Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Wrześniówka19 jak sie czujesz? Spakowana? Ja dzidziusia mam juz spakowanego, moja torba jeszcze nie w pełni gotowa, brakuje mi kapci i kosmetyków :/ i zapomniałam o tych podpaskach poporodowych. Ale to juz kosmetyczne zakupy więc w tym tyg pewnie skończe :-) Samopoczucie u mnie dobre ale ciągle mam wysoko brzuch i zgaga daje mi się we znaki i te ciągłe kopniaki w żebra... Pozdrawiam cieplutko i życze miłego tygodnia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam poród na Parkitce. Mila i profesjonalna opieka zarówno nad mamą jak i maluszkiem. Pracujące tam polożne i pielęgniarki dla mnie były zawsze miłe i pomagały kiedy była taka potrzeba.Mają dużo cierpliwości i w swoją pracę wkładają dużo serca.Panie od noworodkow bardzo mi pomogły stawiać moje,,pierwsze kroki"w roli młodej mamy za co im bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Olka19801 ja również polecam Ci FEMALTIKER i tak jak Ty nie mam pojęcia odnośnie szczepionek czy 5 w 1 czy normalne naprawde głupieję jak możecie dziewczyny coś doradzić to piszcie bo jak słyszę o skutkach ubocznych to płakać mi się chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje kolezanki szczepily dzieci tymi refundowanymi tez ze strachu przed ta "bomba" szczepionkowa w tych szczepionkach 5 czy 6 w 1 ja mam metlik w glowie czekam na wizyte u neurologa moze ona cos doradzi...dzieki dziewczyny za ten femaltiker juz kiedys o nim slyszalam ale nie bylo u mnie w aptece gdzie kupowalyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
z tymi szczepieniami to właśnie jest ten problem, że im bardziej zagłębić się w ten temat, to tym bardziej nie wiadomo co robic, i pewne niestety jest też to że w razie powikłań to rodzice są zdani sami na siebie, uważam że jest to jedna z najtrudniejszych decyzji jaką muszą podjąć rodzice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
Ja kupiłam w aptece daj znać co zrobiłas ze szczepioknami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wrześniówka19
tuptus2014 wyczułaś mnie chyba dzisiaj bo wkońcu się wzięłam za te torby... pakuję 2, jedną mniajszą na poród, drugą na kółkach na pobyt i już mam problem bo oczywiście w żadną się nie zmieściłam mimo że brakuje mi jeszcze trochę rzeczy:/ Nie kupiłam jeszcze kosmetyków dla dzidzi bo cały czas biję się z myślami jakiej firmy, zastanawiam się między hippem a babydream z rossmana, korzystam z porad mądrej sroki:D Polecam wam, dziewczyna analizuje składniki zawarte m.in. w kosmetykach, chusteczkach dla dzieci srokao.pl :) A poza tym jutro odbieram łóżeczko, pod koniec tygodnia wózek i będę gotowa:D A u Ciebie spakowane torby to już finisz wyprawki? Dziewczyny zastanawiam się nad laktatorem elektrycznym z Canpolu, macie jakieś doświadczenia? Boję się że ręcznym nie podołam... Co myślicie? Myślę też już o wyborze pediatry, kogo polecacie? Chodzi mi o kogoś kto ma zdrowe podejście do szczepień i nie przepisuje najdroższych leków. Będę bardzo wdzięczna za pomoc w wyborze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej. Jeśli chodzi o kosmetyki, to zarowno u starszego syna (4lata), jak i mlodszego (2 m-ce) zgodnie z sugestią lekarza przez pierwsze m-ce nie stosowalam kosmetyków poza emolientem dolewanym do wody w wanience i Cetaphilem emulsją do smarowania ciała. Do pachwinek używam zasypki firmy Alantan z apteki. Myślę że mogłaby byc tez mąka ziemniaczana. Do nosa woda morska. Do kosmetyków sięgnełam jak syn mial kilka m-cy, używalam Penaten, zresztą przy wiekszym dziecku to raczej nie ma duzego znaczenia co kupisz, bo juz większosc dobrze toleruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaś co do laktatora to ja mialam pozyczony elekt. Medel i u mnie wogóle sie nie sprawdził. Po prostu miałam blokadę psych. i pokarm plynął tylko jak syn ciągnął, laktatorem zaś moglam wyciągnąć max 40 ml. Teraz przy drugim synu odpuścilam sobie laktator zupełnie. Jeśli chodzi o pediatrę to my od pewnego czasu chodzimy do p. Moniki Pachury. Przyjmuje jednak tylko prywatnie i pracuje w szpitalu na Barbary. Jednak lekarz w przychodni rok temu nie rozpoznał u mojego syna zap. płuc! Poza tym zapisywał tylko antybiotyki. P. Pachura leczy statając się dać antyb. w ostateczności, no i pracuje w szpitalu co jest dla mnie b. ważne bo spotyka się z różnymi przypadkami. Co prawda zaleca szczepienia, ale chyba malo ktory pediatra nie zaleca. :) Poza tym jest b. miła i ma świetne podejście do dzieci. A i można się zawsze z nią kontaktować telefonicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że do mycia malucha poza samą wodą z emolientem, używam czasem mydełka marsylskiego z oliwą - takie francuskie szare mydlo do kupienia w mydlarni. Duża kostka za ok 20 zl. którą dzielę na mniejsze kawałki ciepłym nożem i starcza na b. długo. Myję nim również swoją twarz. Nie słyszałam żeby jakiegoś malucha uczuliło. Używam jak chcę dokładnie umyć pachwinki i spocone rączki. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniówka19, łóżeczko mam już gotowe nam został tylko wózek i fotelik samochodowy(nawet nie przypuszczałam,ze tyle czasu to zajmuje :-)) Ja laktator elektryczny dostałam ale kupiłam tez ręczny z Aventu( za rada bardziej doświadczonych koleżanek), w szkole rodzenia odradziły nam kosmetyki dla maluszka. Na pierwsze miesiące szare mydełko, oliwka i zasypka. Kupiłam szarego jelenia, sudokrem na odparzenia, zasypke i emolient Dzięki za sroke, nie znałam tej stronki ale na pewno skorzystam. My tez zaczelismy myslec o pediatrze zastanawiamy sie nad dr Sojda, ale znam tez dr Pachure o której pisałą Gość, wiec mamy jeszcze trochę do przemyśleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Dziewczyny czy któraś miała naderwaną szyjkę macicy? bo ja nietety mam :( i nie do końca wiem co mi wolno czego nie i jakie mogą być tego konsekwencje teraz i przy porodzie, a mój lekarz jakoś mi tego nie wyjaśnił sensownie. Póki co ma zakaz dźwigania, nad czym ubolewam bo mój synek to przylepa i chciałby aby go trochę ponosić a nie rozumię że mama nie może bo jest jeszcze za mały. ALe nie chcę stracić drugiej dzidzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza85
Kajka030 a w ktorym miesiącu ciazy jestes? Moja kolezanka miala taka sytuacje i miala robiony zabieg (byla wtedy w 24tc) i do porodu miala wiecej lezec i wypoczywac. Nie mogla nic podnosic i obowiazki domowe tez przejal maz. Urodzila przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia9876
Jeśli macie problem z laktacją, w Częstochowie przyjmuje i przyjeżdża do potrzebujących doradca laktacyjny, Iza Bigosińska. Można ją znaleźć w internecie i na facebooku. Po co się męczyć i kombinować, chyba lepiej poszukać profesjonalnej porady i zrobić to raz a porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia9876
Wrześniówka, uważam że między Hippem a Babydream nie ma wielkiej róznicy. Mają w zasadzie podobne składy, Hipp ma więcej składników pochodzenia roślinnego. Dokładnie to przeanalizowałam, bo też mam bzika na punkcie czytania etykiet. Kupiłam żel do mycia ciała i włosów z Babydream oraz krem na każdą pogodę tej marki. Eksperymentalnie kupiłam też najmniejszą emulsję do kąpieli Oilatum. Emolienty są wygodne, bo przy okazji kąpieli nawilżamy od razu skórę dziecka. Z drugiej strony - to parafina, a ja jej nie lubię. Jesli tłusty kosmetyk w wanience się sprawdzi, będę lała oliwę z oliwek albo inny naturalny olej. Na allegro kupiłam stuprocentowy olejek ze słodkich migdałów, którym planuję smarować małą. Jeśli dostanie uczulenia, to chociaż nie będzie problemu, który ze składników uczulił, aczkolwiek migdały pojawiają się bardzo często w dziecięcych kosmetykach, więc prawdopodobieństwo nie jest duże. Polecam też zerknąć w aptece, sieci Real albo sklepie Jacek i agatka na produkty Linomag, które też mają fajne, proste składy. Uważam, że na początek nie trzeba szaleć, bo nie wiemy, z jaką skórą będziemy mieć do czynienia. Czasami trzeba poeksperymentować, żeby znaleźć odpowiedni dla dziecka kosmetyk, a tani nie oznacza zły. Marki własne zawsze będą tańsze, a często mają właśnie mniej chemii niż reklamowane produkty. Czasami dziecko może używać absolutnie wszystkiego, na nic nie reaguje alergicznie. Moja kolezanka na przykład juz w trzecim miesiącu życia syna zmieniła Lovellę na Rexa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny za porady, jesteście bezcenne:) Nie wiem jak kiedyś pierworódki sobie radziły bez internetu:P Muszę się pochwalić że byłam dziś u gina i mała wreszcie się obróciła, dokładnie wczoraj:D A ja już miałam wizję cesarki... Poza tym szyjka już bardzo krótka, rozwarcia jeszcze brak. Od 2 dni boli mnie brzuch jak na okres, dziś obudziłam się z myślą "k**wa dostałam okresu" dopiero jak oprzytomniałam to zrozumiałam że to jednak nie może być to:/ Dostałam też zalecenie aby nie rodzić na początku września bo się przenoszą po remontach, tak że tuptus2014 żebyś się nie wyrwała przed szereg;) Co do kosmetyków to oliwkę chciałam zastąpić czymś lżejszym, jakimś balsamem, bo sama dostaję krost od zbyt tłustych kosmetyków więc jest szansa że Zosia też będzie:/ Zasypkę mam choć czytałam że u dziewczynek nie sprawdza się już tak fajnie jak u chłopców, no ale zobaczymy. Co do kremu z cynkiem to zamiast sudokremu zakupię chyba ten z rossmana kierując się też tym że jest lżejszy:) tuptus2014 masz jeszcze jakieś wizyty u gina? Mnie miał już nie umawiać, ale poprosiłam i idę na jeszcze jedną 09.09. A ja myślałam że teraz to już co tydzień będę chodzić... Gosia9876 numer do p Izy mam zapisany od 10tc:) Zależy mi bardzo żeby się udało, korzystałaś? Jedna wizyta wystarcza? Cieszę się że nie tylko ja mam bzika i czytam te etykiety;) Na Linomag patrzyłam nawet dziś bo byłam odebrać łóżeczko z jacka i agatki, zraziło mnie to że w szamponie na pierwszym miejscu popularny SLS:/ I na resztę już nie patrzyłam, ale skoro polecasz spojrzę raz jeszcze:) Swoją drogą jak się wgryźć w temat to przykre jest to że kosmetyki które uważałam za b.dobre okazują się takim badziewiem tj nivea czy j&j:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrześniówka19, mówiłam że dzidzia ma jeszcze czas na fikołki :-) Bardzo się ciesze że się odwróciła :-) Ja na wizytę idę we wtorek a później zobaczymy, ale będę jeszcze chciała iść więc jeśli mi lekarz powie, ze nie trzeba to sama poproszę. Czuję się ostatnio podobnie jak ty, ale tak ju że chyba będzie do końca :/ Ciesze się, ze remont się kończy i urodzimy na nowym, odnowionym oddziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Co do kosmetyków to od początku używaliśmy Emolium do kąpieli, co prawda butelka kosztuje ok 40 zł ale starcza na długo, do mycia główki też (mała ma na razie mało włosków), do smarowania też używałam przeważnie kremu Emolium, a czasem oliwki Bambino, do pupci kupiłam Bephanten, dużą tubkę i jak na razie wykorzystałam może 1/5, smaruję pupcię po kupce i jak jest zaczerwieniona a zdarza się to sporadycznie, zasypkę kupiłam niepotrzebnie. co do Sudocremu to małe opakowanie dostałam w szpitalu z próbkami i jest akurat na wyjazdy, Aspiratorek-kupiłam zwykłą mini gruszkę i ani razu jeszcze nie musiałam używać, wody do noska też jeszcze nie używaliśmy, Mała nie miała jeszcze kataru. Za to polecam zainwestowanie w nawilżacz powietrza, szczególnie że sezon grzewczy się zbliża, my dodajemy do wody kilka kropel jodyny. A i jeszcze laktator - kupiłam najzwyklejszy ręczny, i użyłam go może z 4 razy. Nie ma co od razu wydawać kasy bo może nie być potrzebny. I polecam chusteczki nawilżane z Kauflandu w dozowniku, chusteczki żadna rewelacja ale to plastikowe opakowanie z zamykaniem jest bardzo wygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptus i Wrzesniowka na ktorego wrzesnia macie terminy? Ja na 10.09 moze sie spotkamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliza85 ja mam termin 24.09. Ale nigdy nic nie wiadomo A rodzisz naturalnie czy cc? Ja naturalnie :-) I jak samopoczucie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Cześć mam pytanie do mamuś które dokarmiają lub karmią dzieci mlekiem modyfikowanym. Ostatnio jak miałam lekki kryzys laktacyjny kupiłam mleko z Hippa i okazało sie, że moja Wiktoria jest bardzo wybredna bo nie chce go pić. Problemem nie jest butelka, ponieważ jak odciągne moje mleko to wypije z butli. Wydaje mi się, że to modyfikowane jest mało słodkie i może jej nie smakować. Mama radzi mi, żeby spróbować dosłodzić jej glukozą, ale sama nie wiem. Napiszcie jakich mlek używacie i czy są słodkie w smaku. Dodatkowo moje dziecko chyba jest niejadkiem, wcześniej nie wiedziałam ile je, ale teraz widze, że jednorazowo wypija max. 70 ml. Na puszce mleka jest zaznaczone, że po 4 miesiącu dziec***iją 230 ml, więc coś jest chyba nie tak. Dodam, że Wikusia jest szczuplutka,. Jak byłam wcześniej u pediatry to mówiła, że dzieci do 6 miesiąca powinny podwoić wagę urodzeniową, moja podwoiła ją teraz (4,5 m-ca) więc powinno być ok, ale nie podoba mi się, że je jak wróbelek. Jakbyscie miały czas napiszcie ile zjadają wasze dzieciaki. Pozdrawiamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptus2014 ja tez naturalnie :) ogolnie to teraz juz troche odczuwam ciezar brzuszka i puchna mi stopy i dlonie, ale poza tym nie narzekam:) A Ty jak sie czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliza85, ja od paru dnia zaczynam czuć rozciąganie macicy, jak wstaje to bolą mnie pachwiny i te wszystkie wiązadła :-( ale ogólnie to myślę że ok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptus2014 mnie co jakis czas dopadaly takie bole pachwin najgorzej jak sie chcialam w nocy przekrecic z boku na bok. Teraz sypiam juz tylko na lewym bo jest najwygodniej :) Mnie lekarz zalecil brac magnez - pomaga przy takich rozciaganiach i skurczach miesni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
28marzec -> mi też się wydaje że nasz Michał je mało, karmie piersią i on najada się w pięć minut dosłownie, ile zjada nie wiem, ale wagę podwoił gdzieś tak koło 4,5 miesiąca w niedzielę kończy 5 i waży 7100. Na kryzysy laktacyjne polecam częste przystawianie i ja dodatkowo pije herbatkę herbapolu lactosan i faktycznie po 2 czuję w piersiach różnicę. Pediatra mowi że jak dobrze przybiera to widać mleka leci tak dużo że 5 minut ssania mu wystarcza, a przystawiam go tak co 2,5-3 godziny w nocy to czasem i 5 pośpi i z głodu nie płacze więc się nie martwie, jakby był głodny to by się upomniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ktore juz rodzilyscie - jak dlugo dochodzilyscie do siebie po porodzie naturalnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość POMPOLINA
a ja tak z innej beczki. Widze tu wiele doświadczonych dziewczyn. Jestem w 24 tygodniu ciaży a nie przytyłam ani grama. Dziewczyny czy to narmalne. Lekarz mówi że nie powinnam się martwić bo dziecko rośnie prawidłowo. Boję się, ze coś jest nie tak. Z góry dziękuje za odpowiedz. Dobrze ze tu trafiłam bo własnie kopletuje rzeczy do torby do szpitala i dzięki Wam dowiedziałam się wielu potrzebnych rzeczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
28marzec -> jak dla mnie dodawanie glukozy czy dosladzanie czegokolwiek dziecku to robienie mu dużej krzywdy. Po co mu to? Żeby się uzaleznialo i nabieralo złych nawyków wyzwieniowych od małego?? Jeśli przybiera na wadze to znaczy, że wszystko jest ok. Jedno potrzebuje do tego 100ml a inne 200 - każde dziecko jest inne. Ja bym wazyla regularnie - jeśli rozwija się normalnie to po co kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAMPOLINA, ja w 24 tyg miałam 3kg na plusie. Jesli dzidzius rośnie w normie to nie masz się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
PAMPOLINA - Ja na przykład do 26 tygodnia schudłam niecałe 5 kg a potem dopiero przybrałam na wadze .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×