Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość cbadef
Witam, jutro koniec roku Życzę wszystkim witarianom i tym początkującym SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2012 ______$$$$$ ______$$$$$ ______I-.-.-.I ______I-.-.-.I _____/-.-.-.-.\ ____/.-.-.-.-.-.\ ____II ____Io@'..*,.',.I ____I.,*.'.,o-@..I ____I@'..*,.',o.I ____I,*.'.,o.-@..I ____Io@'..*,.',.I ____I.,*.'.,o-@..I ____Io@'..*,.',.I ____I.,*.'.,o-@..I ____\$$$$$$$$$/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ciepło w Nowym Roku 2012 i zapraszam wszystkich do wymiany sprawdzonych witariańskich przepisów, życzę też dużo zdrowia i wytrwałości na surowym jedzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dlugo stosujecie tak adiete ? caly czas czy tylko aby osiagnac cel wagowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Serene - to jest styl życia aby dobrze się czuć i być zdrowym, a nie chwilowa dieta odchudzająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Kochani witam z Nowym Rokiem 2012 - ciekawa jestem jak wam idzie, nie poddawajcie się - hodujecie kiełki ? pijecie zielone szejki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :-) Ostatnio zaglądam (może wy też) na str. - witarianie.pl/kuchnia-witarianska/html i polecam: Na obiad zupkę z kaszy gryczanej i owoców. Składniki na jedną osobę: - pół szklanki kaszy gryczanej niepalonej - dowolne owoce - pół awokado Wieczorem kaszę płuczę na sitku, zalewam w misce zimną wodą i odstawiam. Następnego dnia w porze obiadu kaszę odcedzam na sitku, przepłukuję i miksuję blenderem z dodatkiem niewielkiej ilości świeżej wody. Do tak przygotowanej kaszy dodaję pół awokado i dowolne owoce np. banan i jabłko. Wszystko miksuję i dolewam wody tyle żeby uzyskać konsystencję zupy. Jeśli zupa jest dla kogoś zbyt mało słodka można dosłodzić. Można dodać dowolne przyprawy, ja często dodaję cynamon i odrobinę kurkumy. Można część owoców pokroić w kawałki i dodać do zupy. Jeśli zamiast połówki dodamy całe awokado zupa będzie bardziej pożywna. Zupę można podgrzać do 40 st.C Kaszę gryczaną kupuję wyłącznie na targu. Są to żywe ziarna gryki. Następnego dnia po namoczeniu widać, że niektóre ziarenka puszczają maleńkie kiełki. Latem prawie wszystkie ziarna kiełkują. Życzę smacznego! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Jak wyleczyć się wodą ? Woda jest głównym składnikiem naszego ciała i naszej planety. Możemy wyleczyć się wodą prawie ze wszystkich chorób w bardzo prosty sposób: woda ta musi być czysta, ze źródła czy studni lub butelkowana. Oto 3 najprostsze metody: 1. Przed wypiciem szklanki wody powiedzmy do wody w szklance WODO KOCHAM CIĘ. Taka informacja zostanie z tą wodą wypita i przekazana całemu ciału. Rezultaty zmiany naszego nastroju już wkrótce zostaną zauważone przez was i wasze otoczenie. 2. Po przebudzeniu i przed umyciem zębów należy wypić 2 szklanki czystej wody. Po 45 minutach możemy już się umyć, jeść i pić inne rzeczy. W przeciągu paru tygodni nasze choroby zostają wymyte z organizmu. Czytałem artykuł, który mówił, że w 180 dni można wyleczyć w ten sposób raka. 3. W szklanej butelce czy dzbanie należy wystawić wodę rano na kilka godzin na Slońce, może być na dworzu lub na parapecie. Slońce naładuje w ten sposób waszą wodę i zapewni wam zdrowie. Powodzenia w stosowaniu kuracji wodą - pijmy ją na zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
jedzenie ma znaczenie - ekstra z tą wodą (szczególnie hasło WODO KOCHAM CIĘ) - muszę wypróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam - jaka tu cisza !!! mam nadzieję że nie przeszliście na Dukana :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
aaa-nka - musimy sobie trochę odpuścić przestrzeganie reguł witariańskich w porze zimowej, gdyż nasz klimat wymaga bardziej kalorycznego pożywienia - byle do wiosny, trzymajcie się ciepło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cbadef - witaj, wiem o tym, aczkolwiek niektóre osoby dobrze radzą sobie z raw-food w naszym klimacie - zapraszam właśnie takie osoby do dyskusji, aby podzieliły się swoimi doświadczeniami....i walką z zimnem Pozdrawiam gorąco w ten zimowy okres :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annarella
Owoce bardzo rozgrzewaja, salatki tez. Wazne zeby nie byly zimne, wiec np. salate wyjac wczesniej z lodowki. A juz najbardziej rozgrzewaja suszone daktyle. Chodzi o energie, ktora rozgrzewa organizm, a nie zoladek. Trzeba zadbac o odpowiednia ilosc weglowodanow, jesc kaloryczniej niz w lecie i bedzie ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WhiteTrash
WITAM WSZYSTKICH WITARIANÓW :) Pierwszy raz pisze na takim forum. Jestem poczatkujaca witarianka. W tamtym roku bylam na surowych owocach, zielonej herbacie i wodzie przez 2 miesiace, niestety brakowalo kasy (bo zdrowa zywnosc nie jest tania) i zaczelam spowrotem jesc tanie, przetworzone produkty. Bardzo mi zalezy na poznaniu kogos z kim moglabym utrzymywac kontakt i stworzyc mala 'GRUPKE WSPARCIA'. Jezeli jest ktos chetny to prosze piszcie do mnie, napewno odpisze. moje gg to - 119 87 09. Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vitarianizm
Witam po dłużej przerwie :) Jak doświadczenia surowego odżywiania? Jeśli potrzeba pomocy, proszę pisać, chętnie pomogę:) Pozdrawiam słonecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Witam wiosennie - może teraz nasz topik się ożywi - zapraszam surojadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynka...!
witam was. wlasnie ogladnelam caly dokument "jedzenie ma znaczenie". chcialabym was zapytac czy po stosowaniu takiej diety rzeczywiscie jest poprawa, mniej chorob itd. wiem ze duzo na ten temat pisalyscie juz, ale przeczytac te wszystkie strony to zajeloby mi tydzien;) chcialabym pozac wasze "AKTUALNE" zdanie na ten temat. mam 22 lata i wiele klopotow ze zdrowiem, czasem mam wrazenie ze moja babcia jest zdrowsza ode mnie;) dlatego szukam skutecznego rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość narcystyczna rawondka
Twój stan zdrowia na pewno się poprawi ale poczatkow mozesz odczuwac ze jest inaczej gdyz organizm bedzie pozbywał sie wszytskich smieci, musisz to prztrwac a zpiniej juz bedzie pieknie. POLECAM TE FILMY !!! http://www.youtube.com/watch?v=1roi45o07BI http://www.youtube.com/watch?v=jLN0JI_9jXk http://www.youtube.com/watch?v=rxN8214E6tQ http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0 http://www.youtube.com/watch?v=B_HMOzl747Y http://www.youtube.com/watch?v=8jC4GEkYbOI&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witarniakaaa
Twój stan zdrowia na pewno się poprawi ale poczatkow mozesz odczuwac ze jest inaczej gdyz organizm bedzie pozbywał sie wszytskich smieci, musisz to prztrwac a zpiniej juz bedzie pieknie. POLECAM TE FILMY !!! http://www.youtube.com/watch?v=1roi45o07BI http://www.youtube.com/watch?v=jLN0JI_9jXk http://www.youtube.com/watch?v=rxN8214E6tQ http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0 http://www.youtube.com/watch?v=B_HMOzl747Y http://www.youtube.com/watch?v=8jC4GEkYbOI&fe ature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60kg-żywej-wagi-wita
Mama 2 naiwne pytania: 1.czy można schudnąć na diecie surowej ? Tzn. spalić tłuszcz z brucha? 2.czy cera się poprawi ? :) (pryszcze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalatala
ODP: 1. tak 2. tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja diete stosuje od tygodnia
i cera mi sie nie polepsyzla poki co ale co do wagi to owszem, w ciagu tygodnia zrzucilam 2 kg ( a wazylam 53kg). wczesniej jadlam duzo chleba a teraz jak zglodnieje to siegam po owoc a nie jak zawsze kanapki. nie stosuje tej diety dla odchudzania tylko dla zrowia i troche sie boje ze za duzo schudne. co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dawno tu nie pisałam , choć czasami zaglądałam i podczytywałam Wasze wpisy. Nadal jestem na Raw w ok. 70% ( a właściwie to wróciłam do tego sposobu zywienia po paru miesiącach śmietnikowego jedzenia) Będę próbować dochodzić do ok 100% (wiosna lato temu sprzyja) W grudniu ub. roku i tak do konca lutego, z dnia na dzień zaczęłam odżywiać sie po staremu-niezdrowo, a wszystko przez moich najbliższych, którzy to uwazaja gotowane pożywienie z wypiekami ciasta za niezbędne. Zaczęłam w oczach tyc i posypałay sie na mnie choroby min. ; nadcisnienie, zawroty głowy, bóle mięśni, żylaki z dnia na dzien coraz większe i kręgosłup... a kregi szyjne -fatalne. Gorzej widzę i zatyka mi uszy,jestem obolała i zmęczona. Od marca znów zaczęłam powoli przechodzic na surowe jedzonko i jest juz troche lepiej. Ale jeszcze nie na tyle aby rzec, że czuje sie "dobrze" :( Bardzo boję sie tych skoków cisnienia i przez to miewam stany lękowe w godzinach wieczornych. Mam nadzieję że cisnienie sie unormuje, tylko oby tak sie stało i kiedy nastąpi? Mam nauczkę ze nie warto wracać do starych nawyków żywieniowych. Przysięgam sobie ze surowe żywienie będzie dla mnie już zawsze tym jedynym. Postanowiłam również wymieniać mysli na forum, poniewaz w grupir łatwiej bo w domu wsparcia nie mam. Pozdrawiam surojadków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,bardzo się cieszę,że trafiłam na to forum.Surową dietą zaczęłam interesować się miesiąc temu.Zupełnie przypadkiem trafiłam na jakiś filmik temu poświęcony i od tamtego czasu postanowiłam zmienić swoje życie.Obejrzałam wszystkie poświęcone temu filmiki na yutube .Trzy lata temu przeszłam ostre zapalenie trzustki ,po czym usunięto mi woreczek żółciowy.Prawdę mówiąc mój stan zdrowia wiele się nie poprawił.Mam też Helicobacter pylori.Wielu produktów nie trawiłam mięsa ,mleka itd,więc nie było dla mnie problemu zrezygnować z tego.Wiem, że to dopiero początki mojej drogi ale już czuję się lepiej.Bardzo ważne jest dla mnie wsparcie i kontakt z ludźmi,którzy robią to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie mialas objawy
zanim stwierdzono ci helicobakter??? u mnie bylo kiedys podejrzenie i wykonalam test ale nic nie wyszlo. ale teraz znow podejrzewam to bo tez prawie nic nie moge jesc, ciagle boli mnie brzuch, po mleku jest koszmar, moze to byc rowniez nietolerancja laktozy ale nie dowiem sie dopoki nie doczekam sie na wizyte u gastroenterologa, a czeka sie pol roku;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :-) a już myślałam, że z nasz topik padł Zdróweczko - czytając Ciebie, to mam to samo: przytyłam podczas zimy, nadciśnienie, bóle mięśni i stawów, ciągłe zmęczenie. Kulinarne przyzwyczajenia mojej 5-cio osobowej rodziny są bardzo mocne, szczególnie zimą - ale dlaczego ja mam cierpieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-anka
witam wszystkich witarian z tej strony veganka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj witaj:)
topik cos odzywa;) w koncu na wiosne/lato mamy wieksze mozliowsci zywieniowe:) bo ilez mozna jesc w kolko to samo:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veganka-anka
lato się zbliża a ja mam ochotę pobyć troche surową:) podalibyście mi jakis przykładowy dzienny jadłospis(albo 2 jadłospisy jakby ktoś miał czas), byłabym wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaj witaj:)
tez chetnie dowiedzialabym sie o jadlospisie waszym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jesli chodzi o mnie to żadnego konkretnego jadłospisu sie nie trzymam. Po przebudzeniu wypijam 2 szklanki wody mineralnej niegazowanej, po ok. pół godzinie obowiązkowo jabłko . Następnie dużą szklankę zielonego szejka. Szejków wypijam w ciągu dnia ok. 1,5 litra. Korzystam z przepisów zawartych w książce Victorii Boutenko "Rewolucja zielonych koktajli. http://merlin.pl/Rewolucja-Zielonych-Koktajli_Victoria-Boutenko/browse/product/1,829665.html Są bardzo smaczne i łatwe do zrobienia. Obecnie używam już dzikiej roślinności tj. komosa, pokrzywa, mniszek, babka..... zarówno do szejków jak i do sałatek. No i sałatki na obiad i kolację . Oraz owoce jako przegryzke. Z gotowanych rzeczy to czasami łyżkę lub dwie kaszy lub ziemniaka , oraz herbata ziołowa i zielona, no i jako dodatki do sałatek ... kostki sera feta, papryczki nadziewane serkiem . Raczej staram sie gotowanych jeść jak najmniej , jako małe dodatki do surowego jedzonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×