Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zofieeeeee

kiedy ja wreszcie znajde prace? bo juz nie mam sily

Polecane posty

Gość zofieeeeee

zalamana jestem:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najtrudniejsza rzecz szukając pracy - nie załamac sie i szukac dalej . przestając szukac mamy zerowe szanse na jej znalezienie. 6 miesiecy szukałem i znalazlem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zofieeeeee
ja juz zaczelam 7 mc szukania i mam dosc albo nie mam dosw na podobnym stanowisku, albo potrzebuja ze srednim a ja mam licencjat, albo nie mam mgr wiecznie k..cos nie tak:O juz mam dosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa.11.
szukam pracy już prawie rok i co z tego cały czas nic ja naprawdę nie mam siły dlaczego nikt mnie nie chce zatrudnić? czy ja jestem tak głupia ,że do niczego się nie nadaję ....dlaczego? ? czy ja jestem jakaś durna? czemu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja zdalam sie na siebie
i zalozylam wlasna dzialalnosc. mialam dosc szukania, podlizywania sie na rozmowach kwalifikacyjnych, zgadywania czy to co powiem bedzie na moja korzysc czy nie korzysc. ponadto w dwoch ostatnich pracach mialam przeboje z szefowymi i mialam dosc. wykorzystalam doswiadczenie zdobyte w ostatniej pracy i "zatrudnilam sama siebie". Nie ukrywam, najpierw bylo bardzo ciezko, duzo harowania za pol darmo, dla reklamy, jednak wyszlam na prosta i jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
bo w Polsce generalnie jest za mało firm, nic praktycznie nie produkujemy, zbyt wysokie koszta prowadzenia działalności, więc jak może być wiele miejsc pracy? Praca w Polsce to głównie administracja, nie tworząca niczego poza wartościowego, oraz obce korporacje, gdzie nie ma sentymentów i płaci się minimum pracownikom, zatrudnia też minimum potrzebnych. Wystarczyłoby zrobić jak w Anglii i naprawdę wesprzeć przedsiębiorczość, a nowe firmy pojawiłyby się jak grzyby po deszczu, a co za tym idzie nowe miejsca pracy. Niestety to nie możliwe. Polska nie tylko nie idzie do przodu, ale się cofa. Jeśli chcesz pracy, to wyjedź za granicę, tam jest produkcja i dużo firm, które dobrze prosperują. Ludzie mają kasę, więc i duży zbyt na różnego rodzaju usługi. W Polsce wszystko się kurczy i nie zapowiada się żadna poprawa. To nie jest kwestia tego, że się do niczego nie nadajesz, czy jesteś głupia, tutaj jest po prostu za mało miejsc pracy w stosunku do ludzi jej szukających. Polecam wyjazd za granicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz, że wytarczyło by zrobic jak w Anglii, to znaczy jak? Napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to już znalazlam, pewno to wygląda tak: (?) Najprostszą i najpopularniejszą formą założenia małej firmy jest prowadzenie działalności jako osoba fizyczna samozatrudniona self employed, czy sole trader. Spółka cywilna dwóch lub więcej osób nazywa się partnership w oczach skarbówki jest to kilka osób self employed prowadzących jedną firmę. Jeśli chcesz zacząć skromnie i zobaczyć jak pójdzie, myślisz, że zyski w pierwszym roku będą niskie lub nawet poniesiesz straty, to prawdopodobnie to forma jest najlepsza, ponieważ: Możesz zacząć sprzedawać i masz trzy miesiące, aby się zarejestrować, Nie ma kosztów rejestracji (lub rzędu Ł30, jeśli zrobi to za ciebie księgowy), Jeśli nie wyjdzie, procedura zamknięcia jest prosta, Jeśli poniesiesz straty, to możesz dostać zwrot podatku zapłaconego z innych dochodów do trzech lat wstecz, Rozliczenie firmy robi się raz w roku i jest stosunkowo tanie, Nie masz nawet obowiązku otwarcia osobnego konta bankowego. Alternatywą jest spółka z.o.o limited company. Może to być spółka jedno lub wielo-osobowa. Firma limited company ofiaruje wiele korzyści, takich jak: Kapitał akcyjny może wynosić tylko Ł1, Spora oszczędność podatkowa dla biznesu przynoszącego znaczne zyski, Odpowiedzialność za długi firmy jest ograniczona do majątku firmy, Możliwość ochrony wkładu własnego przez udzielenie pożyczki firmie, Spółka limited cieszy się większym prestiżem, co może być ważne, jeśli chcesz zdobyć kontrakty z dużymi klientami, Możliwość wyższych benefitów i świadczeń socjalnych, Czasami klient wymaga założenia spółki ltd, szczególnie w przypadku kierowców i informatyków. Mimo, że procedury są prostsze i tańsze, niż w większości państw, rozliczenie limited company jest droższe, niż takiego samego biznesu prowadzonego jako self employed, czy partnership. Z grubsza, przy zyskach rzędu Ł20-stu tysięcy na rok, dodatkowe koszty zwrócą się z nawiązką w zaoszczędzonym podatku. Przeniesienie działalności z self employed na limited jest łatwiejsze, niż odwrotnie i daje możliwość dalszej oszczędności podatkowej. Najwięcej drobnych firm zaczyna działalność jako self employed i przechodzi na limited, jeśli osiągnie dostateczne zyski. Autor: Dorota Haden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra wracając do Twej zachety wyjazdu , to jesli wyjada prawie wszyscy, to jest szansa, ze pracodawcy podniosa na maksa pensje-dobrze glówkuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinni zrobic tak. Przecietma pani Kowalska chce otworzyc sklepik albo firmę. Państwo jej daje pól roku zwolnienia z podatku i z kazdym miesiacem musi płacic ciut wiecej podatku od zysków. Kiedy jej nie idzie paaństwo urlopuje pania Kowalska od podatku, ale nie zwalnia od płacy dla pracowników. Moze i tak...A ci co by zakoladali produkcyjne fabryczki , mieli by niskie podateczki, warunek : wysoka wydajnośc. Im wyzsza - nizszy podatek. Alem wydumała.....uuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie nagradzanie firm prymusów czyli obniżanie podatków dla najproduktywniejszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
to prawda, że jeśli dość osób wyjedzie, to pensje podskoczą. Obserwuję to akurat w branży IT, a dokładnie w szczególnie działce tworzenia gier - jest ogromne zapotrzebowanie na całym świecie, firmy podkupują sobie pracowników, oferują duże stawki. Dużo pracy - mało ludzi -> czyli pensje wysokie. W Polsce jest niewiele pracy, do tego głównie gównianej, dużo chętnych do pracy, więc i pensje głodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaKrakow
nieraz ludzie piszą, że niskie pensje to tylko kwestia pazernego pracodawcy, tylko, że to zwalanie całej winy na pracodawców, a trzeba by się zająć kwestią - dlaczego tak robią i czemu im się to opłaca. Jest dużo ludzi, a mało miejsc pracy, oto dlaczego. Jeśli zachęcimy do tworzenia nowych firm, zwiększy się ilość miejsc pracy, więc będzie trudniej o pracownika, nie będzie już można tak przebierać, bo pracownik pójdzie gdzie indziej mając inne opcje i proszę bardzo. Nagle pracodawca nie będzie w stanie wykorzystywać trudnej sytuacji na rynku. Wkurza mnie jak ktoś pisze, że są niskie płace, bo ludzie się na nie godzą. A co mają robić? żądać wysokich i w międzyczasie zdechnąć z głodu wraz z rodziną? Najpierw trzeba stworzyć opcje. Rząd zanim sięgnie do portfela obywatela powinien pomóc mu go zapełnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łowca B
U nas zabija drobną przedsiębiorczość przeklęty ZUS ! Ponadto kwotą wolną od podatku powinna byś wartość minimum socjalnego miesięcznie. Niestety nie jest ! Tak więc jak po opłaceniu 950 złotych haraczu dla zus zostaje ci 100 zł w garści to bulisz 18 zł podatku dochodowego ! Po za tym osoba prowadząca działalność gospodarczą w RP jest niestety obywatelem drugiej kategorii, mam na to wiele dowodów. Sam prowadzę dz.gosp. od 24 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim nie można tracić nadziei, ale jak człowiek spojrzy realnie na otaczający go świat nie jest to takie proste. Mieszkam w małej miejscowości , gdzie zakładów pracy mogę policzyć na palcach u jednej ręki i to niepełnej . Jeżeli ktoś pracuje to tylko i wyłącznie po znajomości . We wszystkich urzędach państwowych pracują całe klany i się z tym nie kryją , a wręcz zadzierają nosa . I w jednym budynku pracuje ojciec jego synowie, żona z mężem itd . Jedyna perspektywa to wykładanie towaru w hipermarkecie lub praca na kasie . Jestem w sytuacji że nie mogę wyjechać gdzieś indziej żeby coś znaleźć . Czasami patrze na osoby pracujące i myślę jak oni dostali pracę . Mają problemy z pracą na komputerze nie znają podstawowych pojęć , ale za to mają plecy i wszytko jest możliwe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przestań
Jestem technikiem ekonomistą z wykształcenia (matura, dyplom). Do tego ukończona uczelnia logistyczna. Natomiast pracy szukam od roku 2004. Pracy do której bym pasował i dzięki której w miarę rozsądnie bym zarabiał a nie najniższą stawkę. Wiek mam 35 lat. Czyli tak niebawem minie 14 lat. Właśnie przeglądam cały czas te same oferty. Czyli dno, dno i jeszcze raz dno. Oferty pracy są dla osób, które chcą zmarnować sobie całe życie. Szkoda, że nie ma nic dla kogoś, kto choć trochę się szanuje i chce mieć zapewniony stabilny i godny byt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też nie wiem jak znaleźć pracę. Przeszukałam już wszystkie serwisy ogłoszeniowe. Chciałabym się zająć marketingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć, a kariera.pl już sprawdziliście? Osobiście polecam, wrzucają nie tylko oferty pracy, ale też ciekawe poradniki i artykuły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×