Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość karo-linka11
mamanatki ja robiłam gbs jakoś koło 35tc,widocznie zapomniał Cię wysłać.Co do oliwki ja biorę hippa bo bambino ma nie fajny skład,co do dokumentów to wystarczy karta chipowa,dowód osobisty i karta ciąży z badaniami.Ja nic więcej nie biorę,ostatnio miałam ROMUA ale nikt tego nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa34aa
IWA ja mam termin pomiędzy 28lipca a 3 sierpnia myślę, że sierpień będzie. Też powoli zaczynam kompletować wyprawkę ciuszków juz mam sporo ale z pozostałych rzeczy jeszcze nic. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IWA1973
kasiaaa to fajnie i co parkitka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
no to bomba wyglada na to ze tylko ja nie mialam tego bedania , a wizyty prywatne !!!!!! w czwartek zagadam tylko ten dlugi weekend :) ja mam termin tez na 20 maja : :) moze sie spotkamy choc nie wiem czy dotrwamy do konca :) ja nie mam oliwki !! musze kupic to mowicie ze z hippa lepsza ? akurat dzis wybieram sie do rossmana . ja tez opuchnieta jestem od 2 dni mimo ze biore zastrzyki :) ale bardziej pomagaja na krazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, , ja tez mam termin na maj, dokładnie na 21. W środę zaczynam 37 tc , także będę już spokojniejsza, gdybym miało sie rozpocząć wcześniej. Ja juz dwa razy leżałam na patologii ciąży na parkitce, najpierw w 25 tc a później w 30 tc. Za drugim razem trafiłam z zagrożeniem przedwczesnego porodu, Mały pchał sie na świat, a teraz chciałabym miec w przeciągu tygodnia - dwóch poród za sobą. Nie mam skurczy przepowiadających, cisza i spokój. Mnie wymaz na GBS, robił lekarz pod koniec 34 tc. Ja kupiłam oliwkę z Ziaji- z polecenia położnej, mają taką serię dla dzieciaczków od pierwszego dnia życia. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinka222
Cześć dziewczyny :) W końcu znalazłam chwilkę żeby napisać. Mój szkrab najchętniej siedziałby przy piersi 24 h/ dobę. Także czasu wolnego mam prawie zero. Urodziłam przez cc w św. Łukaszu. Długo się zastanawiałam czy Parkitka czy Łukasz. Ale teraz wiem że to była najlepsza decyzja jaka podjęłam w życiu. Załapałam się na tą promocję za 2600 za poród siłami natury. Taką opiekę jaką otrzymałam w Łukaszu można sobie tylko wymarzyć. Od pierwszych regularnych skurczy do porodu upłynęło niecałe 5 h. Gdy wyjeżdżałam z domu skurcze miałam co 9-10 min, w drodze już co 5 min, także bałam się że nie dojadę i urodzę w samochodzie. Jak tylko znalazłam się w ś. Łukaszu od razu ktg, usg i decyzja o cc. Wszytko potoczyło się w mgnieniu oka w niecała godzinkę mój szkrab był na świecie. Mimo, że miałam wykupiony pakiet porodu siłami natury urodziłam przez cc, bez żadnych dopłat. Opieka rewelacyjna a pani Ewa od noworodków po prostu skarb. W życiu nie spotkałam tak wspaniałego lekarza. Wróciliśmy do domku wyspani, wypoczęci. Panie od noworodków zajmowały się maluszkiem profesjonalnie, także miałam czas żeby dojść do siebie, na noce zabierały maluszka. Przynosiły go na karmienie. Położne w każdej chwili do dyspozycji, uprzejme, radosne i przede wszystkim bardzo pomocne. Do tego 24 h po porodzie przyszedł do mnie rehabilitant, który postawił mnie na nogi. Wytłumaczył jak wstać, pokazał ćwiczenia które mam robić w domku. Odwiedził mnie później jeszcze 2 razy i pytał czy wszytko w porządku czy mam jakieś jeszcze pytania do niego. Cieszę się że tam rodziłam, wszem i wobec wszystkim będę polecać poród w św. Łukaszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje karolinka, super że wszystko dobrze się zakończyło;) Napisz coś więcej czemu taki obrót sytuacji nastąpił z tym cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa34aa
IWA no chyba parkitka ale ta blachownia mnie kusi też, koleżanka tam rodizła no i bardzo zadowolona jest może pojadę tam zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megii_s
Dziewczyny a jaka koszule do porodu bierzecie? jakas na ramiaczkach?a moze szpital daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo-linka11
gratuluję karolinka !! fajnie,że miałaś taki fajny poród.mamanatki jeśli chcesz sobie ten gbs zrobić to nasz dr kieruje do labolatorium przy ulicy Czecha,to się skręca za kościołem w prawo i do końca uliczki.Wymazy pobierają od 16 do 18,ja płaciłam 50zł. Musisz mieć z pochwy i z odbytu. Do szpitala biorę 2 koszule na ramiączkach i jedną nówkę z krótkim rękawem ,taką kopertową.Do porodu zakładam na ramiączkach bo mi wiecznie gorąco. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
dzięki za podpowiedź karo-linka jak coś to podjadę ale tam jest labolatorium czy gdzieś odsyłają próbki nie wiesz ? trochę się za późno kapłam. gratulacje kraolinka avczemu tak z tym cc wyszło ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
weszłam na stronę tego labolatorium i wszystko wiem jutro zadzwonię czy już u mnie nie jest za późno bo to 37 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo-linka11
mamanatki nie jest za pozno,wyniki bedziedz miala w przyszlym tygodniu ,a do tego czasu nie urodzisz:) pobieranie wymazow na fotelu gin wiec niezbyt przyjemne ale idzie przezyc,probki badaja na miejscu tak mi sie wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
karo-linka dzieki za podpowiedź dziś jadę na badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa88
ja miałam pobierane a GBSa tylko z szyjki i nic nie wyszło.. potem miałam przez 5 dni antybiotyk na chore gardło..on podobno działa tez na te paciorkowce więc chyba nie ma sensu robić wymazu z odbytu co? zapytam dziś lekarza bo ide na wizytę cudem sie zapisałam bo zwolniło sie miejsce.. a minął tydzień jak wyszłam ze szpitala więc dobrze by bylo skontrolować co i jak z szyjką i dzidziusiem..ciekawe ile mi zostało z tej szyjki bo coś czuje że niewiele... miałam leżeć ale włączył mi sie syndrom wicia gniazda i wszystko piore, prasuje, segreguje, pakuje.. :D będzie co ma byc i tyle.. chciałabym chociaż do 10 maja wytrzymać, wiadomo teraz długi weekend.. moj lekarz na urlop idzie..ciekawe co się na Parkitce teraz dzieje.. ma ktoś świeże newsy????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulaaa88
a apropo oliwki tez mam właśnie z Ziaji i do tego ten płyn do kąpieli też z tej samej serii.. a słyszałam że na parkitce króluje bambino...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na parkitce to w zasadzie wogóle można nie mieć oliwki wystarczy tylko mydełko bo dziecko myją tylko raz i tyle. Teraz to już odchodzi sie od smarowania dzieci oliwką. Trzymam za was kciuki cieżaróweczki Moja Ala ma już 9 tyg ten czas tak szybko leci że szok :D A mamusie jak tam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam was zapytać jakie macie wózki dla maluszków? Zastanawiam się nad wózkiem Deltim focus 3w1- miałyście może styczność z wózkami tej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
no ja już po badaniu :) mam nadzieje że będzie wszystko dobrze :) gusia mam pytanie piszesz że dzidziusia myją tylko raz na cały pobyt w szpitalu ? czy pokazuja i mamy kąpią same ? i czy są do tego specjalnie przystosowane wanienki ? bo na 1000 leciu myli bobaski co wieczór i nawet przed wyjściem do domu pielęgniarki pytały czy umyć maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do karolinka222
Czy w Łukaszu wykonują badania przesiewowe u noworodka?tzn na fenyloketonurie, mukowiscydoze i badanie słuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie słuchu na pewno tak , a reszte to nie pamiętam, ale robią wszytkie badania któe robi się standardo w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gusia, mój mały za tydzień kończy dwa miesiące a jakby wczoraj chodziłam z brzuszkiem :) Czas pędzi. mamanatki na parkitce w każdej sali są takie wielkie zlewy które służą za wanienkę. Z kąpielą to nie wiem bo jak ja się pytałam czy wykąpią dziecko to jakaś położna powiedziała że teraz się tego nie robi bo ta maź to warstwa ochronna noworodka. Teraz wiem że babie się nie chciało :/ Evia ja mam wózek bambi ozon z firmy bambi. Jestem zadowolona z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evia ja mam wózek z tej firmy deltim - xlander x-ai jestem bardzo zadowolona 🌻 Ann rosną te nasze dzieciaczki szybko :-) Powiem ci ze chyba jednak odchodza od kapania ja bylam 7 dni i tylko raz na poczatku ja kapali, ale to nie tylko u nas bo w calym kraju tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Na Parkitce źle się dzieje. Lekarze przerzucają się pacjentkami, jak chodziłaś do lekarza z Pck, a trafisz na dyżur lekarza z Parkitki to się Tobą nie zajmie jak powinien i odwrotnie. Znajoma pielęgniarka wczoraj mówiła że dziecku przy porodzie bioderko wyrwali. (Boże, co oni musieli robić z tym dzieciątkiem?) I każdemu odradza poród w tym szpitalu. A ktoś wie jak z Blachownią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
jestem w szoku !!! i coraz bardziej sie boje !!! normalnie jak w rzezni !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatki? na kiedy masz termin? Moja szwagierka będzie rodzić na mickiewicza lada dzień :) dam więc znać jak tam było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
ja mam termin na 20 maja , jutro wizyta zobaczymy czy cos sie dzieje ale moj lekarz jest z parkitki tzn przerzucili go z 1000 lecia , juz sama nie wiem boje sie strasznie !!! a na blachowinie mam daleko i boje sie ze nie dojade w dodatku nie wiem jak bedzie z transportem bo stracilam opiekunke i nie wiem z kim corke zostawie jak maz mnie do szpitala bedzie zawozil. doooola mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaaa34aa
z blachownią dobrze podobno tylko biednie bardzo ale opieka dobra bo mało rodzących więc zajmują się jak mogą. No tylko daleko jesdnak...Już dwie blisie koleżanki tam rodziły i bardzo zadowolone, cisza, spokój i fajne połozne. Ja tez już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo-linka11
dziewczyny ale to nie jest tak że jednocześnie jest na dyżurze kilku lekarzy?? zawsze się trafi chyba jakiś z pck,podobnie z położnymi.Ja zaciskam nogi do soboty ,bo jeszcze jutro i w piątek mąż idzie do pracy i musiałabym taxi zamawiać na porodówkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatki
też mi się tak wydaje że powinien być jakiś lekarz z 1000 a nie tylko z parkitki na dyżurze zagadam jeszcze raz jutro na wizycie i wypytam się o wszystko z tego co wiem to jest 4 lekarzy na dyżurze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×