Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Gość magdalenka.s
HEJ LASECZKI! nie chce mi sie pracowac:-( mam totalnego lenia... iga ja tez bede tesknic:-( a nie mozesz lapika tam zabrac jakiegos???? zartuje oczywiscie, odpoczywajcie tam i pracujcie nad malym brzdacem;) asiula78 czekamy na info od ciebie:) moniakr ja tez nie lubie prasowac wiec wiesz... ale ty jestes w ciazy wiec nie powinnas stac tyle przed decha i sie przemeczac wiec z usmiechem na twarzy i z checia ci pomoge;) zmykam w te moje papierzyska, bede co jakis czas zagladac:) milego dzionka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
to dzis obiecane przepisy. Najpierw ciacho które aktualnie ejst u nas najbardziej "na czasie". Z pozoru wygląda na drogie i pracochłonne, ale gwarantuje że to tylko pozory. Do tego nie ma mozliwości zeby nie wyszlo ;) KORA Ciasto bakaliowe: 8 białek ¾ szklanki cukru 3 żółtka 10 -20 dag pokrojonych orzechów włoskich 10 dag rodzynek 10 dag kokosu 1 łyżka mąki pszennej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa brzoskwiniowa: puszka brzoskwiń 2 budynie śmietankowe 3 łyzki cukru jak budynie bez cukru 1 łyżka mąki pszennej 5 żółtek ¾ szklanki wody 30 dag masła Poncz: 2 łyżeczki kawy rozpuszczalnej 2 łyżki spirytusu Ponadto: ok. 3 opakowania ciastek „Delicje” (wg mnie wystarczy jednoi podwójne opakowanie) 2 galaretki pomarańczowe Białka ubić, dodać cukier, żółtka i nadal ubijać. Pod koniec dodać bakalie oprószone mąką i proszek do pieczenia. Masę podzielić na dwie części i upiec osobno 2 placki na wysmarowanych tłuszczem i wysypanych tartą bułką prostokątnych formach o wymiarach 25 na 36 cm. Każdy placek piec ok. 35 minut w temperaturze ok. 170 °C. Sok z brzoskwiń (2 szklanki, w przypadku braku soku można uzupełnić wodą) zagotować. Budynie, mąkę pszenną i żółtka rozpuścić w ¾ szklanki wody i wlać do gotującego się soku. Ugotować budyń. Ostudzić. Miękkie masło utrzeć na puszystą masę, dodają porcjami budyń. Krem podzielić na 3 części. Na pierwszy placek wyłożyć jedną część kremu, następnie nasączone ponczem „Delicjie” (kawę rozpuszczalną zalać ok. ¾ szklanki gorącej wody, ostudzić, a następnie dodać spirytus, wymieszać i łyżeczką polewać spody „Delicji”). Na „Delicje” wyłożyć drugą część kremu i przykryć drugim plackiem. Następnie wyłożyć trzecią część kremu, pokrojone w kostkę brzoskwinie, a na wierzch ciasta wylać tężejącą galaretkę pomarańczową, rozpuszczoną wcześniej w 3 ½ szklanki gorącej wody. Schłodzić w lodówce. Ciasto najlepsze jest na drugi, trzeci dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
i drugie ciacho - też proste i dobre na upalne dni bo bardzo leciutkie. Wczoraj robiłam po raz pierwszy, dziś próbowałam już - PYCHOTA!!!!! Śmietanowo – budyniowa pokusa Biszkopt: 4 jajka ½ szklanki cukru najlepiej pudru ½ szklanki mąki pszennej 1 łyżka kakao ½ łyżeczki proszku do pieczenia Poncz: ok. 1/3 szklanki przegotowanej zimnej wody kilka kropel aromatu śmietankowego Masa budyniowa: 3 szklanki mleka 20 dag masła Pol szkl cukru jak budynie bez cukru cukier waniliowy 2 budynie karmelowe (albo o smaku Krówka - robie je Delecta) Masa śmietankowa: 1 łyżka kawy rozpuszczalnej (wg mnie lepiej zwykla) - zaparzyń w szklance wody 2-3 smietan fixy ¾ litra śmietany kwasnej ok. 6 łyżek cukru pudru Do dekoracji: 5 dag gorzkiej czekolady Białka ubić na sztywną pianę. Dodać cukier i dalej ubijać, aż piana będzie sztywna i gładka. Następnie dodać żółtka i ubijać dalej. Mąkę pszenną wymieszać z kakao, proszkiem do pieczenia i wsypać do ubitych jajek. Delikatnie wymieszać i wylać ciasto na wysmarowaną tłuszczem prostokątną formę o wymiarach 25 na 36 cm. Włożyć do nagrzanego piekarnika i piec około 25 minut w temperaturze 180 °C. Po upieczeniu biszkopt ostudzić i nasączyć ponczem (wodę wymieszać z aromatem śmietankowym). 2 szklanki mleka wlać do garnka, dodać masło, cukiert, cukier waniliowy i wszystko razem zagotować. W pozostałym mleku rozpuścić budynie karmelowe i wlać do gotującego się mleka. Chwilkę pogotować na małym ogniu. Gorącą masę budyniową wylać na upieczony i ostudzony biszkopt. Ciasto odstawić do wystudzenia. Schłodzoną śmietanę ubić z cukrem pudrem i śmietan fixem. Na sam koniec dodać ostudzoną kawe ( delikatnie wlewac po łyżce). Masę śmietankową wyłożyć na ostudzoną już masę budyniową. Na wierzch ciasta zetrzeć na tarce o dużych oczkach gorzką czekoladę. Ciasto schłodzić w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja wam podam dwa moje ulubione przepisy na makarony z sosem. Niestety nie podam dokładnych proporcji, bo zazwyczaj robię na oko. Przepisy na dwie osoby. MAKARON Z KREWETKAMI Krewetki (mogą być koktailowe) około 250g mrożonych śmietana słodka 30% zielona pietruszka - może być inna zielenina makaron -grube wstążki papryka słodka i ostra, sól pieprz opcjonalnie: suszone płatki papryki Krewetki rozmrażamy i podsmażamy na oliwie, aż się zarumienią. Dodajemy suszone płatki papryki, żeby się też podsmażyły i przyprawiamy paprykami, solą i pieprzem. Następnie zalewamy to śmietaną 30% i gotujemy na patelni jakieś 15 min ( ja robię tyle ile się makaron gotuje) żeby trochę odparowało. Dodajemy dużo świeżej zielonej pietruszki i mieszamy z koniecznie jeszcze ciepłym makaronem, wtedy dobrze chłonie sosik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
jeszcze przepsi na rybke dla bardzo leniwych kucharek: ok 1-1,5 kg filetów mrozonych - ja najbardziej lubię czerniaka - solimy, pieprzymy dość mocno pieprzem naturalnym i smazymy w bułce i jajku. Na patelni podsmażamy ok 3 cebule pokrojone w kosteczke. Jak sie zeszkli wrzucamy puszke ananasa w kostach - (razem z sokiem ) oraz duży (500 ml) ketchup pikantny.NIE DODAJEMY WIECEJ ZADNYCH PRZYPRAW. To wszystko ma zabulgotac i gorace wylewamy na rybke. Nie obawiajcie się że ta zalewa jest rzadka - gwarantuje ze nadmiar plynów wsiaknie w rybke i bedzie super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAKARON Z ŁOSOSIEM I CUKINIĄ świeży łosoś okoł 250g cukinia - 1szt śmietana słodka 30% koperek makaron - grube wstążki Cukinię i łososia kroimy w kostkę, doprawiamy solą i pieprzem i podsmażamy na oliwie. Reszta jak poprzednio zalewamy śmietaną, gotujemy jakieś 15min, dodajemy dużo koperku i mieszamy z ciepłym makaronem. SMACZNEGO !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście bardzo lubię eksperymenty kulinarne, bo inaczej gotowanie mnie zaczyna nudzić i męczyć. Niestety w tygodniu jestem zmuszona robić szybkie obiady, bo i naczej byśmy jedli pewnie koło 20 :o Polecam stronkę www.kwestiasmaku.pl dużo fajnych przepisów, ale trzeba trochę pogrzebać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
nie lubie "robaczków" ;/ ale ten makaron z łososiem wyglada smakowicie, na peweno wyprobuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia - a ta rybka to do jedzenia na ciepło czy raczej na zimno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
po zrobieniu zostawiamy do ostygnięcia i żeby rybka "przeszła" zalewą. Ja podaje ja na przystawkę na imprezach. Zdarzyło mi sie kiedys podgrzewać ja jak po imprezie została i tez była dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
cześć i czołem dziewczęta ;) iga,odpoczywaj i baw się dobrze :) !!!! co do przepisów, to wszystkie wypróbuję...brzmią smakowicie!!!aha,wypróbuję wszystkie oprócz ciast.wogóle nie piękę...nie wychodzą mi ciasta...żadne...naprawdę nie ma na to rady,tak więc już jakiś czas temu sobie odpuściłam i zamiast ciast robię różne desery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez za bardzo ciastowa nie jest, ale to dlatego, że nawet jak zrobie to nie ma kto tego jeść. Więc z ciast to ja piekę babeczki Dr Oetkera. 10 min roboty, a są naprawdę dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
IGA - owocnego urlopu zyczę ;) Mam nadzieję ze z letnich wojaży wrócicie juz we trójkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
ja uwielbiam kuchnię włoską.wrzucę kilka przepisów: Makaron conchiglione z sosem trzyserowym: Składniki To danie mało kaloryczne nie jest, ale za to jakie pyszne.... 45 muszli conchiglione Farsz: ok. 0,5 kg mięsa z kurczaka 30 dag pieczarek 2 duże cebule 2 ząbki czosnku 1 łodyga selera naciowego 15 dag sera żółtego sól, pieprz 2 łyżeczki curry 100 ml śmietany (dowolna) Sos: 0,5 l śmietany 12 % (słodkiej, rzadkiej) ser błękitny lazur (100 g) 200 g serka topionego - bez dodatków luMuszle ugotować na połowie czasu podanego na opakowaniu (ok. 5-7 minut). odcedzić, przelać zimną wodą. Przygotować farsz: Pieczarki obrać, pokroić w plasterki, podsmażyć na oleju, posolić, popieprzyć. jak już pieczarki puszczą sok - dodać pokrojoną łodygę selera, jeszcze chwilę poddusić. Po ostudzeniu (ale nie koniecznie muszą być zimne) całość zmielić. Kurczaka zmielić razem z cebulą i czosnkiem. Doprawić solą i curry - wymieszać. Podsmażyć na oleju. Dodać zmielone pieczarki. poddusić - 10-15 minut. Doprawić do smaku wg uznania. Farsz wystudzić. dodać do niego śmietanę oraz ser żółty starty lub zmielony. Napełnić muszle (farszu starcza na 45 muszli). Przygotować sos: Do garnka wlać śmietanę, chwilę podgrzewać, wlać wodę, dodać sery, posolić (ok. pół łyżeczki). Całość zagotować. sos wlać na muszle wyłożone na blaszce lub naczyniu do zapiekania - dobrze byłoby gdyby muszle w całości pokryte były sosem - ta ilosć sosu wystarcza na dużą blaszkę. Posypać bazylią całość wstawić do piekarnika nagrzanego na 200 stopni. zapiekać przez 30 minut. Sos po zapieczeniu wychodzi gęsty - pychotka!!! Dziewczyny to skomplikowane nie jest,ale czasochłonne,więc np. na niedzielny obiadek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
Makaron Cannelloni nadziewany ricotą i szpinakiem: Składniki: Farsz : -1 op. serka ricota -2 duże cebule -10 dkg sera mozarella(takiego do zapiekania) -10m dkg zółtego sera -1 jajko surowe -2 jajka ugotowane -1 op.szpinaku (ja kupuję mrożony,rozdrobniony) -sól -pieprz Sos do polania: ja zawsze kupuję taki w torbce, w proszku-sycylijski, chyba winiary-2op. 1 op.makaronu Cannelloni 10 dkg sera żółtego do posypania na górę. Makaron obgotować(5min) i zlać zimną wodą.Do gotującej wody warto dodać kilka kropel oliwy,to makaron nigdy się nie skleja. Farsz: Cebulkę zeszklić, 2 jajka ugotować,posiekać.Ser zetrzeć na tarce. Rozmrożony szpinak,ser ricota, cebulę,posiekane jajka,starty ser wymieszać.Doprawić solą i piepszem...dopiero wtedy nabiera smaku.Na koniec dodać surowe jajko. Takim farszem nadziewamy rurki.Rurki układamy na blaszce wylanej mlekiem (ok.0,5 cm), wtedy makaron nie przywiera do blaszki. Całość polewamy zrobionym sosem z paczki i wsadzamy na 20 minut do piekarnika rozgrzanego do 200st.Wyjmujemy,posypujemy startym serem i jeszcze na 10-15 min do pieca. Naprawdę jest pyszne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
Makaron Cannelloni nadziewany ricotą i szpinakiem: Składniki: Farsz : -1 op. serka ricota -2 duże cebule -10 dkg sera mozarella(takiego do zapiekania) -10m dkg zółtego sera -1 jajko surowe -2 jajka ugotowane -1 op.szpinaku (ja kupuję mrożony,rozdrobniony) -sól -pieprz Sos do polania: ja zawsze kupuję taki w torbce, w proszku-sycylijski, chyba winiary-2op. 1 op.makaronu Cannelloni 10 dkg sera żółtego do posypania na górę. Makaron obgotować(5min) i zlać zimną wodą.Do gotującej wody warto dodać kilka kropel oliwy,to makaron nigdy się nie skleja. Farsz: Cebulkę zeszklić, 2 jajka ugotować,posiekać.Ser zetrzeć na tarce. Rozmrożony szpinak,ser ricota, cebulę,posiekane jajka,starty ser wymieszać.Doprawić solą i piepszem...dopiero wtedy nabiera smaku.Na koniec dodać surowe jajko. Takim farszem nadziewamy rurki.Rurki układamy na blaszce wylanej mlekiem (ok.0,5 cm), wtedy makaron nie przywiera do blaszki. Całość polewamy zrobionym sosem z paczki i wsadzamy na 20 minut do piekarnika rozgrzanego do 200st.Wyjmujemy,posypujemy startym serem i jeszcze na 10-15 min do pieca. Naprawdę jest pyszne!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luleczka - wygląda smakowicie. A to mięso z kurczaka to może być kupione takie mielone drobiowe po prostu czy musi to być np sama pierś. Nie mam maszynki do mielenia w domu :/ I jeszcze pytanie czy ten ser błękitny lazur można zastąpić innym, bo w ciąży pleśniowych nie powinnam jeść, bo robi się je z niepasteryzowanego mleka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
upsss,poszlo 2 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
bratka kochanie: ja mielę pierś z kurczaka,ale myślę,że może być mielone drobiowe bez problemu.co do sera, to nie mam w tej chwili pomysłu czym można go zastąpic,ale myślę,że jak go pominiesz to i tak będzie pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luleczka1982
jejku z tego wszystkiego zapomniałam o najważniejszym....Aiula...GRATULACJE brzuchatko kochana!!!! Cieszymy się razem z Tobą :) :) :) :) :) wiecie co ja już zmykam, ale później jeszcze zajrzę i napiszę przepis na pyszne Penne z losiem,fetą i ziołami i na deser Tiramisu w pucharkach :) aż zgłodniałam od pisania o tych pysznościach, hihi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
luleczka - ten pierwszy przepis wygląda rewelacyjnie., w najblizszy wolny dzien zabieram sie za wyprobowanie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo, ja chcę przepis na te penne :D Twoje conchiglione z sosem trzyserowym już jest w moim wekendowym menu - właśnie robię listę zakupów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
luleczka ja mam pytanie. Często robię takie grube rury makaronu nadziewane róznymi farszami, ale cieżko mi utrafić z sosem. Może podrzucisz mi coś prosćiutkiego? koniecznie musi być smietana i czosnek ;) A ten sosik z serami też wypróbuje, tylko dlaczego w nazwie przepisu jest ze sos trzyserowy a podałaś w przepisie dwa sery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie wydaje, że jednak są 3 : zółty, topiony i błekitny lazur :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
a no wlasnie, jest zółty tylko w farszu ;) a ja liczyłam sosik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
dzien dobry kucharki:) ale przepisow i wszystkie mniam mniam... az slinka cieknie hehe jak sie czyta:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
kurcze jeszcze tydzien do @ ale ten czas wolno plynie dla mnie;) juz bym z checia testowala bo poszalelismy z moim piotrkiem w tym cyklu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim, dziewczyny beta nie rosnie, nie wiem czy jestem w ciazy!!!! wynik tylko troszke wyzszy od wczorajszego nie wiem co to oznacza... zalamka. moja doktorka powiedziala ze za maly przyrost jest i ze raz jeszcze sprawdzimy. wogole zaczyna mnie bardzo bolec brzuch, ide sie polozyc bo mam juz dosyc wszystkiego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam niby czekac bo to poczatek i bedziemy to monitorowac ale kurcze ja czuje ze cos jest nie tak. a to czekanie i myslenie mnie dobija. milego dzionka kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×