Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 blekitna.

czy teraz mozna znalezc prace bez znajomosci?

Polecane posty

Go艣膰 blekitna.
dziekuje wam za dobre slowa 馃尲 ja obecnie jestem w stanie zalamania rece mi opadaja ofert tyle co kot naplakal juz nawet nie wiem gdzie zanosic cv bo chyba jest juzwszedzie:O od kilku dni tylko siedze i rycze, chyba sie zalamalam a na dodatek trzeba jakos zyc , jesc placic rachunki itd a ja nie mam na kogo liczyc .....:O i tak juz oszczedzam max....zostalymi oszczednosci ktore sie juz koncza a pozniej nie wiem co zrobie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja cie rozumiem doskonale
Dobrze 偶e dajecie nadziej臋 :) Ja te偶 ch臋tnie bym popracowa艂a poni偶ej kwalifikacji i ch臋tnie nawet na pocz膮tku poni偶ej wynagrodzenia 偶eby miec do艣wiadczenie. To znaczy mam na szcz臋艣cie do艣wiadczenie, bo troch臋 pracowa艂am na zlecenie, mama mnie wkr臋ci艂a :o, nie mog臋 tam wr贸ci膰 do pracy bo no niestety nie op艂aca si臋 szefowi. co do s艂uchania jak ma艂o sie staram to tylko m贸j m膮偶 wie ile si臋 staram, tylko on widzi ile czasu sp臋dzam na portalach z prac膮, ile czasu po艣wi臋cam na przygotowanie list贸w motywacyjnych, na uczenie si臋 o firmach do kt贸rych chc臋 p贸j艣膰, na poruszanie moich kontakt贸w z innych miast i wypytywanie o mo偶liwo艣ci pracy w takich firmach co maja wsz臋dzie prawie plac贸wki, na wysy艂anie 偶yciorys贸w do r贸偶nych firm, na uczenie si臋 czego艣 nowego, program贸w pokrewnych do tego co chc臋 chcia艂abym robi膰 偶eby m贸c sobie wpisa膰 偶e co艣 tam umiem. Czasem wstaje rano i siedz臋 do p贸藕na albo id臋 do firmy i sie dowiaduj臋. A co do tych os贸b po maturze kt贸re dostaj膮 szans臋 to niestety jest tak 偶e w艂a艣nie s膮 r贸偶ne tego powody, pierwszy to taki ze ktos stamt膮d ma mniejsze kwalifikacje niz ty i po prostu jakby cie zatrudnili to za 2 lata mog艂aby艣 wygry艣c tak膮 osob臋 i zatrudniaj膮 kogo艣 kto jest dla nich bezpieczniejsza opcj膮, kumpela mi opowiada艂a 偶e posz艂a kiedy艣 na rozmow臋 艣wie偶o po studiach i siedzia艂a tam taka siksa m艂odsza od niej to by艂a jakas c贸rka znajomej jej matki, kt贸r膮 zatrudnili tam zaraz po maturze i ona mia艂a tam w tej firmie dobr膮 pozycje ale wszyscy kt贸rzy mieli wy偶sze wykszta艂cenie od niej mogli si臋 po偶egna膰 z robot膮. a druga sprawa to taka 偶e po maturze masz mniejsze wymagania p艂acowe i fakt faktem magister sobie wi臋cej 偶yczy. Co do prac typu sklep, czy tym podobne to lepiej si臋 wcale nie przyznawac 偶e masz wykszta艂cenie wy偶sze, bo oni szukaj膮 kogos na d艂u偶ej a nie kogo艣 kto po tygodniu odejdzie bo znajdzie cos lepszego. Najlepiej chyba zacz膮膰 tam gdzie jest du偶a rotacja pracownik贸w tylko trzeba si臋 dowiedzie膰 dlaczego jest ta rotacja, bo sa formy kt贸re lubia wykorzystywa膰 ludzi, tutaj ostatnio kr膮偶y艂 taki temat o tym jak to robi膮 i jakie firmy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zla czarna owca
czyli z tego wynika ze lepiej miec srednie bo jak ktos ma wyzsze to jest skreslony na wstepie co za jebany kraj!!!!!!!!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja wam powiem tak jestem tegoroczna maturzystka pracy szuka艂am 2 miesi膮ce zacz臋艂am pracowa膰 25 maja zaraz po maturze dosta艂am 1000 na r臋k臋 w czasie okresu pr贸bnego + premie niby wi臋cej po okresie pr贸bnym praca biurowa korespondencja , na komputerze itp i uwa偶am ze mia艂am niesamowite szcz臋艣cie ze ta prace mam i to tak szybko a kandydatek na to miejsce by艂o 140 jestem z Krakowa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja cie rozumiem doskonale
nie m贸wi臋 偶e lepiej si臋 nie uczy膰, po prostu najlepiej to chyba na studia zaoczne i艣膰 i w mi臋dzyczasie sobie do艣wiadczenie wyrabia膰, bo niestety student bez do艣wiadczenia prosto po studiach niewiele znaczy, chyba 偶e w艂a艣nie ma niesamowite szcz臋艣cie. Mojej siostrze si臋 uda艂o ale zacz臋艂a po studiach od sta偶owego wtedy jeszcze 450 z艂, szef jej dawa艂 jakie艣 premie i potem j膮 zatrudni艂 nawet jej pensj臋 podnosi ci膮gle 偶eby nie odesz艂a. Ale wtedy by艂o lepiej na rynku pracy. Sa tacy ludzie 偶e sa dos艂ownie rozchwytywani przez pracodawc贸w, ale to juz sa znawcy w swojej dziedzinie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no to ja chyba 偶yj臋 w jakim艣 raju pod wzgl臋dem pracy, bo moja kuzynka 艣wie偶o po maturze, bez do艣wiadczenia, rasowa blondi a\'la \"Mariolka\" dosta艂a prac臋 w solarium po szukaniu jej chyba przez 2 tygodnie. Ja i moi znajomi na studiach jak tylko chcemy to mamy prac臋 ju偶 pod wzgl臋dem naszego przysz艂ego wykszta艂cenia. M贸j ch艂opak bez studi贸w dosta艂 艣wietn膮 prac臋 jako PH, ma wysokie zarobki, paliwo do oporu za darmo itd. Moja siostra szuka艂a pracy chyba miesi膮c i znalaz艂a w biurze obs艂uguj膮cym obcokrajowc贸w (zameldowanie itd.)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cvcvv
metafora-------> zyjesz w raju

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja cie rozumiem doskonale
metafora a jaki region polski jeste艣 Ja si臋 przyznam 偶e uderzam na razie na prace biurow膮, w zesz艂ym tygodniu z lubelskiego na pracuj. pl by艂y az dwa og艂oszenia, oczywi艣cie kilkuletnie do艣wiadczenie na pierwszym miejscu. Ale nie poddaj臋 si臋, jutro ide do dw贸ch firm si臋 zapyta膰. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja jestem z woj. 艢l膮skiego, miasto przy mie艣cie, Katowice 20 minut drogi autobusem. Z ciekawo艣ci zobacz oferty na pracuj.pl dla woj. 艢l膮skiego, nie wiem, jak dla innych bran偶, ale w finansach/ekonomii pojawia si臋 ok. 8 ofert dziennie. To przykre, co piszecie. Nie s膮dzi艂am, 偶e mo偶e by膰 inaczej ni偶 u nas, to takie troch臋 niewyobra偶alne. Jakby inny 艣wiat.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ana maja
wieszmozna znale艣膰 bez znajomo艣ci, nie ejst 艂atwo ale mo偶na, ja zacze艂am szuka膰 na ostatnim rokustudiow i miesiac przed obron膮 znalaz艂am - najni偶sze stanowisko w urz臋dzie...to ludzie na studiach obsmarowali mnie ze rodzice mi zalatwili, wujek, znajomy i jeszce ktos inny- zazdroscludzka nie zna granic!!! ale staraj si臋... jest strona internetowa s艂u偶by cywilnej i polecam ci szukanie- ja takswoj膮 znalaz艂am, tylko wiedz 偶e jak pojdziesz na rozmow臋 - to b臋dzie to test z tego jakie sa wymagania na danym stanowisku i najlepsi z testu id膮 na rozmow臋.. poza tym nie zawsze dzwoni膮 m贸wic 偶e ma si臋 przyj艣膰 na test, czasem trzeba na stronie internetowej urzedu zobaczy膰 list臋 "os贸b spe艂niaj膮cych wymagania formalne" i tak pod spodem b臋dzie napisane kiedy i gdzie b臋dzie test tu si臋 wyszukuje http://ogloszenia.bip.kprm.gov.pl/pls/serwis/app.testsearch?p_flag=on

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ja cie rozumiem doskonale
metafora w艂a艣nie ja mam wujka niedaleko Katowic i wiem 偶e oni tam problem贸w z prac膮 nie maj膮, jego dzieci to od razu do pracy po szkole 艣redniej posz艂y a syn to ju偶 sie od 16 roku zycia za艂apa艂 na wakacje i w艂a艣nie jest git. ana maja Fajnie 偶e t膮 stronke zamie艣ci艂a艣, ja w艂a艣nie o czym艣 takim teraz my艣l臋. Jeste艣 pewnie w temacie wi臋c powiesz mi mo偶e jakich ludzi tam szukaj膮, bo ja mam wykszta艂cenie techniczne, ko艅czy艂am Politechnik臋 budow臋 maszyn i zarz膮dzanie i marketing, ale mam du偶e poj臋cie o komputerach, obs艂uga, programy, troch臋 sieci, projektowanie i si臋 zastanawiam jakie bym mia艂a szanse w takim urz臋dzie, na jakimkolwiek stanowisku. Pytam po prostu jakich ludzi przyjmuja z jakim wykszta艂ceniem, by艂abym wdzi臋czna za odpowied藕.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 metafora ma racj臋
Metafora ma racj臋 co do tego 艢l膮ska U nas nie ma wi臋kszego znaczenia, czy konkretnie w Twoim mie艣cie jest praca czy jej nie ma. Ja np. mieszkam w takiej ma艂ej 艣l膮skie wiosce( oko艂o 6 tysi臋cy mieszka艅c贸w) i w sumie u mnie na wsi perspektyw dla siebie nie widz臋. Ale niedaleko s膮 Tychy ( gdzie bezrobocie jest rz臋du 3 czy 4 %), s膮 wspomniane ju偶 Katowice. Jak szuka艂am pracy to patrza艂am na wszystkie okoliczne miejscowo艣ci ( oczywi艣cie w ramach rozs膮dku, do takiej Czeladzi czy Sosnowca bym ju偶 mia艂a daleko, ale jakby odpowiednio p艂acili... to czemu nie, autko mam to doje偶d偶a膰 mog艂abym)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 odpowiem krotko i tresciwie
jezeli chodzi o ten kraj to nie mozna i teraz i chyba nigdy a przynajmniej nie w ciagu najblizszych kilkudziesieciu(kilkuset?) lat... mysle ze komentarz zbedny...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 skolka zgodne oszustwa
W Intway, takiej piramidzie finansowej, mo偶na kupi膰 mieszkanie w dowolnym punkcie 艣wiata za ... DARMO. Trzeba tylko mie膰 od艂o偶one kilkaset tysi臋cy dolar贸w na inwestycyjnym koncie. Sk膮d to wzi膮艣膰? Nic prostszego! Musisz zwabi膰 w macki piramidy ok. 10 tysi臋cy os贸b, od ka偶dej masz 6 dolar贸w na ten w艂a艣nie fundusz!:) http://uwaganaintway.webity.pl/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ana maja
ja tez skonczy艂am politechnik臋 ale kierunek kt贸ry jest sp贸jny z urzedem w kt贸rym pracuj臋 - budwnictwo ... . Szanse s膮 r贸偶ne, przede wszystkim trzeba bardzo uwa偶nie czyta膰 og艂oszenia, je偶eli jest napisane 偶e mile widziana znajomo艣膰 rozporz膮dze艅 i tu wymienione (nawet je艣li nie jest to obowi膮zkowe wymaganie to warto zag艂臋bi膰 si臋 w te rozporz膮dzenie od a do zet,przeczyta膰, wiedzie膰 i wpisa膰 to w cv - chocia偶 niby nie jest to niezb臋dne), natomiast je艣li s膮 wymagania konieczne wypisane to bezwzgl臋dnie nale偶y je spe艂ni膰, je偶eli w cv nie b臋dzie uj臋te cokolwiek co by艂o wymaganiem niezb臋dnym to oferta automatycznie trafia do kosza.. ludzie kt贸rzy s膮 poszukiwaniu- to zale偶y od urz臋du, je艣li zobaczysz nazwy wojew贸dzkich inspektorat贸w to one wska偶膮 na wykszta艂cenie, kt贸re jest mile widziane np. budownictwo, ochrona 艣rodowiska, farmacja, weterynaria oraz wsz臋dzie gdzie 艣膮 laboratoria- wszelkie chemiczne, analityka medyczna.. a tak偶e pokrewne np. in偶ynieria 艣rodowiska, biologia, rolnictwo... W moim urz臋dzie Bardzo mile widziane jest do艣wiadczenie w pa艅stwowej firmie- nawet sta偶 p贸艂roczny p贸艂roczny w jakim艣 urzedzie robi dobre wra偶enie.. poza tym stazy艣cie w danym urz臋dzie maj膮 10 razy wi臋ksz膮 szans臋 poniewa偶 sa nmiejscu i zbieraj膮 plusy, potem jak kto艣 odchodzi na emerytur臋 czy zmienia prac臋, ten kto akurat mia艂 sta偶 prawie na pewno zostanie... poza tym pami臋tajcie 偶eby wsz臋dzie - w urzedach pozostawiac po sobie mi艂e wra偶enie - w pa艅stwowych firmach cz臋sto ludzie z r贸偶nych urz臋d贸w wsp贸艂pracuj膮 ze sob膮, zadzwonienie do znajomego i zapytanie o osob臋 kt贸ra pracowa艂a wcze艣niej gdzie艣 indziej jest na porz膮dku dziennym. poza tym znajomo艣ci odgrywaj膮 pewn膮 rol臋, w moim urzedzie jaka艣 po艂owa jest po znajomo艣ci mo偶e troch臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
przesadzacie jak zwykle. mi sie jakos udaje znalezc prace bez znajomosci.. tzn zeby byc fair obecna prace mam powiedzmy ze po znajomosci ale wlasnie ja rzucam i ide do nowej pracy, ktora dostalam bez najmniejszych znajomosci. w ogole nie wiem dlaczego wszyscy tak narzekaja... moze ja zyje w jakims innym swiecie (Wroclaw) ale tu nie ma takich wielkich problemow z praca.. co wiecej, wyslalam cv do 2 firm i obie chca mnie zatrudnic. a wcale nie jestem niewiadomo kim, do tego szukalam teraz w branzy, w ktorej nie mam doswiadczenia a jednak sie udalo. normalnie z ogloszenia na stronie pracodawcy. nikt mi nic nie zalatwial, w firmie do ktorej ide nikogo nie znam. troche wiary we wlasne sily!! nie nastawiajcie sie negatywnie, bo to wam napewno nie pomaga

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ases
Nie s膮dzi艂am, 偶e m艂odzi ludzie maj膮 takie problemy ze znalezieniem pracy. Ja maj膮c 37 lat popad艂am w depresj臋 kiedy trzy lata szuka艂am pracy i okaza艂o si臋 , 偶e by艂am za stara, nie mia艂am n贸g do szyi, za ma艂o do艣wiadczenia itp itd. Z desperacj膮 zaatakowa艂am w艂a艣cicielk臋 cukierni i da艂a mi prac臋 (pracowa艂am tam jako ekspedientka 5 lat) W tej chwili od 2 lat pracuj臋 w zawodzie (jestem po ekonomii) ale nie ukrywam , 偶e uda艂o mi si臋 to po znajomo艣ci.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cococlina
po znajomosci jest 艂atwiej. Powiem wam 偶e jako mkierownik dzia艂u mam lepsze do艣wiadczenie kiedy do pracy przychodzi osoba polecona przez kogo艣. Mam wra偶enie 偶e si臋 bardziej stara. Kiedy przychodzi m艂oda dziewczyna zaraz po studiach i dostaje prace tak z ulicy czesto uznaje 偶e jest tak doskona艂a 偶e si臋 juz starac nie musi a wszelk膮 wiedze posiad艂a na studiach. Ja r贸wniez zosta艂am przyjeta do pracy poprzez znajomego ale wcale nie zwalnia艂o mnie to z bycia lepszym aby nikt mi nie zarzuci艂 ze przysz艂am bo mnie wskazano. Wiem 偶e wielu pracodawc贸w woli przyjmowac do pracy osoby polecone. Dlatego wa偶ne jest szuka膰 jej w gronie znajomych.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 asica_niedobrzyca
blekitna.--------------ja tez mam ten problem i czuje,ze juz nie daje rady,z tego co o sobie napisalas jestesmy w bardzo podobnej sytuacji.Ja koncze licencjata, ledwo starcza mi na oplaty,bo studiuje zaocznie,wlasciwie to mam jeszcze na jedna oplate,a dalej to niewiem co bedzie.Nie mysle o magistrze,bo nie mam na to pieniedzy, chcialabm rowniez pokonczyc jakies kursy,ale nie ma szans.Mam doswiadczenie w pracy biurowej,ale widocznie za malo,bo nikt sie nie odzywa,na 4 miesiace mojego bezrobocia,3 pracodawcow sie odezwalo, z czego jeden zaprosil na rozmowe kwalifikacyjna.Niewiem co bedzie dalej,na poprawe kryzysu sie nie zanosi a zyc jakos trzeba. Rece mi juz opadaja,szukam dobrze pracy, U.P, gazety,wszystkie dostepne strony internetowe i wysylam c.v w ciemno,ale blekitna nie zrozumie nas nikt kto pracuje

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja pracuj臋 i rozumiem bo 6 miesiecy nie mialem pracy

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 To dopiero oszustwo

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Sweet Home Podkarpacie
Smutne jest to, 偶e ludzie kt贸rzy sami przez to nie przeszli, uwa偶aj膮 偶e si臋 nie staramy, 偶e siedzimy w domu i pewnie czekamy na dyrektorskie stanowisko i nic nie robimy. A prawda jest inna. Tez szukam pracy (9 miesi臋cy!), i chyba tylko m贸j m膮z wie ile mnie to kosztuje stara艅:-O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 blekitna.
dokladnie jak powiesz ze nie masz pracy to zaraz naskocza ze praca jest tylko sie nie starasz widac syty glodnego nie zrozumie tyle ze na 1 miejsce czsami jest 200-300 osob

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia . ja mam prace od lutego ale was rozumiem :-)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 emo-80
My艣l臋,偶e mo偶na chocia偶 jest bardzo trudno ja znalaz艂am po dw贸ch latach od uko艅czenia studi贸w:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 blekitna.
jasne tylko za co zyc do tego czasu? latwo sie mowi szukaj, znajdziesz abdz cierpliwa a co z rachunkami a za co jesc?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jestem w podobnej sytuacji. Szukam pracy od ponad roku. Uko艅czy艂em studia stacjonarne magisterskie na uniwerku. odby艂em 4 miesi臋czny sta偶 z PUP. Najbardziej wkurza mnie to, 偶e zapraszaj膮 ludzi na testy, p贸藕niej na rozmowy, a to wszystko na marne bo oni maja ju偶 od dawna kandydata. Na jedn膮 rekrutacj臋 wydaj臋 od 10-80z艂 :(((((((((((((((((((((((

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ewelekaaaa
sory ale ja bym wolala juz nie isc na taka rozmowe. od razu to smierdzi zarabianiem na naiwniakach.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×