz do szpitala i chcialabym wiedziec jakich firm polecacie kosmetyki dla maluszkow i co najlepiej kupic tj. jakie plyny do kapieli oliwke czy krem sudocrem czy inne specyfiki poradzcie bo wybor duzy i sie pogubilam:)aa zapomnialam jakich pieluszek uzywalyscie zaraz po urodzeniu i jakich chusteczek nawizlzanych ...dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Olka jesli chodzi o mnie ja kupilam zwykle mydelko bambino i oliwke bambino i na tej serii jade od urodzenia Matiego . Nie kupuj suddocremu bo w niebieskim pudelku dostaniesz male opakowania. Do smarowania pupki uzywam linomagu po kazdej zmianie pieluszki . Cio do pieluch jq uzywam daddy i chusteczek z pampersa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja polecam chusteczki Tibelly z Netto. Super cena, fajna struktura i mało chemii w składzie. Poczytaj na srokao.pl Pieluszki Dada, do kąpieli Rossmann. Dziewczyny, które szczepiły 5w1 - czy to możliwe, że 3 dni po dziecko jest senne i ma lekka wysypke właśnie szczepieniu? Bo najpierw myślałam, że to od truskawek, których najadlam się przyznaje wczoraj. Ale potem zaczęło mnie zastanawiać, że śpi dzisiaj nadzwyczaj duzzo w dzień i zaczynam się zastanawiać czy to mogą być jakieś skutki uboczne. Jak myslicie? Gaja-> super, że takie postępy :) z czasem po kąpieli zasnie szybciej na pewno. U nas tez najpierw do 23 non stop ,,zabawa", ale z dnia na dzień spokojniej i szybciej zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Olka 19801 --> Ja mam Oliwke jonsona, pampersy pampersa, chusteczki papmers sensitive, mam sudokrem, maltam, bepanten, do wanienki Emolium. Ps Torba już spakowana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam pampersów dada i chusteczek też z tego.Bepanthen , sudocrem też mam pdo ręką jak coś się dzieje.Do kapieli używałam kiedys mydla bambino i oilanu...ale po akcji ze skaza bialkowa , gdzie wtedy nie wiedzielsimy ze to skaza , odstawilam wszytsko.Od 4 miesiaca życia maly kąpany jest w zwykłym szarym mydle i kupiłam też zwykły najtańszy puder i stosuje po kapieli.Chyba,ze ma pupe zaczerwienioną to wtedy sudocremem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka19801
dzieki dziewczeta za odpowiedzi bardzo mi pomoglyscie bo jutro wybieram sie po ostatnie zakupy wlasnie do drogerii... chociaz z chodzeniem to juz u mnie nie bardzo a powiedzcie mi jeszcze kochane czy tez tak macie bo od jakis 2 dni boli mnie...no coz...krocze ...zwlaszcza jak sie podnosze i na poczatku zanim sie rozchodze wizyte mam za tydzien w czwartek i nie wiem czy sie martwic czy nie jak dluzej chodze to malutka czuje tak jakby byla bardzo nisko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Olka-> to notmalne. Pewnie dziecko jest nisko:) Ja uzywam do kapieli emolium a po oliwki bambino. Jak na zmiand z nimi stosowalam mydlo bambino i balsam aksamitny z nivea to jak mloda ze skora problemow nie ma to nagle miala troche suchej wiec wrocilam do tych. Jade na pampersach pampers i chusteczek roznych firm bo wszystkie toleruje ale najlepsze zielone z dady. Krem tylko i wylacznie bepanthen. Nigdy zadnych problemow z pupa nie miala. Nawet lekko czerwonej. Kuzynka mowila zebym nie zmieniala bo po innych roznie bywa ale nastepny moze linomag wybiore. Jeszcze zobacze. Bepanthen oplaca sie w promo np w rossmann z 44 chyba byl na 34 100ml bo 30 sie nie oplaca. Sam na poczatku uzywalam do sutkow i reeelacyjnie dzialal choc sa tansze kremy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, My w szpitalu :( Synek robił się coraz bardziej apatyczny, od popołudnia niewiele zjadł. Do tego te częste kupy i wysypka. Nie czekałam i zostaliśmy na obserwacji. Mam nadzieje, ze kroplowka Go postawi na nogi i okaże się, że to nic groznego... oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
28marzec mój synek też ma zaciśnięte piąstki. Czytałam, że jeśli kciuk jest na zewnątrz to nie ma powodów do obaw. Gorzej jak jest wewnątrz. A u nas różnie to bywa. Nie sądziłam, że to objaw jakiejś patologii:( jak to trzeba być czujnym i wyczulonym na wszystko...Jesli chodzi o odbijanie to mój mały co prawda nie wygina się niewiadomo jak do tyłu, ale unosi głowę i patrzy na moja twarz. Czy to jest róznica czy też nie powinien tak robić? A ta pani doktor u której masz wizytę to jakaś taka konkretna? Bo nazwisko Bryzik obiło mi się o uszy, a to drugie nic mi kompletnie nie mówi. Na konsultacji byłaś prywatnie? I to właśnie pani doktor Bryzik dała Ci skierowanie na rehabilitację? Olka19801- my używamy pieluch pampersów, chusteczek też róznych firm, żel do mycia i oliwkę rossmanowską. Zaraz po wyjściu ze szpitala myłam synka w kosmetykach nivejki, ale nie wiem czy to zbieg okoliczności, w każdym bądź razie dostał czerwonych plamek na brzuszku. Do pupy używamy bepanthenu-jest rewelacyjny. Jak mały miał zaczerwienioną pupę próbowałam róznych sposobów. Pomógł dopiero bepanthen i krotkie wietrzenie. Przeszło jak ręką odjął. Dużą tubę (100) kupuję w Łukaszu za 29 zł. Wiem, że jest maść i krem, jedno tańsze drugie droższe, ale miałam i jedno i drugie i dla mnie nie ma różnicy. Ale jeśli mogę Ci doradzić to najlepiej na sam początek kupić kosmetyki jednej firmy, bo jeżeli wystąpi jakaś alergia będziesz wiedziała od czego. Ja popełniłam ten błąd i jak mały się zaczerwienił to nie wiedziałam od czego czy od proszku, czy od żelu do mycia, czy może od oliwki. OlgierdaMama trzymamy kciuki żeby wszystko było ok i życzymy szybkiego powrotu do domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam pieluchy Pampers i chusteczki nawilżane Cleanic Kindii :). Do pupy kupiłam Linomag, mam też oliwkę Johnsona i puder, mam nadzieję, że małej nic nie będzie po urodzeniu i nie będzie miała żadnych uczuleń. Olka mnie krocze boli od 20 tygodnia, a lekarz powiedział że nic dziwnego bo mała mi centralnie głową leży :D, więc myślę że jeśli Ty już jesteś blisko porodu to nie jest ta sama przyczyna, że uciska dziecko i nie ma się czym martwić, ale wiem jakie to uciążliwe bo ciężko się z łóżka podnieść itd. Olgierda Mama mam nadzieję, że szybko wyjdziecie ze szpitala i że będzie ok :), zdrówka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Ten gość to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóle krocza i pachwin to normalne:) ja właśnie przy wstawaniu tak mialam,albo zmiany z boku na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Co do zakupów to polecam większe robić w aptece internetowej. Na samym bepathenie macie parę złotych - ja kupiłam 100ml za niecałe 24zl. To samo z innymi rzeczami. Physiomer w aptece powyżej 20zl, nawet 27, a tam 16. To samo wkładki laktacyjne i inne pierdoly, łącznie ze smoczkami. U nas poprawa. Kroplowka pomogła i Mały juz rano rozrabia jak zawsze :) czekam na lekarza i mam nadzieje,ze dziś wracamy do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Olgierda Mama to super, że wracacie do domu, najważniejsze że mały lepiej się czuje :). A jaką konkretnie aptekę internetową polecasz?? Bo ja muszę jeszcze kupić podkłady i podpaski :), a że mam daleko do miasta to nawet lepiej by mi było zrobić to przez net :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja podkłady akurat kupuje tutaj: http://www.blizejciebie.pl/podklady-do-przewijania-bella-panda-60cmx60cm-10-szt-,445_408,1468,1.html Są polowe tańsze niż inne a równie dobre. A u nas sporo schodzi, bo ja używam do przewijania. Przecinam na połowę i mam akurat na przewija żeby móc wyrzucić jak się Małemu przydarzy (a chlopcom się często zdarza :P) . W aptekach tych nie kupisz. Jeśli chodzi o apteki to różnie - zależy co kupuje. Sprawdzam najpierw na Ceneo. Ostatnio Gemini na przykład. Wcześniej Melissa albo ale-leki. To zależy co chcesz kupic. Aha ja mam 2 paczki podkładów poporodowych do oddania. Jakby któraś chciała to wolajcie. Leżą i na nic mi się nie przydadzą juz przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
OlgierdaMama - super że Twój Maluszek ma się już lepiej, mam pytanie- czy lekarze powiedzieli co może być przyczyną, czy powiedzieli że może to być reakcja na szczepienie (NOP) czy oczywiście oni nie widzą żadnego związku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jeszcze nie wiem co, czekamy na wizytę dopiero. Raczej wirus jakiś, bo ja też miałam biegunkę. Ale czekamy i zobaczymy co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Migotka 2014 skierowanie na rehabilitacje dostałam od pediatry, a to właśnie rehabilitantka zasugerowała, że powinien ją pierw zobaczyć neurolog i dobrze byłoby zrobić USG główki. Dr Bryzik pracuje na Parkitce, ale ja byłam u niej prywatnie, powołałam sie na jej znajomość z rehabilitantką i dlatego nas przyjęła. Dr Minkner pracuje na Sobieskiego znajoma była kiedyś u niej oczywiście prywatnie i opinie miała dobrą. U mnie zadecydował tylko termin wizyty gdyby przyjeła mnie wcześniej dr Minkner to poszłabym do niej. Gdyby w USG wyszła jakaś nieprawidłowość to pewnie też bym się jeszcze z nią skonsultowała, ale jest OK to wole kasę za wizyte przeznaczyć na rehabilitacje. U mnie mała na początku też przy odbiciu głowę podnosiła do góry, później zaczęła ją odchylać do tyłu. Też nie uważałam tego za coś niepokojącego. Nie musi świadczyć to u Ciebie o wzmożonym napieciu mięśniowym, ale dla świetego spokoju lepiej jak dziecko zobaczy specjalista. A im wcześniej rozpocznie się rahabilitacje tym lepiej dziecko będzie sobie radziło z następnymi etapami rozwoju psychoruchowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Olgierda Mama a jaki rozmiar masz tych podkładów poporodowych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaipola
Hej drogie mamy przyszłe i obecne. Tak się złozyło że jestem w 23 tygodniu ciąży i jest to dla mnie bardzo radosna chwila, dlatego jak pewnie wy wszystkie, chcę się nia podzielić. Kupuję słodkie ciuszki, piekę moje cięzarne zachcianki, czytam mądre ksiązki o małych ludziach. Jeśli taka tematyka też was pociąga, chcecie zobaczyć jak ja się do tego przygotowuje, chccecie pokomentować miłego i radosnego bloga, zapraszam do mnie www.matkotymoja.com . Najlepszą opcją jeśli spodoba się wam choć trochę treść moich wpisów i chcecie więcej ładnych zdjęć, jest polubienie mojego profilu na FB, dzięki temu będziecie zawsze na bieżąco, a ładne zdjęcia same będa się pojawiać. Panel FB znajduje się po prawej stronie mojej stronki. Dzięki wielkie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Nie wiem, ale to Bella Mama - zerknij. Chyba standardowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×