Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Gość tysia123
luleczka gratulacje kochana ;) coś mi się wydaje że będziesz kolejną, która powędruje do dolnej tabeleczki;) trzymam mocno kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
tysiu mam ogromną nadzieję,że będzie jak mówisz :) dzisiaj chcę się umówić do lekarza,ale dopiero na sobotę...wcześniej nie ma sensu. idę teraz na jakieś szybkie zakupy,mam nadzieję,że dam radę, bo naprawdę czuję się okropniasto! do usłyszonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luleczka - pewnie po troszku jedno i drugie ;) Ja takie prawdziwe mdłości zaczęłam mieć jakoś na przełomie 6-7 tydzień. Zrobiłam w niedzilę na obianek te muszle w sosie trzy-serowym z Twojego przepisu. Troszkę zmodyfikowałam przepis, bo wzięłam mieso wieprzowe (nie było dorobiowego, z nie chciało mi się szukać gdzie indziej) i zrezygnowałam z curry, bo jakoś mi tam nie pasowało. Ser pleśniowy niebieski kupiłam, ale taką naszą krajową podróbkę robioną przez Turka, bo oni robią z pasteryzowanego mleka i nie ma zagrożenie Listeriozą :) Farsz wyszedł pyszny, sosik też niczego sobie. Tylko trochę pracochłonne (a raczej czasochłonne :) ) to było. No i wygląd jakiś taki trochę zbyt biały, przydałaby się jakaś zieleninka do tego :D Nieśmiało przypominam, że obiecałaś jeszcze jakiś przepisik. Ja jestem strasznie makaronowa więc czekam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, mi się nie chce pracować, a tu wszystkie dziewczyny się urlopują i nie ma co poczytać :o CIekawe co u Asiuli ? Mam nadzieję, że wszystko OK i niedługo się odezwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
bratka_ ja sie nie urlopuje. Ale powiem ci ze nawet pisac jakos mi sie nie chce ;/ Nie wiem czy to wina pogody czy coś, ale jakas nie do zycia jestem;/ Spać mi się chce ;/ to chyba przez te wahanie temperatury i cisnienia. Zawsze byłam na pogode wrazliwa ;) Pewnie jak bede stara to mnie beda krecic nogi na deszcz ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
jestem ponownie :) będąc w sklepie kupiłam kolejnego testa ;) (wiecie ta sobotnia blada kreska wciąż siedziała mi w głowie).zrobiłam i znowu są 2, tyle,że tym razem ta druga ładniutka i grubiutka :)od razu mi lżej.chcę się umówić do lekarza na sobotę,ale się zastanawiam, czy to nie za wcześnie???przy pierwszej ciąży jak byłam 10 dni po spodziewanej @ to już go było widać i nawet tętno było :) myślicie,że tydzień po@ to nie za szybko ? bratka, serdecznie Cię przepraszam...z tego wszystkiego zapomniałam o tych przepisach...za to napiszę tobie 2 na pyszne makaroniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
Penne z fetą i łososiem Składniki: 1 kostka Bulionu 400 g makaronu penne 4 łyżki oliwy 1 łyżka posiekanych kaparów 1 łyżka ziół prowansalskich 1/2 ogórka ze skórką bez pestek pokrojonego w słupki 200 g sera feta pokrojonego w kostkę 3 jajka na twardo pokrojonych w ćwiartki 150 g łososia 1 łyżka posiekanego koperku sól, pieprz Jak przygotować: 1. Zagotuj 1,5 litra wody w dużym garnku, wrzuć kostkę bulionową, wymieszaj trzepaczką. Do wrzącego bulionu wsyp makaron, ugotuj al dente. Odcedź makaron. 2. Podsmaż na oliwie kapary i zioła prowansalskie. Dodaj makaron. 3. Do makaronu wsyp ogórki, fetę i jajka. Delikatnie wymieszaj. 4. Wyłącz ogień. Dodaj koperek, łososia, sól i pieprz. Ponownie wymieszaj. Ja dodaję tak ok 200 ml słodkiej śmietanki 18% do zup dodatkowo na koniec i czekam aż zgęstnieje, bo wolę jak jest więcej sosu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
zaraz poszukam drugi przepis na Penne z boczkiem,śmietaną i brokułami i wkleję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo dziewczynki:):):) luleczka gratuluje Kochaniutka- ciesze się bardzo że już jesteś pewna iż to własnie dzidzik spowodował te Twoje dolegliwości-też je chcę. :) gratuluje !!!!! a co do wizyty u lekarza to ja niestety nie mam zielonego pojęcia w jakim czasie trzeba się tam u niego zjawić- ja to bym pewnie odrazu tam śmigała ze szczęścia:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
wiolkciu dziękuję kochana. do lekarza już się umówiłam na sobotę.jeśli nawet za wcześnie, to najwyżej pójdę jeszcze raz :) wiecie co,przypomniało mi się jak mi wyszedł ten pozytywny test tydzień po owulacji i jak myślałam,że na 100% się pomylił!! a jednak się nie pomylił...kurcze,ale to wszystko niemożliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
bratka, a czy ten makaron z muszlami posypałaś bazylią?ja tak zrobiłam i chyba był ok. Nie znalazłam nigdzie zapisanego przepisu na penne z brokułami, to napiszę z głowy: składniki: 1 brokuł, tzn.pęczek czy jak to tam się mówi ;) 30 dkg boczku wędzonego(najlepszy jest ten z biedronki już pakowany) 3 cebule 500 ml śmietanki do zup słodkiej 18% 1op. makaronu penne sól,pieprz Jak wykonać: Makaron gotujemy na kostce rosołowej z dodatkiem łyżki oliwy. Na patelni dusimy pokrojoną w kostkę cebulkę-aż zrobi się miękka. podsmażamy pokrojony w kostkę boczek. odcedzamy makaron, dodajemy do niego zrobioną cebulę i boczek,przykrywamy czymś szczelnie(ja zawsze wrzucam do dużego garnka i przykrywam pokrywką) i odstawaimy na 20 min. w tym czasie gotujemy brokuły.mają być miękkie,ale nie rozpadające się. po 20 min makaron,boczek i cebulę zalewamy śmietanką i podgrzewamy na małym gazie aż śmietana zgęstnieje.doprawiamy odrobiną soli i pieprzu.na koniec wrzucamy brokuly i delikatnie mieszamy. uwielbiam ten makaron...ślinka mi znowu cieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też chyba zrobie tydzień po owulacji z ciekawości po pierwsze a po drugie bo ide w sobotę na swoje panieńskie i chciałabym wiedzieć czy ewentulanie mogłabym łyknąc alkoholu- niby nie zaszkodzi na poczatku ciązy ale nigdy nic nie wiadomo- nie chciałabym by alkohol znajdował się w moim ciele razem z kruszynką(a że nie piję wogóle na codzień więc to by było dla mnie niezręcznę że akurat teraz łykne) - troszę chyba składniowo mi się wyszło ale chyba wiadomo cóz mam na myśli. luleczka a jakiej firmy robiłas ten mega czuły teścik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co mam takie mega wrazenie że akurat teraz nam się udało- jestem tak pozytywnie nastawiona i tak w to wierzę jak nigdy dotąd. może to dlatego że tak bardzo tego pragę- boje się z drugiej strony tego rozczarowania jesli się nie uda- pewnie będę miała straszną załamkę. nie wiem co sie ze mna dzieje- narazie nie dopuszczam mysli ze się nie powiodło. dzien ślubu może byc dla mnie jednym z najszczęśliwszych w życiu a także może nieść smutek- boje się strasznie tego dnia. :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
wiolkciu ja robiłam pre-test. a co do twojego slubu, to zobaczysz,że co by się nie wydarzyło i tak będzie to najpiękniejszy dzień twojego życia...jednak trzymam kciuki oby był doatkowo radosny,bo powiększony o małego groszka :) życzę Tobie tego z całego serca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję luleczko :):):):)- zaopatrze się z teścik ten co Ty sobie robiłaś i w sobote rano zatestuje- wiem ze może być za wcześnie ale zrobie i koniec;p hihihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
luleczka - dzieki za przepis, wygląda smakowicie i na pewno wypróbuje. Czy zamiast boczku próbowałaś robic z jakims innym mięskiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
tysiu nie ma za co.mam nadzieję,że będzie smakowało :) a co do boczku to nigdy nie próbowalam,ale uwierz mi,że chyba nie warto zmieniać,bo temu daniu to właśnie boczek nadaje charakterystyczny smak :) wiolkcia pewnie,że zatestuj w sobotę...przecież to nie zaszkodzi :) buziaki dziewczyny,idę do łózia bo już mega śpiąca jestem. do juterka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
witam jako pierwsza tego pięknego poranka :) coś nas tu mało ostatnio,ale to pewnie ,jak już pisałyście,przez ten sezon urlopowy :) bratka a jak Ty się czujesz tak na codzień?mnie dzisiaj strasznie boli głowa,ale...nie narzekam :) przecież tak bardzo tego chciałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) luleczka - no faktycznie zapomniałam o bazyli ... A w łosoś do tego penne ma być surowy czy wędzony ? pewnie wędzony ;) W sobotę u lekarza zobaczysz na pewno pęcherzyk, ale na serduszko bym się za bardzo nie nastawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak na codzień to jestem zmęczona i senna. Spać chodzę 21-22. Wymiotuję tylko rano średnio co drugi dzień, w weekendy jest lepiej, bo jak się wyśpię to mdłości nie ma. No i ogólnie cały czas mi towarzyszą mdłości wywoływane przeróżnym zapachami, ale nie są zbyt silne, da się przeżyć :D Poza tym niestety nadal często boli mnie brzuch...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
bratka, do Penne łosoś wędzony, zapomniałam napisać :) oj kochana...to Cię podziwiam...mnie od wczoraj mdli, szczególnie jak mam pusty żołądek :( ale spotkania z kibelkiem jeszcze nie zaliczyłam :) i niektóre zapachy też powoli drażnią np.lodówka. heh dzisiaj się spotykam z dobrą koleżanką,ale obiecaliśmy sobie z mężem,że dopóki lekarz nie potwierdz to nikomu ani słowa...jejku jak ja dzisiaj utrzymam język za zębami???? będzie ciężko!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luleczka - to nie ma co podziwiać, też Cię pewnie niedługo to czeka :P Trzeba się poprostu przyzwyczaić w końcu jak napisałaś, same tego chciałyśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luleczka gratki!!!! ciesze sie z wami!! która nastepna?? ja mialam dostać @ wczoraj ale do dzisiaj nie mam. Wiem ze przyjdzie bo to czuje - brzusio mnie pobolewa i takie tak kiepskie samopoczucie. No ale my sie jakos baaardzo nie staramy, wychodizmy z zalozenia co ma byc to bedzie. Ale powiem wam, ze jakos sie ciesze ze jeszcze nie przyszla! :) A moze to ten czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bibi2206
hejoł:D melduję się i ja i dołączam się do gratulacji dla luleczki :D aleee u nas tempo na forum. lulciu ty jestes chyba 5 w ciągu tego wakacyjnego miesiąca, cio? aleeee fajowo, nawet nie mogę sobie wyobrazic jak sie czujesz. nasza igunia załozycielka wybyła i nasze forum kuleje ehhh :/ buziaczki dziefczyneczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypominam i aktualizuję STARAJĄCE SIĘ: NICK...........WIEK.......CYKL.....@.........MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO Liwka.............32........1..........29.06..........Pa bianice.............1 kala83............26........24........03.07..........Koł o...................0 Kasssiula.........26.........4.........03.07...........Bielsko................0 Tysia_86.........23.........2........12.07.........Toruń ...................0 anahita...........33........13........15.07.........Wawa ..................0 Asiula78..........31.........7........17.07..........Kra ków ...............0 Monikaddd.......22........18........17.07.........Białys tok..............0 luleczka1982.....27..........2.......19.07.........gdansk..................0 karola.w.........24........16........19.07.........Wrocl aw...............0 PRZYSZLA MAM..26.........8........21.07..........Kielce.............. ...0 IGA...............29..........4........23.07..........PO ZNAN...............0 magdalenka.s....29.........5........24.07.........gdańsk .................0 kamilsien........29..........6........25.07........Zamoś ć.................0 JOWITA.LODZ...29.........5........26.07...........Lodz.. ...............1 bibi2206 .........26.........4........26.07..........wawa............ ......0 AAAAA1980......28.........2........27.07.........POZNAŃ ................0 misia1990........19..........2.......29.07........Bielsk o-Biała............0 wiolkcia...........27..........3.......01.08..........zabrze.................0 lolcia52...........22..........2.......02.08..........nowy sacz............o Sralis Margolis...36........2..........06.08........Kraków...... ...........1 ciamciaramciam....25......2........21.07.........Wrocław ...............0 ważka79 .........29.........10........12.08.........Radom........... . ....0 tysia123..........27..........3..........22,07.........l ublin.................0 BRZUCHATKI : NICK..........WIEK...CYKLI...TC....TERM.POR......MIASTO. ...DZIECI bratka_.......27........11......8......05.03.2010.....Trójmiasto....0 wazka85......24.........1.......4......09.03.2010... ...Lisburn........1 Moniakr........26...............3....................... ......Lodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że niektóre terminy @ już dawno minęły, a dziewczyny nie aktualizują tabelki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARAJĄCE SIĘ: NICK...........WIEK.......CYKL.....@.........MIASTO(WOJ).. ...DZIECKO Liwka.............32........1..........29.06..........Pa bianice.............1 kala83............26........24........03.07..........Koł o...................0 Kasssiula.........26.........4.........03.07...........B ielsko................0 Tysia_86.........23.........2........12.07.........Toruń ...................0 anahita...........33........13........15.07.........Wawa ..................0 Asiula78..........31.........7........17.07..........Kra ków ...............0 Monikaddd.......22........18........17.07.........Białys tok..............0 luleczka1982.....27..........2.......19.07.........gdans k..................0 karola.w.........24........16........19.07.........Wrocl aw...............0 PRZYSZLA MAM..26.........8........21.07..........Kielce.............. ...0 IGA...............29..........4........23.07..........PO ZNAN...............0 magdalenka.s....29.........5........24.07.........gdańsk .................0 kamilsien........29..........6........25.07........Zamoś ć.................0 JOWITA.LODZ...29.........5........26.07...........Lodz.. ...............1 bibi2206 .........26.........4........26.07..........wawa............ ......0 AAAAA1980......28.........2........27.07.........POZNAŃ ................0 misia1990........19..........2.......29.07........Bielsk o-Biała............0 wiolkcia...........27..........3.......01.08..........za brze.................0 lolcia52...........22..........2.......02.08..........no wy sacz............o Sralis Margolis...36........2..........06.08........Kraków...... ...........1 ciamciaramciam....25......2........21.07.........Wrocław ...............0 ważka79 .........29.........10........12.08.........Radom........... . ....0 tysia123..........27..........3..........22,07.........l ublin.................0 żolinka...........28......................21.07.........jaworzno............0 BRZUCHATKI : NICK..........WIEK...CYKLI...TC....TERM.POR......MIASTO. ...DZIECI bratka_.......27........11......8......05.03.2010.....Tr ójmiasto....0 wazka85......24.........1.......4......09.03.2010... ...Lisburn........1 Moniakr........26...............3....................... ......Lodz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba sie pomylilam :( @ miala przyjsc wczoraj, ale to nic... jeden dzien nie robi roznicy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
żolinka, tzrymam kciuki zeby sie udalo ;) ja powinnam dostać @ jutro ewentualnie plus dwa dni. I kurcze cały czas trzymałam kciuki zeby sie udalo, a teraz jednak mam nadzieje ze @ przyjdzie. Dostałam dzis zaproszenie na rozmowe w sprawie pracy i dobrze by bylo na razie w ciąży nie być ;/ Rany, jaki ten świat zakrecony ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia - niech wszystko sie ułoży tak zeby bylo dobrze :) kij z pracą jesli jestes juz w ciąży, czego Ci zycze skoro sie staracie, praca nie zając nie ucieknie!! nie ta to inna. Kiedy idziesz na ta roznmowe? Jakaś interesujaca oferta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×