Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bobasinska

SYLVIE 20* wasze opinie?

Polecane posty

Witam dziewczęta! niestety zgubiłam ulotkę, a nie wiem czy była tam odpowiedź na moje pytanie. Mianowicie: są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne, więc mam kilka obaw co do nich. Pytanie, czy jeśli dostanę okres np. w środę to mam zażyć pierwszą tabletkę opisaną jako środa? czy pierwszą tabletkę z listka, czyli poniedziałek? Czy przyjmowanie tabletek zgodnie z opisanymi na listku dniami tygodnia ma jakieś znaczenie? Pozdrawiam ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
pon,wt,śr... to są po prostu takie jakby numeracje dni, abys w którąś środe nie przeraziła się, że bierzesz dopiero niedzielną tabletkę, a kilka innych ominęłaś dla ułatwienia, tak po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka_21
Kochana to jest tylko i wyłacznie informacja dla ciebie te dni tygodnia na listku. Np jezeli dostałaś miesiaczke w srode to wez sobie tabletkę ze srody a potem czwartek piatek itd. to jest tylko dla ułatwienia zebys np wiedziała ze zapomniałas wczoraj tabletkę a dzisiaj jest juz czwartek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlencia
witam, stosuję Sylvie 20 od 3 miesięcy, teraz zaczynam 4 opakowanie.. jestem ZADOWOLONA, mogę powiedzieć że wręcz zachwycona. Wcześniej używałam Evry, ale zrezygnowalam. Później miałam przerwę w stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Nigdy wcześniej nie brałam pigułek, więc mialam sporo obaw. Jak na razie nie zapomniałam o zadnej więc co do skuteczności nie mogę narzekać (mamą nie jestem i na chwilę obecna nie chciałabym :D) - nie przytyłam, ani nie schudłam - waga utrzymuje sie taka jaką jest - nie zauważyłam huśtawek nastrojów (chociaż przez pierwszy miesiąc byłam bardziej nerwowa, ale wydaje mi się, że wynikało to z ogólnego przemęczenia) - okres mam bezbolesny i regularny, do tego normalne krwawienie (kiedy nie stosowałam antykopów, cierpiałam co miesiąc, do tego było nieregularnie i obficie - zdarzało się lądować na pogotowiu z powodu bólu) - wygodny opis dni tygodnia na listku (chociaż, ja i tak się do tego nie stosuję, bo pierwszą tabletkę zawsze łykam w środę, a nie w poniedziałek ) - żadnych problemów ze skórą (może na poczatku mnie trochę na plecach wysypało, ale jak zeszło, to późiej zapomniałam że istnieje coś takiego jak wypryski) Ogólnie to tyle. Jak sobie o czymś przypomnę to dodam, jestem zadowolona i w najbliższym czasie nie zamierzam zamieniać Sylvie 20 na nic innego. PAMIĘTAJCIE: to, ze ja jestem zadowolona, nie znaczy, ze innej dziewczynie te pigułki przypasują. Każda jest inna i najwazniejsze jest to, żeby środek anty był dobrze dobrany. Najpierw lekarz powinien przeprowadzić badania w celu dobrania odpowiednich leków,a nie walić na oślep. To wasze ciało i dbajcie o nie. Pozdrawiam i mam nadzieję, ze moja opinia będzie pomocna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlencia
przypomniałam sobie LIBIDO: u mnie w normie, żadnego spadku, co zarówno mnie jak i mojego chłopaka cieszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ancinka1984 nie martw się pigułki z pewnością właściwie działają. Mój okres zawsze trwał 6 dni, w tym trzy intensywne krwawienie. A odkąd biorę sylvie 20 mam niecałe 3 dni. Biorę je już dwa lata, krwawienie jest skąpe i raczej w ciąży nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MILENA90
Witam Mam 2 pytania Jeśli dostane okres np. wieczorem albo w nocy to kiedy mam zażyć pierwszą tabletke? od razu kiedy zobacze że mam okres czy następnego dnia? i jeszcze jedno, od ilu zażytych tabletek mam pewność że nie zajde w ciąże? kilka opakowań musze zażyć czy już po pierwszej tabletce jest pewność że nie zajde w ciąże? prosze o odpowiedź plis :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilka_21
Witam, mam problem zostały mi jeszcze dwie tabletki do zażycia a już zauważyłam na bieliźnie plamki krwi. Co mam robić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do MILENY90
Tabletkę zażywasz w ten sam dzień kiedy dostajesz okres. Jak dostaniesz w środku nocy, to spokojnie możesz zażyć po przebudzeniu tabletkę. Co do skuteczności sylvie i każdych innych, to o ile weźmiesz pigułkę pierwszego dnia okresu i nie będziesz zapominała ich zażywać mniej więcej o tej samej godzinie, to jesteś od razu zabezpieczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Kamilka połknij te dwie tabletki według planu. A które to jest Twoje opakowanie pigułek, bierzesz sylvie20? Bo jeśli są to Twoje pierwsze opakowanie tabletek, to w czasie ich brania mogą pojawić się plamienia, ale jeśli pojawi się krwawienie to warto wybrać się do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Słuchajcie,znowu mam stresa...Od dwóch dni boli mnie brzuch i w sumie nie wiem czy to sprawy zoładkowe czy może jest prawdopodobienstwo wpadki...Biore tabletki regularnie wiec nie powinno nic być. Boję się strasznie,nie mogę mieć teraz dziecka. Poza tym,że mam ból brzucha nic mi nie jest,ale strasznie sie denerwuje. Zostało mi 7 tabletek z drugiego opakowanie i nadal biore. Co wy o tym myslicie? Czy tez mialyscie takie objawy, Niby w ulotce pisze,ze moga wystapic nudnosci i bole brzucha,ale przy pierwszym opakowaniu tego nie było. Jak myslicie powinnam zrobic test czy to bedzie bez sensu? pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iua
Całkiem nowa - nie wydaje mi się, byś była w ciąży :) Ja z pierwszym opakowaniem Sylve20 również nie miałam żadnych skutków ubocznych, jednak przy drugim zaczęło mi się plamienie i to normalne. Po prostu organizm się wciąż dostosowuje :) Dla własnego spokoju możesz zrobić test, ale nie wydaje mi się, by bóle brzucha należały do objawów pierwszych tygodni ciąży :) Główka do góry, nie ma co się martwić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Całkiem Nowa spokojnie jeśli bierzesz pigułki tak ja trzeba, to z pewnością wpadki nie będzie. A może wzięłaś pigułkę na czczo i to Ci żołądek podrażniło. Bo co Cię boli żołądek czy podbrzusze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
dziewczyny od 11 m'cy zazywam sylvie 20, ale chcę przerwać antykoncepcję na miesiąc, może dwa - w celu sprawdzenia, czy nastąpi poprawa z krążeniem - i tu pojawia się moje pytanie : jesli znów będę chciała zacząć brać pigułki, to od 1 dnia okresu czy mam sobie wyliczyć 7 dni przerwy+21 dni w których rzekomo miałabym brać tabletki+7 dni przerwy i dalej zacząć brać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robotka444
Jak zrobisz przerwę, to następne opakowanie powinnaś zacząć brać od 1-ego dnia okresu, czyli zaczynasz, że tak powiem, od nowa. Dla pewności zapytaj jeszcze swojego gina :) ............................ Do dziewczyny, która boi się wpadki przy pigułkach... Czy ty aby na pewno jesteś przygotowana psychicznie na zażywanie pigułek anty? Zasada jest taka, że skoro jesteś gotowa na seks, to musisz być też gotowa na dziecko. Koniec i kropka. A skoro bierzesz regularnie tabletki to jakim niby cudem masz być w ciąży? Polecam dodatkowo stosowanie gum, globulek, kalendarzyka i metody termicznej. Nigdy za mało zabezpieczeń. Jak od tego wszystkiego zwariujesz, to polecam dobrego psychoterapeute i wizytę u gastrologa, bo wrzody na żołądku z nerwów gwarantowane!!! Witki mi opadły do samej ziemi po raz kolejny, gdy przeczytałam kilka postów na kafeterii. Mam wrażenie, że tu siedzą same niedojrzałe 15-latki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak z przeziębieniem?
Biorę sylvie20 od kilku miesięcy. Przedwczoraj złapało mnie okropne przeziębienie, a może nawet i grypa: gorączka, ból kości, wodnisty katar i dreszcze. Póki co zażywam paracetamol, gripex i piję herbatę z miodem i cytryną. Jutro idę do lekarza. Moje pytanie: czy tak silne przeziębienie/grypa i zażywane leki mają wpływ na osłabienie antykoncepcji? Oczywiście nie zamierzam się teraz kochać z przyczyn oczywistych, niemniej jednak czy po chorobie będę musiała stosować jakieś dodatkow zabezpieczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
robotka 444 : aha, no czyli tak, jakbym zaczynała od nowa ;) chcę porzucić je na miesiąc, może dwa - ale nie chcę później wraz z "pierwszym" opakowaniem przeżywać all'a deprechy i mieć plamienia ;/ grr trudny wybór przede mną --- wydaje mi się, że stosując antybiotyki - tabletki antykoncepcyjne moją zostać "osłabione" w działaniu na moje to najlepiej pierwsze 7 dni brania pigułek po chorobie zabezpieczać się prezerwatywą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
aaa dupa tam. Jak ma grypę to nie dostanie antybiotyku bo antybiotyk się daje na choroby bakteryjne a nie wirusowe. I też nie każdy antybiotyk zmniejsza skuteczność. A porad odnośnie stosowania leków i antykoncepcji nie szuka się na forach tylko w aptece albo u lekarza. To chyba żaden wstyd powiedzieć 'biorę sylvie. Nie zmniejszy to ich skuteczności?' filozofia żadna a pewność stuprocentowa. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak z przeziębieniem?
Dziewczyny, wszystko się zgadza co piszecie, niemniej jednak w ulotce sylvie nie piszę nic o składnikach aktywnych zawartych w lekach p.grypowych i antybiotykach, więc zapytałam o tym na forum. Jak nie mialam kogo w danej chwili się poradzić wybrałam forum, co nie oznacza, że stosuję tu jakąś autodiagnozę, bo tak nie jest. Byłam u lekarza i jednak dostałam antybiotyk, bo oprócz przeziębienia mam anginę, a to choroba bakteryjna, a nie wirusowa :/ Więc po co te nerwy i najazdy na mnie? Za to, że się zapytałam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuuulka
a skąd, żadne najazdy, czyste stwierdzenie. jakby było z emotką to pewnie byś tak tego nie odebrała tak swoją drogą :) a zapytać fachowca przy okazji wykupywania/przepisywania leku najbezpieczniej, po prostu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Witam,skończyłam drugie opakowanie i tak jak przy pierwszym przy ostatnich dwóch tabletkach miałam plamienie,wiem,że to normalne więc się nie przejmuję,ale zawsze łapie mnie stres jak oczekuje w tej 7 dniowej przerwie na wystąpienie krwawienia. Dzisiaj jest drugi dzień bez tabletki także czekam dalej. A te moje bóle brzucha i złe samopoczucie to prawdopodobnie mój stres,nerwy i ogólnie przystosowywanie się pigułek do organizmu. Czekam cieprliwie i mam nadzięję,że będzie okey no i kolejne opakowanie przede mną i mam nadzięję,że będę miała lepsze samopoczucie,bo jeśli nie to chyba będę musiała odwiedzić swoją panią gin ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
to nie jest normalne, że przy 2 opakowaniu w ostatnich tabletkach miałaś plamienie. ja plamiłam całe 21 dni pierwszego opakowania, które było dla mnie koszmarem z wielu względów, 2 opakowanie i każde kolejne plamiłam tylko w pierwszych dniach opakowania, kiedy to mi się okres kończył Całkiem nowa : czy na pewno zazyłaś 1 opakowanie wraz z 1 dniem okresu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Zażyłam pierwszą tabletkę wraz z rozpoczęciem okresu. Wszystko dobrze zaczęłam. Przy pierwszym i przy drugim opakowaniu miałam lekkie plamienie przy ostatnich tabletkach.Nie ma napisane kiedy mam mieć plamienie tylko napisane jest,że może ono występować. Dzisiaj juz dostałam okres z odstawienia także jest dobrze. Mówiłam gin o tym plamieniu i nic nie mówiła,wręcz powiedziała,że nawet mogę nie mieć okresu bo czasem może się po prostu wstrzymać. Wiem,że to glupota,ale już dwa testy robiłam w przeciągu tych dwóch opakowań...ale już nie będę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Matko, dziewczyny przecież w ulotce pisze jak byk, że przy pierwszych trzech opakowaniach moa wystąpić plamienia, czy ktos potrafi przeczytać ulotkę ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Akurat tego doczytałam się w ulotce. Po prostu pisze o swoich dziwnych obawach,bo jestem zestresowana w pewnych momentach,ale przywyczajam się. Póki co organizm ciągle sie przyzwyczaja do tabletek,gdyż nie czuję się za ciekawie. Zobaczymy jak to będzie po trzecim opakowaniu. Nie wiecie jak to jest z piciem alkoholu? w jak dużym stopniu obniża działanie tabletek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ja Cię rozumiem, człowiek staje się bardzo przeczulony zwłaszcza jeśli teraz dla Was obecny moment nie byłby dobry na dziecko. Alkohol raczej nie ma wpływu na działanie tabletek, jedynie wymioty, biegunka, antybiotyki i ziele dziurawca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Aha. Dzięki za odpowiedź. A teraz mam taki dziwny problem,bo dzisiaj położyłam sobie tabletke na łóżku i spadła mi tam gdzieś i nie jestem w stanie jej wyjąć. Czy jeśli w jednym opakowaniu wezmę 20 tabl. to jest duże zagrożenie wpadki? Akurat jestem w takim momencie,że i tak dopiero z chłopakiem spotkamy się dopiero jak zaczne kolejne opakowanie i nie wiem czy tą 21 tabletkę wziąć z kolejnego opakowania czy po prostu jej nie brać i czekać po zakończeniu opakowanie na okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
afardo : a co ma do tego ziele dziurawca, mogłabys mi wytlumaczyc? piszę tu, ponieważ chciałam zapytać, jak mam zażywać tabletki, gdy jednego dnia zapomnę? wziąść jak najszybciej tą zapomnianą, a o ustalonej godzinie kolejną? całkiemnowa : pilnuj tabletek, a nie tak jak zrobiłaś, że Ci gdzieś wleciała i nara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×