Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

A ja lubię kotki :D Amarantowy, Twój jest śliczny. Ja mam takiego zwykłego, łaciatego dachowca, który aktualnie boi się Gabrysia i podchodzi do niego z dystansem. Czasem tylko do łóżeczka zagląda jak mały się odzywa ;) żoli - z tego co ja wiem to niestety średnią z 12 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ale się wyspałam :) M był to spałam grzeczniutko całą noc. Strasznie się za nami stęsknił i do brzuszka się wczoraj przytulał :) Żoli_przelicza się: 1. jeśli np ponad rok pracujesz w jednej firmie i dostaniesz podwyżkę to to 100% to średnia z ostatnich 12 m-cy, więc się dzieli sumę rocznych wynagrodzeń (z premiami i nagrodami jesli odciagali Ci od nich podatek dochodowy) na 12. 2. jeśli w ciągu ostatnich 12 m-cy zaczęłaś prace w nowej firmie płynnie po poprzedniej (w jednej umowa Ci sie skonczyla np 28 lutego, a w drugiej masz umowe od 1 marca) to taki sam przelicznik jak wyżej. Suma wynagrodzen z dwóch firm ostatnich 12 m-cy i na 12. 3. jeśli np straciłas prace w jednej firmie i po 3 tyg zaczęłas w następnej i tam miałas 3 m-ce 1000, a potem podwyzke na 1500 i poszłaś na zwolnienie na poczatku piatego miesiaca pracy to sie bierze sume wynagrozen za pelne przepracowane miesiace u tego pracodawcy i dzielina liczbe miesiecy, ktorych ta suma dotyczy czyli w tym przypadku (3x1000+1x1500) dzielone na 4. I to jest to 100%. Skomplikowane trosze i wiecej szczegółów nie znam. Tyle wiem od koleznake ktore byly na zwolnieniu w ciazy i mialy wlasnie sytuacje takie jak powyzej :) Amarantowy_z tym kotkiem to uważaj w ciazy. Wiem, ze to twój, ale wszedzie pisze, zeby jednak uwazac przede wszystkim nie czyscic kuwety bo mozna sie chyba toksykoplazm zarazic. Ja tam psiara jestem :) Choc aktualnie bez psa, bo rok temu mial raka i juz nie było innej mozliwosci jak go uspic. Teraz jak dzidzia troszke podrosnie napewno bedzie u nas w domku piesek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro M zabira mnie na 2 dni do znajomych do Wawy :) Szkoda, ze nie znam jeszcze płci, bo pewnie bym za zakupy dla maluszka uderzyla :) Dziś super słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_w ktorym tyg mialas to usg? Wczoraj wlasnie od znajomej słyszałam co jest w tym samym tyg co ja i była w srode na usg, ze lekarz dostrzegł siusiaka i myślalam, ze mi bajeruje, ale widac to prawda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde to dupa tak myslalam ze srednia, ja w jednej firmi pracuje kilka lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAdosna byłam w 12tc. Mysle, ze jak to chlopiec, to siusiak moze być juz widoczny. Następna wizyta 22 marca- 17tc- może już bardziej sie pokaże. A może to pępowina była zawinięta?nie wiem juz sama... Ale powiem Wam, że marzę o córce- w rodzinie jest 3 małych chlopców- czas na dziewczynkę, ale do dzidziusia mówie jak o chłopcu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamciam no idzie mi 19 tydzien wiec pewnie na najblizszym usg 03.03 bedzie mozna juz stwierdzic, ale ja nie chce wiedziec :) a ruchów nadal nie czuje poza tym gilaniem co jakis czas :(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciamcia_moj M marzy o chlopcu, a mowi do mnie "dziewczyny" :P I jak juz wam pisalam jak nie wiedzialam o ciazy to przytull sie do brzuszka i powiedzial "jestes w ciazy, bedzie dziewcznyka" a za 3 dni sie okazalo, ze faktycznie jestem w ciazy :) Teraz sie smieje, ze jak sie z ciaza potwierdzilo to ciekawe czy plec tez sie potwierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli ja podziwiam CI- ja nie dałabym rady czekać do porodu z poznaniem płci. Mój M już mowi do brzuszka Maksio jak pokazałam mu tego "niby siusiaka":). Ale rodzina mówi, ze dziewczynka będzie bo zbrzydłam:) miło nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma jak to mila rodzinka :P Mnie tam tesciowka caly czas mowi, ze slicznie wygldam, a ja wygladam koszmarnie, syfów mamy milion...Ale co tam, wazne ze w ciazy jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mam syfyi jakieś plamy czerwone, poz tym podpuchniete oczy nawet jak śpię po 12 h:( ogólnie czuję sie jak troll:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki:) Amarantowy, gratuluję Ci!!!! Ale mamy juz dłuuugą drugą tabelkę :D Kurcze jak Ci rodzinka mogła powiedzieć ze zbrzydłaś? :/// Zero taktu:/ A wogólr to nie reguła ze jak sie brzydnie to bedzie dziewczynka. Moja kolezanka ma 2 córy - przy pierwszej w ciąży faktycznie zmarniała ale przy drugiej córeczce promieniała. Nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny powiedzcie mi czy naprawde po 12 tyg jest lepiej? Tzn lepiej sie czuje? Dzis tak mi niedobrze ze ledwo siedze w pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żolus_to faktycznie nie bedziesz chciala znac płci? M tez nie chce? Kiedys tez myslalam, ze nie bede chciala znac, ale potem sobie uswiadomilam, ze przeciez pare tygodni ciazy i tak sie nie wie, a to, ze znasz plec w ciazy jest tylko pomocne przy przygotowaniach do przyjscia dziecka na swiat, choc jak widac u tysi to nigdy nic nie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja szwagierka od czasu kiedy dowiedziała sie o ciąży do konca 12 tyg siedziała kilka razy dziennie z głową w kibelku - powaznie. I nagle po tych 3 miesiącach przeszło jej jak ręką odjął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa nad=pradę będzie lepiej. Ja oprócz wyglądu nie mam żadnych problemów żołądkowych jak wczesniej. Tylko martwi mnie, ze wcale nie chce mi się jeść- zmuszam się, ale nie przytyłam ani 1kg od 13tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez chłopak :) Same chlopaki :) Ciamcia_ja mam pelne 12 tyg i tez nic nie przytylam. Oby za duzo nie przytyla, bo potem ciezko bedzie zrzucic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żolinka, pensja jaka bedzie wypłacac ZUS to srednia z ostatnich 3 miesiecy. Takze zsumuj 3 ostatnie pensje podziel na 3 i wyjdzie CI pensja jaka sie dostanie. . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Bratka że tez kociaki lubisz ...widziałaś mojego? ja go dostałam bo chcieli się go pozbyć był zaniedbany i chory a teraz ma jak pan na włościach... to Egiskie MAU chyba ale drugi to tez będzie pewnie dachowiec bo drogie sa takie koty... Radosna ja wiem M obiecał że będzie sprzątał kuwetkę i to robi a wiosną to już załatwia się na dworzu terz ma lenia i nie che się przez snieg mu kopać:):) leniuszek rozpieszczony... ale ja uwielbiam z nim spać mam nadzieję że nie będę musiała mu kazać spac gdzie indziej bo on i tak w nocy włazi do łózka i spi nam miedzy głowami:):):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez wyszedł chłopak :) hehe Moze dobrze ze Mój M wciąz wierzy że urodzi sie syn :) Zobaczymy......... . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej mamie sie nie sprawdzilo. Wychodzi, ze mial byc chlopak a jest moja siostra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa mi by wyszła dziewczynka według tego ale bym się cieszyła!!! chciałabym mieć córeczkę...ale czy to się sprawdzi u męża same chłopaki tylko i wyłacznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA_jednak to srednia z 12 m-cy. Chyba, ze tak jak pisalam, nie ma ciągłosci zatrudnienia wtedy srednia z przepracowanych miesiacy u ostatniego pracodawcy. portalu prawnego : Podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. Jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem pełnego miesiąca kalendarzowego, podstawę wymiaru wynagrodzenia za czas choroby stanowi wynagrodzenie, które pracownik osiągnąłby, gdyby przepracował cały miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie to taka zabawa tylko choc pisza ze czesto sie sprawdza :) Tez chcialam swojej mamie policzyc ale nie znam dokladnie miesiaca zaplodnienia bo nie pamietam czy w terminie urodzila :) Narazie na 'te' tematy nie rozmawiam bo nikt o ciazy nie wie :) Ja nie mam preferencji co do plci. Moj raczej chlopaka by wolal. Koloru rozowego nie lubie wiec jesli dziewczynka to i tak na rozowo nie bedzie :) Moze byc czerwony, zolty, zielony ale nie roz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: W jaki sposób ustalamy wysokość podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego, gdy pracownik zachorował w kilka dni po podjęciu pracy? Odpowiedź W takiej sytuacji do podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego przyjmujemy wynagrodzenie w wysokości, w jakiej pracownik powinien je otrzymać za pierwszy miesiąc pracy. Jeżeli wynagradzany jest według zmiennych stawek wynagrodzenia musimy dokonać uzupełnienia już osiągniętej kwoty (np. z prowizji) do kwoty, jaką (hipotetycznie) wypracowałby, gdyby pracował przez cały miesiąc. Podstawę wymiaru zasiłku chorobowego (takie same zasady stosujemy przy ustalaniu wysokości wynagrodzenia za czas choroby) przysługującego ubezpieczonemu będącemu pracownikiem stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone mu za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc, w którym powstała niezdolność do pracy. W przypadku, gdy niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu podstawę wymiaru zasiłku chorobowego stanowi przeciętne miesięczne wynagrodzenie za pełne miesiące kalendarzowe ubezpieczenia. Ustalając podstawę wymiaru zasiłku chorobowego uwzględniamy wynagrodzenie uzyskane u płatnika składek w okresie nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego, w trakcie którego powstała niezdolność do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×