Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

a tak na marginesie to właśnie przerabiamy 3-dniówkę, od środy do piątku temperatura po 39 stopni, wczoraj spokój, a dzisiaj wysypka, idzie to przeżyć, zwłaszcza, że temperatura w żaden sposób nie odbija się na ruchliwości i samopoczuciu łobuza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka to ja chętnie przygarnę króliczka :) daj znać jak będziecie juz zdrowi to się umówimy na spotkanko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
numer tel. do Ciebie mam więc jakoś pod koniec tygodnia pewnie się odezwę, tak żeby przy okazji nie sprezentować Olgierdowi 3-dniówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, jestem w szoku w ogole... zaliłam się Wam niedawno , ze kaja nie spi w ogole. otoz teraz spi ... kupiłam jej w srode herbatkę Humana słodkich słow.(skład: Melisa, tymianek, kwiat lipy ...) daje jejw dzien i pije tak okolo 20 ml czasem uda się 40 ale maksymalnie 50 w ciagu dnia) do tej pory się budziła normalnie w nocy przedwczoraj juz spała od 19 do 5 rano a wczoraj od 22 do 6 rano prawie. myslicie,ze to po herbatce? bardzo ma długie przerwy w jedzeniu wtedy. Pani pediatra na wizycie w pon stwierdzila, zeby malej nie dawac jesc w nocy tylko ok 22 i dopiero ok 5 czy 6 rano bo jest prawdopodobnie przejedzona. wiec mnie to cieszy, ze jej zoladek odpoczywa, ale maz się martwi , ze ma tak długie przerwy w jedzeniu. wczoraj 140 ml mleka mm wciagła o 20 i juz do 6 rano nie jadła... budzić ją w nocy? nie budzić? w ciagu tygodnia Kaja przybrała 400 Gram! a powinna w miesiac 800 przybrać więc bardzo duzo przybrala na wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Sama sobie odpowiedziałas przecież. Dziecko lepiej śpi to się ciesz. Po co chcesz ją dokarmic? A Ty w nocy wstajesz żeby jeść? Daj odpocząć Malutkiej - przybiera na wadze to jest ok. A Wy korzystajcie i się wysypiajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdamama ja rozumiem, poprostu chce zasiegnac rady doswiadczonych mam bo nie wiem czy takiego dlugie przerwy jej nie szkodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Kaja-->> a o ktorej wieczorem podajesz ta herbatke, musze cos zrobic bo michal postanowil mnie wykonczyc i nie spi w nocy prawie wcale:-( moze taka herbatka go uspokoi chociaz troche, tylko ze on je o 19.30 a potem juz klade go spac wiec chyba przed kapiela bym mu ja dawala i jeszcze powiedz mi prosze gdzie ja kupilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Kaja2014 - u nas od 2 miesiąca Mała przesypia całe noce, kilka razy się zdarzyło że się w nocy na jedzenie obudziła, dziś na przykład przespała 12 godzin, ale po rodzicach śpiochach to ma chyba w genach;-) Generalnie dziecko nie da sobie krzywy zrobić, jak będzie głodne czy coś będzie nie tak to się na pewno upomni o swoje, a jak będziesz budzić na karmienie to tak nauczysz i tak już potem będzie OlgierdaMama - zapytam Teścia o te gołąbki, bo nie wiem ile ma tych zjadliwych, bo to jakaś specjalna odmiana ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Sierpniowa Mamo- też borykałam się z problemem wypadających włosów. Leciały mi garściami, były po prostu wszędzie. Posłuchałam rad dziewczyn i je obcięłam. I powiem Ci, że jest dużaaa poprawa:) Dziewczyny nie wiem już co robić....Do tej pory mój synek przesypiał całą noc. A teraz budzi się 2-3 razy na karmienie. Fakt, że bardzo wcześnie chodzi spać bo np wczoraj zjadł o 18.00 i ok 18.30 już spał. Później jadł o 22.30 03.30 i o 06.30. Próbowałam podawać mu 180ml bo do tej pory zjadał 150ml-myślałam, ze na dłużej mu starczy. Ale nie...Daję mu smoka żeby zasnął, próbowałam oszukać wodą i wszystko na nic. Płacze dopóki nie odstanie butli:/ i to tak krzyczy, że uszy puchną...myślałam, ze mam w domu niemowlaka, ale widzę, że wracamy do czasów noworodkowych:/ co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Migotko jak ja Cie rozumiem... U nas mlody lepiej sypial jako noworodek niz teraz :-\ jakas zalamka normalnie, chwilami to mam ochote wsiasc do pociagu byle jakiego;-) oby tylko dalo sie wyspac:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
pewnie to marne pocieszenie, ale u mnie to norma, że mam 2-3 pobudki w nocy na karmienie, już do tego przywykłam :), a że Mała jest chudzinką to nawet się cieszę że wstaje, bo to zawsze dodatkowe kalorie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaja2014, Filip właśnie skończył 7tyg. i idzie spac miedzy 20 a 21 budzi sie ok 12.30 bo bierze lekarstwo( ale tu go musimy wybudzać serce mi sie kroi) jak juz wstanie to possie pierś góra 10 min i spi dalej a potem budzi sie ok5. Poje i spi do ok 9 apotem to już zaczynamy dzień. Widzę że już przerwy w nocy ma coraz dłuższe i tez liczę na to ze niedługo będzie przesypiał większa część nocy :-) (ale nie narzekam).W dzień je co 3 góra 4 godziny wiec mamy ok 7 karmień w ciągu doby :-).Ciesz sie, ze możesz pospać a mała na pewno sie upomni jak bedzie głodna :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
magda 113 - zaglądasz jeszcze? jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszka wczoraj kaje wykapałam o 18;40 o 19:30 zjadla a o 20 dostała 20 ml herbatki tylko tyle wypiła i lezała , bawiła się do 22 i zasneła sama w łóżeczku i tak juz spała. herbatka nazywa się humana słodkich snów kupiłam ja w dawnym reALu ( teraz auchan) na pasazu. koszt 15 zl. pisze, ze jest wyciszająca i ułatwia zasypianie , zapewnia spokojny sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby to bylo 2-3 razy to tez bym sie cieszyla, ale to nie z Michalem. Jak zasnie o 20 o 22 zrywa sie z placzem, ale smoczek go uspokaja, a czasem trzeba ponosic, o24 wsaje jesc, o1 znowu ryk jak o 22, o 2 ryk bo pieluszka napompowana (o 1 tez ja sprawdzam to jest w porzadku) o 3 wstaje jesc, o4 znowu ryk jak o 22 i 1 to wtedy juz zazwyczaj go biore do siebie na lozko i spimy tak do 6 czasem 7. Tak jest dzien w dzien i nic nie pomaga, jak go zostawiam zeby sie wyplakal, to placze az ochrypnie, a spac nie pojdzie. Nie polecam takiego wariata. Maz po kolejnej wesolej nocy stwierdzil, ze Michal bedzie jedynakim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sie dzis wybiore do auchanu, przy okazji zobacze jaka rybe oferuja, zakupie herbatke, ale tak mysle ze podam malemu jak wstanie zaryczany o 22 to sie zdiwi i moze z wrazenia postanowi spac jak czlowiek;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
myszka1125 - widzę że z Małego niezły rozrabiaka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Migotka 2014 właśnie już podciełam włosy ale nic z tego a ty jakie masz krótkie??? Miałam długie teraz mam do ramion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Po pierwsze - przepraszam Kaja za ton mojej poprzedniej wypowiedzi. Hormony mi biją na łeb i dzisiaj nie przebierać w slowach... Po drugie - polecam raz jeszcze książkę język niemowląt. Uważam, że im szybciej się ją przeczyta i wdroży część rozwiązań tym lepiej dla dziecka i rodziców. Ja Olka przekarmialam ewidentnie. Odkąd zaczęłam karmić co 3 godziny wszystko zaczęło się układać. Możecie wierzyć lub nie, ale uważam, że nauczenie dziecka jedzenia rzadziej a konkretniej wiele zmienia. Jak analizuje tez Wasze wpisy to widać, że dzieci karmione dosłownie na żądanie są ,,mniej przewidywalne" - gorzej sypiaja, trudno przewidzieć kiedy śpia, a kiedy się bawia itp. Jasne, że to, że dziecko przespi raz noc nie znaczy, że tak już będzie zawsze, ale generalnie jeśli do 3 miesiąca unormuje się sen i drzemki to potem jest spokój. U nas zaburzenie było tuż przed skonczeniem pól roku. Powód banalny: mleko nan 1 juz było za mało wartościowe i zaczął się budzić ok 2-3 w nocy. Po zmianie mleka śpi od 20 do 5, a czasami 6 rano bez przerwy. Ja mogę poradzić tylko, że jak zaczynałam Go przedstawiać na rzadsze karmienie to jak zaczynał marudzić np po godzinie to na ręce brałam, nosilam, zagadywalam albo zabawialam na macie. Czasami do wózka wkladalam i puszczalam muzykę. Robiłam wszystko, by wytrzymał jak najdłużej. Stopniowo - najpierw 2 godziny, potem 2,5. A potem już samo wyszło 3 albo 3,5 h między posiłkami. Myszka - Ty masz przeboje :) podziwiam... serio podziwiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olgierdamama spokojnie rozumiem Twoj stan i nie mam pretensji :) ja moją Kajkę karmie co 3 godziny a jak sie drze w miedzy czasie to daje jakas herbatkę jeszcze :) jest na gerberze obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlgierdaMamo ja robiłam tak samo jak ty i dzięki temu wyrobilam sobie stały rytm karmienia. Też stopniowo wydluzalam przerwy międZy karmieniami a książka język niemowląt jest super Mam ja na poczcie jeśli którąś chce to niech poda maila to wyśle. mój mały dziś okropnie marudny wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Olgierda my to z jedzeniem nie mamy problemow, je co 3 a nawet 4 godziny, w nocy tez nie glodny, ale spac nie moze sie nauczyc i juz nie wiem co z nim zrobic, a maz sugeruje wyrzucenie za okno ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
wysłałam wam laseczki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka - A w dzień śpi? Może za dużo? Trudno powiedziec... w tym wieku i przy jego aktywności to powinien w nocy spać choćby ze zmęczenia. A jakieś kołysanki? Może światło? (u nas mała lampka zapalona strasznie utrudniają zasypianie, najlepiej jak najciemniej). A może faktycznie spróbuj jakiejś herbatki - to dla mnie ostatecznosc, ale jeśli probowalas juz wszystkiego to może warto spróbować zanim się w zombie zamienicie ;) A jak zęby? może to przez to? Probowalas dać mu coś przeciwbolowego na noc? Trzymaj się!!! Ide się zdrzemnac za Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jeszcze jedno mi przyszło do głowy: Olo lepiej śpi jak ma dwa pluszaki w łóżeczku, każdy po jednej stronie głowy. Wtula się w nie, czasami nawet naciaga pieska na twarz i tak śpi. Im mniej wolnej przestrzeni tym lepiej - może to wyprobujcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Ola my to juz chyba naprawde wszystko robilismy, spanie przy drzwiach otwartych, zamknietych, uchylonych, pluszaka ma to bez niego w ogole nie zasnie i kocyk tez byc musi, czasem ciezko dziecko w tym lozeczku znalezc :-) na przeciwbolowych 4 ostatnie noce spal, bo goraczkowal i tez nic to nie dalo. Gdybym sie nie bala to bym przelala nad nim jajko, posypala popiolem i odtanczyla taniec hula, ale za duzo w zyciu widzialam i w zadna magie bawic sie nie bede. On zasypia wieczorem sam i nawet szybko, tylko snu nie umie utrzymac, wybudza sie. A w dzien spi tak do 3 godzin lacznie, zazwyczaj 2-3 drzemeczki po 30-40 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×