Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

żólinka spokojnie no co zrobic...poprostu nie wiem gdzie tu wyznaczyc ten skok, ale ucze sie :P...widocznie ciezko mi idzie hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiesz, Koralcia, nie każdy musi mieć owulkę koło 14dc, ważne żeby w ogóle była, a może to jest powód dla, którego nie zaszłaś do tej pory. Celowałaś nie w te dni co trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od stanu szczęścia jakie doznałam dowiadując się że jestem w ciązy, nadszedł jakis inny stan.... Pełno pytań i niepokoju. Boje sie. Boje sie tego ze nie bede miala juz kontroli nad włąsnym ciałem. Ze po ciązy nie odzyskam juz swojej sylwetki. Jak bede wyglądac gdy zacznie rosnąc brzuch.... straszne. Popłakałam sie wieczorem przed zasnieciem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratka wiem ale cykle mam 27-28 dniowe, moze faktycznie zle celowalam, wczoraj M chcial sie poprzytulac, a ja nie mialam ochoty:(..to jak dzisiaj sie postaram to moze jeszcze sie uda?????? AA czy Ty masz troszke obsesje na swoim punkcie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA - to podobno normalne - głowa do góry :) 🌼😘 Mnie takie myśli zaczęły nachodzić jakieś dwa tygodnie temu. Zawsze się dziwiłam jak słyszałam, że kobiety przechodzą kryzys widząc zmieniające się swoje ciało. Myślałam sobie, że to przecież piękne zmiany i to wszystko dla dziecka. Teraz mi zaczęło się tak kotłowac w głowie: Gdzie jest moja talia ?!?! Dlaczego mam takie duże i ciężkie cycki ? I te sutki się zaczynają robić takie brzydkie ... A będzie jeszcze gorzej ... W ogóle się szeroka zrobiłam, a przytyłam jak na razie tylko 2kg ... Spoko, AAA, jeszcze wszystko przed Tobą, ale damy radę. Figurą się będziemy martwić po ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
AAAAAA no co ty ;) ja miałam tylko watpliwosci czy podolam ze wszystkim, no i jak zareaguja w nowej pracy na ciążę. ale jakos juz nie mam takich obaw. Co ma byc to bedzie ;) Słuchajcie, wczoraj byłam u lekarza. Potwierdził ciążę na USG dopochwowym. Widać jak to okreslił piękny pęchcerzyk ciżąowy i ciałko żólte też ładnie wykształcone. Także wsio oki. Dostałam skierowania na badania: morfologia krwi, okreslenie grupy, podstawowe badania moczu, toksoplazmoza, HIV (!!!!???????????) i jeszcze kilka cudacznych literek które nie wiem co znacza. Do tego jakis zestaw witamin dla kobiet w ciąży. Zabronione: alkohol, papierosy (nawet biernie), surowe mięso, ryby itp., oraz niezdrowe jedzenie typu chipsy. Do tego mam uważać na leki. Mam za to jesc jak nawiecej ryb morskich i orzechów, bo zawieraja jakies tam kwasy które zapobiegaja zatruciu ciążowemu. Do tego duzo owoców, warzyw, wody niegazowanej, soków (ale najlepiej bez marchwi). Dostałam też oficjalne pozwolenie na dzwonienie o każdej porze jakby coś złego się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
i najlepszy tekst: mam jeść dla dwojga, a nie za dwoje, zebym pozniej na pordówce na fotelu sie zmieścila ;) jajcarz z tego gina niesamowity ;) bratka, widze ze z brzuchatek ty tu jestes, powiedz mi masz mdłości? W którym tyg się moga zaczać? Mi na razie oprócz bólów brzucha nic nie dolega. Ale te bóle podobno normalka, bo się macica rozmiękcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
jeszcze jedno - pytałam o kawe: jedna dziennie, z mlekiem, nie zaszkodzi. Oby nie przesadzać. :))))) a juz myslałam ze i z tego bede musiala zrezygnowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
Koralina, ty rzeczywiście wyrzuć w cholerę ten termometr ;) zamiast tego kup jakiś fajny seksowny ciuszek i działajcie, bo nie znacie dnia i godziny ;)))) owulacja wcale nie musi być w 14 dniu cyklu. Ja mam cykle mniej wiecej 29 dniowe, w 14 dniu cyklu gin widzial pechcherzyk, ale owulacji jeszczze nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po prostu zawsze mialam problem z waga. Przy wzroscie 168 waze 72 kg, wiec jak w ciazy bede miala 10 lub 12 wiecej to po prostu sobie tego nie wyobrazam...... Coz... poczekam, moze przejdzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z brzuchatek to ja tu stały przedpołudniowy dyżur pełnię ;) Mdłości miałam mniej więcej 7-13 tc, ale to sprawa indywidualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
AAAAAAA teraz musisz myśleć nie tylko o sobie, ale i o swoim maleństwie. Opowiem ci dwa przypadki. Znajoma z pracy jak była w ciąży wlasnie bala sie ze przytyje wiec jadła nawet mniej niz [przed ciążą. efekt był taki, że dziecko rozwijało się zbyt wolno i ona wylądowała w szpitalu, gdzie sztucznie dostarczali jej wszystkich mikroelementów i witamin, żeby dziecko dobrze sie rozwijało. Z kolei moja siostra cioteczna od zawsze miała problemy z wagą. Ile by nie jadla i tak tyła. Urodziła dziecko, karmiła piersią i tak jej waga spadla jak nigdy. do tej pory jej sie utrzymuje waga na jednym poziomie, chcoaiz juz minelo 6 lat od urodzenia dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam nie mowie ze zrezygnuje z jedzenia, bo za bardzo lubie jesc ;) ale fajnie by bylo gdyby po urodzeniu zmienila mi sie przemiana materii na lepsza... Coz... Zobaczymy... Dzieki dziewczyny za rozmowe. Zawsze mi tu pomozecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AA - nie ma reguły a propos tycia w ciąży, znam wiele przypadków gdzie osoby przy kości po ciąży schudły baaaardzo, a w trakcie wcale duzo nie przybrały! ja sama nie należę do kobiet filigranowych - jestem hmmm "przeciętnej" budowy i tez mam obawy ze przytyje i wogole... ale nie ma na to reguły, szczęście z posiadania dziecka zrekompensuje kochana smutek z powodu przytycia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam kurde z wczoraj niezle zaleglosci, ale podczytuje Was pewnie, ze ciało sie zmieni, ja tez jestem przecietnej budowy i pewnie pojda kg tu i owdzie... ale co bedziemy sie przejmowac, to czas kiedy tak moze byc i wszyscy wybacza tysia widze, ze masz fajnego lekarza, to dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
no lekarz super. Ale chodze prywatnie i płace 100 za każdą wizytę, więc musi być fajny i pozytywnie nastwiony do pacjentek. Inaczej nikt by do niego nie poszedl za kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie zmienie lekarza. Bede chodzic do tego co chodze od samego poczatku. On jest na NFZ ale jak chodzilam do niego prywatnie to mial do mnie takie same podejscie jak przyjmuje na NFZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyska, a co powiedzial lekarz o cwiczeniach? Ja mam dylemat, bo chodze na wodny aerobik i nie wiem kiedy sie przepisac do grupy dla ciężarnych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem, w pierwszym trymestrze należałoby zrezygnowac z aerobiku, a potem zapisać się na ten dla ciężarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tysia123
wiesz co, nie chodze więc nie pytałam. Mi powiedział, tylko tyle, że poza zaleceniami co wczesniej były mam zyć normalnie, tylko nie przemeczac sie i nie uprawiac sportów ekstremalnych. Ale tak sobie mysle ze w przypadku aerobiku hcyba bym sie na twoim miejscu przepisala. W zwykłaych grupach jest czesto duzo cwiczen na miesnie brzucha, i to dośc forsownych. A te w ciąży raczej niewskazane,. No hcyba ze bedziesz akurat te cwiczenia robic na pół gwizdka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilam ostatni miesiac i ta babka co prowadzi to akurat stawia na ruch we wodzie i jest malo cwiczen ktore napinaja brzuch. Chcialam sie przepisac, ale okazalo sie ze jest za malo chetnych i narazie nie grupy ciężarnych. Pomyslalam wiec ze jeszcze w pazdzierniku pochodze na normalny tryb i te cwiczenia napinajace brzuch bede robic na pół gwizdka ;) a w listopadzie moze stworzy sie grupa dla brzuchatek. Ten aerobik mam blisko domu a gdzies daleko nie chce jezdzic i tracic czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co wlasnie mi wpadlo do glowy? Przeciez ja moge poczekac az utworzy sie grupa dla Ciezarnych a poki co moge jezdzic na basen z mężem tylko pływac :) Przynajmniej On tez sie troche ruszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli co zjadlas ze boli?nooo? ja mowie sobie tak mnie nie boli nic :P owulacje i sluz mam caly miesiac:P i tego sie trzymam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×