Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bobasinska

SYLVIE 20* wasze opinie?

Polecane posty

ewwka: nie czepiaj się jej, nie zrobiła tego specjalnie, że tabletka jej wleciała pod łóżko. Pisze tu, żeby zapytać, bo nie wie, co w tej sytuacji zrobić. Zamiast wytykać błędy innych, spójrz na siebie. Zapomniałaś tabletki i równie dobrze można na Ciebie najechać :) ale do rzeczy - jak zapomniałaś, to bierzesz ją jak najszybciej (jak Ci się przypomni, to weź od razu), a dalej już o normalnej porze. Zresztą w ulotce wszystko jest napisane :) buziaki mądralo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Całkiem Nowa
Dzięki,że tak mnie bronisz,ale taka prawda,że nie zamierzałam tego zrobić ;] ale na szczęście udało mi się ją wydostać i już wszystko w porządku. Faktycznie głupia sprawa,ale miałam nadzieję,że mi pomożecie ;] mam nadzieję,że więcej już mi się coś takiego nie przydarzy ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
Kasku : ja zapytałam "w razie wu" bo się nad tym zastanawiałam. Biorę pigułki od 11 m'cy i ani razu nie zapomniałam (sorry, 2 razy wzięłam kilka godzin później, bo zapomniałam ich schować do torebki, to tyle). Może po prostu tak zareagowałam, ponieważ jestem typem pedanta i nie wyobrażam sobie, jak jakakolwiek pigułka może wlecieć w pęki kurzu, a następnie znaleść się na naszym języku ;) ale spoko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emika11
Witam. Mam problem :/ Od miesiąca biorę Sylvie 20 i cały czas mam plamienie, jutro powinnam wziąć ostatnią tabletkę ale w czwartek wyjeżdżam ze swoim mężczyzną na weekend (taki romantyczny wyjazd, czy mogę wziąć kolejne opakowanie w niedziele żeby nie dostać miesiączki? I czy to będzie miało skutek? Bo jak pomyślę że mamy wyjechać i ma nie dojść do zbliżenia to łzy pojawiają się w moich oczach... Z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała*mi
witam! mam pytanie... brałam tabletki przez 3 miesiące i też miałam plamienie przez 1 miesiac... ale unormowało się i było wszystko dobrze:) ale była taka sytuacja ze odstawiłam tabletki z dwóch powodów. rozstalam sie z facetem i nie chcialam przyjmowac hormonow, bo w sumie po co... i drugi powod to, to ze bardzo wysypalo mi twarz, nie mialam nigdy takiego problemu z tradzikiem... i nie chcialo sie to goić w ogole. ale odstawilam bez konsultacji z lekarzem te tabletki i teraz chce je znowu zaczac brac bo rozmawialam z wieloma kosmetyczkami i one powiedzily mi ze organizm dopiero zaczal sie dostosyowywac i to przeszłoby niedlugo... i cera poprawilaby sie. i moje pytanie czy musze isc koniecznie do lekarza i powiedziec ze nie bralam i zeby mi dobral inne tabletki czy moge kupic sobie te tabletki i znowu zaczac brac... bo w sumie to bylam zadowolona z tych tabletek. i gdybym zaczela je brac to znowu z pierwszym dniem cylku tak jak na poczatku? pozdr.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała*mi czyli teraz chcesz brać tabletki tylko ze względu na cerę? Skoro pasowały Ci te, które brałaś, to nie ma sensu zmieniać, ale jeżeli powodem brania jest cera, to ja bym się zastanowiła na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
emika11 : czy wiesz co grozi kobiecie po takim "wstrzymywaniu" miesiączki? zrobisz to raz, będziesz robić jeszcze cześciej, byleby móc się zbliżyć z facetem... a nie łatwiej przesunąć wyjazd? mała*mi : tabletki antykoncepcyjne z reguły służą do uregulowania nieregularnego okresu czy tez zapobiegania przed ciążą. na cholerę chcesz się truć hormonami, skoro nie będziesz uprawiać seksu? wypier... do apteki/drogerii po lek na cerę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Emilka przez pierwsze opakowania plamienia mogą się pojawić. Teoretycznie można brać dwa opakowania naraz, aby nie wystąpiło krwawienie, jednak możesz się po tym niezbyt dobrze czuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emika11
Uuuu widzę że ewwka ma cięty język...? Jeżeli w taki sposób masz odpowiadać kobietom na pytania to zachowaj przynajmniej poziom rozmowy.... Proszki antykoncepcyjne biorę od trzech lat( tylko miały inne składnik) stąd moje zapytanie, więc wiem z czym wiąże się ciągłość brania proszków... odpowiedź "ewwka" nie była adekwatna co do mojego pytanie, więc jak ktoś będzie znał odpowiedź to proszę o wpis, z góry dziękuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emika11
afadro przepraszam zapomniała o Twoim komentarzu, z góry dziękuje ;) Jednak jest ktoś na poziomie:)))))))) Proszę o więcej!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
Hej dziewczyny:) JA RÓWNIEŻ ZACZYNAM SYLVIE20. Czekam tylko na okres. Jednak w moim przypadku to nie tyle antykoncepcja co terapia, ponieważ mam torbiel na jajniku:( Stąd moje pytanie. Czy te tabletki są w składzie mocniejsze niż inne? Może głupio to brzmi ale to moje pierwsze tabletki. Bardzo proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
emika : możę wyjaśnię Ci, dlaczego tak pojechałam z moim ciętym językiem, - w mojej rodzinie zdarzył sie przypadek kobiety, która miała długie, mocne i bolące miesiączki - udała się do lekarz po coś, co mogłoby zmienić jej okres, wstrzymać go - była zachwycona, po prostu rewelacja, nagle miesiączka zamieniła się w plamienia i była krótka, do czasu! po kilku miesiącach zaczęła się bardzo źle czuć, była osłabiona - jak się później dowiedziała - dostała krwotoku, z jakiego powodu? z powodu wstrzymywania krwi, która jak na naturę kobiety przystała - musi i już się jej pozbywać raz na miesiąc. ja również miałam uciążliwe 8-9 dniowe miesiączki, ale wierz mi, że nie podjęłabym się wstrzymywania okresu. bo się przyzwyczaisz i będziesz tak robić wczesniej, a tak jak wyżej koleżanka wspomniała : teoretycznie możesz wziąźć 2 opak. pod rząd, ale możesz się źle poczuć. a skoro trujesz się tym od 3 lat, to dlaczego nie wiesz, czy możesz wziąźć 2 opak. pod rząd czy też nie? zaraz pewnie padnie pytanie "od którego dnia mam zacząć brac tabletki, skoro brałam 2 opak pod rząd"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
mamma : sylvie 20 są ponoć słabe, jeśli chodzi o zawartość hormonów (są jeszcze sylvie 30) - aczkolwiek na mnie wpływają minusowo i to w wielu dziedzinach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emika11
Tak jak wcześniej wspomniałam, SYLVIE 20 biorę od miesiąca i ma całkowicie inny skład jak te poprzednie. Ale to mało istotne... Ja tylko wyraziłam swoje zdanie na temat Twoich odpowiedzi i wypowiedzi. Zapytała, bo zdawało mi się że jest to strona gdzie z każdym problemem dotyczącym proszków antykoncepcyjnych otrzymam odpowiedź czy też poradę, jednak okazało się inaczej... W pierwszej odpowiedzi krytykujesz a w kolejnej uzasadniasz, moim zdaniem nieodpowiednia kolejność wypowiedzi. Dziękuje za informację, pozdrawiam, więcej o nic nie zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
Może są za słabe na leczenie w moim przypadku? Kurczę sama nie wiem co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie tutaj zgromadzone kobitki :D po dawnych, zlych przezyciach anty.hormonalnej znow zdecydowalam sie na tego typu metode. Lekarz mi przepisal wlasnie sylvie20. Jestem teraz po 5 tabl., przy czym 1 wzielam podczas 1 dnia okresu i on w przeciagu niecalego dnia zanikl. Teraz dziwnie sie czuje :D nie ze zwgledu na jakies negatywne skutki, bo takowych nie ma. A spodziewalam sie najgorszego .. bolu piersi, nudnosci, krwawienia, uczucia puchniecia itd.. natomiast nic z tego nie wystepuje. Az dziwnie mi przestawic sie w psychice ze " w koncu dzialaja od 1" , ze wgl cos dziala. Pozdrawiam :) i zycze milej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) to dokładnie tak jak ja przy pierwszym opakowaniu :D jak zaczynałam, to koleżanki mi opowiadały o tych wszystkich katorgach, jakie one przeszły, jak zaczynały... Chodziłam przerażona, co to będzie, co mnie dopadnie itd. - jak większość z nas na początku ;p ale spokojnie skończyłam pierwsze opakowanie, drugie, trzecie, a dziś biorę nie mam pojęcia które i czuję się cudownie :) moje samopoczucie jest lepsze niż przed rozpoczęciem, nigdy nie miałam żadnych działań niepożądanych i mam nadzieję, że nigdy nie będę ich miała. I Tobie Słoneczko też tego życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwka
a ja się tak własnie teraz zastanawiam, przez jak długi okres czasu jednorazowo można brać tabletki? rok, dwa? czy prowadzą do niepłodności w przyszłości... ja moje biorę od grudnia 2010, jestem młoda - i taka myśl się nasuwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewwka - moja siostra bierze tabletki antykoncepcyjne przez ponad 8 lat bez przerwy. Niedlugo ma zamiar przestac je brac bo chce zajsc w ciaze i tez ciekawa jestem czy uda sie jej szybko zajsc w ta ciaze czy beda jakies problemy... Ja dopiero wzielam 9 tabletek i to sa moje pierwsze tabletki anty. przez pierwsze 3 dni bolala mnie glowa i bylo mi niedobrze teraz juz jest okey tylko caly czas mam plamienia ale to chyba normalnie na poczatku organizm musi sie przyzwyczaic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
HEJ KOBITKI! Biorę dziś pierwszą tabletkę i tak się zastanawiam w jakich godzinach bierzecie tabletki żeby nie zapomnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja biore ok 18 razem z ostatnim posilkiem ;) najlepiej wybrac sobie taka pore by bylo nam najwygodniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamma2- ja biore o 18 bo zawsze o tej godzinie jestem w domu a poza tym w telefonie sobie ustawilam przypomnienie codziennie na 18 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
Ja myślę że też między 18-20. Trochę mam stresa.Pytanie mam. Po 21 tabletkach robię przerwę 7 dni a potem biorę tabletkę 7 dnia czy 8? Nie rozumiem za bardzo o co w tej ulotce chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewwka - ja zrobiłam sobie dwie miesięczne przerwy (tak mi radziła moja teściowa) i w tym czasie robiłam próby wątrobowe, żeby zobaczyć, czy nic tam mi nie pada :P jak na razie jestem spójną całością. Co do czasu brania tabletki - ja np. odkąd biorę tabletki (a nie pamiętam od kiedy, z ciekawości zerknę później w starą książeczkę), to wyznaczyłam sobie o 20., bo o tej porze zawsze jestem w domu. Jest to pora, kiedy albo jestem już po zajęciach, albo jestem przed ewentualną imprezą, więc nie muszę co chwila zerkać na zegarek siedząc w pubie, żeby wziąć tabletkę :) poza tym, Mamma, "w razie w" noś tabletki zawsze w torebce, ale to chyba oczywiste ;p i co do Twojego pytania - bierzesz 21. tabletkę, 7 dni przerwy i PO tych 7 dniach dopiero zaczynasz nowe opakowanie, czyli 8. dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Ja biorę między 16 a 17 bo akurat wracam z pracy jem obiad i biorę tabletkę. Kometa nie martw się złym samopoczuciem na początku, to norma bo organizm musi się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
Dziś wzięłam 2 tabletkę trochę mnie boli głowa. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy te tabletki nie są za słabe? Po plastrach Evra miałam migreny chodziłam po ścianach ... a tu nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie... zastanawia mnie to, ze moj okres skonczyl sie w tym samym dniu co zaczal, a teraz juz 7 tabl. nie wystepuje zadne plamienie. Wszedzie sa glosy o nawet kilkudniowym plamieniu i problamach z tym. Normalnie przyjelam, ze kazdy organizm jest inny, ale dzisiaj kolezanki na uczelni nagadaly mi, ze moze one na mnie nie dzialaja xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamma2
Ja już mam dzieci więc nie mogę ryzykować kolejną ciążą.... a nie chcę używać tabletek i gumek jednocześnie. A wizyte u lekarza mam za 2, 5 miesiąca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mammy2
Po drugiej tabletce mówienie, że boli głowa czy, że ma się migrenę to stwierdzenia nieco na wyrost, nie uważasz? Jak będziesz regularnie zażywać sylvie, to nie martw się, bo nie zajdziesz w ciążę. Ja też jestem już matką, stosuję antykoncepcje hormonalną od lat, z mężem zawsze idziemy na całość i w kolejnej ciąży nie jestem...ani nie planuje już być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×